ARDEN GRANGE

Talija · 395695

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #600 : 19 September 2006, 21:01:43
Kaj pa če bi kupila tisto posodo za brikete? (je med drugim tudi za nagrado v natečaju, tako da še malo počakaj... nikoli se ne ve :P)

Lp nina



Koki

  • Gost
Odgovori #601 : 19 September 2006, 21:08:22
Jaz ful zavijem odprtino in prazni del vrece, potem pa dam na vrh utez ali kaj podobnega, kar dobro obtezi zadevo :). Pri drugem psu (pri starsih) pa imamo (reklamno) posodo (dobili pri eni akciji zraven hrane), v katero gre tudi 15-kilska vreca in ker ima ful tesno oprijemajoc pokrov, je super. Ampak ne stresem briketov ven, ostanejo vseeno v vreci. Pretresem nekako za en teden briketov v drugo posodo (prav tako reklamno, le da je manjsa), ki ima pokrov, ki se bolj enostavno odpre. In se to: mislim, da ni pomembna samo posoda, ampak tudi prostor, kjer hranis brikete. Moji so v obeh primerih v kleti na hladnem.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #602 : 20 September 2006, 15:29:41
Kaj pa če bi kupila tisto posodo za brikete? (je med drugim tudi za nagrado v natečaju, tako da še malo počakaj... nikoli se ne ve :P)

Lp nina

Hehe ... Ja, imam že eno, sam je le za 3 kg in delam tudi tako kot koki, z vrečko jih zaprem not. Ampak kaj naj potem s preostankom? No, saj se bom že nekako znašla ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #603 : 20 September 2006, 20:23:17
Jaz imam eno veliko "kanto" (dobili gratis s hills hrano pred časm) za 15 kg, kamor dam kar celo 15 kilsko vrečo. Včasih sem kar celo vrečo stresla noter, zdaj pa ko kombiniram hrano, dam pa noter brikete kar z vrečko vred, tako da so shranjeni v dobro zaprti vrečki in še zaprti v posodi. Iščem pa še kakšno 15 kg posodo za brikete, ki bi se dala neprodušno zapret.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #604 : 22 September 2006, 10:12:44
Imajo takšne kante različnih velikosti (tudi za 15 kg) v Merkurju za Bežigradom (bivša Astra-jama).
Jaz sem dal za 15 kg s pokrovom manj kot 2 jurja. Se pa zelo dobro zaprejo. Včasih celo preveč.  ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #605 : 22 September 2006, 10:45:55
Imajo takšne kante različnih velikosti (tudi za 15 kg) v Merkurju za Bežigradom (bivša Astra-jama).
Jaz sem dal za 15 kg s pokrovom manj kot 2 jurja. Se pa zelo dobro zaprejo. Včasih celo preveč.  ;)


marc,

so te kante plastične ali železne ? Jaz sem imela plastično od bosha pa nisem bila preveč zadovoljna z njo. Se mi je zdelo, da je preveč izsušila brikete. Sedaj pa iščem železno s tistim pokrovom, ki se zapre tako, da se ob strani ročaj zategne, ne takšno, kjer pokrov postaviš gor, potem pa ga samo stisneš skupaj s kanto.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #606 : 23 September 2006, 08:50:44
Jaz imam plastično. ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #607 : 23 September 2006, 09:29:30
Jaz imam pa dve kanti za brikete - ena je plastična, druga pa kovinska.
 puppa Aska je še vedno navdušena nad AG briketi :o :) :)

lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #608 : 23 September 2006, 09:38:16
A je puppa slučajno odsotna?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #609 : 23 September 2006, 10:05:56
A je puppa slučajno odsotna?

Puppa ni odsotna.  :)

Res pa je, da se je malo potepala ta teden - po Nemčiji, pa po Sloveniji... >:D

Imam eno novico za vas. Hrano lahko od tega tedna naprej kupite tudi v trgovini Jumbo na Vojkovi 77 v Ljubljani. Trgovina je čisto na novo odprta.

