Taste of the Wild

darinka · 108590

Mr. Pet

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 16 Maj 2012, 08:09:19
Pozdravljeni,

posredujemo vam uradni odgovor s strani dobavitelja:

Citiraj
Spoštovani,
 
 
Po zadnjih informacijah matičnega podjetja, Vam lahko zagotovimo da noben izdelek Tow, ki je bil izvožen izven ZDA in Kanade ni bil kontaminiran.
Proizvajalec je naredil umik iz držav, kjer niso imeli opravljeih testiranj za omenjeno zadevo.
Za uvoz v EU so od vsakega proizvajalca zahtevani testi za melamin, aflatoksin in salmonelo.
 
 
Prepošiljamo Vam tudi citirano izjavo prejeto direktno s strani podjetja Diamond, kot zadnje obvestilo z njihove strani;
» Prejeto: sre 09.05.2012 »
Products to EU countries are not involved in this recall.
They were pretested and are ok.
 
 
Za dodatno pojasnitev Vam posredujemo tudi spodaj navedeni tekst, ki smo ga prejeli od proizvajalca:
»Prejeto: 05.05.2012»
Attached is the most updated list I have put together of customers and countries on the restricted shipping list prior to this recall and onward.
If your name or country is listed than the recall has no impact on you and your market and any and all products in your market were cleared prior to shipment for Salmonella exposure.
If you are not on the list you should proceed with recall procedures and contact us if you have any particular questions, if you purchase any of the items listed on previous emails otherwise recall is for information purposes and would not apply to any items you may be selling. »
 
Na listi vseh navedenih prejemnikov je podjetje Anima Pet d.o.o. na 2 mestu, kar je vezano na testiranje pred odpošiljanjem serije s strani proizvajalca (pretested).
 
 
Zato na podlagi navedenega ni razloga za zaskrbljenost niti za odpoklic izdelkov iz tržišča.
 
 
 
Zahvaljujemo se Vam za razumevanje
 
Vodstvo podjetja Anima Pet d.o.o.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #121 : 19 Maj 2012, 20:17:52
No, jst moram rečt, da smo na tej hrani že 2,5 meseca (smo si zalogo nardil že preden je prišlo do teh komplikacij  :P)
No, mi smo zadovoljni, Hailey se nič ne zmrduje nad briketki, še vedno jih je. Drugo je pa tudi vse b.p. - kakec kompakten, dlaka lepa, prdenja ni ;D, zadaha tudi ne. So pa super velikosti in jih komot uporabljamo tut kot priboljške :)

no, mi bomo vsekakor na tej hrani ostali!  :D

Dogs are best friends ever!


AnaT

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 23 Maj 2012, 20:57:06
Živjo,

iz Nemčije sem naročila TOW preko Zooplus, ker se pač hrane pri nas ni dalo dobiti in pes ni mogel ostat lačen. Zdaj ho hranim že dva dni, sicer ni nič videti pa kljub temu previdnost verjetno ni odveč. Danes sem namreč opazila, da se produkcijska koda in datum veljavnosti ujemata s tistimi v odpklicu.

Kaj menite?

Lp, Ana



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 24 Maj 2012, 00:41:40
Kot je bilo že zgoraj napisano se za uvoz v EU zahtevajo testi za melamin, aflatoksin in salmonelo in zaradi tega tvoja hrana zagotovo ni med kontaminiranimi.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #124 : 26 Maj 2012, 21:11:46
Mene zanima, če kod ve, če je dejansko kakšen pes v evropi imel težave? Mi smo šli nazaj na Acano, vendar je totw resnično boljše prenašal...osebno imam acano za boljšo, varnejšo itd ampak pes mi je resnično lepo prenašal totw,sicer tudi acano ne slabo, vendar se res velikokrat zgodi, da dobi kakšen napad driske vmes...itak velikokrat kaj požre iz tal (labe  :P) ampak med hranjenjem s totw v dobrih 3,4 mesecih ni niti enkrat driskal...po acani mi pa prdi, 2 dni pa tudi iztrebek ni, danes mu pa še po trebuščku vre...zato bi šla rajši nazaj na totw, vendar si pa ne oprostim, če se zastrupi...



