..MoJ bOrDeRčEk MaX...

Nincy29 · 36522

Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
: 17 Marec 2008, 21:02:21
Moj mali pesjanar je Border Collie Max. Na svet je pokukal 17.10.2007,tako da danes šteje 5 mesecev.
In kako sem ravno do borderja prišla?
Moja zgodba je zelooo dolga...
Začne se poleti pred petimi leti. Takrat sem na morju spoznala dve borderki in Nemčije in cel dopust v bistvu preživela z njima. Od tega poletja so mi borderji ostali v srcu. Kadar sem kje videla borderja se mi je kar zmešalo. Tako zelo sem si ga želela,ampak takrat to ni bilo mogoče,saj smo doma že imeli Aljaškega Malamuta in starši se niso strinjali stem da bi imeli še enega psa.
Čez 2 leti je naš AM šel na oni svet,zaradi bolezni. In tako sem ostala brez psa. :'( :'(

AM Neron



Ker mi je bilo zelo hudo po izgubi AM-ja nisem niti pomislila,da bi imela kakšnega drugega psa.
Po petih mesecih so starši omenili,da bi lahko nazaj imeli psa. In jaz sem vsaki dan po netu začela gledat če je kje kakšno leglo borderjev. Na žalost ga tisti čas ni bilo,zato smo se odločili, da vzamemo psa iz zavetišča. In res smo ga. Jacky je pri nas bil dober mesec(zbil ga je namreč avto). :'( :'( :'(
Jacky je že kot 1,5 mesečni mešanček bil z sestro in bratcom zavržen. Našli so ga julija pri 38°C pod avtomobilom. Bil je poln klopov in bolh in prav zaradi njegove krute preteklosti se mi je od vseh psov v zavetišču ravno on najbolj prilegel h srcu.
Izguba Jackija je bila nazaj zelo boleča,dva psa v roku pol leta...katastrofa..

Jacky



Starši so opazili da ga zelo pogrešam in tako so se odločili za novega psa. Benđi je bil majhen črn mešanček. Na začetku je bil zelo priden,potem pa so se začele težave. Postajati je začel agresiven. In agresivnost je bila zmeraj hujša in zaradi tega smo ga morali uspavati. :'( :'(

Benđi



Potem smo se odločili, da ne bomo imeli več psa.
Ampak potem...... :) :)
14.1.2008 opazim oglas za leglo borderjev in takoj se je porodila tista stara želja po borderju. :o
19.1.2008 sva se s fantom odpravila v Celje. V leglu so ostali še trije fantje. Max je prvi prišel h meni in sploh ni hotel proč,tako da sem rekla ta bo moj! 8)
In tako sem ga pripeljala domov. Vožnjo je prestal brez problemov(nobenega bruhanja itd.). Prvo noč preživel pri meni v sobi. Bil je zelo priden..ok malo je pojokal,ampak ni bilo hudega. ;)
Mislila sem da bom imela težave glede sobne čistoče,ampak niti 1x se še ni podelal v hiši.
Pridno se učiva poslušnosti in trikcev in se podiva za frizbijem. Obiskujeva malo šolo in agility.
Dolgoletna želja po BC-ju se mi je končno uresničila! :) :)
Odspodaj pa še nekaj slikic..

Prva noč v novem domu..





Še mal poziranja..







Jaz in Max...




Frizby..





Agility..







