2 psa - kdaj?

sasha · 76454

gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 03 Maj 2012, 12:54:40
Tudi pri nas smo se odločili še za drugega psa psička je rezervirana in drug teden naj bi prišla k nam. Vendar pa je prejšnji teden mojo babo na poligonu grdo oklala druga psička v bistu jse je ena spravila nanjo druga pa oklala. Posledica zašito uho in ugriznine po glavi in vratu. Moja je šolana uboga kot šus nikoli ni zalajala kaj šele zarenčala na psa. Vendar pa je predvčerajšnjim brez opozorila šavsnila proti štiri mesecnem mladiču in hvala bogu je ko sem se zadrla pr6stor se tudi ulegla. Sedaj pa ne vem ali naj vzamem mladička ker res ne bi želela da se mi psički koljeta. Ali je kdo imel podobno izkušnjo?



nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 03 Maj 2012, 12:59:01
Hm...tuji psi niso isto kot tvoji ??? ker jih ne poznam. pa tudi pasme so različne. poznam super labradorca in krasnega ovčarja ipd. in čist "adijo" ovčarja in divjega pekinezka... Ti zadnji omenjeni imajo lastnike, ki me zelo svarijo pred dodatnim psom, ker je grozno težko že samo z enim!  :'(
Jaz pa imam enega in je tako kjut in zlat, da komaj čakam še enega. najbolj me skrbi, da bi se to spremenilo! ne vem točno, koliko k temu pripomore lastnik in koliko je to odvisno od drugih dejavnikov- spol, pasma...



nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 03 Maj 2012, 13:05:41
Moja Lu je imela tudi eno slabo izkušnjo, ko jo je preveč stisnil mlad švicarski planšar. Nekaj časa je bila bolj popadljiva in to izključno do večjih psov- samcev. Potem sem vztrajala, da sta se družila z dotičnim "krivcem" in po nekaj dneh sta se spoprijateljila in divjata, ko pa planšar prekorači mejo- postane pregrob, Lu zarenči in ga "udari" z gobčkom. Videti je, da se zdaj razumeta, saj je želja po igri obojestranska. Res pa je, da sta za vzpostavitev odnosa rabila nekaj dni in da je planšar, kljub temu, da je star komaj 7 mesecev, zelo lepo vzgojen in ubogljiv, kar je pripomoglo k temu, da sta se sploh lahko zbližala. Dolgo časa sta se samo gledala, potem malo vohala in šele kasneje sta "prebila led".



gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 03 Maj 2012, 13:12:20
Jaz sem svoji babi popolnoma zaupala tudi z mladički je cbila skupaj brez problema vendar pa ne vem kako bo sedaj odreagirala glede na izkušnjo ki jo je imela. Prvič od kar jo imam je pokazala zobe in sem bila zelo v šoku po drugi strani pa glede na to kar se ji je zgodilo po mojem niti ni tako presenetljiva reakcija. Je pa nemška bokserka in oklala jo je prav tako nemška bokserka.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #154 : 03 Maj 2012, 14:32:16
Sigurno brez razloga?
Ni bil mladič predrzen?
Je povedala samo "daj mi mir" ali je dejansko napadla?

Jaz imam dokaj sitno pasjo babo in večino psov ne mara, jih je sposobna tolerirat, ampak noče, da se vtikajo v njo, s parimi izjemami se igra in nekaj izjem izrazito ne prenese in jih (še) ni sposobna tolerirat.

Vseeno je fajn funkcionirala v dueti z dvema samcema in sprehod z dvema psoma je še boljši.

