Sladki recepti

anana · 46614

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #30 : 06 December 2005, 15:29:38
Jaz tud ne maram extra štrudeljnov, razen Atomskega pa borovničevega od moje babice (borovnice pa jaz naberem  ;D ;D ne saj ne bica jih..jaz samo pomagam  :P)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #31 : 06 December 2005, 15:37:02
Seveda Atomski je odličen. :-* :-* :-* :-* :-*
Ga mam jaz zelo rada.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 06 December 2005, 15:38:04
bljak štrudli so zanič...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #33 : 06 December 2005, 15:41:23
Odvisno kdo ga naredi pa kako.. :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #34 : 30 December 2005, 07:51:37
ali mi kdo napiše recept za Mafinje?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #35 : 30 December 2005, 12:43:23
Kakšne pa?Čokoladne,sadne,navadne,kokosove,kavne...??? ;D

A bo kdo za novo leto kaj pekel?Mi smo že v polnem zagonu za jutri...dela bo kar precej ampak če imaš veselje...hehe...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #36 : 30 December 2005, 15:54:11
plis recepte za čokoladne, sadne in za navadne mafinje  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #37 : 30 December 2005, 16:55:29

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #38 : 31 December 2005, 10:43:15
TMT: čaki da si Toporošič spomne kako fino ime :) "gobavčki" ali pa "pecivni goban" :)

Lp, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #39 : 31 December 2005, 12:50:25
Kdo? :o ???

jaz končno zaključila s peko.Dost je mam ;D.mi je ati pomagal rulado rezat hehe.Kdaj pa kdaj so pa celo starši koristni ;D...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 31 December 2005, 13:06:57
Toporišič je slavist ... on si spomne razne besede ki nam jih v slovenskem jeziku manjka :)

Recimo "osmetiščiti" kar pomeni vržti v smeti :) oz. v angleščini "to trash something" :)

Več o njem in njegovih pogruntavščinah pa lahko odpremo temo v šolskem kotičku ali zabavi :)

Lp, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #41 : 28 Marec 2006, 21:36:13
Evo---Tjaša se po dolgem času spravi pečt 8).In to piškot,ki jih najbolj sovraži :P.Za vs eneljubitelje peke piškot vam ponujam super recept ;):

ČOKOLADNI HUZARSKI KRAPKI

Testo:
140 g masla ali margarine
70 g sladkorja
1 vanilijev sladkor
ščepec soli
2 rumenjaka
180 g moke
50 g nasekljane čokolade

Nadev:
30 g masla
180 g čokolade
4 žlice sladke smetane
1,5 žlice medu

In še:
preostala beljaka
cca. 100 g sesekljanih lešnikov   
 
Pečico segrejemo na 180 stopinj. Sestavine za testo na roke zamesimo v testo, ki se ne lepi (po potrebi dodamo malenkost moke). Testo oblikujemo v kroglice, ki jih namočimo v beljaku in povaljamo v sesekljanih lešnikih. Nalagamo na pekač, ki smo ga obložili s peki papirjem. V vsako kroglico vtisnemo luknjo za nadev s prstom ali s kuhalnico. Pečemo 18 minut.

Za nadev sestavine stopimo in dobro zmešamo. Natančno se držimo količin, da bo kasneje nabrizgana zmes dovolj trdna, da bomo lahko piškote hranili enega na drugem in hkrati dovolj mehka, da bomo zlahka ugriznili vanje. Ohladimo do stopnje, da zmes postane kremasta za brizganje. Na pečene krapke nabrizgamo kupčke nadeva in pustimo, da se strdi.


In,ker je potrpljenje božja mast se ne ubadajte preveč z nadevom in ga dajte na balkon za kakšno urco in se bo zagotovo strdil ;).Samo po sestavinah pojdite.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 12 April 2006, 21:20:21
Mmmmm... dobri izgledajo teli krapki :D

Mogoče se pa enkrat lotim jih naredit ;)

Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #43 : 13 April 2006, 05:44:58
Zdaj je treba spet razmišljat kaj bomo prnesli zraven na srečanje .. Tjaša pečt  :P :P :P



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #44 : 13 April 2006, 10:11:22
Tjaša če ti ponovno uspejo tiste kokosove zadeve z mandlji se priporočam. Bom pa tokrat tudi jaz neki spekla, čeprav grem dan ali dva prej v Zagreb ampak se bom potrudila.  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #45 : 13 April 2006, 15:27:16
Prinesem jaz kokosove kocke in pijano nevesto ;).Imamo naslednji dan rojstni dan in bom naredila čisto mimogrede ::)...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 13 April 2006, 20:03:56
bom jz tut kej spacala skup, pol pa naložla v samokolnco pa prpelala .. hehehehe  :P



Lanyca

  • Gost
Odgovori #47 : 14 April 2006, 22:24:23
A vi mate voljo kaj peči ali kuhati? ??? ::)
Jaz ne! :-[ :)
Jaz edino kar rada naredim je puding, drugo pa...eh meni se to ne da. :-[ ;D


Lp



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #48 : 25 Junij 2006, 17:06:45
Jaz kar rada pečem (še posebaj kakšna peciva, torte) dobro da so počitnice in bo več časa za to :) Ta teden bom verjetno kaj spekla, sedaj grem pa pregledat recepte, ki ste jih vpisali v to temo :)

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #49 : 25 Junij 2006, 17:16:08
Prinesem jaz kokosove kocke in pijano nevesto ;).