Rada bi vas pa nekaj opozorila. Pesjanar popusta NI mogoče koristiti v trgovinah, temveč le pri naročilih preko zs, da lahko preverimo, koliko točk imaste, ker vas mi nagrajujemo za vašo aktivnost na forumu (glede na število točki, ki ste jih zbrali). Pripravljamo tudi čisto nov program in še več presenečenj za tiste najbolj pridne.  ;)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #610 : 06 Oktober 2006, 11:50:15
Hojla!

Tudi mi smo že kak mesec na AG hrani in sicer naša "škrbasta babnica" ;D papca brikete Premium (namočene).
Ker je psička precej občutljiva in se ji razne spremembe v prehrani kažejo v npr. izpadanju dlake, driskanju, bruhanju, sem se sprva navdušila nad AG losos. Navdušenje je, žal, ostalo enostransko, ker je naša madam od 100 g testerčka pojedla le 4 ali 5 briketov >:(, mene pa gledala s skrajno užaljenim pogledom češ: "Halooooo, kaj ti bi rada, da jaz to jem???". ::)
Med vsemi testerčki (hvala puppa! ;)) je bila nekako najbolj navdušena nad Premiumom in se sploh ne čudim, saj ko odprem vrečo z briketi, tako zadiši ven, da bi jih sama jedla... Težav s prebavo ni bilo, čeprav smo šli direktno na AG, brez postopnega uvajanja (pri uvajanju je AG pojedla, stare brikete pa pustila ::)), kakci so temni in kompaktni, v enem mesecu nismo niti enkrat bruhnili,... 8)

Me pa zanimata 2 stvari in sicer:

1. Se je čigav kuža po tej hrani začel rediti? Naša je iz 4,20 kg prišla na skoraj 5 kg!! :o

2. Se komu zdi hrana izdatnejša, kot ostale? Za našo psičko (3-5 kg) je predpisana dnevna količina Premium hrane 69-98 g. Hrano sem ji davala v dveh obrokih - zjutraj 40g in proti večeru 40g. Po nekajdnevnem hranjenju mi je začela zadnji obrok izpuščati oz. jutranjega je pojedla samo cca. pol in zvečer še drugo polovico. ??? Jaz temu pravim, da se mi psica sama vrže na dieto. Zdaj smo dnevno na 40-60 g hrane.
Sosedu, ki ima skrajno izbirčnega mopsa, sem za poizkušnjo odstopila nekaj Premiuma in tester Prestige-a. Kuža je sicer obojne brikete baje "zradiral", a sta z ženo (tako kot jaz) ugotovila, da so mu očitno dovolj in da ne išče druge hrane.

Prosim še za vaše ugotovitve.

Lp,
B.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #611 : 06 Oktober 2006, 12:23:38
Po nekajdnevnem hranjenju mi je začela zadnji obrok izpuščati oz. jutranjega je pojedla samo cca. pol in zvečer še drugo polovico. ??? Jaz temu pravim, da se mi psica sama vrže na dieto. Zdaj smo dnevno na 40-60 g hrane.
Jaz temu pravim "zbirčna metka".  ;D Ampak to mojemu kužnlu, ki ga skušam poredit. Če mi spusti kakšen obrok, mu po 15ih minutah vzamem in do naslednjič ni nič. In nato naslednji obrok zmaže do konca. Jaz svojemu ne dovolim takšnih zmrdovanj (da ne bo pomote - za moj primer vem, da gre za zmrdovanje - pri vas ni nujno!). In tudi pri nas se je poredil - vendar ne vem če je to zgolj zaradi hrane, ker je bil prej na zelo nizkokaloričnih dietnih briketih in se je pričakovalo, da se bo teža povečala. In tudi stremim po tem, da bi pridobil kakšen kilogram. Zato ne morem konkretno reči, da je ta hrana bolj kalorična.
Smo pa tudi mi zadovoljni z njo.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #612 : 06 Oktober 2006, 12:33:32
1. Se je čigav kuža po tej hrani začel rediti? Naša je iz 4,20 kg prišla na skoraj 5 kg!! :o
2. Se komu zdi hrana izdatnejša, kot ostale? Za našo psičko (3-5 kg) je predpisana dnevna količina Premium hrane 69-98 g. Hrano sem ji davala v dveh obrokih - zjutraj 40g in proti večeru 40g. Po nekajdnevnem hranjenju mi je začela zadnji obrok izpuščati oz. jutranjega je pojedla samo cca. pol in zvečer še drugo polovico. ??? Jaz temu pravim, da se mi psica sama vrže na dieto. Zdaj smo dnevno na 40-60 g hrane.