Ko bo dobila cimra, ki ji sigurno ne bo všeč-bo mladiček v odsotnosti v kovinskem boksu in me niti ne skrbi pretirano kako in kaj bo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 03 Maj 2012, 14:37:57
Kateri spol so vaši parčki? Samci, samice ali mešano? Sterilizirani/kastrirani ali ne?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 03 Maj 2012, 14:46:58
Nmav koliko pa je stara tvoja psička?
Na tvojem mestu bi še nekaj časa posvetila prvi psički, ker ko bosta 2 ne bo več isto... ;)
Sama sem se odločila, da bom najprej končala gimnazijo in si potem kupila še enega psa... (dokončna odločitev :))
Pa imam na vsake toliko časa nekakšen "preblisk" (vsako leto) ko si neznansko želim še 1ga psa... Pa vem, da se mu bo treba veliko posvečat in posledično tudi psički, ki jo imam zdaj bo potrebno posvetiti še več časa, da ne bo kakšnih zamer... :)
Nevem najprej bi si psa s trenirala v nulo, ker moja je res pridna in vse, nikoli ni napadla nobenega psa. Enkrat jo je napdala nemška doga in ima zdaj malo težav z veliiiikimi psi... (Je bila že kar ene parkrat napadena pa nikoli ni izzivala..)
Tako, da je res angelček in oh in sploh in me posluša, problem imava pa še vedno pri odpoklicu, ker je zelooooo trmasta (ima to tudi v horoskopu "zapisano") in se kar tako ne bo odmaknila od kakšne zanimive stvari, tako da ima svoje muhaste momente, ko se ji neda poslušati in dokler jih bo imela še ne mislim imet še enega psa, ker nočem da bi se take "muhe" prenesle nanga... Upam, da bo z leti malo bolj pridna... :P



nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 04 Maj 2012, 08:39:55
Moja psička je stara dve leti, jaz pa tudi nimam več težav s študijem  ;) Moji največji pomisleki so, kako se bo razumela s prišlekom in kateri spol je bolj primeren. kar se pa tiče želje po še enem psu...  Abby jaz te popolnoma razumem!!! Ko sem želela prvega, sem bila čisto nora od želje, zdaj pa je spet isto. Sploh ne razmišljam nič drugega  ::) Ampak vem pa, da je razlika v tem, ko sem bila finančno odvisna od drugih, se nisem mogla zmišljevat, zdaj pa nisem več in je to bistveno drugače. Zdaj se moram samo pametno odločiti in prepričati mojo family, da bo vse ok. Zato pa rabim argumente!!! Samo velika želja zanje ni dovolj.  :-\



Boomi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 30 Maj 2012, 14:23:01
Meni so vsi govorili, da bolje da nimam dveh psičk.. Pa moram reči da se odlično razumeta! skoraj ne moreta ena brez druge:) Poleg tega pa nobena od niju ni sterilizirana (še)



ajsaquinny

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 30 Maj 2012, 15:34:23
Tudi jaz imam 2 kužka. Quinny in Guccia. Pa si brez 2eh več ne predstavljam kako bi bilo !

Quinny je bila moja 1. psička, ki je zanjo pretežno skrbela mama (ko smo jo dobili sem bila stara 8 let  :D). Lani pa smo se po premisleku odločili za še enega člana. Tako je h nam prišel coton de tulear Gucci... Ko je prišel nismo imeli nič problemov in Quinny ga je čisto lepo sprejela. Najprej je bilo malo ljubosumja, ampak je sčasoma postalo normalno, da ni več samo ona ampak je še Gucci.

Glede šole in mojih obveznosti pa je trenutno prav znosno... Kdaj pa kdaj ju pelje mama na sprehod ampak večinoma jaz. Malo bol tesno je ob ponedeljkih in petkih.  :) Ko imam malo časa obujem rolerje pa gremo na en velik hiter sprehod. Večkrat se odpravim tudi teč ali pa na dolg sprehod v hribe (Črne Njive). Seveda poleg štejem tudi igro (trikce), druženje z drugimi psi, crkljanje...

Zjutraj sta sama doma nekje od 8.00 do 10.00 potem pa je z njimi mama dokler mene ni iz šole. Popoldne pa sta večkrat sama le po 1-2 urici. Imajo pa cel čas izhod na balkon in živita z nami v stanovanju.

