Kinološko društvo

ninci · 90401

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 09 Maj 2005, 21:43:41
Katero kinološko društvo obiskujete z svojim psom, kakšno je vaše mnenje o tem društvu in zakaj ste se za šolanje sploh odločili?



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 10 Maj 2005, 11:46:26
Jaz sem se odločil obiskovati pasjo šolo, predvsem zaradi tega, ker je to moj prvi pes oz. psička. In kot začetnik sem se najprej jaz moral naučiti delati s psi. Ker psi so zelo pametni, samo problem, če imajo lastnike ki jim ne znajo povedati kaj pričakujejo od njega.

Midva z Gano sma obiskovala konološko društvo Velenje. Napraj sma opravila malo šolo. Kasneje, smo pa hodili še naprej v šolo in sma opravila še izpit ISP-A iz poslušnosti. Obiskovala sma še tudi program ISP-B, samo izpita nisma odšla opravljati. Bili smo fajn klapa in tudi našo tovarišico moram pohvaliti. To je bila Suzana Puc. Tako da tudi, če psi niso hoteli delati tako kot bi morali, nas je znala motivirati in spodbujati.

Še zdej grema malo na sprehod do kinološke društva. Včasih, ko se mi dozdeva, da Gana ne posluša več tako kot bi morala, se odpravima na kakšen travnik v samoti in ponovima vaje, ki sma se jih naučila v pasji šoli. Potem pa veliko igre!!!  8) 8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 10 Maj 2005, 22:07:45
Obiskovala sma še tudi program ISP-B, samo izpita nisma odšla opravljati. 

Zakaj pa ga nista šla opravljati? Strah pred nastopanjem?? ::) ;D

LP nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 11 Maj 2005, 08:06:24
Ni bil strah!!  ;D Verjetno veš, da je bila prej prevelika scrklanost! Pa tudi na tečaj ISP-B smo odšli, da smo trenirali na utrjevali kar smo se naučili na izpitu A. Nismo šli na tečaj zaradi izpita.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 11 Maj 2005, 09:50:49
Ja ja, saj vem samo me je zanimalo, zakaj pač nista šla še na izpit, če sta že tečaj opravila, a ne :)
Pri nas se Rumba intenzivno pripravlja na ISP-A, če bo vse po sreči,pa gre v pondeljek gledat kako se dela na ruševinah, in se če bo kazala interes morda pridruži ::)

LP nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #5 : 21 Junij 2005, 16:37:51
Midve z Zaro sva najprej hodili v KD Bled-Lesce na igralne urice (za mladicke do 6 mesecev, predvsem da se navadijo drugih psov). Solanje sva nadaljevali v mali soli v KD Naklo. Potem sva hodili na tecaj iz poslusnosti po programu A prav tako pri KD Naklo in naredili izpit s 94 pikami (od 100, bili sva drugi najboljsi). Prav tako pa pri KD Naklo trenirava tudi agility.
Poleg vsega tega pa doma trenirava se dog dance. :)

Lp, Marusa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 06 Julij 2005, 21:42:33
Midve sva z Rino delali vaje za ISP-A(in ga tudi uspešno opravili) v KD Krim.Res delajo vse na lep in prijazen način....da o tem društvu v domžalah ne govorim... :-\.
Jeseni greva delat ISP-B/Bh.Po tep pa verjetno Rally obidencie ali pa....hm...bomo videli ;)

LP;
NIna

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 24 Avgust 2005, 13:28:07
Joj no ... zay pa spoznam da še je kaki njufi v naši okoLiciii ... Neyka jaz sem tam bLiz doma ... Varpolje ... s kot si pa ti??



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 Avgust 2005, 11:10:43
Midva sma se šla šoalt zato, ker je JOhny moj prvi pes, pa še dalmatinec je, smo me vsi strašli kak so neubogljivi ::)
Pri KD MAribor sma koncala malo šolo z osnovami agilityja.. septembra boma zacela z nadaljnim solanjem.. drugace pa še vedno obiskujema agility..
moram vam povedat, da so dalmatinci prav pametni psi ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 25 Avgust 2005, 12:41:04
moj gre v Varpolje v pasjo šolo ... septembra ...  :)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #10 : 12 December 2005, 12:20:24
Jaz sem pa mojo Kano peljala v malo šolo v KD Krim. Sva bile prej v eni drugi šoli(ne bom omenjala imena) in se nekako nismo poštekali, tako da sem jim kar pustila šolnino in sem šla v drugo šolo. Šle sve pa zato, ker je Kana moja prva psica in še rottweilerka povrh. Spomladi pa se greve naprej šolati v isti KD predvsem zato, ker sem bila zadovoljna z njimi, pa še podpiram njihovo zavzetost za azilaše(take ali drugačne).
Lp


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #11 : 08 Januar 2006, 17:28:07
Jaz obiskujem kinološko društvo Ljutomer (v Lukavcih), in moram reči da je super. Imajo najrazličnejša šolanja, od agilitya, obrambe, sledarstva... Učitelji so zelo prijazni, nič ne delajo s prisilo...koliko približno plačate za tečaj (primer) osnovnega šolanja?

