Rane

vali · 17733

Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #30 : 30 November 2005, 15:57:44
Hvala za fotke. K "sreči" ima samo tačke porezane. Držimo pesti in tačke, da se bo čim prej pozdravil.  ;) ;) ;)


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #31 : 30 November 2005, 15:58:49
na prvi sliki izgleda kakor da se smili sam sebi :-\ samo je pa luškan :-* mi ga je kar žal da si je to naredil :( ;)


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #32 : 30 November 2005, 16:01:56
Hvala , hvala  :-* :-* :-* !


lp Jure


p.s. ( danes je tako zmatran , da kar leži  ::) , Valyu je pa dolgčas in tudi kar spi ;)... )


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 30 November 2005, 18:46:29
Živjo, Miša!

Danes sem že veliko bolje (smešno, ko pa sem pristala v bolniški - očitno mi je včeraj popolnoma odpovedal imunski sistem po preživeti dogodivščini). Sreča je pa ta, da sem lahko ves čas poleg našega drugega bolnika in ga imam pod nadzorom.

Včeraj sem tudi sama lepo mirno klicala Kinga in mu lepo potiho govorila (do takrat, ko se mi je stemnilo), vendar je kar dirjal po stanovanju in šele potem sva ga nekako ujela in se je od šoka malo umiril. Kri je tako tekla, da niti rane nisva uspela točno locirati, tako je bilo vse krvavo. Če bi bila sama doma, ne vem, kaj bi bilo, kajti 50 kg psa ne bi uspela nesti v avto. Vendar raje ne razmišljam o tem... :-[

Je pa žalostno nekaj drugega, kar me kar malo jezi. Ko je bilo včeraj pri našem veterinarju konec posega (mož je šel sam - jaz sem počivala na tleh - drugič), je bila čakalnica čisto polna. V njej je sedel tudi predsednik društva proti mučenju živali v Trbovljah  ???. Aleš je le stežka nesel psa ven (veste, da je v narkozi še težji), pa mu ni nihče ponudil pomoči, nekdo je rekel le, da se velikih psov boji  :P (pa ja, sploh takih, v čisti narkozi). Pot do avta je bila vsa zasnežena, dolga in polna stopnic. Zunaj je le srečal mimoidočega, ki mu je vsaj vzel ključ avta iz žepa in mu ga odprl prtljažnik.

Tako se torej obnašajo "ljubitelji živali", kaj?!???

Malo sem se morala spihati, ne zamerit, ker sem res razočarana nad ljudmi. Drugače pa King že raca okrog :), je pa bolj miren kot ponavadi, povoje si pa samo liže, zelo je priden, kar se tega tiče, sem se bala, da bo bolj grizel.

Še enkrat hvala vsem za vaše želje, smo veseli, da mislite na našega bolnika - očitno mu pomaga!

Pozdrav vsem in čuvajte svoje kosmatince! :-*



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 30 November 2005, 18:57:41
Ja sam to je pa res ... zelo nesramno od ljubiteljev živali, če jih lahko tako imenujem, ker nekateri so pa res prismode >:( >:( >:( >:(

sem pa zelo vesela za vašega Kinga da je že bolje ... pošljite mu koš  :-* :-*

Lp, Nastja



Lanyca

  • Gost
Odgovori #35 : 30 November 2005, 19:19:23
Joj bogi Kingec. :( Upam, da bo zdaj vse vredi z njim. Počohajte ga v mojem in Laninem imenu in mu pošljite :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


Lp
Larisa in Lana :-*



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #36 : 30 November 2005, 19:56:19
Jaoj bogi v s Kingom na čelu  :P :P Če se samo spomnima kakšno sem jaz zagnala ko si je Neon blazinico porezal in pol me še k vetu niso hotli pelat in je bil par dni v domači oskrbi pol je blo pa treba klamfice not da pa gnojno rano zdravit grrr Ampak če bi ble pa rane hujše bi pa pomoje skupi padla. Drugim je pa (preverjeno) prav lahko pomagat, še obro se počutiš, ko lah pamet soliš pa vse veš in si koristen ampak pri mojem adijo pamet  :-[ :-[

Lepo pozdravite Kinga pa čim manj takih dogodivščin vam želim!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #37 : 30 November 2005, 20:52:19
Ja , hvala Neyka in Lancya  :-* :-* :-* :-* , bomo poljubčkali Kingica v vajinem imenu ;) ...


lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #38 : 30 November 2005, 22:50:01

Je pa žalostno nekaj drugega, kar me kar malo jezi. Ko je bilo včeraj pri našem veterinarju konec posega (mož je šel sam - jaz sem počivala na tleh - drugič), je bila čakalnica čisto polna. V njej je sedel tudi predsednik društva proti mučenju živali v Trbovljah  ???. Aleš je le stežka nesel psa ven (veste, da je v narkozi še težji), pa mu ni nihče ponudil pomoči, nekdo je rekel le, da se velikih psov boji  :P (pa ja, sploh takih, v čisti narkozi). Pot do avta je bila vsa zasnežena, dolga in polna stopnic. Zunaj je le srečal mimoidočega, ki mu je vsaj vzel ključ avta iz žepa in mu ga odprl prtljažnik.

