Beagle

ursa · 1475894

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1230 : 19 April 2008, 14:13:25
Gaja, sem naškla nekaj psarn: http://www.geocities.com/halicanum/links_slo.htm

mislim da ta 2 iz SLO ostalo pa iz drugih držav.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


cina.si

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1231 : 19 April 2008, 14:54:14
Čao,
ker so se beagli razpasli kot gobe po dežju sem začel razmišljati o samostojnem portalu, ki bi bil namenjen samo pasmi beagle in s tem se lahko tudi bodoče lastnike beaglov opozori na rejce. En korak blizje k boljsemu informiranju ljudi o razmerah pri nas je s tem ze narejen.
Sam nosim vse finančne stroške in od nobenega ne pričakujem nobene podpore v tej smeri, vsekakor pa je dobrodošla pomoč pri snovanju vsebine. Če je kdo, ki podpira to idejo me lahko kontaktira. Mislim da imam dovolj kontaktov na razpolago.

lp



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1232 : 19 April 2008, 16:11:35
cina.si
zelo mi je všeč tvoja ideja, sicer nisem strokovnjak, o beaglih sem se, kljub veliko prebrane literature, največ naučila direktno od moje psičke, vendar bi z veseljem sodelovala, če bom zaželjena.

in ker veliko beremo o vzrediteljih, ki si tega naziva ne zaslužijo, se bom jaz maksimalno potrudila, glede na to, da upam, da bo prvo leglo konec maja privekalo na svet, da se ne bom nikoli znašla na črni listi. Edine prave vzrediteljice pri nas seveda ne morem doseči, bom pa naredila vse, kar bo v moji moči, da bom vsaj približno sledila njenim stopinjam.

če je gdo ta vikend v Celju, mu želim vse naj, naj in veliko uspeha!



kenzo

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • mali maneken
Odgovori #1233 : 19 April 2008, 20:21:08
lep pozdrav,   :) mi smo pa novi člani vašega foruma.imamo malega hudička in ime mu je Kenzo,sedem mesečni bigelček.hodimo v malo šolo v Portorožu.Ker se je začela sezona klopov sem v skrbeh ker sem dobila od veterinarja Frontline,mišljenja so tako deljena o tem izdelku zato bi mi prišel prav bilokakršen nesvet.
Zanima me tudi če bo kakšno srečanje biglov letos in kje?
v naprej velika hvala,Kenzo pa pošilja en velik pozdrav(hov,hov) ;Dvsem kužkom.cau,cau



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1234 : 19 April 2008, 21:07:02
Najprej vsem en velik lep pozdrav!

Jaz sem tukaj tukaj nova in me zanima, če kdo od vas beagle prodaja. Moji mami sa ta pes zelo dopade in me zanima, kje ga lahko kupim. To bi bilo darilo za rojstni dan! Prosim, če mi pomagate! Hvala že vnaprej!

Lep pozdrav, Gaja

A še kar nisi nehala?  >:( Mogoče poskusi pri KD Mislinja ali kakem drugem preprodajalcu, tam imajo vse pasme na razpolago, tako kot štruce kruha v trgovini.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1235 : 19 April 2008, 21:08:19
Gaja, sem naškla nekaj psarn: http://www.geocities.com/halicanum/links_slo.htm

mislim da ta 2 iz SLO ostalo pa iz drugih držav.

Urša in Balu, nočem biti nesramna, ampak če se aktivno ne udeležuješ v temle forumu, potem ne slediš vsemu. Mali baucek že en mesec teži, kje bi lahko našla beagla in smo ji že stokrat odgovorili, o tejle pasmi pa je tudi že bilo govora - psi so končali v zavetišču, lastnik je pa odšel. Krasno, a? Pravi vzreditelj!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1236 : 19 April 2008, 21:09:22
sorry :-[

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1237 : 19 April 2008, 21:49:02
joj, sem se zatipkala - pasma = psarna

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1238 : 20 April 2008, 07:55:28
Mislim,da s tole psarno halicanum ni nič. Vse skupaj so stari podatki (npr. novo leglo pričakujemo v letu 2003?!?!?). Vse skupaj ena sama žalost.

