Orijen

ABBY LABRADOR · 358765

Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 10 Avgust 2010, 09:53:38
Najlepša hvala za odgovor, bomo nabavli nekaj takega.  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #631 : 10 Avgust 2010, 14:02:13
Najlepša hvala za odgovor, bomo nabavli nekaj takega.  :)

Tole se dobi drugace tudi pri nas: KLIK  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #632 : 10 Avgust 2010, 14:35:55
Ce to kdo ve, sem pa ro definitivno jaz. ;D Sem kar nekajkrat sla spat sredi noci, ker sem brikete prepozno namocila. Hvalabogu zdaj po tem namakanju ni vec prav hude potrebe.

Zanimivo, tudi Saša pravi, da se je izboljšalo do te mere, da namakanje ni več potrebno.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #633 : 10 Avgust 2010, 15:28:26
Ja, Zara sedaj lahko poje 7kg nevakumsko pakirano vrečo celo brez prelivanja :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #634 : 10 Avgust 2010, 23:51:11
Orijen je sedaj na voljo tudi v spletni trgovini Super Čombe http://www.supercombe.si/ , ki deluje pod okriljem Mačje hiše.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #635 : 24 Avgust 2010, 15:20:15
Mene pa zanima, če je hrana primerna za 4,5 let starega novofundlanca, ki je povprečno aktiven (zjutraj sprehod, popoldan igranje in krajši sprehodek), ostalo čohanje in spanje. Ima pa nekaj kg preveč. Ali naj izberem raje Acano? Alergičen je na vse kar ima krila.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #636 : 24 Avgust 2010, 21:20:42
Od Orijena potem 6 Fresh Fish ali Regional Red, od Acane pa Lamb&Apple.

Teža psa je odvisna od količine hrane, ki jo pes dobi. Glede na poreklo predvidevam, da bi mu najbolj ustrezala ribja različica.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #637 : 25 Avgust 2010, 05:32:24
Urška, hvala za odgovor. Zaradi energijsko bogate hrane me skrbi, če morda nisva premalo aktivna za njo, ker nimava intenzivnih treningov in že sama pasma spada med malo manj aktivne.

Sama se nagibam k različici z rdečim mesom, ker je gospod pozabil na svoje poreklo in ladijsko življenje ter rib ne mara več. Ima pa rad govedino, konja, svinjsko na kakršni koli način.

Teža psa je res odvisna od količine hrane, svojega obroka ziher ne poje preveč, problem pa je potem v tistem, kar še dobi od našega zajtrka in kosila, kajti v njegovi neješči fazi smo bili zelo veseli, ko je prišel k mizi in fektal za hrano  :-[.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #638 : 25 Avgust 2010, 07:49:21
Mi smo to doma rešili tako, da pes dobi dva obroka, pa mu od večernega odštejemo vse, kar uspe naprositi tekom dneva  :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #639 : 25 Avgust 2010, 14:41:55
Moja Spela je okrog 10 let stara mesanka z dogo. Iz tega se da sklepati, da ni ravno aktivna - prej obratno, s kupom alergij (krilate zivali, prsice in cel kup ostalega). Psica je zadnji dve leti na Orijenu (6 fish)/Acani Pacifici in mesni dieti, pa nima nikakrsnih tezav, ki bi bile povezane s hrano, ob zadnjem preverjanju so bili tudi vsi krvni parametri bp.

Jo pa hranim 3x dnevno. 2x bi bilo verjetno povsem ok, ampak smo po zasuku zelodca pri tem ostali zaradi moje paranoje, da se slucajno (klub temu, da je bila operirana in zelodec prisit) ne bi ponovilo ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #640 : 25 Avgust 2010, 19:02:20
Naročili 7 kg Orijen Red, pa bomo videli, kako bo. Glede na prebrano, bi moralo biti ok in upam, da tudi bo.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 25 Avgust 2010, 20:33:15
Moja Spela je okrog 10 let stara mesanka z dogo. Iz tega se da sklepati, da ni ravno aktivna - prej obratno, s kupom alergij (krilate zivali, prsice in cel kup ostalega). Psica je zadnji dve leti na Orijenu (6 fish)/Acani Pacifici in mesni dieti, pa nima nikakrsnih tezav, ki bi bile povezane s hrano, ob zadnjem preverjanju so bili tudi vsi krvni parametri bp.

Jo pa hranim 3x dnevno. 2x bi bilo verjetno povsem ok, ampak smo po zasuku zelodca pri tem ostali zaradi moje paranoje, da se slucajno (klub temu, da je bila operirana in zelodec prisit) ne bi ponovilo ...


Bo že 10 let :o :o :o
Se spomnim, če je prava seveda ko je bila v novicah. Sem se zanimala za njo, ker mi je bila zelo všeč pa je bila že oddana :) :) Lepo da je našla tebe.
lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #642 : 25 Avgust 2010, 22:27:13
Najbrz bo prava, ja :)
Glede na vse kar smo dali skozi, se drzi super. Sele od lani jeseni se ji nekoliko bolj poznajo leta, se ji pa prilagajam - ce ima dober dan imava normalne sprehode, ce nima, pa smo pac bolj penzionisticni. 
Jaz sem tudi vesela, da jo imam, je fantasticna psica. :-*

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sannny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 29 Avgust 2010, 14:27:38
Lep pozdrav vsem skupaj
Sva Sani in Polona, lastnika 10 mesecev stare nemške dogice z imenom Viva... Začela sva s hrano Pro Pac ki nam je bila v trgovini svetovana kot super premium hrana in je imela non stop mehko blato in pline... dnevna soba je bila dobesedno plinska celica  :-[

Potem smo prešaltali na Orijen Puppy large breed in je bilo vse ok vse do prve menstruacije ki je bila prisotna cel ta mesec. Zadeva je pa v tem da ko je imela menstruacijo je driskala in sedaj ko je menstruacija mimo še zmeraj ni vse ok. Blato je na začetku lepo trdo kot mora bit in potem na koncu pa driska... mislim da je nekdo v tej temi že opisal podobno zadevo.