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #125 : 26 Maj 2012, 21:16:27
Jaz futram že skos z TOTW in Tai še niti enkrat ni imel driske. Pa naročam vedno iz Zooplusa. Mislim, da se ni nekaj za bat.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 28 Maj 2012, 15:33:19
Bojda s Tastom za evropski trg ni nič narobe. Sicer pa pes težje dobi salmonelo kot človek (seveda ni nemogoče). Torej je bolj problem ,da lahko človek dobi salmonelo prek birket...kar pa seveda spet ni nek množičen problem  ;) če te je ekstrem strah pač po rokovanju z briketi umij roke pa je.
Pri umiku hran gre predvsem za dobro ime firme, ki skrbi da je pri končnem potrošnuku res vse OK. Torej če gre samo za najmanjši sum to naredijo, kar seveda niti pod razno ne pomeni, da je vsa hrana v obtoku kontaminirana s salmonelo. Je pri drugih načinih prehrane (in pobiranju s tal pri psu) večja možnost tveganja za salmonelo (ali še čem drugim).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #127 : 09 Julij 2012, 11:17:31
Zanima me, kje trenutno naročate hrano? Se jo pri nas še sploh da dobit? Kamorkoli pokličem je nimajo, niti ne vejo, kdaj jo bodo poslali... 

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #128 : 09 Julij 2012, 20:55:53
Zoohit jo ima spet na zalogi. Sem ravno dobila novo pošiljko.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #129 : 09 Julij 2012, 21:19:26
Zoohit jo ima spet na zalogi. Sem ravno dobila novo pošiljko.

Zoohit ima na zalogi samo se tavecje pakiranje Pacific Stream.. Prejsnji teden so imeli se vse okuse in velikosti, danes ne vec (itak, spet dva dni preden se mi sprosti mastercard in mislim narociti, bo spet zmanjkalo zaloge  ::) >:()

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 09 Julij 2012, 21:46:29
Jaz naročam pri Zoohit.cz, pa imam vedno srečo da je na voljo takrat ko rabim  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #131 : 09 Julij 2012, 22:23:07
Sicer tole ne pase v to temo, ampak vseeno.. A ima paypal opcijo, da ti ne odtegne iz kartice takoj, ampak recimo par dni kasneje? No, saj verjetno jo ima, ampak, a je ta opcija placljiva, in jo je ze kdo uporabljal?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Spletna trgovina Repek

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • www.repek.si
Odgovori #132 : 25 Julij 2012, 14:44:20
Pozdravljeni!

Tudi v spletni trgovini Repek lahko kupite Taste of the wild, ki so ponovno na zalogi, razen Sierra Mountain! Naš naslov www.repek.si:-[

Dostava po Ljubljani, Kranju in njuni bližnji okolici je osebna in brezplačna, v ostale regije pa preko dostavne službe GLS!

Vaš REPEK


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 12 Oktober 2012, 22:33:23
Evo,da se oglasim še jaz; zdaj je moja pupa na Taste of the wild cca. dober mesec in sem zeloo zadovoljna. ;D ;D Psica ima (brez drugih dodatkov) dlako o kateri sem sedaj samo sanjala! Drekec je tudi ok, z apetitom pa pri naši hiši itak ni težav  ::)
Trenutno smo na lososu, malo me je edino strah okusa bivol, ker se mi zdi,da je "močnejši" v maščobah, čeprav ne dvomim,da ji ne bo všeč.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #134 : 26 November 2012, 16:35:11
Ali je mogoče kdo pri hranjenju v zadnjem času imel kakšne težave?
Pred mesecem mi je pes po totw začel nekaj driskat (ravno sem odprla nov paket), pa smo vmes šli na kuhano a takoj ko smo šli nazaj na totw je spet driskal. To se je ponavljajo kakšne 3 tedne, in ker je imel v blatu dosti sluzi smo na koncu šli po antibiotik in na dietno eukanubo (ne veterinarsko ampak navadno daily sensititve digestion) in od takrat je bilo ok, sedaj mu zopet med eukanubo mešam totw in mi spet mehkeje kaka in prdi  ???.....
Ni mi jasno, ker na totw pes ni na novo, ampak jo je odlično prenašal skoraj celo letošnje leto...Kaj menite vi? Je možno, da mu po enem letu ne odgovarja, da sva trofila kakšno vrečo izmed odpoklicanih (to me najbolj skrbi  :-\)...če bi bilo s psom dejansko kaj narobe dvomim, da bi na eukanubi čisto ok funkcioniral ali se motim ???....
Sem pa čedalje bolj prepričana, da zopet naročim novo Eukanubo, za katero mimogrede nisem smela slišati kar nekaj let...pa če bo cel mesec na njej spet ok, gremo verjento nazaj na Acano....




panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 28 November 2012, 23:21:12
Sem imel podoben primer vendar z Orijenom Adult in to z enim žakljem.
Z Orijena sem po treh letih prešel na TOTW Wetlands in sem več kot zadovoljen. Zgleda, da si naletela na eno tako vrečo kot jaz...



iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 09 Marec 2013, 11:06:06
Je kdo hranil mladiča s TOTW? Kakšne so izkušnje, je rastel enakomerno? S katerim okusom ste hranili? Predvsem me tukaj zanima, kateri procent beljakovin je boljši, 25% ali 32%?



