Pritlikavi pinč

Larra · 74392

Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 11 Januar 2010, 18:11:46
Citat: Zorica-malizmaj link=topic=6390.msg391586#msg391586 date=1259311115
Gaja, nisam cula za PALATO pinca. Mozda je to opet neka mesavina pa prodavac izmislja ime... Ima slike?
[/quote

Spet se je pojavil oglas za palato pinča, z rodovnikom. Pozna kdo to pasmo?

Še slika



LP Gaja



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 11 Januar 2010, 18:18:28
Ovo svakako nije pinc! Postoji austrijski pinc cija je dlaka malo duza i gusca od patuljastog pinca ali ne lici na ovog psa. Takodje affenpinscher sasvim drugacije izgleda. Tako da je, dakle, ovo definitivno mesanac.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #32 : 11 Januar 2010, 21:57:27
Se strinjam, da ta kuža ni niti malo podoben kakšnemu pinču.
Na sosednjem forumu sem zapazil tudi slike pinčev, ki so na razstavi dobili oceno odlično.........seveda s pedigrejem. O zunanjosti teh nekaj pinčev se ne izplača izgubljati besed. Mogoče bo ga. Zorica kaj več pokomentirala o teh zvereh..... :)
Kako si nekateri sploh upajo; ne, ga kazati ampak razstavljat :o?!?!
Mogoče bi bilo zanimivo pokazat, primerjat slike "pravih" pinčev in tistih..........vrabčjih, "rahitičnih". Mogoče bi tudi takšno informiranje pomagalo bodočim lastnikom.

Naš gospodin teče 7 mesec; teža 5,2kg; višina 32-33cm (težko točno izmerim, saj je komanda "sedi" prišla skoraj v kri).

Praznike smo preživeli malo doma; njegova dnevna soba; zvečer se "deka" pospravi in v box "ninanana"


malo "na kmetih"; meni sproščujočem opravilu, psu pa malo manj ampak nekako z novim okoljem (je potrebno kdaj počivat ne samo na "svoji posteljici") utrjujeva samozavest......vse gre v koš imenovan SOCIALIZACIJA; bolj ko je polen, boljše je oz. bo.






in imava zmeraj vsaj 8 ur - gibanje neomejeno


Mogoče kdo ve kakšen info. glede specialke pinčev (ta vikend)......velikih-malih?




maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 17 Januar 2010, 12:27:46
pidog, tale tvoj fantolin je pa zelo velik.
kaj ni standard pri pinčkih, da doseže odrasel pes do 30 cm?

Na katerem od sosednjih forumov pa so slike pinčkov?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 17 Januar 2010, 16:08:51
maxi, če nisi opazila iz postov zadaj,  ima pidog pinču podobnega mešanca brez rodovnika. V tem kontekstu je nadpričakovano v pravem tipu  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #35 : 17 Januar 2010, 21:11:46
Dobro povedano, deteljica.....se popolnoma strinjam.
Kako smo do psa prišli in kakšna je njegova zgodba izgube pedigreja.....predolgo pisanje za zadostno objasnit. Me pa to nič ne moti, ker sem videl tudi slabe izkušnje z drugimi domačimi psi, ki so prav vsi imeli pedigre.
Sedanji brak jazbečar (bo dopolnil 2 leti) je od ne vem kakšnih šamijonov.........kot pravi oče: " je nažalost čisto navaden revež".........sprednje noge čisto na T, ugriz nepravilen, plašen do ljudi, v avto ga komaj spravi, nobene ostrosti, šolanje; no comment...... Vprašal sem ga, zakaj ga ni nesel nazaj? Odgovor: in kaj potem....kje bo nato pristal....kaj bom s tem rešil....lepotne raztave, vzreja; zame je dovolj, da narediva PNZ (vzrejnega nemogoče) pa magari zadostno in pes svoje življenje preživi kvalitetno, delovno.
Zakaj sem do vprašanja mešancev tako ravnodušen in gledam na njih kot na pse s pedigrejem.................ne vem........mogoče tudi za to, ker je zmeraj krivec človek :)

