Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3497965

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11520 : 02 Januar 2010, 23:54:16
Saj se ne pozna... eden... dva...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #11521 : 02 Januar 2010, 23:55:25
Maureen je lepotica. A kdo ve kakšno poškodbo naj bi imela? A je zaradi tega neprimerna za šport? Bi vprašala tam pod njeno temo ampak nisem mogla tam objaviti.
Lahko vprašaš direkt pod horjulsko temo in še omeniš, da ne moreš napisati vprašanja v Maureenino temo. :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11522 : 03 Januar 2010, 14:17:27
Pri nas je bilo pokanje precej oddaljeno. Magiju sem dala 1 Persen Forte, ampak ni pomagal. Več si nisem upala. če bi vedela, bi mu dala še dva, kot Cowgirl. Potem pa smo imeli muziko vedno bolj na glas, pa se pokanje ni slišalo več. Bolj je bil razburjen zaradi tega, ker smo vse več plesali, kričali in noreli. To mu je bila šok terapija proti pokanju. Dropsi pa je bil vedno bolj zaspan in je komaj čakal, da nehamo razgrajati.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11523 : 03 Januar 2010, 15:59:51
Mi smo tudi uspešno preživeli novo leto. Sem presrečna, da se Biba ne boji petard. Na prednovoletni dan smo zjutraj šli na sprehod in je en pameten poba odvrgel petardo v smetnjak. Mene je skoraj pobralo, ko je tako počilo, Biba in Aaron sta pa samo pogledala, kaj se dogaja in hotela videt, če je v smetnjaku kaj za pojest  :D


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11524 : 03 Januar 2010, 18:56:55
Ste že kdaj videli takšen popoldanski počitek?




inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11525 : 03 Januar 2010, 19:29:09
Lijana, kako se je Taras obnašal? Sta mi mami in oči rekla, da je bilo kot na fronti.
Meni se je zdelo manj hudo kot lani, ampak Tarasu pa očitno hujše :-\. Podobno kot pri Urmasu. Je za vsak močnejši pok ali žvižganje rakete lajal in renčal ter iskal po celem stanovanju, kam bi se pred hrupom umaknil. Do 22. ure sem ga še uspela malo zamotit z igro in trikci (za sir pa salamo, seveda), potem je postajalo vse hujše in smo dali televizijo bolj naglas, kar je pokanje res malo preglasilo, ampak smo bili tako do ene 1-ih, ko je šele počasi ponehalo. Na koncu smo bili že vsi utrujeni :(. Ker nisem imela Persena (jezna nase >:( in zdaj vem za drugič), sva ga z Borisom izmenično božala in to ga je še kar umirilo. Lani na primer, je samo šel pod posteljo in malo pocvilil, letos se je pa prav hudo jezil.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11526 : 03 Januar 2010, 19:39:46
Urmas je potem tudi izredno nestandardni karakter.  :-*
Lijana ne more na internet, ker še vedno premišljuje, če bi družino povečala še za enega črnuha.  :D
Tudi Taras je tak nestandardni primerek, danes je pozdravljal vse mimoidoče na poti na Grmado, nazadnje pa je na Gontah pred hišo šel ležat kar enim pod mizo, da sem ga morala prav vlečt ven ::). Ampak današnji dan je bil čudovit in smo ga res izkoriistili.

Ja, Špela, sem res rabila malo oddiha od včerajšnjega obiska, čisto so me zdelali ta mali lepotci in obe lepotici :). Tudi Galu ne grejo iz glave, še posebej ta največji crklivc:
Meni pa velikan :-[, ampak res so sami unikati, za vsakega posebni :-* :-* :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11527 : 03 Januar 2010, 19:42:47
Grin se prvo leto ni bal, zdej je pa vsako leto hujse :-\ sicer do 1.1. smo uspeli cisto uredu prezivet, pomagale so tablete z baldrijanom in celadnico, pa radio na ves glas, pa ocitno se v mojem stanovanju tolko manj slisi, ker smo na pol v kleti; ampak potem smo sli k mojim starsem na obisk in smo ravno ujeli ognjemet pri sosedih, in je Grin dobil skoraj zivcni zlom, je kar letal gor in dol po hisi in se tresel, bogi :( se par ur po tem se me je tiscal kot klop.
Sprehodi so bili pa itak, lulat kakat in takoj nazaj notri :-[