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 09 Marec 2013, 11:56:24
Jaz sem našega mešančka z labradorjem pričela hraniti s TOTW nekje pri 5h mesecih, mogoče celo kaj prej. Rastel je lepo enakomerno. Hranimo pa še vedno samo z jagnjetino, ker ima najnižji delež beljakovin, naš požrešnež pa ne prenaša previsokega deleža beljakovin (mehko blato).



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 09 Marec 2013, 16:21:07
Tudi moj TM že od majhnega je TOTW in nismo nikoli imeli nobenih problemov, njegova rast pa je bila popolnoma enakomerna. Kar se pa deleža beljakovin tice je pa cisto odvisno od posameznega psa pa tudi pasma precej vpliva na to. Moj je na jagnjetini, ki ima poleg ribe najnizji delez beljakovin, saj ne prenasa dobro vsega kar je nad nekje 25%.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 24 Julij 2013, 09:04:01
Ali kdo ve kje se dobi Taste of the wild za mladičke?V Sloveniji nisem našla,kaj pa kakšna nemška spletna stran ipd. Tisti ki ste že mladičke hranili s to hrano,kje ste jo kupili?



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 24 Julij 2013, 11:06:19
Mi smo kupili lososa, ampak je naša psička najprej imela zelo mehko blato, na koncu pa že drisko...in najverjetneje je razlog v veliki količini beljakovin....:(



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 24 Julij 2013, 15:12:36
Mi smo kupili lososa, ampak je naša psička najprej imela zelo mehko blato, na koncu pa že drisko...in najverjetneje je razlog v veliki količini beljakovin....:(

Ali ste kupili lososa za mladičke?Kje?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 24 Julij 2013, 21:47:03
TOTW so primerni za vse starostne skupine, zato pa tudi ni extra puppy paketa  ;)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #143 : 24 Julij 2013, 23:39:53
Je, kljub temu, da naj bi bile navadne, ki so na nasem trziscu za vsa starostna obdobja.

Dogs are best friends ever!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 25 Julij 2013, 07:42:59
Torej ne bo nič narobe če mu dam brikete totw za odrasle?



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 26 Julij 2013, 14:01:40
Se opravičujem, sem spregledala vprašanje. Mi smo ji dajali za odrasle, ker kolikor vem, nimajo posebej hrane za mladiče.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 26 Julij 2013, 14:48:23
Hvala.Na njihovi spletni strani sem našla da imajo dva okusa za mladičke,ampak mogoče imajo samo za tiste mladičke do 8.tedna.



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #147 : 26 Julij 2013, 15:07:12
Verzij za mladiče pri nas (še) niso uvozili, obstajata pa (High Prairie Puppy in Pacific Stream Puppy) in se uporabljata do odrasle dobe. Na začetku so bile vse verzije označene z "All life stages", potem ko so na tržišče dali Puppy formule, pa sta to oznako ohranili samo še formuli Sierra Mountain (ovčetina) in Southwest Canyon (merjasec/govedina). Ti dve imata napisano tudi doziranje za mladiče, ostale ne. Mislim sicer (ne me držati za besedo), da se od "prekvalificiranja" ostalih verzij iz all life stages v adult v sestavi ni kaj dosti spremenilo, imata pa puppy verziji drugačen % beljakovin in razmerje kalcij & fosfor (slednje pa je npr. identično pri Pacific Stream Adult in Southwest Canyon All life stages).

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #148 : 27 Julij 2013, 10:18:20
Jaz imam doma štiri mesece in pol staro kraško ovčarko. Ali je res, da je ta hrana premočna in jo je treba mešati še z eno manj močno hrano?

LP in hvala za odgovore



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 27 Julij 2013, 13:43:25
masyka,hvala za odgovor,amapk mene je pa ravno ena veterinarka rekla da je menda najboljša totw z perutnino,tako da sem sedaj malo zmedena,ampak če praviš da imajo samo dve vrsti hrane napisani doziranje za mladičke,sta ti dve verjetno najbolj priporočljivi za mladičke.Čeprav verjetno tudi ne bi bilo nič narobe če bi mu dala katero od ostalih(glede na to da so bile prej vse hrane primerne za mladičke in se sestavine niso spremenile).Verjetno mu bomo kupili z okusom divjačine.