LP


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 08 Januar 2006, 17:33:03
Z Astorjem sva obiskovala malo šolo v KD Barje, zatorej sem tam tudi včlanjena. Z njihovim delom sem zadovoljna in se nameravava šolati naprej tudi pri njih...


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 08 Januar 2006, 18:13:52
Jst treniram agility v KD Ajdovščina in mi je tam zelo všeč in mislim tam tudi nadaljevat. :D

papa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 08 Januar 2006, 18:45:02
Jaz sem v KD Obala. Treniram agility in z Grinom hodim na tecaje poslusnosti (trenutno v nadaljevalno malo solo, planiram ga pa spravit do BBH).

Kaj naj recem... tako. Zal mi je, da ni nobenega izkusenega instruktorja za agility na Obali. Po drugi strani smo se zbrale 4 navdusenke, ki malo treniramo same, poskusimo cimveckrat izkusene instruktorje povabiti k nam, da nas kaj naucijo, hodimo gledat agility tekme, vcasih gremo trenirat na kaksen drug poligon... in se imamo dobro :) tako da bomo, nekoc, ocitno mi tiste "izkusene agility instruktorice"... no, mogoce ;)

Z malo solo pa tako... v bistvu mi mala sola ni bila prevec vsec. Mogoce nas je bilo malo prevec, ampak sem imela obcutek, da se nisem naucila nic novega. Je pa tudi res, da sem se mali soli prikljucila, ko je bila ze cez polovico, tako da tecaja nisem placala in se naceloma nimam kaj pritozevat ;) in po drugi strani sem z Grinom toliko delala doma, da je ze znal skoraj vse, kar se v mali soli naucis. Da ne bo kdo zdaj tega razumel kot kritiko, sosolci so bili namrec kar zadovoljni.

Nadaljevalni tecaj zacne komaj jutri, tako da ne vem se - ampak ker sva samo dva tecajnika, instruktor in dva stazista za instruktorja, bi znalo bit bolj pestro in zabavno ;D

Tako.

ps. Metode ucenja temeljijo na igri, hrani in pohvali. Kakrsnikoli fizicni posegi na psu so strogo prepovedani, tako da se vse dela s pozitivno motivacijo.

battito animale


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #15 : 08 Januar 2006, 21:02:43
Z Atosom sva hodila v KD Barje.  Zakaj mala šola? predvsem zaradi socializacije psa, da se navadi psov različnih velikosti, pa da se nauči osnovna povelja. Z delom v omenjenem društvu sem bila zadovoljna, zato bova marca nadaljevala šolanje tam.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 10 Januar 2006, 15:04:21
Mi2 sva pa hodili v malo šolo v KD Ljubljana, k Silviji Trkman, kjer je bilo zelo fajn, še posebej zato, ker smo dobili veliko nasvetov v zvezi s šolanjem, socializacijo itd.
Izpita A nisva šli delat, ker je bila premlada, bova šli pa na pomlad v OŠ, kjer se bova pripravljali za B-BH...

LP



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #17 : 24 Februar 2006, 18:30:22
Ima morda kdo kakšne izkušnje pri Kd Duplica?


Meki

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Februar 2006, 22:04:43
Mene tudi zanima kakšna izkušnja s KD Duplica ...kdo pozna mogoče?