Odgovori:
1. Imam hiperaktivno avstralko, ki se ne redi - sploh! Jest dobi 2x na dan - predpisano količino za 20kg psa (AG performance), ima pa med 16 in 17kg. Poleg te hrane dobi ponavadi še kar nekaj priboljškov in briketov čez dan (količine za en obrok) - med učenjem in na sprehodih. Nemogoče jo je zrediti.
2. Po mojih izkušnjah ni izdatnejša. Chica ni psička, ki bi izpuščala obroke ali puščala en del v posodi. Vedno poje vse in včasih še čaka, da bo dobila še kaj... Isto je pri dalmatinki, ki jo imajo starši. Nikoli ni dovolj hrane. Obe sta na AG, kot tudi maček, ki mu ni nikoli dovolj ;) Prejšnje brikete je puščal v posodi po cel dan, AG pa takoj poje in čez dan še večkrat prosi za hrano. Moje živalce imajo neizmeren apetit ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #613 : 06 Oktober 2006, 14:55:05
Rondo prav tako vse pomaže in nikoli nič ne pusti. zdaj smo že 1 leto na tej hrani pa še nič pritoževanja res pa da malo menjamo in mešamo z lamb&rice in salmon&rice. super je, rondo jo obožuje ;D


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #614 : 06 Oktober 2006, 16:52:31
Aska se po hrani AG ni prav nič zredila. Poje pa jih prav vse kar jih dobi v skledo. Res redkokdaj se še zgodi, da kaj pusti...lp


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #615 : 08 Oktober 2006, 10:11:09
Mi imamo sedaj Arden Grange tudi za našo novo muciko. Zaenkrat briketke z veseljem je.


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #616 : 09 Oktober 2006, 14:41:58
Ob prebiranju raznoraznih vrst proizavjalcev hrane, tudi mene zanima AG hrana oz. briketi. Namreč doma imam 15-mesečnega precej neješčega shar peia. Prve štiri mesece sva bila na Nutri, zamenjala za Hills (roza vreča), poiskušala še s Canido (le za 2 meseca) in nato nazaj na Hills, kjer smo še danes. Rada bi za svojega psa našla hrano, ki jo bo jedel z veseljem, ne da le brklja po posodi, je celo večnost in še to v dveh etapah. Najprej je okrog 17h, poje polovico količine, ko preneha mu jo odstavim in potem še okrog 21h poje ostalo  :'(.  Tudi kaka precej, vsaj 3x na dan  :(, kar se mi zdi za odraslega psa preveč. Vet. mi je pojasnil, da je to zaradi Hilssa, ker ima v svojih briketih veliko zelenjave in mu poveča prebavo. Zaradi tega tudi pes ni na pravi kilaži. Malo bi ga še morali porediti.
Kje bi lahko dobila testerje za AG in ali se to hrano prodaja tudi v Lj. trgovinah ter kje? V tej, kjer kupujem jaz jo nimajo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #617 : 09 Oktober 2006, 15:01:08
Testerje naročiš pri Puppi, če hrano kupiš v trgovini (trgovina Gali... pa še kakšna druga :-[ jaz se spomnim samo te)nimaš PeSjanarskega popusta. Ko boš dosegla 5 pesjanarskih točk prejmeš tudi naš popust (manjkata ti še dve točki ;)). Hrano naročiš kar pri Puppi na ZS ponavadi jo dobiš po pošti naslednji dan, plačaš po povzetju ali preko nakazila (klik, SKB-net, itd.) poštnine pri nakupu nad 3kg ??? ni.

Toliko na hitro, več pa ti bo sigurno povedala Puppa.

