Beagle

ursa · 1475811

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #450 : 07 Januar 2008, 20:05:29
A ti si na JH in predstavitvi agija samo v nedeljo? za soboto definitivno pridem dopoldne pogledat, samo ne bom cel dan. za nedeljo me pa še sestra prepričuje  ::) Greš v soboto z mano  ;)

Jaaa nej te prepričajo!  :o  :P :P Itaq da bi šla z tabo, sam če grem v nedeljo na agi pa na JH, se morem u soboto cel dan učit   :-\ Tko, da mi ne preostane druzga, kot da upam in upam, da te bo sestra prepričala!  :P


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 07 Januar 2008, 23:30:58
Vidim da nas bo kar nekaj beaglašev v soboto brez svojih pesjanarjev tam.

Drguače saonaion, Ferry ti je samo povedala najhujše stvari, da slučajno kdaj ne boš rekel, oh to pa nisem vedel  :P :P. Tako pa si pripravljen na najhujše in boš pol presenečen kako priden je tvoj Emmo.  ;) Svojo ženo pa kar pripravi na ljubke beaglčkove učke....ker če nisi dovolj močen, ga ne morš kregat tudi če je še tak lump  :o :o Imamo mi isti problem doma, samo da sem jst ta "grda" ponavadi  ::)

Pa še nekaj kaj beagli znajo  :o Moram najdet še filmček kaj znajo v kuhinji  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=y3YR_DfnYpE


Bomo navijal za Ferry v soboto..

 :P :PAh saj zna biti nepupustljiva, ker tudi jaz znam milo gledat ( res ....uhljev mi še ni uspelo spustit dol) pa ko je ne   velja NE :-[ >:(
Ampak tole je pa počas že obsedenost ( saj se hecam) ampak res, čist vsak dan ji moram slike mladičkov prpopat na zaslon svojga računalnika, da jih pol občuduje ( enkrat bom dal gor ...med slikami še svojo, me zanima reakcija :P)...

Ps. sva gledala video posnetek na linku, pa še pol sva ene dva našla......samo tole je pa "unterhund"....

Sem se spomnil, ko sva mela prvega psa ( mali koder - Žak mu je bilo ime) nama je nad posteljo, seveda takrat ko sva spala in se je mrcina dolgočasla, lepo PAZI po celi širini nad vzglavjem postelje ( še danes mi ni jasno kako mu je to uspelo in da tako dolgo nisva opazila ali slišala) požrl omet in še steno do globime 5 cm...Enkrat ko sva pač mela generalko in sva posteljo odmaknila....sva pa stala ko dva idiota in verjamete ali ne ...Nič jasno....no, nama je hitro potegnilo prepih iz glav, samo na levo  sva mogla pogledat in sva videla Žaka kako z veseljem se je zagnal v ostanke ometa in stene na tleh. Veterinarjeva diagnoza...premalo vitaminov v hrani ( ja pa ja....a dajala sva mu tisto kar nama je dotični vetirinar priporočal ob prvem obisku ???)

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 08 Januar 2008, 00:02:53
hah - po tej logiki je imela Xsara premalo linoleja in plute v hrani, pa je morala tla pojest. Dobro da ima dovolj keramike v hrani, drugac bi se bala, da se bo zdaj lotila ploscic! Moja diagnoza: prevec energije za pokurt!



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #453 : 08 Januar 2008, 08:55:53
Ne vem s čim vaše pse hrante, da so taki uničevalci in iščejo po stanovanju manjkajoče vitamine/minerale  :o :o

Saonaion: Obstaja še en filmček, k je krožu po mailih pa ga zdaj ne najdem. Pride beagle v kuhinju, si sam premakne stol s sprednjimi tačkami. Skoči na stol in naprej na pult...na pultu ga je pa itak čakala nagrada  :D

Drugače pa to samo pomeni, da imajo dober smisel za humor....  ;)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #454 : 08 Januar 2008, 10:50:52
Živjo eno vprašanje. Kaj potrebujejo beaglčki za vzrejno dovolenje.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


hesta

  • Gost
Odgovori #455 : 08 Januar 2008, 11:04:50
To je bilo že na tem forumu dostikrat definirano.
Na kratko:telesno oceno(odl.,pd.)PNZ (preizskus naravnih zasnov v lovišču-uspešno opravljen) in vzrejni pregled.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #456 : 08 Januar 2008, 11:08:33
Se opravičujem če slabo berem. A lahko samo še zvem ali pa mi nalepite link kaj mora delati na PNZ-ju

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #457 : 08 Januar 2008, 11:49:34
To je bilo že na tem forumu dostikrat definirano.
Na kratko:telesno oceno(odl.,pd.)PNZ (preizskus naravnih zasnov v lovišču-uspešno opravljen) in vzrejni pregled.

