Pritlikavi pinč

Larra · 74389

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 10 Januar 2011, 08:28:16
.......piše tudi 88 točk (če se ne motim)  ??? 
Nisem ravno preveč domač v tekmovalnih voda...........sedaj vsaj vem zakaj ne, hm, vsaj 90+  :)
Mogoče pa je "špica" s kakšne druge tekme......res da se napaka sliši "velika", bi pa sklepal, da zlahko popravljiva :)
napaka je čist stvar vodenja, se zgodi, nič ne zmanjša vtisa dela tega psa, samo točke  ;)
Ampak padlo mi je v oči kakšna tekma je to, da zmaga pes z 88 točkami- bi rada vidla ostale nastopajoče  ;)
Drgače pa je bil ene 20 let nazaj pinč oz pinčevka Avstrijski državni prvak BBH. In s to pinčevko je pogosto delal propagandne nastope - obrambo po IPO 3 cel program, samo marker se je "mal" prilagodil in mehak rokav je imel  8). Sem jo osebno poznala,ker je vodnik treniral z nami s svojimi malinoisi.
Kar sem jaz videla pinčev so bili vsi zelo talentirani in enostavni za šolat.  :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 10 Januar 2011, 23:59:33
Mi posle mnogo vremena imamo novu sliku nase Hermione Mali Zmaj koja se nalazi u USA, u Sorita's odgajivacnici. Nadam se da vam se dopada :) Ona je nas prvi i jedini pinc koji je otisao u USA, nadamo se ne poslednji.



Hermiona se ne izlaze jer nema hackney (ona je kasac, sto i treba da bude :) ) tako da i nije trenirana za ring. Ceo dan provodi na pisacem stolu njenog gazde Ingvara (muza Sussie Nilsson, vlasnice odgajivacnice) koga obozava i sa njim spava, on je vodi na posao ... :) Razmazena je maksimalno :)

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 27 Marec 2011, 09:05:32
Naša Mel je sicer "čistokrvna brez rodovnika", sem jo posvojila lani pri njenih štirih letih, pa vseeno lahko kakšno slikco sem napopam, ne?  8)



Pa še dve pustni:






pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #93 : 30 Marec 2011, 13:58:56
Super. Vidim, da ima gospodična pisano druščino ;D. Pri nas smo imelihrčka, ki pa ga je doletela kruta usoda ob pobegu :-[
Mogoče kakšna primerjava labi/pinč ?
............................. ...........ampak, kakšno majhno pedikurico (al je manikura.......... sam poznam samo striženje; več vrst ;D ) ji pa le privoščite, da ne bo izgledala kot krtek :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #94 : 31 Marec 2011, 21:44:06
Fake or real?  ;D



In ko enkrat bo umru.........nagacit in "federcek" v vrat  ;D .....................sem videl na TV da so nagacenei ljubimci precej v modi cez luzo. Mogoce kdo ve, kdaj pride "moda" tudi k nam (kmalu?)  ;D ;D ;D
Se ze veselim.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #95 : 31 Marec 2011, 21:46:37
En župnik je dal svojega samojeda nagačit, prav gotovo bo tudi zdajšnjega malamuta...in potem sigurno vsakega naslednjega psa. Meni pa se zdi lepše, če je žara na polici in not pepel.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #96 : 31 Marec 2011, 22:18:17
Tudi jast sem za zaro in klasicen pogreb (lahko brez godbe in duhovnika).



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #97 : 01 April 2011, 07:12:21
Ups.............da ga ne bom prelevil v labija :-[ . Zmeraj meša oz. jih imam v istem košu :-\



Vanish

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 04 April 2011, 15:35:23
Super. Vidim, da ima gospodična pisano druščino ;D. Pri nas smo imelihrčka, ki pa ga je doletela kruta usoda ob pobegu :-[
Mogoče kakšna primerjava labi/pinč ?
............................. ...........ampak, kakšno majhno pedikurico (al je manikura.......... sam poznam samo striženje; več vrst ;D ) ji pa le privoščite, da ne bo izgledala kot krtek :)
Uf, v zadnjem letu, odkar sem jo posvojila, je imela pedikuro ene 5x in ima zdaj pol manj krempljev kot prej. Pri vetu je striženje nemogoče, totalna histerija, kaka in lula naenkrat, pa dere se, kot da jo koljemo... Zato jo pedikiram  :P sama - ne upam pa preveč. Pasji krempeljčki majo namreč eno neprijetno lastnost; če jih ZELOOO dolgo ne postrižeš, zrastejo tudi živci in žile dlje, kot bi bili drugače. Na srečo se ob rednem striženju tudi umikajo nazaj. Torej - delamo redno, pa počasi in s potrpljenjem.  8)

Primerjave zlatko/pinč pa težko dajem, ker je zlatko pri meni od malega, pinčica pa ne - in ona pač nima narejene osnovne socializacije v mladosti. Mogoče bi bila pa čisto normalna, če bi jo mela.  ;) :P :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #99 : 04 April 2011, 16:34:30
Sej lahk na 14 dni delaš manikuro-pa vsakič par milimetrov, ker ima re orlovske.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #100 : 05 April 2011, 07:33:14
in ona pač nima narejene osnovne socializacije v mladosti.

