Kinološko društvo

ninci · 90410

skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #60 : 04 Avgust 2006, 15:35:01
jaz bi se na tvojem mestu posvetila z inštruktorjem direkt, ta si bo pogledal kaj obvladata in ne dvomim da primerno uvrstil  ;)

če želiš ti dam tel. ali ti javim ko bo potekal vpis v jesenske tečaje za KD Velenje  :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 04 Avgust 2006, 19:01:05
Tosy osnovne vaje že obvlada, tako, da se se že odločila da greva v osnovni tečaj...

Bi pa res prosila, če me lehako obvestiš kdaj bodo potekali vpisi. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


brina05

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 06 Avgust 2006, 10:47:02
Midve z Brino greva v tečaj JUNIOR-začetniki, ker je prestara za malo šolo (9 mesecev).  ???  :-[
Verjetno je to nekaj podobnega kot mala šola.

Lp, Irma



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #63 : 19 Avgust 2006, 13:45:47
Bi pa res prosila, če me lehako obvestiš kdaj bodo potekali vpisi. ;)

Tosy! Vpisi v tečaje KD Velenje so napovedani za 31.08. in 01.09. od 17 - 19h na prostorih ob Velenjskem jezeru!


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 19 Avgust 2006, 17:18:24
Hvala! ;) Po vsej verjetnosti prideva.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #65 : 22 Avgust 2006, 10:35:00
A ve kdo ceno tečaja v Velenju. Ker mogoče bi pa jaz tudi začela tja hodit. Jeeeeej .. Tosy bomo sošolci  :P



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #66 : 22 Avgust 2006, 10:43:12
Ja to bi bilo pa super, da bi bil kdo poznan blizu! :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #67 : 22 Avgust 2006, 18:26:28
Po pravici povedano, nimam pojma kakšne so cene  ???
Plačam kolikor je in avtomatsko pozabim  ;D enostavno si si ne morem zapomniti cifer, preveč posla imam z njimi v službi :o

Zato najbolje, da si vzamete teh par min časa, se oglasite na vpisnem dnevu, spoznate pesjanarje in vprašate vse kar vas zanima.

Mogoče se celo srečamo ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #68 : 24 Avgust 2006, 14:22:11
Jaz pridem 1.9. pogledat. :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #69 : 26 Avgust 2006, 14:19:20
Mala sola je bila lani 20 000 sit (mislim da je bilo od tega 3000 clanarine).  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 28 Avgust 2006, 00:47:38
Citiraj
A ve kdo ceno tečaja v Velenju. Ker mogoče bi pa jaz tudi začela tja hodit. Jeeeeej .. Tosy bomo sošolci 


Zanimivo,glede na to,da imaš zelo solidno društvo ravno kakšnih 200m od svojega doma,pa še ceneje verjetno ni nikjer v Sloveniji. ???


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 28 Avgust 2006, 09:41:20
Pa sej je sam mogoče no  :o ;D Kolk je pa cena nadaljevalnega tečaja v Varpoljah?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 28 Avgust 2006, 22:55:01
Ah,nastja,ne me narobe razumet-to je vse popolnoma tvoja odločitev.
Čudno se mi je samo zdelo,da bi se nekdo vozil 40km,ko pa ima društvo,ki je verjetno celo v višjem rangu kot Velenjsko samo 200m od doma.

Cena nadaljevalnega tečaja je mislim da s članarino vred 15.000,00 SIT.

V nedeljo je informativni,pridi,pa boš vse izvedela.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 29 Avgust 2006, 08:30:37
Brez zamere - ampak po mojem mnenju je na visjem rangu kot Velenje...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #74 : 29 Avgust 2006, 08:42:58
Če nič drugega ti je prihrajeno kar nekaj vožnje 2x/teden.
Kaj bi jaz dala, da bi imela kinološko društvo samo 200m od doma ;)

Lp, Ivana


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #75 : 29 Avgust 2006, 09:53:40
Živjo,

Zoran saj veš tisto domače ni tako bleščeče kot je tuje.
Nastja odločiti se boš morala sma v katero društvo boš šla. Dejstvo je da boš dobila enako, če ne boljše znanje pri nas potem pa je odvisno od tebe kako in koliko se boš ukvarjala s psom. Je pa imeti luksuz poligon pred vrati hiše.