V čem je pa razlika med telesno oceno in vzrejnim pregledom???

Kristinca & Florinca


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #458 : 08 Januar 2008, 12:07:52
Na samem vzrejnem pregledu lahko dobiš telesno oceno, mislim da bo to moralo biti pri vseh pasmah isto a ne?
Res bi prosila če mi lahko nekdo napiše ali da link za PNZ in pa strostne omejitve.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ferry

  • Gost
Odgovori #459 : 08 Januar 2008, 18:06:31
Terry,

hvala za podporo, upam samo, da naš Ferry ne bo pokazal, kaj se ne dela v ringu, pa tudi prazniki se mu malo na trebuščku poznajo, sicer sedaj vztrajno hujšava, ampak, bomo videli, kaj bo rekel sodnik.

Simi, starostna omejitev za PNZ je pri beaglih 15 mesecev.

Lp





Ferry

  • Gost
Odgovori #460 : 08 Januar 2008, 18:09:17
Simi, starostna omejitev za PNZ je pri beaglih 15 mesecev.

Tukaj sem mislila, ko pes dopolne 15 mesecev, prej ne.

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 08 Januar 2008, 20:13:03
Ferry kako pa rešujeta, če se afganistanci in beagli hkrati razstavljajo, al se to ne dogaja velikokrat. a potem vsak enega hendla?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #462 : 08 Januar 2008, 22:07:56
klasiki smo mal bukovi :-[
a do 15-tega mece al tako kot pri B-Bh mora biti star 15 mesecev.
A ni neka fora da lahko pnz dela smo do določene starosti, potem mora imeti pa tekmo?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #463 : 09 Januar 2008, 08:24:06
simi,Pnz lahko dela kadarkoli kasneje,vendar starejši kot je pes,bolj strogo naj bi bilo ocenjevanje.Poleg tega pa po lovskih pravilnikih pes brez opravljenega PNZ-ja ne more sodelovati na tekmi.Pravzaprav mora pes za sodelovanje na državni tekmi goničev(CACT tekmi),ki edina šteje potem kot delovni izpit,opraviti najprej PNZ z I.nagradnim razredom,državno tekmo pa mora opraviti pozitivno.Takšni so pogoji za opravljanje delovnega izpita v naši ljubi Sloveniji.Brez tega pes ne more doseči niti šampionata v lepoti,ker potrebuje vsaj en CAC iz razstave iz razreda delovnih.To velja ne samo za beagle,temveč za kompletno FCI VI.skupino,razen za Dalmatinca,Rodezijskega grebenarja,Vidrarja in Črno-čreslovega rakunarja.Zadnjih dveh predstavnikov zaenkrat v Sloveniji sploh še nimamo.PNZ je obenem tudi pogoj za vzrejo.Z boljšo oceno kot je narejen,višjo vzrejno oceno pes ima.Vzrejna ocena pri goničih je sestavljena iz dveh ocen:telesne ocene in ocene iz PNZ-ja.Običajno pri PNZ-ju preverjajo gonjo divjadi,poslušnost,strelomirnost.Sicer pa si lahko vse to ogledaš na spletni strani Kinološke zveze Slovenije,pod vzrejne komisije-komisija za goniče.Mislim,da je tam objavljen pravilnik o PNZ.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #464 : 09 Januar 2008, 08:28:23
Uh,pozabila napisati.Telesno oceno mora pes imeti opravljeno preden se udeleži vzrejnega pregleda.Običajno se telesne ocene izvajajo v aprilu in maju,PNZ-ji v septembru,oktobru,vzrejni pregledi pa so potem konec oktobra,v začetku novembra,po novem pa tudi v začetku pomladi.
LP Tjaša



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #465 : 09 Januar 2008, 08:50:56
O Tjaša najlepša hvala za tole dolgo razlago. Tole mate pa še bolj zakomplicirano ko pri nemških ovačrjih Kerung.

Če sem prav razumela potem takem do jeseni ni nobenega PNZ-ja ampak samo telesna ocena. A tista iz Gornje radgone velja?