 :) Lp


nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 14 Junij 2012, 08:31:32
Luksus, če je vedno kdo doma!!! Hm...kaj pa, če sta psa sama? To mislim- npr. cca. 6-8 ur na dan. Saj imate službe tudi drugi, a ne? Dvomim, da imajo pse samo otroci in penzionisti  ::)
Koliko časa vaši kužki preživijo sami in kako poskrbite, da ni škode, lulanja po tleh ipd.?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 14 Junij 2012, 09:18:14
Dokler niso bili 100% so bili ločeni po sobah. Oz. tako da je bil najmlajši (sobno pogojno čist zaradi daljše odstotnosti v času službe) v ogradici ali bivalnem boksu. Tačas se je tudi starejša ekipa navadila da je prišlek zraven. Pospravljene igrače (da ni slučajno kdo igral igro po svojih pravilih :P), pospravljena soba (da ni kaj za pojest) in zmatrani psi. Ker so različno stari so se tudi mladi malo naučili počakat od starejših. Brez problema počakajo za čas službe.
Se je pa neprimerno bolje, hitreje, lažje mlajša psica navadila pridno počakat, ker je generacija ''boks psov''. Če primerjam s starejšimi, ki boksa niso imeli kot mladički, je ta proces stekel dosti hitreje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 14 Junij 2012, 11:24:30
Itak samo kompliciram, ker me cel kup folka svari, da bo prva psička- ime ji je Lu- ljubosumna in da bosta preveč sami- pa itak nista nikoli, ker sta v hiši še tast in tašča, ampak seveda nista na razpolago 24 ur, ker občasno spita  ;D
Jaz verjamem, da bo vse ok. Sploh ne bi komplicirala in tudi trdno sem se odločila, da bom imela kmalu še eno damico shih tzujko!  :-*
Res pa rabim veliko argumentov ZA, ker proti si jih izmislijo drugi  >:(
Tudi jaz menim, da to, da sem nekaj ur na dan v službi pač ni razlog, da ne bi mogla imeti dva psa. Pa to tudi ne, da je pozimi sneg, ki se prime na dlako. Vse ostale pogoje- velik prostor, vrt itd. pa imam!




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 14 Junij 2012, 12:18:20
Hm. Edini in dovolj pomemeben pogoj je to da SI ZA psa in da SI sposobna skrbet zanjga.
Tole s pogoji da rabiš velik vrt je eden najbolj predpotopnih  ;) lahko poveš tistim ki se tega pogoja držijo kot pijanec plota. Moji psi so sedaj v hiši, z mano. Pa mi nekaj hektarov zemlje nič ne koristi  :) Govorim pa iz lastnih izkušenj ker ni nobene razlike med hišo in stanovanjem, če je pes s tabo, ker si tega želi. To da pa lahko potem samo vrata odpreš pa grejo lulat je pa ...potuha in ne pogoj za lastništvo psa.  8)

To da bota pa sama 8 ur - kje vidijo razliko, če je sam eden ali dva  ??? sta pač dva sama. Na začetku jih itak mogoče ni najbolj pametno met skupaj brez nadzora. Torej bo en sam v eni sobi, drug v drugi (ali v boksu recimo). Hočem povedat da je npr. 8 ur še vedno 8 ur :) Se taki argumenti proti slišijo kot to da potem 8 uro postane x2 =16 ur  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #164 : 14 Junij 2012, 12:26:41
Se mi zdi, da je za dva psa se lazje, ce sta 8 ur sama, ker si delata druzbo...

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 14 Junij 2012, 12:52:30
Ja. Ker bi drugač postla namenja za 2 samevala če bi sam en gor ležu. >:D Pa dvosed bi bil tud bolj prazen če bi sam en gor bil. Moji (preverjeno) spijo ko ubiti ko me ni doma. Sigurno jim je pa bolj ušeč zdj ko jih je več, kot prej en sam. Posamič so se vedno šetal po stanovanju. Pa iz enga okna na drugiga. Zdj pa grejo spat in to je to. Se poberejo na svoje postle in so bolj ali manj tam.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #166 : 14 Junij 2012, 14:00:23
Imate potem tudi npr. mladiča v boksu v istem prostoru kot odraslega psa spuščenega? Kaj, če se psi hočejo igrati in mladič potem nori v boksu ali rine ven?
Jaz imam namreč Roxy zaprto v dnevni sobi, ki pa ni ravno "puppy proof" in nikoli ne bo. Bedno pa mi je zapirati pse v ločene sobe in še ne vem kako bom zadevo speljala, ko dobim še enega psa. Nekako se mi dozdeva, da se bosta psa med mojo odsotnostjo med sabo igrala in ne večinoma spala, ker Roxy že zdaj ne prespi celih 8 ur, ko je sama (zmatrana ali ne, je vseeno)... Iz druge sobe me skrbi, da bi se lajanje preveč slišalo k sosedom, iz dnevne sobe pa se sliši minimalno, ker ne meji z nobeno steno s sosedi. Mogoče najbolje, da sprobam dokler imam samo Roxy, če jo menjava sobe vrže iz tira, da se bo drla pa potem čakam, če se sosedi pritožijo  >:D .