Dogica pa ima 80cm višine in 50 kg tako da je lepo vitka, prekrita rebra... je lepo vitka ni pa presuha. Brikete kupujeva pa kar po dve 13,5kg vreči na mesec ker mi kljub temu da je lepa vitka poje že kar 1KG na dan v treh oziroma ko je prevroče dveh oborkih ko se mal ohladi vreme....

Kakšno priporočilo? Viva je živahna, ta mesec ko je imela to menstruacijo je bila malo manj sicer živahna in aktivna amapak se vrača nazaj v prvotno stanje... ne vem pa kaj naredit s tem blatom ker vem da če je vse ok mora bit čvrsto...

lp
Sani



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #644 : 29 Avgust 2010, 16:58:09
Meni se zdi, da dobi preveliko kolicino hrane, ki je niti ne more izkoristi.
m.

P.s. psice nimajo menstruacije.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sannny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 29 Avgust 2010, 18:20:06
Kaj pa ima ko se goni in krvavi iz njene tamale? edini izraz ki ga poznam je ta... tko da sem kar to uporabil :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #646 : 29 Avgust 2010, 18:27:38
Temu pravimo gonitev ;)



sannny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 29 Avgust 2010, 18:29:27
ok



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #648 : 29 Avgust 2010, 18:59:10
Treba je tudi razumeti, da ni vsaka hrana za vsakega psa. So psi, ki prenašajo najslabšo hrano čisto normalno in so psi, ki prenašajo najboljšo in najdražjo totalno porazno.
Če se blato ne popravi in so izključeni zdravstveni in psihični vzroki, je najbolj pametno hrano menjat in ugotovit kaj psu ustreza.
Seveda je treba upoštevati postopek menjave hrane in vsaj nekaj časa vztrajat na njej...



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #649 : 29 Avgust 2010, 19:34:35
Urska, a za mladica Svicarskega ovcarja bi bil primeren navaden puppy ali raje puppy Large?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #650 : 30 Avgust 2010, 19:59:54
Puppy LB, zaradi več podpore za sklepe nin manj maščob - suh mladič.


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 02 September 2010, 10:44:33
Prosila bi za en nasvet: Moja Zoya mora nujno pridobiti nazaj mišično maso (na hitro je shujšala). Poskusila bi rada s kakšno "grain free" zadevo ;) in so mi na KD svetovali prav Orijen. Zanima me, če obstaja Orijen, ki ne vsebuje lososa, saj je nanj alergična (v bistvu lahko od mesa je samo purana, piščanca in jagnjetino, ki pa je ne mara najbolj  :-[). Vzela sem že Acano Lamb&Apple za pokušino in jo tudi bova, ko zaključiva s "kuhano" dieto (po navodilih veterinarja).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #652 : 03 September 2010, 01:14:37
Orijena brez ribe ni  :-\, prav vse različice vsebujejo več vrst rib, med njimi tudi lososa. Grain-free Acana z okusom piščanca je edina, ki ne vsebuje med ribami lososa, ima pa vseeno lososovo olje (čeprav pravijo, da naj maščobe z vidika alergij ne bi predstavljale problema).


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 03 September 2010, 09:28:45
Škoda  :'(. Bomo vseeno poskusili z Acano Lamb, čeprav ni grain-free... je pa brez lososa  ::).  Hvala.



martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 06 September 2010, 08:47:08
Prodam Orijen, nekje 10 kg (od pakiranih 13,5), Adult, mešani (tisti zeleno plavi). Za 50e. Zapakirano v original embalaži, kupljeno 14 dni nazaj.
Maxiju ne odgovarja, tako da greva na piščančka :)

040616883



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #655 : 06 September 2010, 10:13:11
Kateri okus torej prodajaš? 6Fish?



martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #657 : 06 September 2010, 10:57:11
Aha! Hvala za pojasnilo. :)



martinag

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 06 September 2010, 11:04:26
;) ni kaj

lep dan! :)



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #659 : 10 September 2010, 11:53:31
Midva sva zdaj teden in pol na Orijen Regional Red. Brikete radi jemo, čeprav je prve dni zgledalo, da ne bomo z veseljem jedli, kajti imajo kar izrazit duh po ribah, kar našemu Janku ni bilo všeč. Postopoma smo prehajali v 1 tednu, driske nismo meli in je še zdaj nimamo. Izločki so kompaktnejši. Zdi se mi pa, da je po teh briketih manj lačen, čeprav jih dobi samo 400 g, ker poje še 300 g mesa in kekse, pa še kaj z mize pa kost nylabone, pa še kaj bi se našlo. Morda bi morali še zmanjšati?
Sicer je pa res, da se bo pravo stanje, kako mu briketi ustrezajo pokazalo komaj za 2 meseca, tako je bilo pri vseh ostalih. Zdaj pa imam občutek, da ima manj prhljaja.

tak, da mi smo zadovoljni.

lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)