Tako se torej obnašajo "ljubitelji živali", kaj?!???

Malo sem se morala spihati, ne zamerit, ker sem res razočarana nad ljudmi.

Razumlivo, da si jezna jaz bi bila tudi. Me pa ko omenjaš ljudi v čakalnici bolj moti nekaj "kje zaboga je bil med tem veterinar??" Če je Kinga oskrbel je vedel v kakšnem stanju je, če mu je dal narkozo je tudi vedel koliko približno tehta in ni imel toliko jajc da bi ga pomagal nesti????? Se mu je bolj mudilo sprejeti novo stranko, da bo pokasiral več denarja?? Kaj pa tisti, ki vas sprejme v čakalnici, ponavadi vet. tehnik, kjer pa je bil tisti?? Razumem, da bi se kdo Kinga ustrašil ampak, da niso niti vrat pomagali odpreti ... :o :o :-X Bom raje tiho.

A morate rane kaj previjati? Ker vidim, da ima na eni tački gazico že čisto napito, no vsaj tisti del ki gleda ven izpod povojev.
Pa zdaj vidim, da je dejansko tekst o prvi pomoči, ki je napisan že od poletja potrebno čim prej objaviti ::) :-\

Kakorkoli "našemu" cukru (Kingu) želimo čim hitrejše okrevanje :-* :-*, vidim, da si rane kar pridno liže ;) Pa če ne bi bilo njega jaz najbrž še kar nekaj časa ne bi dobila soglasja za eno Corsico ::) ;D

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 01 December 2005, 09:30:23
ja res ti ljudje so grozniiiii >:( pa ful mi je bed k nekateri veterinarji mislijo sam na sebe pa delajo sam za denar ne pa da bi pomagali živalim!! >:(



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 01 December 2005, 11:23:59
Nina, veš v Trbovljah imamo veterinarsko ambulanto, vendar delata v njej veterinarka in veterinar (vendar nikoli skupaj - se menjata v dežurstvih). Tehnika pa sploh nimata. Takrat je bila dežurna veterinarka - ona pa je zelo drobna in žal ne bi bila v veliko pomoč. Lahko pa bi malo apelirala na čakajoče, vsaj to bi pričakovala od nje. :P

Drugače smo imeli pa s Kingom včeraj še en cirkus - namreč pokazala oz. nabreknila se mu je tretja veka (upam, da sem se prav izrazila) tam nekje okrog 18.00 popoldan. To je bil še dodatni šok za nas. Potem pa je revež zaspal in ko se je okrog 20.00h zbudil in nas pogledal s svojimi žalostnimi očkami - je ni bilo več.

Vseeno smo klicali našo veterinarko, ki mu je danes zjutraj previla rane - pravi, da se zelo lepo celijo :) :) :) in da bo v torek že lahko snela vse obveze. Dala mu je tudi kaplice za oči.

Drugače pa verjamem, dragi pesjanarji, da bi vi vsi priskočili na pomoč nekomu, ki jo potrebuje - z mano na čelu.

Lahko povem še eno zodbo iz Vrtojbe (sicer je off topic) - nek zlati prinašalec zraven nas je bil zaprt v kletki iz blaga (oz. nekaj takega). Pustili so ga samega, pes pa je začel gristi mrežo. Toliko časa je grizel, da bi lahko ušel ven. Kar nekaj ljudi je to opazovalo, naredili niso nič. Ker so bili vsi "moji" zunaj s psmi, sem prosila neko gospo, naj mi pomaga obrniti kletko k neki drugi, da pes ne bo ušel. Tako sva tudi storili. Ostali so še kar gledali.... Da pa je mera polna, niti hvala nisva slišali (pa čeprav niti nisem tega pričakovala) od lastnikov tega psa, ki so prišli po dolgem času in nekaj godrnjali, kdo je premaknil kletko! :-\

Tako, zdaj pa grem nazaj k mojemu Kingu, ki že joka za mano v sosednji sobi, da ga malo poljubčkam. :-* tudi vašem imenu!