Je imel mogoče kdo psa z ločitveno tesnobo in se je stanje izboljšalo, ko je prišel drugi pes? Roxy sicer nima ravno hude ločitvene tesnobe, oz. se je navadila biti sama doma, ampak občasno še tuli (pomoje bolj iz navade, ker živčna že dolgo ni več, ko je sama doma). Je možno, da čisto preneha ob še enem psu? Potem namreč nimam več dileme v kateri prostor pse zapirat...



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 14 Junij 2012, 15:14:47
Mi smo v štartu vzeli dva mladiča iz istega legla...Se igrata, se zamotita sama, pridejo pa vseeno vmes trenutki,ko družno cvilita pred vrati...Jih je pa, predvidevam, veliko manj, kot bi jih bilo, če bil en sam. Kako bo, ko odrasteta ne vem, se mi pa zaenkrat zdi boljša odločitev dva psa, kot en sam, kar smo imeli prej. Ju imamo pa v sobi, ki je zaenkrat namenjena samo njima,tako da sta lahko spuščena in se igrata (blazine po tleh, zaščitili smo vtičnice, in odnesli ven vse razen igrač, ki pa jih ne porajtata najbolj), ponoči pa spita v spalnici, zaenkrat še v skupnem boksu.

Once you go boxer, you never go back :)


gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 14 Junij 2012, 18:23:26
Tudi pri meni je bila dilema dva psa ali ne. No sedaj je pri nas že en mesec še druga psička. Moram rečt da sem več kot zadovoljna. Mala se mi zdi da pobira navade starejše tako da se včasih sprašujem če splloh imamo mladička. Same sta doma brez problema ne prakticamo nobeonega boksa ker sem osebno proti tem kletkam. Samo dosledni smo bili od prvegde dne čeprav je včasih težko ob ljubkem mladičku ki te milo gleda. Pa predvsem aktivne sprehode. Zaenkrat še nobene škode nobenega jokanja ko gremo od d!oma. Babnici se pa tu.di super razumeta.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #169 : 14 Junij 2012, 21:03:13
Same sta doma brez problema ne prakticamo nobeonega boksa ker sem osebno proti tem kletkam. Samo dosledni smo bili od prvegde dne čeprav je včasih težko ob ljubkem mladičku ki te milo gleda. Pa predvsem aktivne sprehode. Zaenkrat še nobene škode nobenega jokanja ko gremo od d!oma. Babnici se pa tu.di super razumeta.

Hja, sem bila jaz tudi proti boksu dokler nisem dobila psa z ločitveno tesnobo... Nobene igračke, žvake, zmatran pes, postopno navajenje ni pomagalo. Če ni bilo več ničesar za uničit, je pa lukno v zid naredila... Pri njenih cca. 6 mesecih sem obupala in kupila boks. V roku 1 meseca je bila sobno čista in ni več histerirala, ko je bila sama, ker preprosto ni imela kaj počet in se z uničevanjem "pumpat" in je zaspala... Zdaj boksa več ne rabi, še vedno pa leti vanj (si ga sama odpre, tako se ji mudi), ko grem od doma, ker v njem dobi žvako.
Tuljenje doma je vsekakor ena navada, za katero ne želim, da jo nov pes osvoji... O tem, da drugi pes pride pa že dolgo ni več dvoma  ;) .



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 15 Junij 2012, 10:14:21
Imate potem tudi npr. mladiča v boksu v istem prostoru kot odraslega psa spuščenega? Kaj, če se psi hočejo igrati in mladič potem nori v boksu ali rine ven?

