Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

zoe · 3498200

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11850 : 04 Februar 2010, 19:25:32
Ha, ha, pa smo te potegnile noter  :o!
Še malo, pa se boš začel prepirati  :P.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11851 : 04 Februar 2010, 19:27:25
Pri štirih ženskah doma si niti slučajno ne upam kometirat ženskih let - hraber že, nor pa ne... ali obratno?  8)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11852 : 04 Februar 2010, 19:35:37
Oj
pasme, predvsem tiste, ki so bile od nekdaj "delovne" in so s casom postale popularne tudi med "razstavljalci" so se, ce priznamo ali ne pricele deliti. In ja, zaradi paritvenih kombinacij - ker si ljudje, ki s pasmo dejansko se resnicno delajo in tistimi, ki so pasmo vzrejali predvsem zaradi lepega izgleda, popolnoma drugace predstavljajo "dobrega" psa.
In ce priznamo ali pa ne, se to dogaja. Pri veliko pasmah. Nikakor ne le pri nasi pasmi.

Inka, pes, ki dela ni nujno delovne linije in obratno. Pes, ki je delovne linije ni nujno, da nekaj dela. Se pa nekateri obcasno odlocajo za mesanje linij. Vcasih je to uspesno, vcasih ne...  

Blumina




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11853 : 04 Februar 2010, 19:40:22
Jaz sem po naravi zelo demokratičen človek
In NIKOLInisem delila n arazstavne in delovne. Meni je aussie aussie, vzrejam po svojem programu in dobro vem, kaj želim.

Mi grejo pa lasje pokonci, kadar kdo predstavi svojega novega aussija in ni ravno iz linij, ki so nekatrim všeč, pa ga proglasijo za razstavnega, pa pretežkega, pa prevelikega ali ima pa prevelike tace.. ali pa sploh ni aussie  :o
Kot sem že 1oox povedala ( pišem  že ene 6 let) so taki in drugačni, imajo drive ali ne, so lepi ali ne ( meni so všeč tudi  lepi, imam rada lepe stvari na vseh področjih) pa me prav malo briga a so ASCA ali AKC ali FCI registrirani.
Kot kdo želi

Pa pogllejte  nazaj po straneh, kdo je netoleranten ali pa se vtakne čisto v vsak d..k ne kot mnenje ampak kot en lažni pokrovitelj.
In jih je dosti nehalo pisati po tem forumu zaradi tega. Tudi jaz, pa včasih ne morem, da ne bi, je preveč.
Bi morda res še kdo napačno predstavo dobil o aussijih, če pustimo premalo pestrosti tukaj.

ata jaz te ubogam in break
čeprav se bodo zdaj eni glede na prejšnje izjave neuspešno malo posuli s pepelom  ::)



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11854 : 04 Februar 2010, 19:44:04
Opa, Inka in Ata, ali sta celo isti letnik  ::) ::) ::)
No, no Karmen, sej je Ata lepo povedal, kako je to z leti in ženskami :-[.
Sicer mam pa jaz 4 moške doma (če štejem med te še Tarasa ::)) in vem , kako jih je treba "podpret" pri življenjskih odločitvah  ;).

Blumina, res je, saj za to pa pravim, da je dobro gledat na vse, ker pasma je itak še mlada ... tudi te linije, o katerih pišete, še niso tako stare ... večinoma so bile pa včasih izpred enih 20 let (npr. 5 pasjih generacij) le delovne!



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11855 : 04 Februar 2010, 19:44:54
spet en zelo poucen post...

Blumina



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #11856 : 04 Februar 2010, 19:50:39
Škoda, Martina, res se ni treba ponavljat ... brez zamere, vse to smo že večkrat prebrali in ata ma kar prav.
Naša pasma je res fajn in ne rabi take negativne reklame vzrediteljev :'(.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #11857 : 04 Februar 2010, 21:01:44
ja, modrost "zrelih"...
Vseeno vam vsem želim obilo užitkov z vašimi ljubljenčki in enkrat se vam bom tudi sam pridružil v tem veselju... Bodimo optimisti in pozitivci.