In še današnja slikca..








aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 17 Marec 2008, 21:07:24
Končno dočakali še tvojo predstavitev :o :o Super je  :o


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Marec 2008, 21:08:44
Ja je že bil čas ane? :P :P
Aska hvala... :-* :-*



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 17 Marec 2008, 21:09:27
Lušen je! :o :-* 
Na svet je pokukal 17.10.2005,tako da danes šteje 5 mesecev.
??? :P

Obiskujeta tudi razstave? :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4 : 17 Marec 2008, 21:10:20
Iz katere psarne je tvoj Max?  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Marec 2008, 21:15:38
Lušen je! :o :-*   ??? :P

Obiskujeta tudi razstave? :)

hvala za napako in hvala za pohvalo..
ne ne obiskujeva..zaenkrat



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 17 Marec 2008, 21:16:40
Ja je že bil čas ane? :P :P
Aska hvala... :-* :-*
Ja res ja ;D...Pa  :-* :-* Maxu :)


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Marec 2008, 21:16:57
Iz katere psarne je tvoj Max?  :)
Max prihaja iz Celja in ni rodovniški,namreč njegova starša sta delovna psa. Oba z rodovnikom in opravljata delo na kmetiji(pašeta ovce)..



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 17 Marec 2008, 21:18:35
ne ne obiskujeva..zaenkrat
Max prihaja iz Celja in ni rodovniški,namreč njegova starša sta delovna psa. Oba z rodovnikom in opravljata delo na kmetiji(pašeta ovce)..
Če ni rodovniški ne moreta obiskovati razstav. Ali sem kaj narobe razumela? ???



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Marec 2008, 21:22:14
Če ni rodovniški ne moreta obiskovati razstav. Ali sem kaj narobe razumela? ???


Ker agility in malo šolo obiskujeva v italiji sem dobila informacijo da v italiji lahko pridejo psi tudi brez rodovnika. Namreč gredo pod tisto skupino kjer je njegova pasma uvrščena in sodniki ocenijo če je pes po standardu. Če je dobiš po 2 ali 3 razstavah rodovnik..



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Marec 2008, 21:24:21
Ker agility in malo šolo obiskujeva v italiji sem dobila informacijo da v italiji lahko pridejo psi tudi brez rodovnika. Namreč gredo pod tisto skupino kjer je njegova pasma uvrščena in sodniki ocenijo če je pes po standardu. Če je dobiš po 2 ali 3 razstavah rodovnik..

A to je dejansko ti kdo rekel??? ??? Prvič slišim :-\

Drugače mi pa nikakor noče naložit slikc tvojega korenjaka  ::)

Lp
Eva



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 17 Marec 2008, 21:25:19
Ker agility in malo šolo obiskujeva v italiji sem dobila informacijo da v italiji lahko pridejo psi tudi brez rodovnika. Namreč gredo pod tisto skupino kjer je njegova pasma uvrščena in sodniki ocenijo če je pes po standardu. Če je dobiš po 2 ali 3 razstavah rodovnik..
Aja?  ???  :-\ ...



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Marec 2008, 21:25:41
...al je to pri borderjih, ki so kao delovni psi, dejansko mogoče  ???

Sem prehitro oddala post  ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 17 Marec 2008, 21:28:44
Še ena slikca tega lepotca :)


lp


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Marec 2008, 21:28:55
A to je dejansko ti kdo rekel??? ??? Prvič slišim :-\

Drugače mi pa nikakor noče naložit slikc tvojega korenjaka  ::)

Lp
Eva

Ja to se res da. Če mi kdo ne verjame naj pocuka na agi tekmi par iz italije ki ima 2 borderki. Ena od njiju vem da je v dvojki,druga pa ne more več tekmovati in ima trenutno pobrit hrbet. Oni so mi prvi dali to informacijo ker tako sta njuni borderki rodovnik dobili in potem sem še v klubu pozanimala in se da. Pogoj je da je pes 15 mesecev star. Slikce lahko vidiš tudi na http://nincy29.moj-album.com/



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Marec 2008, 21:29:48
Aaaa super predstavitev  :-*
Komaj čakam, da se kaj dobimo  ;D Do takrat pa pridno trenirajta pa na slikiceeeeeeeee ne pozabi  ;D :-*



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #16 : 17 Marec 2008, 21:31:43
Torej če te prav razumem ti misliš, da bi tvoj Max dobil rodovnik?  ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 17 Marec 2008, 21:32:27
Aaaa super predstavitev  :-*
Komaj čakam, da se kaj dobimo  ;D Do takrat pa pridno trenirajta pa na slikiceeeeeeeee ne pozabi  ;D :-*

Hvala..zdaj še tvojo čakam :P :P
Jah sej veš kje je gorica ane :P :P..morda pa pridem jaz kaj na vaš konc...