Nina, ti bo res uspelo priti do soglasja za CC-ja? Če je King le malo pripomogel k temu, sem zelo vesela. :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 01 December 2005, 11:26:26
Ful lepe povoje ima, na tacke :D

Valy, mislim, da sem vas videla v Vrtojbi.. no enega fuuul lepega modrega CC, najbrz ste bili vi?

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #42 : 01 December 2005, 11:31:19
Nina, veš v Trbovljah imamo veterinarsko ambulanto, vendar delata v njej veterinarka in veterinar (vendar nikoli skupaj - se menjata v dežurstvih). Tehnika pa sploh nimata. Takrat je bila dežurna veterinarka - ona pa je zelo drobna in žal ne bi bila v veliko pomoč. Lahko pa bi malo apelirala na čakajoče, vsaj to bi pričakovala od nje. :P

Aha, ma jaz sem navajena na Lj. ali gorenjsko kjer se ponavadi vedno drenja cel kup veterinarjev in tehnikov. tako da... se potem omenjeni veterinarki iskreno opravičujem ;)

Citiraj
Nina, ti bo res uspelo priti do soglasja za CC-ja? Če je King le malo pripomogel k temu, sem zelo vesela. :D

Poljubi v Vrtojbi so bili odločilni (dobro da je King vse namenil Črtu :P) ;) ;D

Valy, mislim, da sem vas videla v Vrtojbi.. no enega fuuul lepega modrega CC, najbrz ste bili vi?

Lilit sedeli so samo par metrov stran od vas, pa King je bil edini samček in tudi edini moder CC ;) Nisi mogla zgrešiti ;D

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #43 : 01 December 2005, 11:35:23
Lilit, bili smo v Vrtojbi, zato si sigurno videla nas, ker sta bila le dva CC-ja - naš King in še ena psička vendar je bila  črna tigrasta. Škoda, da se nisva spoznali. Rada vidim kakšnega pesjanarja v živo. ;)

Povoji so pa res lepi, če izvzameš, kaj je pod njimi.

Nina, a to je bilo odločilno - veš, corsoti res občutijo tvoje razpoloženje in emocije - verjetno si ti oddajala takšne valove, da je zaslutil, kaj mora narediti Črtu ;)! Črt, pa brez zamere.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #44 : 01 December 2005, 11:39:00
Ja psicko pa sem spoznala ;)

Ful mi je bil lep vas King, res. No naslednjic vas bom prisla pozdravit, zdaj ko vem, kdo ste :)


battito animale


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #45 : 01 December 2005, 14:21:56
*nastja* tazga mamo mi v Grosuplu  >:( >:( >:(  zato pravim da svojih živalic nikoli nebom preljala v to ambulanto

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #46 : 01 December 2005, 20:46:36
mi še vedno pridno držimo pesti in tačke za Kinga :-* :-* :-* :-* :-* :-* in mu želimo čimprejšno okrevanje :-* :-*.

glede pomoči veterinarjev itd., ko smo imeli mi no samo Rondo pred 2 leti en hud pretep z AM je oči takoj k sreči priletel na kraj dogodka :P in smo se odpeljali v kr. k vetu. to je bilo na petek in najprej seveda gužva ampak se nismo ozirali na to ::) potem pa še gromozanska gneča pri veterinarju....VSI so svoje pse pripeljali samo na cepljenje proti steklini....in nese oči rondota noter.....bil je ves krvav..kot rondo kot oči..kot jaz ...no in veterinar in pomočnica sta ga takoj vzela naprej se tistim opravičila in šla rihtat rondija.....seveda so bii najprej vsi tisti v čakalnici prijazni potem pa ko so zginili veterinarji in pomočnica pa rompompom....dobro, da naja niso obesli sred klinike...človeku dopovedat, da se gre za resno stvar in, če bo operiran čez 3 ure mogoče bo :-X :-X. če pa ga cepiš proti steklini pol urce kasneje dokler ni prišel drugi veterinar....mah........eden je še celo izjavil...da smo to zanalašč naredili, da bi prišli mimo vrste in prej psa cepili proti steklini, da nam ne bi bilo treba čakat...kaj jim vse pride na pamet ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::). in isto ko smo se borili za tigijev obstoj ko smo pridrveli do klinike nas je ena mama nadrla ker smo kar stopili pred njo v  ambulanto, ko smo pa ven prišli vsi objokani ja takrat me je pa kar objemat začela.... >:( >:(marš šuš babji >:( >:( >:(. Ravno zadnjič, ko sem šla z Tejo cepit Gala smo čakali, da pridemo na vrsto in je ena ženska vsa krvava v ambulanto in hitela nekaj povedat ... takoj sva z tejo vedli zakaj se gre...teja je šla po psa v avto jaz sem udrla v ambulanto sporočila veterinarju, da je pes šel takoj na operacijsko mizo.....tam notri je bil že spet en sila pameten ata, ki je med tem ko smo čakali na še enega veterinarja da pridemo na vrsto, predaval o bontonu in kako se obnašamo...itd. in sploh se en da povedat, da gre ubistvu za življenje in smrt.....če sem prijazna ali pa ne...jaz zase vem,da sem prav storila, da sem prikinila pregled njegovega psa in pomagala tisti gospe kakor se je el dalo.