Načeloma imam rajši, če se psi igrajo z mano kot sami s sabo. Poleg tega si fizično ne predstavljam pasjega žura v majhni hiški. Imam temu primerno pse naučene, da igre v prostoru ni (ok vsaj ne unega žura), so mirni. Igra, norenje je zunaj. Tako starejši pes nikoli ne provocira malega v boks. Če pa je kdaj naneslo, da je bila kombinacija vseh preveč živahnih so pa bili vsi v svojih boksih. Je bilo potrebno samo kak teden da so osvojili rutino. Hitro pa je lahko tudi mlajši brez problema funkcioniral pri odprtem boksu. Je pa toliko kombinacij kot je možnih psov  :)

... osebno proti tem kletkam...
Spoštujem tvoje mnenje bi pa samo dodala na tole - te kletke so preprosto pasje postelje v čisto osebni pasji sobici.  8) Mi te kletke jemljemo tako  :) pa nimam ne jaz problemov še manj pa psi.

Pravzaprav je bilo s temi kletkami pri nas tako kot pri otrocih k hočjo vsak svojo sobo :D najprej jo je dobila ena starejša posvojena psica (grozne težave s sobno čistočo -sobno čista v kakem tednu po uveljavitvi boksa). Potem je prišla k hiši mladička. Smo ji ''pososdili'' boks od starejše. Pa je bil cel kažin ker je tastara tamalo nonstop vn metala, ker je hotla svoj boks !NAZAJ!. No pa smo ji ga vrnili. Tamali pa kupili svojega. Kaki dve leti kasneje pa je prišla k hiši še ena psica nevajena boksa. Sicer pridna in mirna. Ampak ker gleda druge dve je začela najprej eno potem pa še drugo metat iz boksa...ker bi ona tud mela tak fancy sobico  :D Danes imajo vsak svojo ''sobico'' v njej svojo posteljo. Boksi so vseskozi odprti psi pa jih obožujejo, ker jo to samo njihov ''safe place''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #171 : 15 Junij 2012, 10:56:47
Načeloma imam rajši, če se psi igrajo z mano kot sami s sabo. Poleg tega si fizično ne predstavljam pasjega žura v majhni hiški. Imam temu primerno pse naučene, da igre v prostoru ni (ok vsaj ne unega žura), so mirni. Igra, norenje je zunaj. Tako starejši pes nikoli ne provocira malega v boks. Če pa je kdaj naneslo, da je bila kombinacija vseh preveč živahnih so pa bili vsi v svojih boksih. Je bilo potrebno samo kak teden da so osvojili rutino. Hitro pa je lahko tudi mlajši brez problema funkcioniral pri odprtem boksu. Je pa toliko kombinacij kot je možnih psov  :)

Meni je pa všeč, da se psi igrajo tudi med sabo, poleg igre z mano, seveda. Se pa strinjam, da se divja zunaj, ne doma. Ampak nekako dvomim, da se bi psa, sama doma, še držala pravila, da se doma ne igra. Roxy je sploh zelo družabne narave in vedno za akcijo. Čeprav ob striktnem navajanju en v boksu, drugi zunaj, bi verjetno bilo res OK. Itak malo kompliciram, ker je bila Roxy kot mladič res težavna za puščanje doma... S prejšnjo psico ni bilo nobenih problemov, je bila lahko po celem stanovanju.



gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 15 Junij 2012, 11:43:17
Tudi jaz sem prvo psičko dobila odraslo. Ker ni dobila vzrejnega dovoljenja za vzrediteljico torej neuporabna. Vendar je to že druga zgodba. Ni bila sobno čista čeprav je tu?i prej živela v stanovanju pred boksi pa cela paranoja ker je prvi dve leti praktično preživela v boksu.  Pa sem jo ljub temu odvadila lulanja in kakanja po stanovanju. Se pa strinjam da imajo kužki bokse ki so !odprti in jih upararabljajo kot sobice. Vsekakor imam pa odpor da se jih zapira v njih ker sem prepričana da se da vsako nezaželjeno vedenje odpravit tudi brez zapiranja v boks.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 15 Junij 2012, 12:08:33
Meni je pa všeč, da se psi igrajo tudi med sabo, poleg igre z mano, seveda. Se pa strinjam, da se divja zunaj, ne doma. Ampak nekako dvomim, da se bi psa, sama doma, še držala pravila, da se doma ne igra.
ah seveda jim pustim igro med samo...samo ne v stanovanju...bi bilo malo problematično da mi začneta dva ''vlka bika'' + dve ''hude mravljice'' noret na skupno 65kvadratih. Pol pa še mačke zram... ::) Smo že v štartu to odnaučili.  ;)