Pa res hvala še enkrat.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #466 : 09 Januar 2008, 08:58:24
Ne ocena iz razstave pri goničih ne velja,tudi če je od slovenskega sodnika.V večini primerov zaradi tega,ker se na razstavah psov ne meri.Kar se pa tiče PNz-jev ja,pred jesenjo jih ne bo.V septembru
je vsa divjad odprta,tako da se takrat lahko opravijo preizkusi.Do takrat pa se probaj povezati z kakšnim lovcem,ki ti bo pomagal trenirati za PNZ.
LP Tjaša



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #467 : 09 Januar 2008, 13:34:41
Ojla..
No, dajte mi malo svetovat, glede na to, da je potrebno počasi nakupiti stvari za novega člana ( saj so tiste ki so nam ostale od prej neprimerne, obrabljene, ščvekane...itd) in da ne bo potem vse na kupu ( mislim predvsem na $$$$ )

 - kakšno ležišče ( vse sem prebral na forumu, model itak po moje ni tak problem) bolj velikost, ki naj bi bila vsaj za nekaj časa primerno
 - box za avto ( predvsem mi bolj prijazno deluje plastičen)
- ovratnica, ta nebo problem - ( edino za kasneje me zanima, ali je boljša oprsnica ali ovratnica ali ovratnica z zategovanjem :( ( ampak tale zadnja mi nekako ne potegne, se mi full zdi ko takole gledam druge pse , da se z njo samo davijo, efekta pa ni nobenega, kuža pa samo trpi - ali se motim?
- povodec verjetno za začetek tudi nebo problem ( imate za svoje Beagle - Flexi ali navadne povodce)
To za začetek....če sem kaj spustil predlagajte in svetujte..
Itak vem in verjamem da mi bo Neva vse povedala in svetovala, pa vendarle "več glav več ve"

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 09 Januar 2008, 17:08:40
Neva ti bo sigurno svetovala, lahko ti pa povem svoje izkusnje:
- lezisce imamo mi Comfort in nam je vsec, Seni pa ni bil vsec. Poleg Comforta ima nasa na razpolago se box, kamor se lahko umakne, ce hoce mir, vecinoma pa itak spi na postelji pod cimvecjim moznim stevilom kovtrov.
- box priporocam plasticen. Ce boste psa vozili naokoli, vam bo zelo prav prisel, zato se splaca vlagat v kvaliteten box. Ne samo za v avto, ampak ce greste npr. na kaksno prireditev, imate tako vedno pri roki pasjo hisico, kjer ima kuza mir. Mi imamo Atlasa pa ni najboljsi, Asa ima pa npr. Pet Cargo, ki se meni zdi super.
- ovratnico imamo mi navadno. Oprsnice osebno ne maram, ker samo olajsa psu vlecenje, namesto da bi ga naucil lepo hodit. Ovratnico na zateg sicer potrebujes na B-bh izpitu, ce ga boste sli delat, sicer pa je po mojem boljsa cisto navadna ovratnica. Verjetno boste rabili za mladicka manjso, potem pa malo vecjo.
- povodec navaden strik, mislim da je dolg ene 1,5m ali nekaj takega, za solo pa 1m. Fleksija ne iz istega razloga kot oprsnico.
Ce imate moznost, vsi zelo hvalijo Ireno Seruga, ki dela poceni in kvalitetne povodce. Je na vsaki razstavi, lahko pa se oglasite tudi pri njej. Svoje izdelke po potrebi tudi popravi. Moram pa povedat, da smo mi pri njej kupili povodec, ko smo dobili Xsaro in je na rocaju razpadel po parih mesecih navadne uporabe (s tem mislim, da ga ni psicka grizla, ampak smo ga uporabljali samo za sprehode). Meni osebno se ni dalo it na Gorenjsko zato da mi ga popravi, na razstave tudi ne zahajam redno, poleg tega pa ne morem biti niti en dan brez povodca. Tako da sem kupila nov povodec v pasji trgovini in ga imam se vedno. Je pa res da ne poznam nikogar drugega, ki bi imel tezave z njenimi izdelki, tako da je mozno, da sem imela samo smolo.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 09 Januar 2008, 17:55:56
Xsara :) hvala za nasvet in poročilo...

Res je, Neva mi je že vse razložila, tako da s tem nebo težav...

Hvala ti še enkrat...