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #618 : 09 Oktober 2006, 16:53:22
Toliko na hitro, več pa ti bo sigurno povedala Puppa.
Lp nina

Evo puppe.  ;D

Hrana Arden grange se dobi v sledečih trgovinah v Ljubljani:
Gali&Nika, Linhartova 66 (blizu Soča centra)
Jumbo, Vojkova 77 (bloki s poševno streho-sredinski sklop)
ZOO Čebelca, Čebelarska 19, LJ-Dravlje
Tačka, Ljubljanska cesta, Domžale,
ZOO Korala, Brezovica pri Ljubljani

Tako kot je Ninci povedala, popusta v teh trgovinah NI.

Za pridne člane foruma Pesjanarček pa smo pripravili poseben program (ki ga sedaj prenavljamo),
in sicer dobiš za 5 točk - 5 % popusta (samo pri naročilu preko zs foruma Pesjanar), več točk več presenečenj...  ;) :P
Poštnina je pa brezplačna za naročila v višini 10.000 SIT ali več (novo od 01.10.2006).
Plačilo je preko spletne banke ali po povzetju - Ninci vsekakor obvlada zadevo.  :)

Brezplačni vzorec hrane lahko dobiš v katerikoli od navedenih trgovin ali z zs name.

Če so še kakšna vprašanja, bom z veseljem odgovorila. Lps







soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #619 : 09 Oktober 2006, 19:25:08
Hvala lepa za odgovor  ::). Se bom oglasila v navedenih trgovinah, da si priskrbim kakšen tester. In upam, da najdem nekaj kar mu bo šlo v slast. Če bi bil moški bi mu kar kakšen protein zmešala v hrano, da mu kilograme zvišam. Tako pa je žal le pesjan  ;).



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #620 : 09 Oktober 2006, 19:29:18
Hvala lepa za odgovor  ::). Se bom oglasila v navedenih trgovinah, da si priskrbim kakšen tester. In upam, da najdem nekaj kar mu bo šlo v slast. Če bi bil moški bi mu kar kakšen protein zmešala v hrano, da mu kilograme zvišam. Tako pa je žal le pesjan  ;).

Najbolj energijsko močna hrana pri nas je prestige (30% beljakovin) ali weaning puppy (34%), tako da npr. doječe psice ali majhne izbirčne pse hranijo z weaning puppy, drugače pa je pri tistih, ki iščejo mišično maso najbolj popularen prestige, losos in performance. Lps



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #621 : 09 Oktober 2006, 19:40:18
Puppa...popust je sedaj od 10.00sit naprej.Torej se to šteje brez popusta?Recimo,da je redna cena 11.000sit,s popustom pa je 9.500...je poštnina ali je ni?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #622 : 09 Oktober 2006, 19:43:44
Ja, mi potrebujemo mišično maso a smo poiskusili tudi Pro plan (1 kg) lososa, pa mu enako ne diši  :(.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #623 : 09 Oktober 2006, 19:49:47
soli, kolikokrat na dan ga pa hranite? Omenjaš, da dobi obrok ob 17h, torej predvidevam, da je mišljeno samo enkrat, toda ker pač ne poje vsega takrat, mu daste, kar ostane še ob 21h. Očitno mu je toliko hrane v enem obroku preveč, zato predlagam, da obrok razdelite na dva dela (torej isto količino v dveh obrokih) in mu enega daste zjutraj (ali opoldne), drugega pa zvečer. Tako je tudi boljše za psa, ker laže prebavlja, manj možnosti je za zasuk želodca itd.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #624 : 09 Oktober 2006, 21:21:50
Je okrog 17h in tisto, kar ostane še kasneje, okrog 20 -21h. V prvi rundi mu dam toliko kot naj bi bilo za njegovo težo, nekako po razpredelnici. A poje dobro polovico in ostale kasneje. Tudi jaz vem, da bi bilo bolje, da bi dobil 2x dnevno a žal bi bilo to težko izvedljivo, kajti od 7:30 pa do 14h je sam doma. Edino, če bi mu dali takoj ob 14h in še enkrat ob 20h. Sicer pa tudi količinsko, sem skoraj prepričana, ne bi pojedel nič več. Zdi se mi kot, da se mu ne ljubi jesti, saj tudi njegovo hranjene je bolj podobno polžjem maratonu kot pasjemu hranjenju  ;D.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #625 : 09 Oktober 2006, 21:33:15
Lahko pa mu daš ob 7h (ali pa 6.30; ali pa kot si napisala, ob 14h) in potem enkrat zvečer. ;) In še enkrat - to kar piše na razpredelnici (torej dnevno količino, ki bi jo naj pes njegove teže zaužil) razdeli na dva dela. Poskusi, jaz mislim, da bi šlo (v večini takih primerov je).  :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #626 : 09 Oktober 2006, 22:25:24
Puppa...popust je sedaj od 10.00sit naprej.Torej se to šteje brez popusta?Recimo,da je redna cena 11.000sit,s popustom pa je 9.500...je poštnina ali je ni?