lp

Toni



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #76 : 29 Avgust 2006, 21:21:16
Spet lep pozdrav vsem skupaj. Če se malo pohvalim. Mislim, da smo na tem območju resnično dobro društvo. to govorijo razni rezultati, katere dosegamo z našimi psi. LAhko tudi to rečem, da smo edino društvo v Sloveniji, kateri smo dobili pod svoje okrilje organizacijo IRo  izpitov, kateri so v mednarodnem merilu. To je zadostna pohvala za društvo. NAstja kar se pa tebe tiče, je pa čisto tvoja stvar, v katero društvo boš hodila. Zanima me samo nekaj, zakaj si sploh nehala hoditi v malo šolo, katero si že obiskovala. Prosim te da poveš razlog zakaj je prišlo do tega.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #77 : 16 September 2006, 11:56:10
Medve z Ideo od konca avgusta redno obiskujeva osnovni tečaj v Športno kinološkem društvu Celeia in moram reči, da sem blazno zadovoljna. Inštruktorja sta Marcel Vodovnik in Maja (žal ne vem kako se piše  ::)  ).
Šolo imamo dvakrat tedensko po dve uri in Idea super napreduje.

Glede na moje nezadovoljstvom nad načinom učenja in nestrokovnostjo v drugem KD, sem že na koncu mislila, da mogoče res jaz preveč pričakujem od inštruktorjev in da je mogoče res z mano kaj narobe. Zdaj pa sem ugotovila, da so moje zahteve bile popolnoma upravičene in da obstajajo dobri inštruktorji (po mojih "zahtevah").   ;)

Skratka 28. novembra imamo zaključek in izpit "A", vendar se ga z Ideo žal ne bova mogle udeležit, ker bo šele 9. decembra dopolnila eno leto. Bomo šli pa drugo leto na "BBH".  ;D

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #78 : 16 September 2006, 14:24:21
Rosa ali obiskuje tudi šolo kakšna punca, ki ima labradorca( Hubija)?

Drugače pa midva z Lonom nisva nadaljevala šolanje, ker je ravno ob ponedeljkih in sredah pa še ob takšni uri, da ne pridemo s časom skoz. Vsak dan pridem omov ob pol štirih, ob pol petih pa imam trening :'( . Mogoče bova šla pa naslednjo jesen nazaj v šolo, če ne bo Lon prestar za osnovo šolanje ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #79 : 16 September 2006, 14:41:44
Midva sva prav tako spet aktivna - šola dvakrat na teden  ::)
Na srečo in moje veliko veselje spet pri Suzani Puc  :)
Me je malce skrbelo - ker sva čez poletje bolj lenarila - ampak me je moj mali presenetil s tem, da nič ni pozabil.
Zdaj pač pilimo, da izpilimo še vse najmanjše pomanjkljivosti in dodajamo nove vaje.
Potem sledi B-BH če se bo peso strinjal.

Ah, sam prav paše spet hodit v šolo!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #80 : 16 September 2006, 16:58:14
Na srečo in moje veliko veselje spet pri Suzani Puc  :)

Ona je res dobra inštruktorica (sem jo parkrat gledala, ker je bil moj sosed pri njej z labijem), ampak jaz nisem mogla k njej - ko sem jaz šla v malo šolo, je ona imela osnovni.  :-\

Nastya_lony: ja, še vedno hodi Hubi v šolo.  ;) Sem mislila, da prideš (ker vem da si hodila v malo šolo), pa sem ugotovila da te ni. Saj ne bo prestar jeseni. Eni v naši skupini so že kar starejši - nikoli ni prepozno.  :)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #81 : 16 September 2006, 17:45:24
rosa, pa ti si skoraj soseda  :D
če se kje srečava, me pocukaj, me boš lažje prepoznala ko so dalmatinci bolj redki na naših koncih.

pri komu si pa imela tako zelo slabe izkušnje?  ??? lahk samo napišeš kratice ali zs
vsekakor super, da si najdla pravo zase in predvsem da vaju veseli in da je fajn!!!


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #82 : 16 September 2006, 17:52:08
Ona je res dobra inštruktorica (sem jo parkrat gledala, ker je bil moj sosed pri njej z labijem), ampak jaz nisem mogla k njej - ko sem jaz šla v malo šolo, je ona imela osnovni.  :-\

Nastya_lony: ja, še vedno hodi Hubi v šolo.  ;) Sem mislila, da prideš (ker vem da si hodila v malo šolo), pa sem ugotovila da te ni. Saj ne bo prestar jeseni. Eni v naši skupini so že kar starejši - nikoli ni prepozno.  :)

Jaz sem tudi mislila, da bom prišla a nam doma ni zneslo s časom. Zdaj se pa morava učiti doma :-\ ;)



sabrina

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 17 Oktober 2006, 12:35:42
evo..tut nama s šonom je končno uspelo se vpisat v KD (KD Maribor). Včeraj sva bla prvič (ja malo sva zamudila...) in moram priznat, da sm bla kr presenečena kolk psov (pa lastnikov seveda) je bilo na tečaju. :)
drugače pa mislim, da nama je šlo kar vredu za prvič...načeloma smo tako delali samo poleg,sedi in prostor...pa če pomislim, da se ostali člani to učijo že mesec pa pol...ne vem no, mogoče lastniki doma premalo delajo z njimi, ampak nekaterim bi rekla, da še nikoli sploh niso bili v mali šoli. :) šon je več ali manj vse znal, sicr je bil pa še malo zmeden (tolko psov na 1x še pač ni nikoli videl...hehe).

a še kdo tu obiskuje malo šolo v KD Maribor?