držimo pesti za Kingeca :-* :-*

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #47 : 01 December 2005, 20:54:03
Hvala :) !

No , skoraj isti primer , ko gre za življenje in smrt takrat se vidi kakšni so  " ljubitelji živali "  :-X :-X :-X :-X :-X :-X


lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #48 : 02 December 2005, 12:15:08
Enkrat je bilo pri nas nekaj podobnega. Z mamo sve peljale Lano k veterinarju na cepljenje in je notr pritekla ena ženska pa rekla, da ji je avto zbil muco. No jaz sem bila seveda pripravljena čakat ampak je veterinar raje najprej cepil Lano. Nimam pojma zakaj, mogoče ni bilo z muco kaj hujšega samo vseeno se mi ni zdelo glih fer. :-\

Lp

P.s. držimo pest pa tačke za kingeca :-*



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 04 December 2005, 12:35:31
Vali zivjo! Upam, da je sedaj s kingom ze kaj bolje in da mu nesreca ne bo pustila posledic.
Bi pa zelela le pokomentirati tisti del o polni cakalnici. Ravno v tej isti cakalnici sem med sivanjem Kinga bila tudi jaz (skupaj z Romanom, ki je stal zunaj). In takoj, ko sem videla, da bo treba psa odnest, sem rekla ostalim v cakalnici naj kdo pomaga (pa so vsi samo butasto gledali, bohnedaj, da bi se kdo umazal). V boxu pod mojim stolom sem namrec imela macko s sumom na mikrosporijo in ne jaz ne Roman se v taksnem primeru ne dotikava ostalih zivali, saj sva oba imela stik z "bolno" macko. Ko je tvoj moz prisel iz ambulante, sem takoj gospodu, ki je stal zraven mene rekla, da naj vsaj prosi za kljuce od avta, da mu bo odklenil in odprl vrata, ce ze psa noce nihce pomagat nosit. In ta gospod je potem verjetno tudi sel z njim do avta oz. vsaj mislim, da je sel, ker sem ravno takrat nesla macko v ambulanto. Sem pa videla, da se je ravno takrat ko je tvoj moz nesel psa iz cakalnice, pred vhodnimi vrati nabralo se nekaj ljudi in da se je moral prav zriniti ven, ker ga sploh niso videli. Upam, da sem vsaj delno pojasnila zadevo tudi s svoje perspektive, da ne bomo na drustvu izpadli, kot najvecji telebani, ki nikoli ne pristopimo na pomoc. ;D ;) Srecno s Kingom, Tanja



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #50 : 04 December 2005, 12:44:56
A res , si bila tudin ti v čakalnici  :o :o :o , ko je naš Kingi doživel nesrečo  :-\ ...... , hvala , ker si sporočila  :-* .....


lp Jure ;)

p.s. ( in dobrodošla na PeSjanar.Si forumu  ;D )


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #51 : 04 December 2005, 12:49:43
kako je kaj z lepotcom? :-*

Lp, špela ;)


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #52 : 04 December 2005, 12:53:42
Zelo dobro napreduje  :o :o :o :o ...... še malo pa bo dobri  " stari " King  ;D


lp Jure ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #53 : 04 December 2005, 13:29:09
super ;) zdej mu pa pošlji še 34 poljubčkov   :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*  ;D ;D ;D spet maš deu