Gaichy seveda ni prav da se psa zapira za 2 leti v boks. Ni pa nič narobe če je navajen tako tudi počakati - crate games pa to  ;) In ja seveda se ogromno da naredit brez boksa...je pa to učasih dosti dlje in težje. Po mojih izkušnjah se pri psu navajenem boksa stvari bolje in manj stresno naučijo (seveda za psa manj stresno).
Konkretno ta moja posvojenka...trud gor ali dol...čas gor ali dol...če je njo lulat je lulala/kakala. Pa če jo je blo strah, pa panična, pa če je kdo pozvonil, pa če je kdo mim hodu...poleg tega ni glih pri brihtnih in zelo težko dojema kaj želiš od nje. No boks je bil njena postla (tam se ne lula). Po enem tednu je skapirala bioritem lulanja zunaj. Brez da bi jo kakorkoli drugače to rabila učit (pa seveda čistit nered in bit zraven  ::) in s tem če čas za sprehode porabljat). Po predstavitvi boksa ni bila prvi dan noter zaprta...to je bila šele čez par dni ko je skapirala da je boks ena čist fajna stvar.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 15 Junij 2012, 12:16:23
Tudi jaz sem prvo psičko dobila odraslo. Ker ni dobila vzrejnega dovoljenja za vzrediteljico torej neuporabna. Vendar je to že druga zgodba. Ni bila sobno čista čeprav je tu?i prej živela v stanovanju pred boksi pa cela paranoja ker je prvi dve leti praktično preživela v boksu.  Pa sem jo ljub temu odvadila lulanja in kakanja po stanovanju. Se pa strinjam da imajo kužki bokse ki so !odprti in jih upararabljajo kot sobice. Vsekakor imam pa odpor da se jih zapira v njih ker sem prepričana da se da vsako nezaželjeno vedenje odpravit tudi brez zapiranja v boks.

Apsoulutno se da. Vendar kot mladiču je nekatere stvari zelo težko dopovedat, sploh če mora biti več ur sam doma. Kako mu boš razložil da tisto kuhinjsko komodo ko je pogrizel 4 ure nazaj nebi smel tega narediti? Kako boš mu razložil, da tvoja okrasna blazina, za katero si dal v Lesnini 60 EUR ni za to da se cota?? Meni je boks krasna zadeva in ker imava praktično novo bivališče, smo do danes ostali samo brez enega mobitela in polnilca.. medtem ko so nekateri mogli menjati pohištvo in še marsikaj... še večji problem je če imaš psa z ločitveno tesnobo...

Mi našo počasi navajamo da je brez boksa, vendar samo zato ker ji počasi začenjamo zaupati... pač starejši ko je pes.. nekako manj uničevanja pričakujem.. mogoče se motim in bom že danes p!"%ila ko pridem domov  ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #175 : 15 Junij 2012, 12:50:05
Citiraj
Mi smo v štartu vzeli dva mladiča iz istega legla...Se igrata, se zamotita sama

Če ne veš v kaj se spuščaš in če nimaš res veliko časa in volje za delo s psi, taka kombinacija ni ravno priporočljiva: treba je  hoditi na sprehode ločeno s vsakim posebej (in to veliko) in z obema skupaj. Treba je socializirati vsakega posebej in oba skupaj. Treba je šolati vsakega posebej in potem še oba skupaj....Dobro je, če sta kot mladiča vdžsaj dan nekaj časa tudi ločena. Če tega ne počneš, se psa pretirano navežeta drug na drugega (pa načeloma nimam čisto nič proti, če so psi nevezani drug na drugega in če se med seboj igrajo in zabavajo kolikor jim duša poželi) in ostaneta nesamostojna: skupaj dobro funkcionirata, kot posameznika pa ne.