Lola

  • Gost
Odgovori #19 : 01 Maj 2006, 08:11:39
Mene pa zanimajo KD na štajerskem. Kje učijo dobro, vse na podlagi klikerja?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 01 Maj 2006, 08:18:00
Mene pa zanima, kakšni se vam zdijo treningi agility-ja pri KD Domžale, KD Krim in KD Agility-Ilirija.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #21 : 01 Maj 2006, 15:54:44
Focoso...mislim, da pri nobenem KD ne učijo VSE s klikerjem... Ali?
Hodi kdo tukaj na agility, ter se ga uči s klikerjem?!
Pomoje je agility v KD Krim zelo dober... Ko sem bila v tehnični ekipi na eni tekmi, so psi, ki so hodili v KD Krim, agility res obvladali... Sicer so imeli verjetno že veliko izkušenj...
LP  ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 01 Maj 2006, 17:04:35
Mene pa zanima, kakšni se vam zdijo treningi agility-ja pri KD Domžale, KD Krim in KD Agility-Ilirija.
V KD Krim agility trenira anana z Naro in najbolj, da povprašaš kar njo kako se ji zdi! Midva z rondotom se šolava v KD krim in sva zelo zadovoljna!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 01 Maj 2006, 18:36:34
Mene pa zanima, kakšni se vam zdijo treningi agility-ja pri KD Domžale, KD Krim in KD Agility-Ilirija.

No, KD Agility Ilirija je zelo OK, tam se zdaj pripravljava na BBH, dobro vzdušje in vse delamo s klikerjem.

LP



Lola

  • Gost
Odgovori #24 : 01 Maj 2006, 18:43:36
Missy so nekatera KD ki veliko stvari počnejo s pomočjo klikerja nekatere pa s klikerjem sploh ne učijo, mogoče sem nerodno postavila vprašanje mislila sem šole ki večino stvari učijo s pomočjo klikerja.
KD Ilirija tudi mene zelo mami in verjetno se bom dogovorila s Silvio za kakšno individualno urico saj samo doma blizu MS in mi je daleč hoditi na redne treninge pa še pes bo od vožnje zmučen. Nisem sicer nikoli videla osebno dela inštruktoric v KD Ilirija, ampak všeč so mi članki ki jih je Silvia napisala o šolanju in verjetno tam delajo po tem principu ki ga ona opisuje.
Veliko ljudi hvali kliker, mene pa kar malo sram da ga ne znam uporabljat. Brala sem članke o klikerju, mislim pa da se veliko lažje naučiš če ti nekdo pokaže. Zato bi želala svojega naslednjega psa že od malega učiti na kliker.



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 01 Maj 2006, 19:46:52
Focoso, v bistvu ni kaj veliko za kazat, ko enkrat razumeš logiko klikerja, ti vse steče. Najprej psa navajaš: klik-hrana-klik-hrana..., da mu potegne kaj ta  klik sploh pomeni, potem pa nagrajuješ vedenja, ki so ti všeč. Če si brala članke o klikerju potem ne bo težko... Silvija in Polona (inštruktorici v KD Ilirija) pa res obvladata, tako da individualna ura ni slaba zamisel, ti bosta zagotovo povedali kaj pametnega.   :)

LP



Lola

  • Gost
Odgovori #26 : 01 Maj 2006, 19:53:06
Ja v bistvu sem pri Loli že dosegla to da se odziva na kliker, klik hrana klik hrana. Ampak naprej ne znam naučiti. Recimo naj bi pustil psu da sam pride do želenega vedenja in potem hitro kliknil in nagrada. Ampak recimo Lola ne se ne bo usedla če ji ne bom rekla in roko iztegnila, ne bo prosila če ne bom rekla in dlan obrnila gor, ona me samo čukasto gleda. Tako da res komaj čakam da grem do Silvie da mi malo pokaže, da se malo pogovoriva o vsem skupaj ne samo o klikerju, ker ona res obvlada.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #27 : 01 Maj 2006, 20:03:19
Pri klikanju ne gre samo za to, da ti cel dan čakaš s klikerjem v rokah, da bo pes naredil tisto, kar hočeš. To je samo ena metoda, ali kako bi rekla. V želeni položaj lahko psa spravimo tudi z gibom roke ali na začetku učenja s priboljškom/igračo, ki ji pes sledi. Ko pes ugotovi, kaj od njega želimo, nam začne sam ponujat vedenje.

Pred tremi leti v KD Ljutomer še niso uporabljali klikerja, glede na to, da so bili že takrat na pozitivni motivaciji, pa sem skoraj prepričana, da jim sedaj ni tuj. Dobro bi se bilo pozanimati glede na to, da ti ni daleč.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lola

  • Gost
Odgovori #28 : 01 Maj 2006, 20:04:50
Hodila sem na KD Ljutomer takrat ga še niso uporabljali. Se bom pozanimala, čeprav bi raje šla v kakšen drugi KD



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #29 : 01 Maj 2006, 20:06:09
Sammy, takrat ko si ti še hodila v KD ljutomer, pri akterem učitelju/učiteljici si bila?
lp