Potem je, saj je hrana že tako prodana po ugodnejši ceni od redne in če odštejemo še poštnino...  ???

Večina naročil je tako preko 10.000 SIT ali pa zelo blizu - takrat se splača vzeti še kakšne priboljške, pa smo vsi zadovoljni.  ;) :P



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #627 : 09 Oktober 2006, 22:37:13
Ali pa 2 žaklja skupaj pa je volk sit in koza cela.  8)


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #628 : 11 Oktober 2006, 20:20:24
lep pozdravček...sem čisto "frišna" članica foruma in se s tole hrano precej zapletam :-[

imam blazno neješčo psičko (apbt-jko), ki je stara 1 leto in 8 mesecev. je izredno aktivna psička, vendar vseeno ni deloven pes.
nekaj časa sem jo imela na Pro-pac perfomance hrani. no, ko sem ji menjala okus, je po dolgem času dobila ostanek performanca, pa je dobila tudi prhljaj.

zanima me, kakšna hrana bi bila zanjo najboljša? jedla mi je npr lososa od pro-plana, pa performance od pro-plana. hrane se hitro naveliča in ji ponavadi menjam okuse iste znamke hrane.

kakšno idejo? ;D katero hrano jedo najraje predvsem vaši neješči psički?




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #629 : 11 Oktober 2006, 23:19:53
Joj, pri nas se Astor zmrdišuje nad vsem (razen nad dietnimi briketi se ni  ??? ). Pa sem ugotovila, da ni problem v vrsti/znamki briketov, ampak v mojem napačnem načinu hranjenja psa. Do nedavnega sem mu namreč dala zvečer 1 obrok in mu pustila posodo tam. Pojedel je kolikor je hotel, ker je itak vedel, da bo hrana ostala tam dokler je ne bo pojedel. In je po malem glodal cel dan (s tem, da je večino pojedel na začetku). In ker to hkrati ni dobro za prebavo, sem popravila svojo napako ter dobi posodo hrano za 15 minut. Če v tem času ne poje obroka, mu posodo umaknem (ne glede na to ali je pustil pol posode ali samo 4 brikete). In naslednjič dobi za obrok iste brikete (+ manko). Njegova "izbirčnost" se je uredila v 2eh dneh.  ::) ;D

Ne pravim Tina, da je pri vas tako (ker pač ne vem kako jo hraniš), ampak lahko pa je v tem fora. Vsaj pri nas je bila. In sem se dolgo časa sekirala zakaj Astor ne poje vsega (pa že tako je presuh in aktiven).

Lahko pa psički na brikete dodaš kakšno žlico olja, tune in drugo hrano (da ji bo bolj teknilo). Samo potem pa je tukaj spet drug problem oz. debata, ker marsikdo odsvetuje mešanje briketov in "navadne" hrane zaradi različne dolžine prebavljanja posamezne hrane (zato naj bi se baje bolj priporočalo ločeno hranjenje z briketi in ostalo hrano - torej 1 obrok briketi, drug obrok kuhano/konzervirano/surovo/... in ne oboje skupaj/hkrati).


Lp,
M