Obsojam vsako trgovino-biznis s psi (in drugimi živalmi)...............saj je bilo lepo pogledat izteklo raztavo, ampak............to ni zame :),........vsaj pristopi nekaterih.....še dobro, da ni bilo kakšnega človeškega ugriza ;D


..........res ne vem........ampak dokler pes zadostno po zunanjosti spominja na pinča, se lahko objavi v tej temi?
Ne bom nič užaljen z NE ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #36 : 17 Januar 2010, 21:31:04
Še nekaj.............moj pes NI za vzrejo, takšno ali drugačno. Ne pustim  >:D. Nimam s tem nikakršnih ambicij (tudi z rodovniško).
Ne dopustim pa tudi, da bo moj pes skopljen!.........in zato ne bom imel "nikoli" psa iz zavetišča  ;)



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 19 Januar 2010, 13:36:41
.......Mogoče bi bilo zanimivo pokazat, primerjat slike "pravih" pinčev in tistih..........vrabčjih, "rahitičnih". Mogoče bi tudi takšno informiranje pomagalo bodočim lastnikom.....
Evo prenecu sa naseg foruma primer koji smo mi postavili, za nove potencijalne vlasnike.

Pinc onakav kako terba da izgleda, dakle PRAVI PINC:


Pas koji moze biti samo "lepa kuca" tj. ljubimac ok, ali ne i pinc! Dakle, mali pas ali NIJE PINC jer ne odgovara opisu pasmine i ne bi trebalo da dobije prelaznu ocenu i ako ima rodovnik!


Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 12 Februar 2010, 16:46:47
Kod nas trenutno dve macke zive sa psima. :) Evo jedne male smetalice, ja sam slikala stenad a ona je smetala  ;D




Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 12 Februar 2010, 16:53:44
Zorica daj še siko kakšnega nekupiranega z natural repom in ušeski gor, da se tudi tu vidi pravi pinč  ;D .


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 12 Februar 2010, 17:10:02
Zorica tvoje fotke so super   :)  :)   :) Koliko psov na kupu - za pinče je to pravi žur.
Trenutno imam doma mlado psičko iz moje vzreje, ki je stara 3 mesece in je najbolj srečna, ker ima toliko kandidatov za igranje - ko se eden skrije pod oddejo ji je vedno na voljo še kakšen. Najbolj pa obožuje Guccija - prav hecno ju je gledati, ko se spravi med njegove prednje tačke in se zvije.
Tudi moji pinči so izredno različni po karakterju, vsi so prave male energijske bombice, ki so neskončno požrešni. Ta najmanjša je prav neverjetna, pri 3 mesecih zleze povsod, če se ji le zazdi, da je zavohala nekaj užitnega.
Meni nikakor ne uspe narediti dobrih slikic, kjer bi pozirali, edine dobre fotke so ko spijo  ::)  :o :o :o :o


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #41 : 13 Februar 2010, 23:06:51
Mešanci so boljši fotomodeli ;D............."killer look" :-[





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #42 : 13 Februar 2010, 23:12:59
Opa..................ali je ena slika namenoma ali nenamenoma izginila :)

Mogoče pa sumite, da špekuliram :P



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #43 : 13 Februar 2010, 23:28:06
Bom še enkrat prilepil izgubljeno :P




Pri nas za vstop na "kavč" k ostalem kardelu (nekaj je tudi sosedovih :)) obstajajo stroga pravila :P

http://www.shrani.si/f/19/WE/1v3YYF5o/ini.jpg




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #44 : 13 Februar 2010, 23:52:43
Pa še ena po mojem okusu



Psarna "del Sandis Grande"..............upam, da se lastnik ne bo hudoval :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #45 : 14 Februar 2010, 00:27:39
...............in kot pravijo; če dandanes vidite tako razrezanega psa vedite, da je samo mešanec in ne pravi PP  ;D



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 17 Februar 2010, 10:55:39
Pidog, ovaj pas gore je Butcher Del Sandis Grande inace sin od mog Bossa i kujice Piccolo Wanda. Mislim da je trenutno Butcher mozda najbolji muzjak u Srbiji... Vlasnica Katarina se sigurno nece ljutiti. Meni se jako dopada i Butcheva sestra od istih roditelja samo dve godine starija, Ester Mali Zmaj (koja takodje zivi u istoj odgajivacnici).