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 17 Marec 2008, 21:33:02
jaaa, vidim fotke. tamal je pravi facko. sploh ima lušne uhljčke  :-*



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Marec 2008, 21:34:32
Torej če te prav razumem ti misliš, da bi tvoj Max dobil rodovnik?  ???

Jah zaenkrat nič ne mislim..ampak če bo bil ko odraste po standardih ga bo lahko dobil ja..



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 17 Marec 2008, 21:35:20
jaaa, vidim fotke. tamal je pravi facko. sploh ima lušne uhljčke  :-*

Ja ja nekam se trudi gor pokonci jih stavit  :D :D...kdaj je prav smešen..



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #21 : 17 Marec 2008, 21:42:32
Jah zaenkrat nič ne mislim..ampak če bo bil ko odraste po standardih ga bo lahko dobil ja..

Nincy, mislim da te moram tu razočarati, ker če imaš nerodovniškega psa, je pač nerodovniški (oz. drugače povedano mešanček)... In tudi ne moreš kar pričarati rodovnika iz nekje, če le ta ne obstaja. Tudi tole glede razstav se mi zdi sumljivo smešno...
Ne morem verjeti kako en folk še vedno naseda tem potegavščinam... Oba starša imata rodovnik, mladički pa ne - zakaj že???  ::)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #22 : 17 Marec 2008, 22:05:59
Nincy29,žal se rodovniki ne delajo po tem,koliko je kakšen pes po standardu,potem ko je odrasel :(
Rodovnik dobijo psički ob rojstvu,če sta bila oče in mama rodovniška in če ustrezata standardu in imata narejeno vzrejno dovoljenje.
Če tega nimata,potem tudi psički ne dobijo rodovnika.

Sploh pa je zdaj vseeno-važno,da je Max zdrav in da bo ostal zdrav in da se imata fino  :D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #23 : 17 Marec 2008, 22:16:11
Hojla!

Zlat je tale vaš Max  :-*  :-*. Glede rodovnika pa...se bom kar strinajala s predhodnicami  :-\  :-\..čeprav pri taljanih nikoli ne veš kaj si zmislijo  ::).

Upam pa da se bomo z Maxom lahko kaj kmalu spoznali (btw...6.4. spet planiramo "minisrečanje" ;))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #24 : 17 Marec 2008, 22:44:24
Meni je Max zelo simpaticen. Me spominja na naso Lyro, ko je bila mladicka. Upam, da se kdaj srecamo v zivo!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #25 : 17 Marec 2008, 23:01:02
Ja Jean Max je izredno simpatičen :D Komi čakam, da ga spet v živo malce prečoham :) Ninchy29, a prideta v Ajdovščino na agi tekmo? :o  Bomo šli spet  kam na sprehod in spustit naše mrcine :o No upam, da bo kaj primernih krajev za to ::)

lp


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 18 Marec 2008, 06:48:38
Nincy, mislim da te moram tu razočarati, ker če imaš nerodovniškega psa, je pač nerodovniški (oz. drugače povedano mešanček)... In tudi ne moreš kar pričarati rodovnika iz nekje, če le ta ne obstaja. Tudi tole glede razstav se mi zdi sumljivo smešno...
Ne morem verjeti kako en folk še vedno naseda tem potegavščinam... Oba starša imata rodovnik, mladički pa ne - zakaj že???  ::)

