Petarde!!

Mašy · 150532

mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #240 : 24 December 2007, 09:49:51
Jaz sem za. Takoj podpišem  ;).

sem že druga!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 24 December 2007, 10:13:17
Jaz tudi. Res gre za totalni debilizem. Jaz ne vidim v metanju petard niti ene pozitivne stvari.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #242 : 24 December 2007, 14:53:25
Leta 2002 so že nekaj poskušali, pa ni uspelo. No, v bistvu je bila zahteva taka - ali skrajno omejiti ali popolnoma prepovedati. Državni zbor je sklenil, da ni razlogov za popolno prepoved ... Če bi se naslednjič osredotočili samo na popolno prepoved, bi mogoče kaj dosegli.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #243 : 27 December 2007, 05:56:11
Kaj če bi začeli kakšne peticije pisat za ukinitev petard - prodaje, posedovanja in uporabe vedno in povsod?
Tudi jaz sem takoj za tako peticijo, se koj podpišem.



pika*

  • Gost
Odgovori #244 : 27 December 2007, 07:29:07
Tudi jaz podpišem peticijo. Ob vsem tem pokanju mi gre najbolj na živce to kako ljudje jamrajo, kako se vse draži, kako so nizke plače... A za pirotehniko pa imajo, pa za polne vozičke potem pa se itak pol hrane pokvari in jo vržejo proč.
Tudi jaz bi popolnoma prepovedala prodajo in uporabo pirotehničnih sredstev.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #245 : 27 December 2007, 10:19:21
Še jaz sem takrat zbirala podpise...

Zanimivo, od petard so ljudje že umrli pa ni podlage za prepoved...  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #246 : 28 December 2007, 11:04:11
pa to s petardami ni več normalno! men so grozili s petardami in jih vrgli en meter stran(prižgane!)  >:(  pa tudi sosedovi psi cvilijo ,pa še povsod se jih da kupit!  >:(  >:(  zvečer vse poka,da človek še spati ne more!se ne čudim zakaj so ljudje umrli.  >:(


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #247 : 28 December 2007, 11:38:25
naša maca se zelo boji petard.Že ob najmanšem poku  se čisto trese in kar ponori.Zanima me če lahko kaj naredim da nebo pokanje tako zelo stresno zanjo.
Živa ki se sicer ne boji pokanja(ko se v mali šoli preverjalo streloplahost moja ob poku ni niti trznila.bla je pa 2 in pol mesečni fifi) ampak ko svabile pa zunaj in je zelo močno počilo je pa tudi ona trznila.

Mulci se ne zavedajo da imajo lahko nekateri sarejši občani ki so preživeli vojno lahko tudi travme iz vojn intudi oni trpijo zaradi petard.Sedaj delajo petarde tako močne da res lahko pomisliš da smo že skoraj na frontii.In ne trpijo samo živali pri tem.Moj mlajši bratevc se je včerj tako prestrašil da je neutolažljivo jokal kar precej časa.Mulci v našem selu mečejo petarde živalim pod noge in tudi starejši občani niso pri tem izjema.
Problem je v tem da nekatere starši vspodbujajo h tem in otrokm kupujejo petarde.res žalostno da ne znajo s svojimmi otroci zabavati na drugačen način.

če pa bi bila peticija se pa takoj podpišem pod njo

lep dan vsem



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #248 : 28 December 2007, 14:02:33
Na tak način se svet skrega...

Arabian horse


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #249 : 28 December 2007, 14:41:53
Oj!
Gremo to peticijo spisat  ;)  :)
Lp,Tjaša



Lanyca

  • Gost
Odgovori #250 : 28 December 2007, 15:52:59
Jaz imam teh petard že prek glave!!!!! Pa moj sosed je taka budala pa poka pa meče, strelja ne vem kaj še cele dneve in noči....ej za znoret.  :o >:(
Tak da po eni strani komaj čakam, da te prazniki minejo, ker nisem edina, ki bom znorela. Recimo Lana je čisto zmešana zaradi tega :S:S.


Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #251 : 28 December 2007, 16:25:18
Jaz imam teh petard že prek glave!!!!! Tak da po eni strani komaj čakam, da te prazniki minejo, ker nisem edina, ki bom znorela. Recimo Lana je čisto zmešana zaradi tega :S:S.
Hvala enako. Res ne vidim in ne razumem v čem jim je tak užitek tole metanje teh petard ??? Men se zdi, da ti poki sploh niso več poki petard, pač pa kot kake mini bombe že, ker res obupno počijo >:( >:( Pokajo pa čez cel dan >:( >:( Pa naj bo to v mestu ali pa kje izven mesta :-\ Že men ta zvok ni fajn, kaj šele živalem :-\ Aski se že čisto meša od tega, še na sprehode jo težko spravim, ker se tega tako boji :-\. Res komaj čakam, da bodo ti prazniki mimo.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #252 : 28 December 2007, 19:54:55
Zadnjič sem v mestu vidla enga fanta, ki je bil na mostu... in kaj je delal? Na ljubljanici je bila raca on je pa petardo vrgu nanjo!!!!  >:( ! Mislim Grozaa!!  :'( !
Pol ga je pa ena na drla on pa kot da je ni!  :-\

Ja, jaz bi tudi vsekakor podpisala peticijo .



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #253 : 28 December 2007, 20:05:47
Zadnjič sem v mestu vidla enga fanta, ki je bil na mostu... in kaj je delal? Na ljubljanici je bila raca on je pa petardo vrgu nanjo!!!!  >:( ! Mislim Grozaa!!  :'( !
Žal je preveč tud takšnih kot je bil ta fant >:( >:( Se spomnim kako je enkrat en mulc vrgel zanalašč iz avta direkt (pol metra na srečo proč) od mojega prejšnjega psa >:( Od takrat dalje se jih je bal, ker prej ni bil streloplašen. Žal je takšnih preveč :-\ :(.





SAJKA

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 28 December 2007, 20:20:44
TUD JAZ MAM PROBLEME S PSICKO ZARADI PETARD,KR TRESE SE,NOCE JEST...SEM MOGLA K VETERINARJU PO POMIRJEVALA.MI JE DAL GEL K SE JI DA V GOBCEK.VCERAJ SM JI GA DALA PRVIC,JE 12 UR SAMO SPALA.KO SE JE ZBUDILA PA JE SE CELO DOPOLDNE CUDN HODILA IN BLA OMOTICNA.TKO DA DANES SEM JI DALA POL MANJSI ODMEREK PA SAMO POCIVA.TKO DA JE TO SUPER ZADEVA.SE MI PA KR SMILI K NC NE MORE,NITI HODIT.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #255 : 28 December 2007, 20:29:29
Ja,se strinjam-uporaba petard bi mogla bit al prepovedana al pa res res res strogo omejena na določene dneve oz. ure. Sama sem za popolno prepoved,če pa to ni mogoče( ::)) pa se strinjam z nekim poslušalcem Vala 202,ki je omenil meni zelo všečno rešitev tega problema.
In sicer je predlagal,naj se za nadzor uporabe pirotehnike najamejo zasebne službe,ki naj nadzorujejo oz.sankcionirajo le-to.
Glede na to,da država jamra glede pomanjkanja policistov(ki so btw ostajali brez dela,ko se je uvedel šengen),bi bila taka rešitev zelo dobrodošla.
Zasebne službe bi zaslužile,fizične in psihične posledice bi se zmanjšale,država pa bi imela mir pred takimi,kot smo mi,ki težimo non stop zaradi nečesa( ::)). Starši bi imeli mir ponoči,ko se jim otroci ne bi zbujali,mi-lastniki psov pa dejansko veseli december brez obremenjujočih sprehodov(ki jih nekateri že tako ali tako imamo)....