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11858 : 04 Februar 2010, 21:23:22
Enkrat, ko sem pametovala o "linijah" znotraj pasme me je en vzreditelj pametno utišal...linije znotraj ene pasme ne obstajajo, če jih standard ne omenja. So samo dobri in malo slabši psi oz. da se bolje izrazim - boljši in slabši približki standardu.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11859 : 04 Februar 2010, 21:35:39
Neyka, saj nikomur ni vsec, da do tega prihaja, a tako pac je.
Pa prepricaj skrbnike nemcev, malinovcev in podobnih pasem, da ne obstaja ta delitev...

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11860 : 04 Februar 2010, 21:45:10
So psarne/vzreditelji, ki jim je pri vzreji primarna cimboljsa sposobnost dela z zivino, in so psarne/vzreditelji, ki jih pretezno zanima izlged psa. Ce prav razumem, ta delitev obstaja ze, odkar obstaja ASCA.
Ni receno, da so prvi grdi, ni receno, da so drugi nesposobni, ampak ce ves kaj te zanima, pac pazis, katera imena ima tvoj pes v rodovniku. Zato tudi rodovnik obstaja.

Eni imamo predsodke do enih, drugi imate predsodke do drugih... je pa res, ce v rodovniku pise, da je ausi, je pac ausi, tudi ce je lilapikcast ;)

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11861 : 04 Februar 2010, 21:50:02
Zame linij ni. Kaj je pa komu boljši približek standardu je pa njegova odločitev  ;) Lilit je z zadnjim stavkom zadela bistvo.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11862 : 04 Februar 2010, 21:57:53
Ampak recimo pri borderjih al pa pri kelpijih je delitev delovni/razstavni ze tako dalec, da imas cisto razlicne rodovne knjige (recimo ISDS), pri kelpijih mislim da niti ni dovoljeno parit razstavnih z delovnimi (nekaj takega); a tam tudi ne priznas linij? :)

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11863 : 04 Februar 2010, 22:14:45
Potem imajo verjetno tudi vsak svoj standard? Ali še vedno en in isti? Ali katerikoli standard (FCI, klubski ali ne vem kakšni) omenja dve liniji? Če jih, potem jih seveda tudi jaz, če ne linije uradno (in zame) ne obstajajo.

Dobro s tem grem sedaj v čisto nekaj drugega kar sem hotela - povedat sem nameravala, da ne vem zakaj takšen halo zaradi stvari, ki uradno sploh ne obstaja. Vsak naj po svojih očeh zbira kar njemu paše oz. vsak naj standard bere tako kot njemu paše.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11864 : 04 Februar 2010, 22:27:12
In ta debata se je spet odprla le zato, ker smo pozdravili novo clanico... ::)





Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11865 : 04 Februar 2010, 22:37:08
Vsaka stvar je za nekaj dobra 8)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11866 : 05 Februar 2010, 07:37:09
Joj Blumina, kok se ti sprenevedaš  - dobila so boomerang in prav je tako. :D :D Kakšen pozdrav novi članici neki. Saj znamo brati.
Vsak dobi svoje prej ali slej, je že tako v življenju, kaj češ.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11867 : 05 Februar 2010, 07:47:09
Kar se pa tiče vzreje, ima ( vsaj upam, da je tako ) vsak svoj program.

Moj program je versatility in se je izkazalo prav dobro, s primesjo lepega izgleda.Moji psi lahko delajo vse,  karkoli, preizkušeni tudi na pašni nagon, če kdo želi na razstavo, tudi lahko dobi kakšen CAC. Težnja po zdravju je itak sama po sebi umevna.
Ja, sem zadovoljna in imam v veliki večini prezadovoljne lastnike.

To o linijah sem pa že 100x povedla ampak eni nimajo ušes ali pa sposobnosti razumevanja. ;D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11868 : 05 Februar 2010, 08:03:37
Oh, martina.o, zdaj imam pa tudi jaz že dovolj!  >:(  NE spuščam se ravno o debati o aussijih, ampak jo pa redno spremljam in čeprav ne poznam vsega ozadja, nekaj vseeno znam opazit in prebrat.  ;)  V tvojih postih se da v takšni ali drugačni obliki prebrati samo "oh, kako jaz vse super delam" Če se le najde prilika, gre za eno samo samohvalo. Druge pa okrcat, če se le da. Ne vem se čutiš ogrožena s strani drugih vzrediteljev al kaj? Če se le, da vržeš kako provokacijo, potem pa neko sprenevedanje, da te nihče ne razume, ah ne tega pa že nisem mislila. Ali pa neka namigovanja na kar nekaj, ko pa ti nekdo postavi konkretno vprašanje, pa kar ponikneš. DOVOLJ!!!!!    >:(  Na to je opozorila že Jean in tudi jaz sem že imela parkrat namen, zdaj je pa res dovolj.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11869 : 05 Februar 2010, 08:08:29
KARMEN, kar se tiče tega, da bi na razstavah sodlili vzreditelji.... hm, ni nujno dobro. Poznam primer, ko je vzrediteljica tudi sodnica svoje pasme in to je za sabo potegnilo samo nejevoljo s strani drugih vzrediteljev. Zakaj? Ker je dajala najboljše ocene svojim psom.