Kar se pa tiče tega "mali baucek" pa imam občutek, da se nekdo zafrkava in mi mu nasedamo, kot vidite pride na forum z vedno bolj neumnimi vprašanji, pač ga je treba "zignorirati".

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1239 : 20 April 2008, 17:45:50
Samo na kratko par novic iz CACIB Celje.Včeraj je gospa iz Anglije ocenjevala po mojih pričakovanjih, za tiste ki sem bila sigurna da ne bodo dobili več kot 4 je bilo res, eden od njih Boos  je dobill celo 3, kar je še bolj pravilno, saj ne veš ali je basset ali beagle, ko ga na hitro pogledaš.Precej samohvalnežev je šlo z dolgim nosom domov, ker nočejo priznati napak.Najbolj je bila gospa zgrožena nad razredom prvakov.Ker je bil ECCO včeraj še en dan premlad , ga je gospa v svojem prostem času na mojo prošnjo pregledala danes in ji je bil zelo všeč, sploh njegov karakter in obnašanje v ringu.
No na današni raztavi pa je mali že prvič nastopil v ringu in od priznane sodnice prejel svojo prvo opisno oceno - zelo perspektiven.ČESTITAM mali hudiček, kar tako naprej.
Vsem ostalim E- jevčkom pošiljam pozdrav ob napolnjenih 4 mesecih in komaj čakam, da vas vidim, kajor tudi vse ostale, ki ste ugledali luč sveta pri nas.
Xsara!Verjetno so "igrače" pri Etinih(in še kom) zelo podobne tvijim, ja.
KENZO! A SI BIL MOGOČE KUPLJEN V TOLMINU '??(da ne vprašam od kod izviraš, ker nekatere to zelo moti)IŠČEMO 7 BEAGLOV tvoje starosti.
No tisti, ki je rekel, da bo šel s psico, ki jo je dobil  od nekoga, maja na vzrejni pregled, mu lahko poveste, da je le ta bil 12.4. , naslednji bo novembra, predvidevam pa, da mora ta psica še prej izpolniti pogoje k pristopu na vzrejni pregled.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1240 : 20 April 2008, 18:32:39
Tudi mi smo bili danes v Celju, vendar je Benček ostal doma. Sem pa šele potem, ko sem pogledala katalog, videla, da sem imela zjutraj Eccota čisto blizu, pa ga nisem šla prečohat.  :-\ luškan malček, ki se že kar živahno oglaša  :D

Hesta, kdaj smo rekli za piknik? 14.6.?

Lp
Eva



hesta

  • Gost
Odgovori #1241 : 21 April 2008, 07:04:40
Terry!Eva, srečanje bo 14.6., rezerviraj ta dan, da bo Ben spet lahko užival v divjanju in "biglovskih" debatah.Velikokrat pogledam fotke, ki jih je oktobra naredil Boštjan, ki je ujel res zanimive trenutke na prizorišču
A ste vi razstavljali bostona?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1242 : 21 April 2008, 07:25:38
Še dobro da sem vprašala, ker mislim, da je tisti vikend tudi razstava v Portorožu, pa piknika ne bi rada izpustila. Drugače smo bili pa tam s Frodotom, ja. Prov fino smo se imeli, ampak smo bili zelo hitro na vrsti, tako da smo bili že ob ene pol 11ih fertig, potem smo šli pa malo okrog pogledat in okoli 12 domov. je bila predolga da bi do BIS čakal.



hesta

  • Gost
Odgovori #1243 : 21 April 2008, 11:55:45
Mislim da je takrat Portorož in Umag, a ne gre drugače, ker je prej zaseden poligon, kasneje pa več ali manj z otroki grejo na počitnice, potem jih pa preveč manjka.Lažje bo za jeseni, bom rezervirala tak dan, ko sigurno ne bo kake razstave, sicer se bomo pa bolj točno skupaj zmenili na srečanju, sicer bo pa še prej razstava na Hrušici, kjer se sigurno kaj srečamo, saj bom tam delala oba dneva.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1244 : 21 April 2008, 11:58:52
ojla...