Da o bolanih ljudeh,ki jim je užitek opazovati strah in paniko sploh ne govorim. Res moraš bit uravnovešen,da se ti zdi zabavno strašit ljudi in živali,zraven pa se še usajaš,ko ti nekdo prepove,da mečeš v njegovega psa,ker ga lahko med drugim tudi močno poškoduješ.
Bolano do konca za moje pojme  >:(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #256 : 28 December 2007, 20:45:00
nyssa se strinjam s tabo. Sama sem tudi za čisto prepoved uporabe petard.

Samo, a se ni nekaj govorilo, da bodo to pirotehniko čisto prepovedali??


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #257 : 28 December 2007, 20:52:58
nyssa se strinjam s tabo. Sama sem tudi za čisto prepoved uporabe petard.
Samo, a se ni nekaj govorilo, da bodo to pirotehniko čisto prepovedali??

Se podpišem

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #258 : 28 December 2007, 20:59:46
Samo, a se ni nekaj govorilo, da bodo to pirotehniko čisto prepovedali??
Ja,se je-tud prodaja naj bi se ukinila,ampak ker naša državca hoče še in še denarja...  :-\ >:( >:(
Podobno kot pri cigaretih-ena sama velika hinavščina  :-X  >:D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #259 : 28 December 2007, 21:01:26
Ja,se je-tud prodaja naj bi se ukinila,ampak ker naša državca hoče še in še denarja...  :-\ >:( >:(
Podobno kot pri cigaretih-ena sama velika hinavščina  :-X  >:D
Žal je res tako :'( :-X >:(


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #260 : 28 December 2007, 21:10:47
Mislim,ker država dovoljuje prodajo in zaslužek na račun nedolžnih...
Eh,sej je brezveze sploh spuščat v to,ker je že vse skupaj tako očitno in brezupno,da...  >:(
Sama samo to vem,da naslednjič,ko zagledam mulca s petardo-znorim. Ga pridržim,če je mlajši od zakonsko določene meje in kličem policijo in naredim tak kraval,da res ne bo. Ker imam preprosto dosti in se mi ne da več...

Nič ne rečem čez rakete,ki se jih uporablja predvsem ponoči in še to cca.pet dni v tem mesecu,poleg poka pa imajo dejansko nek estetski efekt. Sicer stran vržen denar,ampak za pogledat pa le je  ::)
Ampak petarde,pasje bombice in ostale stvari...kaj sploh delajo v trgovinah še??  >:D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #261 : 28 December 2007, 21:13:05
Mislim,ker država dovoljuje prodajo in zaslužek na račun nedolžnih...
Eh,sej je brezveze sploh spuščat v to,ker je že vse skupaj tako očitno in brezupno,da...  >:(
Sama samo to vem,da naslednjič,ko zagledam mulca s petardo-znorim. Ga pridržim,če je mlajši od zakonsko določene meje in kličem policijo in naredim tak kraval,da res ne bo. Ker imam preprosto dosti in se mi ne da več...

Nič ne rečem čez rakete,ki se jih uporablja predvsem ponoči in še to cca.pet dni v tem mesecu,poleg poka pa imajo dejansko nek estetski efekt. Sicer stran vržen denar,ampak za pogledat pa le je  ::)
Ampak petarde,pasje bombice in ostale stvari...kaj sploh delajo v trgovinah še??  >:D
Se strinjam z napisanim.


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #262 : 29 December 2007, 00:36:57
Mislim,ker država dovoljuje prodajo in zaslužek na račun nedolžnih...
Eh,sej je brezveze sploh spuščat v to,ker je že vse skupaj tako očitno in brezupno,da...  >:(
Sama samo to vem,da naslednjič,ko zagledam mulca s petardo-znorim. Ga pridržim,če je mlajši od zakonsko določene meje in kličem policijo in naredim tak kraval,da res ne bo. Ker imam preprosto dosti in se mi ne da več...