Kristinca & Florinca


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11870 : 05 Februar 2010, 08:34:29
Si morda mislila Inko  :-[?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11871 : 05 Februar 2010, 09:07:49
No, zdaj je pa ta tema res poucna postala. Menda zaradi mene, ker ko sem pozdravila novo clanico pa v resnici nisem tako mislila.
Pa kaj spet nekatere mede?

Bumerang? Pa zenska bozja, daj vzemi zdravila ze koncno!!!

Lep dan vsem

Blumina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #11872 : 05 Februar 2010, 09:11:33
Si morda mislila Inko  :-[?

Sorry, verjetno res.  :-[   :-[  Ne vem, zakaj sem tebe napisala.  :-\  Morda, ker zate vem, da hodiš na razstave. Ampak bistvo ostaja enako.  ;)

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11873 : 05 Februar 2010, 09:20:54
Florinca - če ti kaj ne paše, ne beri. Preprosto.
Dovolj?? Kaj pa si dovoljuješ?

Blumina - striček Google te bo poučil, kaj je boomerang.  Vedno se vrača Sorry če ne razumeš metaforike.
 Da nisi morda preveč osebna?
Te še vedno skrbi, kakšne solastniške pogodbe imam jaz, kot te je skrbelo?  Mogoče tudi moj bančni račun? Še kaj?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #11874 : 05 Februar 2010, 09:31:36
MartinaO, zdaj je pa dosti. Povej kar imas za povedat in to jasno in na glas! Kaj se mi je vrnilo kot bumerang! Zdaj povej ali pa utihni!
Zdaj grem pa raje se it babi servis.

O pogodbah, ki jih imas ti pa delaj po svoji vesti. To so tvoje odlocitve in odlocitve vseh, ki jih podpisejo. Zaradi mene lahko podpisejo tudi smrtno obsodbo, ce je to pac njim vsec. Vasa stvar!

V Sloveniji sta aktivni vzrediteljici dve. Nihce ti nic noce!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11875 : 05 Februar 2010, 09:43:17
Lansko leto nisi mogla spati in si odprla novo temo na temo mojih pogodb .  Tukaj se vtikaš v tisto, kar te ne briga.  Mimogrede, se morda spomniš, da sem ti brezplačno odstopila svojo prodajno pogodbo za tvoje kupce. ?

Sama imaš popolnoma enak rodovnik pri svoji psici, kot si se drugom posmehovala. Prav neprebavljivo. Tukaj boomerang , pouči se.

In ne, ponovno: naj te moja vzreja čisto nič ne skrbi. Kaj si pa nervozna ?
Če ne bom več mogla dobiti dobrih lastnikov, bom tisti trenutek nehala. Bom igrala golf. :P


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11876 : 05 Februar 2010, 10:00:46
 ::) Dajta no nehat, saj nista stari 10 let ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11877 : 05 Februar 2010, 10:46:05
Upam, da nismo Lucky Lady popolnoma prestrašili :-\ :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11878 : 05 Februar 2010, 10:53:20
jaz sem nehala že včeraj na priporočilo ata. Vedno ubogam ninci.
Ampak je hotla vedet, pa naj ve določene stvari se pač ne pozabijo. Zahrbtnost in hinavščina že ne. Evo neham.
Kakšna scena.

A lahko prilepim kakšno fotko, ( če ne bo koga motila ko so moji psi gor  :D  ) je bil prekrasen teden, sončen in mrzel. In krasen sneg. Priporočam. ;D
A si dobila link

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11879 : 05 Februar 2010, 11:04:37
martina, enkrat si pisala, kako ti je chip rešil življenje in da boš podroben opis obesila na spletno stran. zdej pa ne vem al js ne najdem al res še nič ni?