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ferry

  • Gost
Odgovori #470 : 09 Januar 2008, 18:06:03
Terry,

hendling imava s Tomažem razdeljen, jaz imam Ferrija, ker se že od majhnega bolj navadil name - tudi v šoli sem ga imela jaz. hrtka pa hendla on in je stvar rešena.

Saonaion, večino stvari ti je povedala Xsara, pa vseeno še moj pogled in izkušnje pri vsem skupaj:
- box - za v avto - definitivno plastičnega, bolj ko je kvaliteten bolj je, pa seveda odvnisno od tega kje se odpira, mi smo npr najprej kupili Pet Cargo pa se tako neumno odpira - ob strani, sedaj sva kupila raje tistega, specialno prirejenega samo za prevoze v avtu, ki se odpira na boku in pes veliko lažje izstopa in vstopa v box, seveda pa tak box ni primeren za razstave, sicer pa tako ali tako plastičen box ni ravno pripraven za razstavo, ker tudi če ima koleščka, tista kmalu pokvarijo. Mi smo zato za razstavo kupili kovinskega, s koleščki in je res super!
- ovratnica - v času šolanja obvezno kupi zatezno vratnico (res, da ti ne potegne, tudi meni ni), ampak edino tako, ga boš odvadil vlečenja, če boš uporabljal navadno ovratnico, pa se pripravi na večen fitnes - v bistvu bo kužek tebe peljal na sprehod! Definitivno pa NE OPRSNICE!!! Odsvetujem v vseh primerih in tudi meni je vzrediteljica prvo stvar napisala - tudi pod razno psa ne tlačite v oprsnico, ker je najslabša varianta za psa, čeprav ponavadi ljudje mislijo, da psu delajo uslugo.
- Povodec - izredno, močen, no pa sedaj tako ali tako prodajajo po večini že izredno močne povodce iz najlona, pa ne pretiravaj z debelino, ker povodec mora biti lahek in hkrati močan - ti bom pokazala, kakšnega imamo mi, pa se nam najbolj obrestuje, kar se tiče gospe, ki jo je imenovala Xsara, pa smo en komentar, da je naš Ferry pri obeh njenih vrvicah zlomil karabin in to v najbolj neprimernih trenutkih, tako, da si pri njej ne upava več kupiti povodca. Kar se tiče povodcev se bova več zmenila na CACIB-u v Lj, ker jaz sem na njih naredila doktorat, dokler nisem najdla primernega, s katerim smo res zadovoljni in ki zdrži toliko časa (pa če jih nismo probali vsaj 20 komadov). Sedaj imamo takega, da se marsikdo zdrzne, kako si ga upamo voditi na takem lahkem štrikcu, pa ti povem, da debelina še ne pomeni moči in kvalitete (to smo se mi naučili iz izkušenj).

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #471 : 09 Januar 2008, 18:12:48
kar se tiče gospe, ki jo je imenovala Xsara, pa smo en komentar, da je naš Ferry pri obeh njenih vrvicah zlomil karabin in to v najbolj neprimernih trenutkih, tako, da si pri njej ne upava več kupiti povodca.

Zanimivo, sem mislila, da sem edina, ki ima slabe izkusnje z njenimi izdelki!



Ferry

  • Gost
Odgovori #472 : 09 Januar 2008, 18:27:20
Ja, očitno ni tako, mi smo tudi mislili, da smo edini.

Res pa je, da mi izredno veliko uporabljamo povodec, ker na žalost živimo v bloku in na dan opravimo kar veliko dolgih sprehodov, drugače je pri tistih, ki imajo hiške in te sprehodi niso tako pogosti. Zato mi od sedaj naprej kupujemo povodce, ki so izredno kvalitetni in sedaj imamo prvega, ki res drži že več kot leto in končno smo izgubili strah, da se nam bo pes iztrgal iz povodca. Seveda pa povodec neprestano kontroliramo in ni počil niti še en šiv in ni nikjer niti malo natrgan oz. obrabljen, res smo zadovoljni.

Pa tudi, ko sva se s Ferrijem enkrat oglasila pri znanem kinologu Simončiču, naju je najprej opozoril, da imava neprimeren povodec, da mora biti vrvica kratka, ne predebela in pa lahka - tako, da kuža povodca ne čuti.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #473 : 09 Januar 2008, 18:50:53
No, naš Ferry je ponovno uspel skopati luknjo v zid  >:( in tokrat je to ZADNJA luknja, ki jo je naredil, od sedaj naprej gre v kletko!!!!