Ravno zdej spet nekaj poka zunaj >:( studiram, ce bi jih prijavila, ker danes ni vec dovoljeno >:(

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11528 : 03 Januar 2010, 19:50:02
Špela, žal mi je, ker mi slike nikakor niso uspele, prav žalostna sem bila včeraj. Napačen način slikanja sem naštimala :-[. A ste jih danes že poslikali? Mislim, ta veliki črnčk bo po mojem res frajer in pol 8).
Pa še danes na Grmadi:



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11529 : 03 Januar 2010, 19:52:36
O kaka pozerja ;D

battito animale


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11530 : 03 Januar 2010, 20:38:56
Saj se ne pozna... eden... dva...  ::)
O, pa se, pa se  ;).

Na prejšnji sliki so v ozadju Julijci s Triglavom, no na tejle nad Gontami pa Kamniške :).
"Pozerja" sem za slikco komaj ustavila, ker je vso pot navdušeno letal in ril po snegu in neznansko užival na sončku ;D.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11531 : 03 Januar 2010, 20:41:11
Ginny ni še nikoli silvestrovala doma, se mi zdi preveč moteče za pse, ki se vsaj malo bojijo. Sosedina mlada psička pa je menda prespala vso silno pokanje :D

Inka, vidim da ste se imeli fajn. Mi smo se na ta prelep sončni dan odpravili v hribe. Za začetek leta bolj "na izi", na Veliko planino.


Boji aka Kambođa


prijateljici


Tikič


Ginny, Tika in Boji


Boji, Blumina in Blum


Žinc pobalinc, ki je uspel pridelati prvo porezano tačko, k sreči ni hudega


lipicanec ;D

Ostale: http://ginny.si/stran/sl/galerija/category/18-2010

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Zarja

  • Gost
Odgovori #11532 : 03 Januar 2010, 20:47:39
Špela, žal mi je, ker mi slike nikakor niso uspele, prav žalostna sem bila včeraj. Napačen način slikanja sem naštimala :-[. A ste jih danes že poslikali? Mislim, ta veliki črnčk bo po mojem res frajer in pol 8).
Pa še danes na Grmadi:


oh, potem smo se pa očitno zgrešili za kako uro.  ;D



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11533 : 03 Januar 2010, 21:25:18
Jah, drugo leto boste vsi mogli priti k nam za Silvestrovo, pri nas praktično ni pokanja ;D ;)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11534 : 03 Januar 2010, 22:29:05
Jah, drugo leto boste vsi mogli priti k nam za Silvestrovo, pri nas praktično ni pokanja ;D ;)
Ja, eni ste res srečni ... Saj ne vem, komu je težje prenašat pokanje, nama z možem ali Tarasu - nobenemu ni luštno. Ampak, kamor koli pomislim, da bi šli silvestrovat, povsod so ali ognjemeti ali pa vsaj zasvojenci s petardiranjem, ki si še raje dajo duška, kadar so v neokrnjeni naravi >:(. Treba bo iti nekam drugam živet 8).

Zarja, a si ti tud včeraj matrala ta malčke? Pri nas so po pol ure obiska vsi zaspali, razen rdečkota, ki se je ves čas crkljal pri Galu v naročju, potem je pa dobil naval energije in vse raztural :o.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11535 : 03 Januar 2010, 22:37:05
Ginny ni še nikoli silvestrovala doma, se mi zdi preveč moteče za pse, ki se vsaj malo bojijo. Sosedina mlada psička pa je menda prespala vso silno pokanje :D

Inka, vidim da ste se imeli fajn. Mi smo se na ta prelep sončni dan odpravili v hribe. Za začetek leta bolj "na izi", na Veliko planino.