Tudi sam sem že videl takšne pinče......................vs e energija, ki jo premore pasma se spremeni v "minus" smer. Ni prijetno "gledat" takega psa.
Ravno tega je bilo mene najbolj strah; dobra socializacija.
Pri veliko "visoko energetskih" pasmah je ravno socializacija NAJPOMEMBNEJŠA. Ob uspešni, imamo potem čas "klikat" 15 let ;D ..........................za prvo, ki je pogoj za drugo pa še eno ne :-[

Upam, da se bo pinčica vsa nekaj "popravila".

PS
Zraven "vzgoje" pa imamo opravka tudi z genetiko



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #101 : 05 Maj 2011, 20:45:35
Se pocutim prav dolznega se za eno boljso sliko...............ni bila zastonj EU zmagovalec ;)

FANTAZY FLY ZAFIRA




fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 23 Maj 2011, 16:41:59
Zdravo,

mene pa zanima kako pinču pravilno postavit uhlje. Hvala.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #103 : 25 Maj 2011, 15:47:20
Uhlja sta lahko preklopljena ali pa vzdignjena. Oboje je po standardu. Nekaterim psom uspe ena od variant brez kaksne nase pomoci................bolj nerodno postane ce eno uho sili navzgor drugo ne oz. usesa niso simetricno postavljena.
Kako usesa postaviti pokoncno si lahko pogledas tukaj http://semperante.ru/ears.htm oz. poglej na youtube. Zadeva je kar zahtevna oz. zahteva lahko kar nekaj casa.
Usesa so lahko tudi preklopljena, kjer zopet nekateri pomagajo tako da konice uses obtezijo z recimo kovancem (ki se ga "priflajstra" na konico usesa).
Kot sem ze omenil, nekateri psi ne rabijo nase pomoci.

Kupiranje pa je prepovedano  :o  :-[ .................zaradi brezpotrebnega trplenja, zaradi lepote..................zarad i standarda, zaradi razstav ;D ;D ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #104 : 06 Junij 2011, 23:23:52
.......je pa prav posrecen...............video, pes, otrok, glasba, govorica...... ;D

http://www.youtube.com/watch?v=twfnZKZuiQE



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #105 : 01 Julij 2011, 21:50:39
Taksen je nas "fizicni" rezultat po dveh letih....................pedi kura krempljev; naravna :o







Da se malo lepotno oz. uradno "presimfam" kuzlico. Hrbtna linija v k****  ;), prekratka glava oz. predolgo telo (da bi se potem obdrzala kvadraticnost ob tem tudi previsok), visina 32,33cm, manjak levi P1,P2.

PS
Sem pa enga "dobrega" kinologa takoj nafarbal, da sem nabavil nemskega pinca ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #106 : 22 Oktober 2011, 10:38:34
Moram nalimat eno lepo fotko nekupiranega pinča.................in vsaj za moj okus skoraj idealen nekupiran pinč (če gledamo fotko seveda ;) )

Sant Kreal Ortis





Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 29 Maj 2013, 13:46:24
Da malo pokrenem temu :) LOTUS MALI ZMAJ - Malena, ViceEuropeanJuniorWinner'12, Ch.Srb, V2/10 in Intermedia WDS'13

EDS'12 Bucarest, sudija Tamas Jakkel, Hungary.





WDS'13, sudija Zafra Sirik, Israel. 





Nadam se da vam se nasa Malena dopada :)

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 30 Maj 2013, 07:09:24
Zakaj že se favorizira kupirane pse?  :-\ Ta psica je stara 2 leti.... a ni ravno za velike razstave (svetovna, evropska) veljala prepoved razstavljanja kupiranih psov; veljalo naj bi za pse, skotene po določenem datumu (ne vem pa katerem  :-[).
Čeprav se na Madžarskem zagotovo tega niso držali, ker sem videla prvake razstavne skupine določenega dne - in cela skupina -ne spomnim se točno katere pasme- je bila kupirana.
Sramota!



ksenija1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 27 Marec 2014, 18:57:51
Mi smo tukaj novi. Ena slikca naše Lize.



ksenija1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 28 Marec 2014, 10:31:38
Se vidi da smo novi  ;D. Upam, da zdej bo.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 19 April 2014, 20:04:31
Zdravo Ksenija1,

lahko morda kaj več napišeš o svojem pinču? :)