Ker če tega ne bomo naredili bo naše stanovanje kmalu izgledalo kot ementaler!  :-[

Hrtek bo pa pač, sam svobodno tekal po stanovanju, edini problem, ki bo pri tem nastal je, da bo Ferry to kazen sprejel tako kot zna, z neutrudljivim lajanjem - in potem bomo imeli spet probleme s sosedi!  >:(

Ja, tele beagelčki, nam pa popestrijo življenje.  ;)

LP



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 09 Januar 2008, 18:53:41
No ni nujno, da se kužoni, ki živijo v hišah manj sprehajajo.... :P

Drugače sta ti pa ogromno povedali že Ferry in Xsara. Edina pripomba je, da pri nas v pasji šolo niso bili dovoljene zatezne vratnice. Pes je še vedno majhen, se razvija, pa tudi prov močen še ni, tako da za odvajanja vlečanja ni potrebna zatezna. Dovoljena pa je bila zatezna v šoli poslušnosti, kjer so psi že razviti in je pač zatezna ena od načinov odpravljanja vlečenja. Tako da počakaj z zatezno na šolo, da boš videl kakšne napotke boš dobil.  ;) Itak pa dobiš ovratko in povodec že pri Nevi  :o

Glede povodcev se pa meni še ni zgodila, da bi uničla karabin. Imam drugi povodec, pa prvega nisem menjala zaradi dotrajanost  ::), in še nisem imela problemov z njim. Moram nekam potrkat. uporabljam pa Rogzovo opremo. Imam pa zdaj eno ovratnico od Ruffweara pa se mi zdi, da se "razteguje" sama od sebe.  :-\

Aja pa pojstlo imamo tudi od Rogza, s tem da je pospravljena in čaka samo na potovanja, ker mladenič spi na kavču, enosedih in v postelji (pod ali na kovtru).  ;) Ni kaj, razvajen je kot sam stan... ::) Drugače pa ko je bil majhen je ful rad spal v njej, ker je ful mehka pa še oporo imam pri strani. Pa pralna je tudi.

Ferry kje se pa dobijo "lahki" povodci oz kakšni naj bi to bili. Ker naši kužoni spadajo v tisto "srednjo" kategorijo povodcev (po debelini...mislim da je ene 2cm) in vsi povodci se meni zdijo težki. tudi če je samo enojen, se meni ne zdi recimo prav lahek, da ga pes ne bi čutil..

Lp

P.S. Ravno med pisanjem je prišel tvoj post Ferry. Jst sm pa skor pozabla pohvalt Bena  :-*, ker je bil dons sam ene 8 ur (kar se ne zgodi velikrat) in je bil priden ...nič uničil...samo neke štunfe je raznesel iz kopalnice, ker so bila ponesreči vrata odprta.

Ferry, to je tko da ti ni dolgčas v življenju.  ;)



Ferry

  • Gost
Odgovori #475 : 09 Januar 2008, 19:17:03
No, kar se tiče zatezne ovratnice, mi jo uporabljamo predvsem zato, ker ko smo mu dali navadno, je takoj pričel vleči kot norec in sem imela čisto rdeče in otekle roke, ker me je povodec tako rezal v roko in takoj ko smo mu dali zatezno ovratnico se je umiril in hodi popolnoma normalno brez vlečenja. Pa tudi ker ima včasih grdo navado, da se na kakšnega psa dere, ker ne more do njega, ga s kratki cukom opozorimo in neha, če smo ga samo z glasom - ja saj sem že napisala, naš Ferry nima ušesk  :(!

Tudi jaz sem od začetka mislila, da je zatezna vratnica nekaj slabega, samo, ko kuža dojame, da pri zatezni vratnici ni fino vlečti, ker ga duši, hitro odneha in je potem večino sprehoda zatezna vratnica popolnoma zrahljana in ga ne tišči oz. stiska. Mi uporabljamo razstavno zatezno vratnico, ki je prav posebno gosto kovana, da mu ne puli dlakic, tako, da je res super.