Kar se pa kletk tiče pa....za navajanje na hišni red so odlične, pa kot brlogci tudi (če so odprti), dolgotrajno zapiranje psov vanje pa mi ni všeč - je pa že boljši pesjak ali ketna.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #176 : 15 Junij 2012, 13:09:04
Preden sem dobila Roxy, sem bila jaz tudi prepričana v to, da se da psa brez problema naučiti, da sam doma počaka. Žal to ne drži za vse pse. 6 mesecev sem vztrajala, da se navadi preden sem kupila boks in še potem sem jo kak mesec navajala na boks. Ni pa nikoli uničila nič dragega, ker je bila zaprta v varen prostor, zanjo in za pohištvo. No pohištvo je že grizla, ampak staro, ki je že potrebovalo zamenjavo. Podbojev in sten se pa pač ne da ven iz prostora vzeti...
Pri njej je bil problem, da se je s tem, ko je uničevala ali nabirala kroge samo še bolj psihirala. V boksu tega ni mogla početi in je od dolgčasa zaspala. Napredek je bil res očiten. Predvsem to, da se je umirila in je bilo bivanje v boksu zanjo očitno manj stresno.
Zdaj je pač zaprta samo v en prostor zaradi sosedov, ker še vedno občasno tuli in se tako najmanj sliši.

No za novega psa pa kompliciram, ker ju nočem zapirati v ločene prostore in končni cilj je, da bo tudi mladič spuščen. Ne vem pa kako bo Roxy prenesla selitev v drug prostor. Najbolje, da jo kar začnem počasi navajati...

ah seveda jim pustim igro med samo...samo ne v stanovanju...bi bilo malo problematično da mi začneta dva ''vlka bika'' + dve ''hude mravljice'' noret na skupno 65kvadratih. Pol pa še mačke zram... ::) Smo že v štartu to odnaučili.  ;)

Mogoče imam jaz tu prednost, ker imam samo 45 kvadratov in pes niti zaleta ne more vzet, ker je premalo prostora :D .

Me pa res bolj skrbi, da bi Roxy celo dopoldne nadlegovala mladiča z igro, kot obratno... :-[



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 15 Junij 2012, 13:31:15
da se da vsako nezaželjeno vedenje odpravit tudi brez zapiranja v boks.

To lahko reče samo nekdo,ki ne ve,čemu je boks pravzaprav namenjen...Z boksom se NE odpravlja nikakršnega nezaželjenega vedenja, ker boks ni kazen!!Boks je varno zatočišče, brlog za psa..in tisti,ki ne morejo narediti stanovanje "puppy proof", ga raje zaprejo v boks, da se ne poškoduje...Boks je namenjen temu, ne pa,da se psa z njim kaznuje ali se ga strpa notri, ko se ga naveličamo ???

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 15 Junij 2012, 13:34:32
Če ne veš v kaj se spuščaš in če nimaš res veliko časa in volje za delo s psi, taka kombinacija ni ravno priporočljiva: treba je  hoditi na sprehode ločeno s vsakim posebej (in to veliko) in z obema skupaj. Treba je socializirati vsakega posebej in oba skupaj. Treba je šolati vsakega posebej in potem še oba skupaj....Dobro je, če sta kot mladiča vdžsaj dan nekaj časa tudi ločena. Če tega ne počneš, se psa pretirano navežeta drug na drugega (pa načeloma nimam čisto nič proti, če so psi nevezani drug na drugega in če se med seboj igrajo in zabavajo kolikor jim duša poželi) in ostaneta nesamostojna: skupaj dobro funkcionirata, kot posameznika pa ne.

Kar se pa kletk tiče pa....za navajanje na hišni red so odlične, pa kot brlogci tudi (če so odprti), dolgotrajno zapiranje psov vanje pa mi ni všeč - je pa že boljši pesjak ali ketna.

Labella hvala za nasvet, ampak imamo to poštimano..

Once you go boxer, you never go back :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #179 : 15 Junij 2012, 14:22:01
Pravzaprav  boks je namenjen tudi odpravljanju nezaželenega vedenja, a ne nujno kot kazen. Pogosto si lahko z zapiranjem v boks pomagamo pri navajanju na sobno čistočo (ker se pes na svoje ležišče ne bo polulal, razen če je bil v to prisiljen). Boks je seveda moč uporabiti tudi kot "kazen", če psa, ki se neprimerno vede zapremo tja za toliko časa, da se umiri. To so kratkotrajni, nekaj minutni "time outi" zaradi katerih se psu boks ne bo priskutil.

Tisi, ki se zaveda problemov, ki lahko nastanejo pri tem, če hkrati vzamemo dva mladiča (ali pustimo mladiča doma pri psici) in temu primerno ravna, seveda teh problemov ne bo imel.