Naš Emmo že nestrpno čaka na piknik, no ja....mi tudi.
Neva, ni bilo časa te dni, da bi se oglasili, vsekakor te prej pokličem če bomo imeli namen priti okoli... ;D

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #1245 : 21 April 2008, 12:24:28
Oj, Saonaion, sva se ravno dobila na forumu,Se moram pohvalit, da sem se danes že sama peljala na fizioterapijo.Pri pregledu Elinih zob sem danes ugotovila, da sta dva ostala(verjetno) kje ob jekleni ograji, ker je bila včeraj spet nekaj besna ko je morala ostati doma.Luna je iz dneva v dan bolj ljubosumna na Hesto, ki se bo vsak čas začela gonit, potem bo pa prišel na svoj račun Lucky Boy, ki se bo za kak mesec preselil na drugi konec bajte(da mu ne bojo punce preveč dišale) in bova imela veliko časa za crklanje, saj ga od onih treh ljubosumnic drugače še pošteno skrtačiti ne morem.Tudi jaz komaj čakam , da se vidimo.Na srečanju se nam bodo pridružili tudi nekateri bodoči lastniki Hestinh letošnjih mulcev.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1246 : 21 April 2008, 18:23:38
Nam je bilo pa čez vikend malo dolgčas pa smo sestavljali puzzle  ;D - tudi Mak je hotu pomagat pa mu nisva pustila zraven zato je iz protesta pograbil košček sestavljanke in jo skril  8)., tako da sem se pošteno namatrala da sem ga nažicala da mi jo vrne  :-[. Nazaj sem dobila poslinjeno in malenkost pogrizeno vendar sem uredila tako da se ne vidi  ::)

Kar nekaj časa sem iskala sestavljanko na kateri bi bili beagli ker so itak redke pol se mi pa zadnjič le nasmehne sreča  :o


Beagli so zakon!


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1247 : 21 April 2008, 22:32:23
Tina81, kako lepi puzzli :) Kje si jih pa kupila, jaz tudi vedno iščem beaglčke med puzzli, pa jih zaenkrat še nisem nikjer videla?

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1248 : 21 April 2008, 22:45:47
Tina81, kako lepi puzzli :) Kje si jih pa kupila, jaz tudi vedno iščem beaglčke med puzzli, pa jih zaenkrat še nisem nikjer videla?

ojla

Kupila sem jih v leclercu na Rudniku  ;D

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1249 : 21 April 2008, 22:54:13
Jaz sem zadnjic videla eno ful lepo solsko torbo z beagli. Zakaj nisem vec v kakem 3. razredu osnovne sole?

Luna je tudi zgrizla en koscek sestavljanje. Samo malo bolj konkretno, tko da se vidi. Sicer neko otrosko, take da se ne sekiram prevec  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1250 : 22 April 2008, 09:31:25
Midva z Makcem sva imela pa dirke po stanovanju, tako da je pol tisto puzlo kar skril pod odejo ko je videl da mi ne more uiti,ampak sva pol s pasjim piškotom hitro uredila - za hrano bi se prodal ta moj mulc. Danes ponoči je spal na mojih nogah tako da sem se zbudila čist zlomljena :-[. Pa bog ne daj da ga premaknem ker začne brundat  8)

Beagli so zakon!


belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1251 : 22 April 2008, 12:08:50
pozdravček vsem!! ;D

hesta, kdaj naj bi se po vaših izkušnjah na psički poznalo, če je breja, ker Bela se kar napihuje, kot da bi pojedla žogo?
pa še eno vprašanje, ker sem prebrala in dobila več deljenih mnenj o tem, kdaj začet s prehrano za brejo psičko. a je okrogčetrtega tedna po skoku še prekmalu?
za odgovore se že v naprej zahvaljujem!