Nisem nikjer zasledila: Tjaša a daš prosim recept za tele kokosove kocke? Ker na prejšnjem srečanju sem se zaljubila v njih.  ;D :-[


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #50 : 25 Junij 2006, 17:24:31

Če pa te zanima še kaj več je na www.kulinarika.net ogromno odličnih receptov ;)


Jaa na tej strani se najde veliiiiko dobrih receptov :) Na primer tale: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1885 Tega sem naredila že nekajkrat in je dober (vsaj za moj okus :) )

Lp



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #52 : 25 Junij 2006, 17:32:41
O, mama mia, zgleda dobro!  :o Jaz se pripravim to nardit!
http://janja.djsworld.net/repete/2006/03/peen-sladoled.html


Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #53 : 25 Junij 2006, 17:35:16
O madonca men se že sline cedijo  :o To tudi moram enkrat probat!

LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 08 December 2006, 12:15:31
Ker se spet bliža čas praznikov bom tole zvlekla nekam na plano. Ta vikend bomo nekaj pekli... najbolj mi dišijo kokosove kocke od T.M.T :o Samo upam, da bodo tako dobre kot njene :-[

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #55 : 08 December 2006, 12:33:26
Imam še en super fajn hiter recept,ki ga pri nas vsi obožujejo.Najbolj zamudna je peka,je pa fino,ker ni potrebno delati testa :).Podobno je prekmurski gibanici...mi pa temu rečemo Janezova gibanica :).

Potrebujemo:
za testo
-1 lonček sladkorja
-2 lončka moke
-1 vanilijev sladkor
-pol pecilnega

za "nadev"
-4velika jabolka
-pol kilograma skute (nepasirane)
-po želji pest grobomletih orehov ali maka

za preliv
-2,5dcl sladke smetane
-2dcl mleka
-3jajca

Sestevine za "testo" zmešamo v posodi in jih razdelimo v tri lončke.Namažemo pekač (vsekakor manjši od pečice!) in po dnu posujemo prvi lonček "testa".Naribamo jabolka,jih polovico potresemo po "testu",po jabolkih še polovico skute in po skuti orehe ali mak.Ponovno po tem potresemu 2. lonček "testa" in dodamo jabolka,skuto in ponvno orehe ali mak.Na koncu povrhu posujemo zadnji lonček "testa".
V posodu razžvrkljamo jajca,prilijemo smetano in mleko in vse to polijemo po pecivu.Pustimo 15min da se vs eprpeoji in postavimo v ogreto pečico.Pečemo približno 40min na 200°c.

Pa dober tek!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #56 : 08 December 2006, 12:37:28
T.M.T daj napiši kaj hitrega in lahkega imamo čez vikend polno hišo gostov, pa se mi ne da nekaj full pacat :-[

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #57 : 08 December 2006, 18:57:45
Zgornji recept je izi ;).
Če imate radi rulade je tale recept tole moja najnajnaj rulada :).

7žlic sladkorja
7jajc
7žlic orehov (lahko tudi lešnikov)
2 mali kisli smetani ali 1 velika (400g)

Iz beljakov narediš trd sneg,ki mu dodaš sladkor (lahko ga daš manj).Postopoma vmešaš rumenjake in na koncu mlete orhe.Vse skupaj vliješ v pekač od pečice in spečeš na 180°c 10-15min.
Fino je če pečeš skupaj s peki papirjem in rolado takoj ko jo vzameš iz pečice tudi tesno zrolaš in počakah da se ohladi.Potem razviješ,namažeš s kislo smetano in poveješ nazaj.Najbolje je če potem poviješ v alu folijo in postaviš v hladilnik.Če ti ostane kaj kisle smetane jo pomažeš po vrhu in potreseš z orehi.Je pa najboljša naslednji dan ker se testo prepoji in je fullllll sočno!
Meni je blazno všeč tudi to da se testo ne lomi in je skoraj gumjasto.Delam pa z istimi sestavinami tudi torto :).

Drugače pa naredi muffine v modelčkih za paraline pa naredi ene 3 različne okuse in se pomoje ne bo nihče pritoževal ;).

Sem pa danes našla en recept za čoko in cornholike.A je kaj takih pa ti ga napišem?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #58 : 08 December 2006, 18:59:47
čokoholiko smo vsi, ti kar napiši ;D Jutri pa bomo delali tisto zgornjo gibanico, je Črtu padla v oči :P ;D

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #59 : 08 December 2006, 19:21:19
Samo pazi-skrij jo...pri nas drugače gre :-\...

200g masla
200g mlečne čokolade
200g jedilne čokolade
100g sesekljanih mandeljev/orehov/lešnikov
corn flax

mlečna čokolada


Stopimo maslo,obe vrsti čokolad in dodamo sesekljane mandelje in toliko corn flaxov da je zmes gosta in se lepo delajo kupčki (cca. pol škatle).Naredimo kupčke in jih postavimo v hladilnik.Nato stopimo belo čokolado in vanjo pomakamo čokoladne kupčke.
Tega še nisem delala bi pa defintivno zmanjšala količino masla...ne vem...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/