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #54 : 04 December 2005, 13:48:52
No vsaj malo si mi olajšala delo s tem , da si mi preštela poljubčke  ;)


lp Jure


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #55 : 06 December 2005, 17:10:20
Sem šele sedaj videla, da si mi na dolgo odgovorila.
Vesela sem, da je s teboj vse vredu in da King lepo napreduje.
Glede pomoči pa tole...vem, da nimaš možnosti pa vseeno...da sem jaz na tvojem mestu bi TAKOJ zamenjala veterinarja. Vem, ja...jaz sem v Lj ti pa...
Klub vsemu se mi zdi skrajno neodgovorno, da na veterini nimajo prenosne ponjave z ročaji, kjer lahko en sam človek naredi veliko, če lahko prime ponjavo spredaj in jo vleče do avta.
Jaz imam kar krepko kilažo, moj vet pa je od mene precej drobcen, vendar ti lahko zatrdim, da je on zmeraj prvi, ki nese mojo Zoyo ali Zorota v avto. Na pregledih jih sam hoče dvigniti na pregledovalno mizo ( seveda mu pomagam ). In še NIKOLI odkar hodim k njemu mi ni bilo potrebno nesti psa v avto sama.

Glede vajine očesne težave pa...če sem dobro razumela, se je stvar pojavila, nato pa čez noč izginila. Po besedah mojega veterinarja naj bi to bil izpad očesne sluznice. Če vaša veterinarka tega ne loči, ti svetujem, da resnično razmisliš o tem, da bi hodila kam drugam. Nobene kapljice ne bodo pomagale. Stvar se bo vedno pogosteje ponavljala, ti pa boš samo vstran metala denar za kreme in kapljice.. Svetujem ti, da se obrneš na kakšnega veterinarja, ki ima s tem izkušnje in daš odstraniti. Moj vet je v tem že zelo izpopolnjen in opravi vso zadevo v najkrajšem možnem času. Pa lepo zna odstraniti, da ničesar ne ostane v globini in na koncu vse žilice lepo izžge, da ne pride do krvavitev. Pri takšnih pasmah je to zelo pomembno, saj žilice rade pokajo. Potem pa se ti lahko zgodi, da imaš doma " krvavo bajko".
Zadeva je za psa zelo boleča, zato ti svetujem, da jo daš čimprej odstraniti. In še za info, zadeva se čez čas rada ponovi še na drugem očesu. Sam poseg je neboleč in niti ni pretirano drag. Seveda je cena odvisna predvsem od tega koliko je težak, saj je potreben anestetik...

Želim vama, da se čimprej pocajtata, da boste v miru pričakali božične in novoletne praznile. Potem pa upam, da se po dolgem času zopet srečamo v LJ na specijalki. Pridete ? Mi bomo šli samo pofirbcat. In mogoče bom v baybi klaso prijavila, tako za štos.

Pozdrav za pesjanček, Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #56 : 22 Februar 2007, 10:36:31
Gre v bistvu za ranico. Včeraj sem opazila, da ima obdrgnjen smrček oz. mu manjka krogec vrhnjega sloja (kože) s premerom kakšnih 4 mm. Bilo je še čisto sveže, ampak ni dajal znakov, da bi ga kaj motilo, bolelo in žal nisem videla, kako se je to zgodilo. Poskusila sem mu zalepiti obliž, pa ga je takoj vzel dol, potem sem s trakom poskusila namestiti delček gaze, pa tudi ni šlo. V glavnem smo imeli same kolobocije ::), dokler nisem odnehala. 
Naj samo pustim ali bi lahko kaj naredila? Je možno, da se zagnoji? Kako hitro se take stvari celijo?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 22 Februar 2007, 10:41:25
Gre v bistvu za ranico. Včeraj sem opazila, da ima obdrgnjen smrček oz. mu manjka krogec vrhnjega sloja (kože) s premerom kakšnih 4 mm. Bilo je še čisto sveže, ampak ni dajal znakov, da bi ga kaj motilo, bolelo in žal nisem videla, kako se je to zgodilo. Poskusila sem mu zalepiti obliž, pa ga je takoj vzel dol, potem sem s trakom poskusila namestiti delček gaze, pa tudi ni šlo. V glavnem smo imeli same kolobocije ::), dokler nisem odnehala. 
Naj samo pustim ali bi lahko kaj naredila? Je možno, da se zagnoji? Kako hitro se take stvari celijo?

Razkuži z kakpnim betainom ali kar pač imaš pri roki in pusti na zraku da se suši pa je. ;) Glej da ti kakšne par dni ne bo preveč ril po kakšni zemlji z nosom, da ostane zadeva čista pa ne bi smelo biti težav.

Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #58 : 22 Februar 2007, 10:50:30
Plivasept bo verjetno ok?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #59 : 22 Februar 2007, 10:53:18
Plivasept bo verjetno ok?
Ja, neko razkužilo pač. Lahko tudi alkohol, vodikov peroksid, jod, ... katero koli bo ok ;)

Lp nina