Inace Katarina sada ima malu bebu pa se Butcher slabije izlaze, inace bi ga bilo mnogo vise. Nadam se da cemo ga uskoro (dok beba stane na noge a i malo otopli) vise vidjati.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #47 : 17 Februar 2010, 17:09:25
Prelepa psica :).........se mi skoraj bolj dopade kot brat (je le ženska ;D)

Priznanje z moje strani vsem srbskim vzrediteljem PP-jev.

Tudi morebitni kupci iz SLO naj se pozanimajo tudi pri nji. Cene nikakor niso zasoljene..............



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 Februar 2010, 09:54:03
Zorica daj še siko kakšnega nekupiranega z natural repom in ušeski gor, da se tudi tu vidi pravi pinč  ;D .
Evo Ivana par mojih pasa. Inace, ja sam ljubitelj pincera u svim varijantama, volim i kupirane i nekupirane (i imam oba) s tim sto, ako su nekupirani, vise volim da su sa oborenim usima. Evo recimo

Zabrina vom Camp Achensee:




Ilan vom Sudstern:


Samba Mali Zmaj GDS:



Raidon Mali Zmaj (on sad zivi u Norveskoj):


Njegova sestra Ramona Mali Zmaj (zivi u Nemackoj):


Njihova sestra Rubina Mali Zmaj:


Eto, nadam se da vam se dopadaju...

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Daisy2009

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 02 Marec 2010, 12:33:22
Živjo, še ja z se vam pridružujem, saj smo pred dobrimi 14 dnevi kupili pri Zorici pritlikavega pinča in to pasmo lahko zaenkrat samo prehvalim. Prej smo imeli vedno večje pasme in prav zanimivo je imeti enkrat v rokah tako malo bitjece ;D
Daisy je zelo prijazna, navihana psička, ki se super razume tudi s psičko mojih staršev - hovawartko Nesso - in bi se rada tudi super razumela z njihovim muckom, ki pa je zaenkrat še bolj zadržan do nje  ::)
Je pa to super kuža, če imaš doma majhnega otroka. Moja hčerka je stara skoraj dve leti in Daisy naravnost obožuje in je super, ker je tako lahka, da jo lahko tudi ona nosi naokrog - Daisy pa je tako ali tako najbolj srečna v naročju  :P
Kar se pa spanja tiče, se je pa od prvega dne lepo navadila, da mora spati v svoji posteljici - seveda zraven zakonske postelje, ker že tako hčerka spi pri naju in bi bil preprosto prevelik dren, če bi bila še ona zraven...
Je zelo hitro učljiva - seveda s priboljški :P Bova pa šli vseeno v pasjo šolo jeseni, kljub temu, da imam kar nekaj izkušenj z vzgojo, ker se mi zdi to dobro za psa in lastnika - socializacija, druženje, šolanje, sploh ker ti psi res uživajo v tem, da se z njimi ukvarjaš in da se učijo novih stvari.
Ker pa je stara šele dobre tri mesece, vam kaj več o njej in njeni pasmi še ne morem povedati...