Nič ne rečem čez rakete,ki se jih uporablja predvsem ponoči in še to cca.pet dni v tem mesecu,poleg poka pa imajo dejansko nek estetski efekt. Sicer stran vržen denar,ampak za pogledat pa le je  ::)
Ampak petarde,pasje bombice in ostale stvari...kaj sploh delajo v trgovinah še??  >:D
Tudi jaz se strinjam s tabo nyssa.
Bi podpisala peticijo ja.
Me je pa bilo danes-no vbistvu je to že včeraj ::),ko sem bila v Lj. kar malo strah,da ne bi kakšen vrgel petarde vame,ker nekateri so zgledali sumljivi.Ko smo šli na avtočke so eni blizu nas vrgli petardo.Potem so pa še zraven ob tistem prostoru,kjer se voziš stali.Me je bilo kar strah,da ne bi vrgli kakšno na ta prostor.Sem rajši vozila čisto stran od njih. :-\ :-[

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #263 : 29 December 2007, 11:49:42
Jaz bom res začela eno veliko gonjo proti petardam.  >:(
Danes grem v Lj,sicer samo s Paxxom,ampak vseeno. Samo naj kdo poskusi...  >:(



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #264 : 30 December 2007, 09:24:08
Ne pozabi,zdaj je že dovoljeno in policija lahko samo pride in gre!

Arabian horse


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #265 : 30 December 2007, 11:11:39
Ja samo je dovoljeno samo polnoletnim osebam ;)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #266 : 30 December 2007, 11:57:19
In uresničila sem svoj namen-na žalost  :-\
V Lj je blo vse ok,ni bilo nič petard,ampak samo rakete.
In potem se peljeva domov in se spotoma ustaviva na bencinski,na počivališču,da bi šel Paxx mal ven. Pa je tam skupina mulcev,ki pijejo(valda,v soboto pa ja ni nič boljšega za počet  ::)) In so metali une stvari ki nekaj časa sikajo in piskajo,potem pa kar precej počijo. Pa jo vržejo proti nama-pomoje,da naju niso vidli,ker sva bila oba črna,v tistem gozdičku pa kar dreves.
Paxxa je kar vrglo,mene pa tudi-čeprav sem pričakovala. Šla sem do njih in jih natulila,kaj se grejo,;da je tukaj med drugim tudi BENCIN,oni pa tole mečejo okol,pa so se mi smejali in povedali par neumestnih. Rekla sem si ok,šla noter v bencinsko(kar s Paxxom,ker ga nisem hotla v takem v avtu puščat),povedala prodajalcu,ki je z drugim prodajalcem šel do njih in jih nahrulil,rekel,da če se ne speljejo v eni minuti,da kliče policijo in da če jih še kdaj vidi tukaj,da se jim ne piše dobro. Pobrali so se v avte in takoj stran. Zahvalila sem se prodajalcema,onadva pa meni,ker sem prišla povedat,ker tam nimajo kamer in niso vedeli. Midva pa domov in spat...vsaj bolj na samem smo,tako da se poki ne slišijo tako zelo...
No,tako-vsaj nekaj,ane?



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #267 : 30 December 2007, 14:41:19
Te grožnje s policijo se drugače velikokrat neuresničijo,zato se je mulci ne bojijo.Recimo poznam primere ko so 5x klicali,policajev pa nikjer...

Arabian horse


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 30 December 2007, 17:06:59
Prijatelji ,jaz sem popolnoma brez predsodkov.Ker nič drugega ne pomaga bom za vsako petardo morila policaje, še bolj učinkovito pa se mi zdi ujeti mulca pa mu jih naložti dobro, ampak res dobro mero čez ksiht ,pa povedat naj prvleče še tastare in jih še njim dat po gobcu pol pa mogoče bo.Po lastnih izkušnjah je to zadnje nažalost najbolj učinkovito.Taki mulci pač ne razumejo zlepa.Sam težko ga ujameš.



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #269 : 31 December 2007, 08:29:20
Primitivci mečejo pred pse in tako,vendar so primitivci tud tisti ki bi se potem z njimi tepli

Arabian horse