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #84 : 18 Oktober 2006, 22:20:04
Moraš vedet da se pasme in karakterji psov glede učljivosti, pozornosti... razlikujejo.   ;)

In tudi v osnovnem in nadaljevalnem tečaju boš delala podobno, samo vedno bolj natančno in malo bolj zahtevno (pač spet kakor kateremu).

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #85 : 08 Februar 2007, 18:33:09
Mi lahko kdo pomaga najti kinološko društvi v bližini Ivančne Gorice, kjer imajo tečaje za mladičke in šolajo s pozitivno motivacijo?
Našla sem KD Grosuplje in KD Pes sledar. Ima kdo izkušnje z njimi?

Tole sprašujem za sošolko, ki bo v kratkem dobila mladička in me je prosila za pomoč.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 24 Marec 2007, 21:13:20
Hmmm, iščem in iščem, pa ne najdem ::)
Ali ima KD Barje kakšno spletno stran? Pa če mi lahko kdo pove, kje se nahaja vadbišče, kakšne so cene, kdaj se lahko vključim?

Me zelo zanima, sem dobila zagon, da ni še nič prepozno, čeprav je moja kosmatinka ravno v tem mesecu praznovala svoj 1. rojstni dan. Zelo rada bi šla z njo v šolo, pa ne vem še, kam.

Mislim, da bi bilo fajn, če bi se lahko vključile v malo šolo ali kakšen podoben program, da naju naučijo, kako delati, da bo pupa osredotočena name kljub motečim dejavnikom (beri: mimohodečim z repkom migajočim kužkom). Mi je zelo žal, da že prej nisva šli :'(

Potem pa še kaj več, ampak do takrat je še daleč...

Kakšen nasvet, na koga se obrniti, koga priporočate, kakšen program?
Res bom hvaležna za kakršenkoli nasvet :-*

Be happy :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #87 : 24 Marec 2007, 21:32:25
Hmmm, iščem in iščem, pa ne najdem ::)
Ali ima KD Barje kakšno spletno stran? Pa če mi lahko kdo pove, kje se nahaja vadbišče, kakšne so cene, kdaj se lahko vključim?

KD Barje nima svoje spletne strani.
Najdeš pa nekaj o njih na naslednji povezavi -> http://www.pesjanar.si/index.php/2006/113

Kontakt: Tanja Bizilij, 031/699-859

Tečaji so se v KD Barje sicer že začeli (tako kot po drugih društvih), ampak po moje se da dogovoriti, da začneš z manjšim zaostankom.

Njihovo vadbišče se nahaja ob Ižanski cesti (gledano iz smeri centra Lj -> od kitajske restavracije greš naprej še slab kilometer do table Matena (smer desno). Zaviješ pač desno in čez kakšnih 200m med drevesi spet zaviješ desno in si na parkirišču vadbišča.

V kakšen program se splača vključiti je odvisno od starosti tvoje psičke. Če je prestara za malo šolo (zdele se ne spomnim kakšna je starostna omejitev za malo šolo), bosta pač šle v tečaj za A, kjer se uči osnove poslušnosti. Tečaj lahko nato poljubno zaključiš z izpitom.


Lp,
Mojca


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 24 Marec 2007, 22:07:21
Mojca, hvala za tako hiter odgovor :)
Sem hkrati pogledala tudi spletno stran tvojega pesjanarja in moram rečt, da sta prav pridna ;)

Mi mogoče lahko poveš še približne termine - jaz namreč nimam izpita za avto, tako da sem odvisna od fanta (on pa hodi v službo).
Pa še okvirna cena, da si bom malo denarja dala na stran. Saj bom poklicala kar Tanjo (koliko je pa stara, kakšna je po karakterju? :-[), samo radovednost mi ne da, da ne bi že kar tebe vprašala.

Drugače pa , glede na pohvale, ki jih berem na forumu, mislim, da bi bilo fajn, če bi s Pupo lahko prišle v KD Barje.
Saj je kar blizu (mi2 sva iz Borovnice).

Be happy :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #89 : 24 Marec 2007, 22:16:50
Majča - ti bom kar ZS poslala ;)