Maychy tudi jaz sem mislila da rodovnika ne moreš kar pričarati. Pri nas v sloveniji tega ni,ampak v italiji je. Psu se da pričarati rodovnik, seveda ta rodovnik ni enako veljaven kot pravi rodovnik,ampak zelo ti pomaga npr. pri agility ker v italiji ne moreš brez rodovnika v trojko. In glede na to da treniram v italiji mislim da se bom udeležila kakšne tekm tut tam. Glede rodovnika nisem nič še kaj preveč razmišljala sam pozanimala sem se kaj je na tem. In ne mislim delat psu rodovnika zato da bom pol imela naslednjike od njega itd. razlog zakaj sem navedla že zgoraj. Ja zato ker je nam to tuje(meni je tut bilo še en mesec nazaj) se nam vam zdi smešno. Bom v klubu prašala če je kje kakšna povezava na netu da si boste lahko o tem prebrali.
In glede potegavščine..povem ti celo zgodbo kako in kaj da so nerodovniški...
Ta lastnik od katerega sem maxa vzela ima doma 2 borderja. Samčka in samičko. Samček je star 4 leta in prihaja iz Nemčije. Ima rodovnik(sem ga videla!). Samička prihaja prav tako iz tujine in je stara 3 leta. Prav tako ima rodovnik(viden!). On si je kupil borderje za delo,ker namreč ima ovce in ni hotel zagraditi svoje zemlje in zato si je kupil 2 borderja. On jih ne vzreja in do zdaj ni še imel legla. Zmeraj ko se je psica gonila ju je ločil in nista imela stika en z drugim. In lansko leto kadar se je gonila je šel on zaradi službe par dni v tujino in žena je skrbela za psa. In seveda ona ni pazila in je spregledala da se psica goni in ju je imela skupaj in to še v hlevu,ker namreč tisti teden niso ovce šle na pašo ker je ful deževalo. In tako je ratalo. In zdaj je rekel da bo dam samico sterelizirat,ker namreč tudi on ne podpira nerodovniške pse,ampak slučajno je do tega pršlo. In ne mislit da ko sem oglas videla sem se takoj zaletele,ker namreč sem tudi jaz izkala rodovniškega. In hotela sem it prvo sploh pogledat kako je kaj na stvari,če so res čistokrvni.

Majchy ...nevem zakaj toliko pametnuješ,ko pa imaš sama doma 2 nerodovniškega psa!!!



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 18 Marec 2008, 06:49:31
Nincy29,žal se rodovniki ne delajo po tem,koliko je kakšen pes po standardu,potem ko je odrasel :(
Rodovnik dobijo psički ob rojstvu,če sta bila oče in mama rodovniška in če ustrezata standardu in imata narejeno vzrejno dovoljenje.
Če tega nimata,potem tudi psički ne dobijo rodovnika.

Sploh pa je zdaj vseeno-važno,da je Max zdrav in da bo ostal zdrav in da se imata fino  :D

Všeč mi je toj zadnji stavek ker vidim da veš da ni sam rodovnik pomemben ;)



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 18 Marec 2008, 06:50:44
Hojla!

Zlat je tale vaš Max  :-*  :-*. Glede rodovnika pa...se bom kar strinajala s predhodnicami  :-\  :-\..čeprav pri taljanih nikoli ne veš kaj si zmislijo  ::).

Upam pa da se bomo z Maxom lahko kaj kmalu spoznali (btw...6.4. spet planiramo "minisrečanje" ;))

Jah prav imaš taljani se svašta izmislijo in tut to so se  ;D ;D...
Hmmm ja bom videla kako še bo za to srečanje ane..upam da bova prišla in da ne bo tko ko zadnjič  :D :D...



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 Marec 2008, 06:52:07
Meni je Max zelo simpaticen. Me spominja na naso Lyro, ko je bila mladicka. Upam, da se kdaj srecamo v zivo!

Ja saj sem te v prestranku pozdravila ko si zraven aske bila,ko si ji frizbije izročila. ;D...
In mislim da se bomo v ajdovščini srečali ker prideva pogledat frisbi seminar ;)