Cita

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1252 : 22 April 2008, 19:57:29
zdravo, js sm nov kle na forumu  :) pa bi vas prosu za kaksno informacijo ker zdj cez 2 tedna dobim beagla pa me zanima katera hrana za mladice je najboljsa pa tko vse kar spada h prigrizkom in hrani pa kje bi se dal to dobit sm pa iz okolice Lj. hvala za odgovore  :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1253 : 22 April 2008, 23:31:45
Priporocljivo je, kolikor se jaz spomnim, da hranis s tisto hrano, kot hrani vzreditelj, ce le ni to kaka Eukanuba, Pedigree Pal, Friskies itd. Ob odhodu mladicka naj bi dal tudi vzreditelj nekaj hrane, se nam jo je dala nasa "vzrediteljica/lastnica mame".

Pa se standardno vprasanje: kod pa bos vzel mladicka?

Za prigrizke je pa cisto odvisno, nekateri ne dajejo nic, nekateri dajejo/mo tega prevec. Mi imamo npr. piskote v obliki zivalic, z okusom vanilije in kakava in ne vem cesa se - ful disijo  ;) Za mladicke so pa fajn take majhne kostke, mislim, da je isti proizvajalec - poglej v BTCju v Hali A v trgovini Aler, ima po mojih izkusnjah najcenejse piskote. V Mr. Petu jih zagotovo imajo, samo so drazji. Potem sem jaz imela za Luno tudi Choco dropse (ali Milch ali Jogurt), razne Pedigree piskote ni imela kaj posebno rada (pa meni tudi ful smrdijo, pa trdi in veliki so). Za brusit zobe (in kao cistit) smo pa imeli kostke iz stisnjene koze, zdaj imamo take palcke, ker kostke niso aktualne, jih skrije. Pa razni pasji cipsi (enega je imela z algami, zdaj ima enega s petersiljem) itd. Skratka, tega je kar nekaj na izbiro, kaj bo pa ustrezalo tvojemu psicku, bos pa sam videl.

Lp, Riba

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1254 : 22 April 2008, 23:40:08
Aja, za katero hrano pa .. imas spodaj na forumu Briketirana hrana al nekaj takega obsezno debato, katera je fajn in katera ne. Moji Luni ustreza Hills ovca ali light piscanec. Pojedla je pa tudi Bosch, Satisfaction, Eukanubo je imela kot mladic, pa ji ni najbolj teknila, Science plan smo imeli, v leglu je jedla pa Nutro. Hvalijo tudi Almonature (dobis v Mr. Petu), ker je naravna in ne vem kaj, pa Canidae.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1255 : 23 April 2008, 10:16:53
sicer ti je ze Ribica* veliko povedala, mogoce bi dodala samo to, da seveda lahko mladicku dajes za prigrizek tudi svezo hrano - malo sadja, zelenjave, skute, jogurtkov, itd. koliko in kaj tocno bos pa ze videl, kako vama bo odgovarjalo.



Cita

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1256 : 23 April 2008, 10:59:31
Najlepša hvala za odgovore, psičko bom pa kupil od enega gospoda iz okolice Logarske doline, psička ima rodovnik oče je hooch... :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1257 : 23 April 2008, 14:44:35
Jaz sem mislila, da sprasuje le za pasje piskote in te zadeve. Drugace pa seveda - zelenjavo, sadje, skute, jogurt, ovsene kosmice (baje so fajn za dlako) ...

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Cita

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1258 : 23 April 2008, 14:47:49
evo se par slikc  :) zdej so stari 6 tednov tko da ga dobim cez 2 tedna tko da komi cakam ! na eni sliki je ta psicka k jo js dobim druga slika je pa ena skupinska sam da so na uni mal mlajsi bli se  8)  aja pa se enkrat hvala za odgovore ribica pa xsara ...



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1259 : 23 April 2008, 15:05:07
evo se par slikc  :) zdej so stari 6 tednov tko da ga dobim cez 2 tedna tko da komi cakam ! na eni sliki je ta psicka k jo js dobim druga slika je pa ena skupinska sam da so na uni mal mlajsi bli se  8)  aja pa se enkrat hvala za odgovore ribica pa xsara ...

Psa se pred dopolnjenim 9. tednom ne bi smelo oddajati iz legla.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]