Mi npr. imamo povodec iz najlona, enojen, dosti tanek in pa širok 1 cm in je izredno lahek, pa seveda ne zlepljen, ampak popolnoma prešit z najlonsko nitjo, kupili pa smo ga na razstavi v Avstriji. Tudi karabin je veliko manjši od prejšnjih, samo očitno veliko bolj kvaliteten - močan, trden. Naš Ferry je močan kot bikec!!  ;D

No P.S. Ravno med pisanjem je prišel tvoj post Ferry. Jst sm pa skor pozabla pohvalt Bena  :-*, ker je bil dons sam ene 8 ur (kar se ne zgodi velikrat) in je bil priden ...nič uničil...samo neke štunfe je raznesel iz kopalnice, ker so bila ponesreči vrata odprta.

Ferry, to je tko da ti ni dolgčas v življenju.  ;)

Očitno je Ben na strani bolj pridnih beaglov, naš je žal bolj med hudički  >:D, ampak, smo se ga že tako navadili, da sedaj ko pridemo domov smo že v polnem pričakovanju.

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 09 Januar 2008, 20:02:30
Mogoče imate pa kak zaklad v steni  :o al pa kakšno skrito miško  :P A Nahid se pa ne pridruži vragolijam svojega brata  8)

A samo en centimetski povodec imate? men se vedno zdi, da je to samo za tamale...nimam zaupanja vanje.  :-\ ampak očitno če je kvaliteten, tudi ta zdrži vse hudo



hesta

  • Gost
Odgovori #477 : 10 Januar 2008, 08:54:41
Simi!Telesna ocena iz razstave, ki bi veljala za ztrejni pregled, je že davna preteklost.Verjetno so ti kinološke prireditve precej tuje,saj bi drugače vedela, da so že ocenjevalni listi in potek ocenjevanja čisto drugačni.Na telesno oceno gre pes lahko ,ko dopolni 9 mesecev, kar pa je itak brez veze, ker je takrat pes še v razvoju.Za vzrejni pregled zadostuje tudi  III. nagradni razred na PNZ.Vzrejni pregledi pri goničih so pa itak "šenkani" in brez veze.So doživljenski, nihče ne kontrolira potomcev, tako se plemenjaku ali plemenki nikoli ne zviša vzrejna ocena, ali zniža ali pa da vzrejna prepoved, kar bi bilo velikokrat potrebno(sploh pri beaglih).Tako se dela pri skoraj vseh pasemskih skupinah, pa je tudi  rezultat vzreje nekoliko drugačen.Res pa je, da je glavnina lastnikov goničev s takim delom zadovoljna, saj imajo tako samo enkraten strošek za vzrejni pregled, kaj spravljajo na svet jim pa tako ni mar, glavno da  gre v promet.V glavnem, kinologija v SLO je še 100let za leseno žlico.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 10 Januar 2008, 15:38:13
Ojej, koliko ste napisali! Nisem vsega prebrala, sem samo preletela .. in opazila, da vas bo 3/4 pojutrisnjem na razstavi. Mogoce pa res se jaz pridem, samo potem moram zgooodaj vstat, da se Luno prej ven peljem.

Se pridruzujem klubu unicenih sten .. sicer se je moj zverca mal umirila zadnje case, trenutno je spet v fazi "drekozerka", ampak ce pravocasno opazim, pljune ven (kar je napredek), agility sva imeli novoletni, zdaj bova spet malo strajkali, dokler tla ne zamrznejo  :P Drugace pa pes trenutno uziva, ker je vedno nekdo doma. Po novem sama skoci v tus kabino (je tavisoka), ko si je treba zdaj po vsakem sprehodu tacke in ''podvozje'' umivat  :(

Konjev ne smirgla kaj prevec, je pa lajala na policiste v kriziscu, ko so piskali zaradi teh pomembnezev zdaj pred dvemi dnevi.

Je pa polna energije, itak, in bi skoz samo norela, kot noc pa dan s Seno, npr, ceprav je zadnjic tudi Sena eno zogico unicila  :P

Aja, lajanje. Hja, nas pes laja vedno in povsod, za brezveze, kadar je treba ... skooz.

Bili, a je Bili ze ok? Smo zadnjic na bajerju srecali Mika, pa sta povedala, da je imel Bili angino.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 10 Januar 2008, 15:39:58
Aja, se to. Ce so vasi psi tudi tako nori na igrace, kot Luna, zelo priporocam Cuz-a. Piska (zakon, itak) in je trepezen. Je pa res,d a je to prva igraca, ki jo dobi le pod nadzorom, potem jo moram pa s piskotom zvabit drugam, da ga lahko skrijem. Se ji cisto zmesa z njim.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]