Rane

vali · 17732

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #60 : 04 April 2007, 22:00:31
Danes sem na Lonu videla da ima rano..Sedaj me zanima če morava k veterinarju ali mu lahko sama doma s čim namažem :-\..Rana je takšna:


Lp, ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #61 : 12 September 2007, 22:47:20
hej

Na prejsnji strani sem prebrala nekaj o poskodbi smrcka. No, moj mali je prej na sprehodu lovil zogo po pesku, in s smrckom zaril v pesek, tako da se mu je malo oluscila zgornja plast koze, spodaj pod nosno odprtino (na tistem mestu je smrcek sedaj rozast, drugace ma crnega). Razkuzila sem mu z jodom, sicer je malo odmikal glavo, drugace pa ne kaze, da ga boli. Le malo vec se oblizuje kot ponavadi. Ne morem mu pa preprecit, da si lize smrcek. Se bo rana kljub mokrem smrcku zacelila, ali lahko storim se kaj drugega?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #62 : 13 September 2007, 14:11:17
Noben ne ve?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


malena3

  • Gost
Odgovori #63 : 13 September 2007, 14:31:09



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #64 : 13 September 2007, 14:55:42
Ma ne komplicirat ... ce ni to ravno neka huda luknja (glede na tole: tako da se mu je malo oluscila zgornja plast koze - sklepam, da ni), potem pac par dni mazi z betadinom in je. Ce se pa zacne kaj gnojit, pa ga seveda pelji k veterinarju. Za vsako clovesko prasko tudi verjetno ne letite na urgenco ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #65 : 13 September 2007, 15:16:11
Meni se tudi ne zdi potreben veterinar.. Bom se malo mazala z jodom, pa bomo videli cez par dni kako bo..

Hvala..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


malena3

  • Gost
Odgovori #66 : 13 September 2007, 16:16:37
Ne, majam ne letamo za vsako prasko na urgenco, ampak jaz sem imela že 3x dosti podobno rano pri mačku in sem mazala z jodom, pa sem naredila več slabega kot koristi. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 14 September 2007, 13:07:39
Saj je čisto preprosto - počakaš ene dva dni in pustiš pri miru - če gre samo za poškodbo in ne za kakšno vnetje jaz niti z betadinom ne bi mazala, ker itak vse sproti dol poliže. če se začne celiti je vredu, če pa se hoče kaj širiti ali kaže da se bo vnelo pa stopiš do veterinarja. Drugače se pa poškodbe na smrčku čisto lepo zacelijo, samo če je kaj globjega pogosto ostane smrček tam svetlejši.