Daisy2009

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 02 Marec 2010, 12:55:00
Še nekaj slikc... ;D



Daisy2009

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0

maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 03 Marec 2010, 20:53:30
joooooooooooooj......zdaj sem pa tako žalostna................. ta pogled............. kot bi mojega Amija gledala  :( :( :(



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 10 Marec 2010, 10:51:11
Poleženi:  25. december 2009
Mati: Black Dwarf Davil Brando
Oče: Fekete Adonzis
Oba starša sta doma, oče 3x prvak mladih in šampion mladih, vzrejna ocena 5 plus. Leglo je zdravo,cepljeno,mladički imajo potni list in rodovnik.
Na voljo so 3 punčke  in 2 fantka

Fotografije vam pošljem po želji na mail (pošljite mi zasebno sporočilo na TibiQ)

V kolikor Vas ali Vaše prijatelje in znance mladički zanimajo prosimo  kontaktirajte vzreditelja:

Janez Nunčič, Okroglice 54a, 1434 Loka pri Zidanem mostu, tel.: 03 56 84 680,  email   [email protected]




del Sandis Grande

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 11 Marec 2010, 23:40:37
Zdravo svima na forumu!
Surfujuci po netu naisli smo na ovaj forum i videli da se spominju nasi psi pa smo resili da se i mi javimo i predstavimo vam svoju odgajivacnicu "del Sandis Grande".
Mi smo Katarina i Nenad Todorov iz Beograda, a ovo su nasi pincevi:

Piccolo Wanda (Yukon von Garuda x Bisam Chontaveir Totya), nasa prva pincerka i majka gore pominjanih  Ester i Butchera


Ester Mali Zmaj (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam x Piccolo Wanda)


Butcher del Sandis Grande (Multatuli Bum-Bam Spasibo Mam x Piccolo Wanda)


Nadam se da vam se dopadaju, pozdrav




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #55 : 14 Marec 2010, 23:17:53
Prelep sončen dan, čeprav je snega........še zelo preveč. Tri urni sprehod, 600m nmv po snegu za premagat, je za pinča pri devetih mesecih, "šala mala".................in to neprivezan ob družbi drugih psov. Ni čudno, da ga nekateri imenujejo "king of toy". Čeprav je kot glista, pa je odmerek briketov kot za 10 kilskega psa (zima, aktivnost, oblekic nimamo)............požeruh brez primere in me kdaj količina hrane čisto iztiri (sreča, da poznamo tehtnice.....za psa seveda)

Gospodar bi brez piva na cilju popolnoma omagal ;D




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #56 : 18 Marec 2010, 21:37:30
Malo zgodovine.......ne obvladam najbolj nemščine, gugletov prevajalnik pa je še slabši kot "indijanščina".
Mogoče pa se najde kakšen ljubitelj pasme s prevodom.

http://www.suedstern-zwergpinscher.de/cm/de/zwergpinscher/historie.html



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 12 Maj 2010, 15:13:56
Ja u petak idem u Nemacku, bicu gost Andree Minolts koja je vlasnik ovog sajta i odgajivacnice "vom Suedstern". Ona ima nekoliko pasa iz mog uzgoja i dobre smo prijateljice, bicu kod nje u gostima i nadam se da necu zaboraviti da je zamolim da prevedemo na engleski ovaj tekst. Zaista deluje zanimljivo.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 12 Maj 2010, 15:32:40
Sem se sedaj spomnila da ima hčerka od moje vzrediteljice na novo enega pinča :) Prilagam povezavo do slik. Pojma nimam o pasmi, tako da sploh ne morem soditi, zgleda pa luškani. je pa čisto rjavi. no upam da nisem kaj pomešala pri imenih in da se gre za isto pasmo LOL :)
prej mi ta pasma nikoli ni potegnila, samo ko sem pa videla to njihovo na slikah pa je fuuul lušna. sicer ne vem definirati kako točno se razlikuje od teh, ki jih ima Zorica, ampak je razlika. Mogoče kdo ki ima več izkušenj lahko komentira? bi me zanimalo.


http://www.chineseblues.se/lillan.html


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #59 : 23 Maj 2010, 09:31:06
Tudi, če opaziš kakšno razliko je kuža je pravi predstavnik svoje vrste, pravi pritlikavi pinč,..... nekupiran, zdrav......., kar dokazuje tudi rodovnik, predvsem pa 2XBOB in 1XBIS (puppy razred).
Upam, da ga bo hčerka, predvsem če je mlada lepo vzgojila.