A je na Velki kaj fejst pihalo? Koliko daleč ste pa šli "na izi", najbrž niste šli samo za 5 minut? Lepe razposajene šekice ;D.
Tika ima pa novo lepo značko 8). A to dobijo po prvem "ta pravem" izpitu? :-[



Zarja

  • Gost
Odgovori #11536 : 04 Januar 2010, 14:20:18
Zarja, a si ti tud včeraj matrala ta malčke? Pri nas so po pol ure obiska vsi zaspali, razen rdečkota, ki se je ves čas crkljal pri Galu v naročju, potem je pa dobil naval energije in vse raztural :o.

Joj, čudno sm citirala  ;D  Ne ne, tudi mi smo šli na Grmado včeraj, ampak bolj popoldne. ... Hjoj, bi pa z veseljem šli k tamalim, moj brat vztrajno navija za to, samo pač, trenutno ni šans.  :-X



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11537 : 04 Januar 2010, 15:34:19
Citiraj
A je na Velki kaj fejst pihalo? Koliko daleč ste pa šli "na izi", najbrž niste šli samo za 5 minut? Lepe razposajene šekice ;D.
Tika ima pa novo lepo značko  8). A to dobijo po prvem "ta pravem" izpitu?  :-[

Nič ni pihalo :) Šli smo od parkirišča nad kranjskim rakom, mimo domžalske koče, do neke koče pri sedežnici. Mislim da smo hodilo uro ali uri in pol v eno smer. Je pa samo prvi del malo bolj strm, potem je več ali manj vse položno.

Takšno značko pa ob koncu leta podelijo vsem psom, ki so opravili pri pravi izpit, ja  :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11538 : 04 Januar 2010, 16:17:19
Ajaaa, Zarja, na Grmadi da smo se zgrešili :D. Nič čudnega, saj je bilo toliko ljudi, da sem imela občutek, da hodim na Mali Triglav avgusta ::). Samo nobenega borderja se ne spomnim ...

Zoe, tisto pot pa poznam, smo že parkrat šli. To je bil pa kar "bizi" (ne izi) začetek sezone ;). Res ste pridne, punce :).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11539 : 04 Januar 2010, 16:33:17
Tani je bil pa cel žur. Najprej je slišala zunaj poke, potem pa še videla zadevo čez okno potem je pa hotla na vsak način ven. :P
To je najprej naredi tudi Taras že na Božič in sicer je šel na balkon, ko se je pokanje zvečer stopnjevalo, ampak samo zato, da jih je lumpe nadrl - ful hecno je renčal in lajal. Ker pa je naše naselje iz atrijskih blokov, se vsak zvok okrepi kot v amfiteatru in še odmeva - res grozno. Zato se pri nas vse še huje sliši tudi pri zaprtih oknih. Seveda je odmevalo tudi Tarasovo lajanje, zato sem ga morala zapirat noter. In do Silvestrovega ga je potrpljenje že čisto minilo :-\. Mislim, da je bila pri njem mešanica strahu in jeze. Drugo leto bo treba nekaj pogruntat in se temu celemu zadnjemu decembrskemu tednu izognit, če ne bo rabil Persen vseh 7 dni >:(.
Ampak Špela, Tana ima res fantastičen pasji karakter :-* :-* :-*.



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #11540 : 05 Januar 2010, 15:13:08
Mal sem se izgubila v tejle temi :-[ Čigav(a) je Boji? Je tekšne lepe barve :-*



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11541 : 05 Januar 2010, 15:16:00
Boji je Bluminina najnovejša pridobitev ;)



TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #11542 : 05 Januar 2010, 20:50:21
Hvala :) :o
A je samček al samička?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11543 : 05 Januar 2010, 21:19:45
Samička :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11544 : 08 Januar 2010, 18:31:26

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11545 : 09 Januar 2010, 12:55:15
Ja, res, ampak tudi ostali imajo precej živahno obarvane face :Dž
Mamica ima pa precej skodrano dlako, to se lepo vidi na sliki, kjer doji ta malčke.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11546 : 09 Januar 2010, 13:08:23




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11547 : 09 Januar 2010, 13:40:30
Meni je všeč ta tretji
:-* :-* :-* :-* :-*



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11548 : 09 Januar 2010, 14:09:34
Kateri psi so ti? Res face!



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0