Beagle

ursa · 1475933

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2370 : 17 Marec 2009, 22:05:27
Kakšna slika zna prav prit če se psa oddaja. Upam, da bo našel lep dom!



hesta

  • Gost
Odgovori #2371 : 18 Marec 2009, 20:43:20
Izgleda, da je za ta oddajanja že vsak izgovor dober, čeprav je iz trte zvit.Najprej so povsod vsemogoči izgovori(pomankanje časa, selitev, razhod partnerjev....)na koncu pa vedno pride kaka bolezen v familiji.Če je to res, se to navede kot edini in osnovni razlog in se to razume ter se pomaga, kolikor se le da.Prvi, ki bi za to moral poskrbet je vzreditelj!!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2372 : 19 Marec 2009, 08:59:52
Nikjer pa nisem zasledila kdo je vzreditalj in starši psa. ??? Ali kdo ve?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2373 : 19 Marec 2009, 09:28:59
Nekaj strani nazaj piše

Je pa s Psarne Lipovška (oče Hooch mama Brina).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2374 : 19 Marec 2009, 12:08:14
A pa imajo spletno stran? Jih je obvestil. Ne vem kaj je z mano, da danes čisto nič ne najdem ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2375 : 19 Marec 2009, 12:37:15
čara,lovci imajo redko spletne strani,še posebno če so v Sloveniji doma.
LP Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2376 : 19 Marec 2009, 12:43:57
A tako. Ma sem hotela malo pogledat kakšni so predniki, ker za eno psičko njegove vzreje vem, da je na čisto predolgih tacah. Ma saj no, če me kdaj zanese v lovske vode, predvsem pri beaglih bom že zvedela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2377 : 19 Marec 2009, 13:38:10
Očeta si lahko ogledaš v kakšnem starem Kinologu v rubriki mali oglasi.Je bil tam pred dvema letoma non stop oglas za njega kot plemenjaka.Mame pa ne boš videla nikjer na prireditvah  in ne v časopisu.
LP Tjaša



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #2378 : 19 Marec 2009, 14:25:16
Ima morda kdo kakšne podatke o prihajajočih leglih, oz o načrtovanih leglih (nisem brala prejšnjih strani, če že kje kaj piše)?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2379 : 19 Marec 2009, 14:29:01
Briljantno-to pomeni, da je tako dobra psica, da bi jo vsakdo želel ukrasti in jo je nevarno peljati na lovske preizkušnje, pa na kako mednarodno razstavo, specialko  :o (sarkazem je tukaj)

No lastniki od Bena se pa še kar nič ne javijo  :-\ Zdaj je že 14 dni, sem jim poslala ZS kako stvari stojijo. Mogoče so si premislili ali pa kako uredili časovno ali pa je že pri kom drugem :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hesta

  • Gost
Odgovori #2380 : 19 Marec 2009, 15:47:16
Čara!Tudi, če bi jih kdo obvestil, jih ne briga za mladiče, kaj se z njimi dogaja, ko zapustijo njihov "cvinger".Če misliš prednike po očetovi strani so OK, po mamini so pa čisto izven standarda, pa še krvne linije za nazaj niso čiste.Jih ni za kazat po razsravah, pa tudi psic(cel kup jih je), za katere imajo zdaj prijavljene paritve.Upam, da se bo pri nas upoštevalo obvestilo(objavljeno v zadnjem Kinologu)FCI glede ocenjevanja na razstavah in telesnih ocenah.Ne vem pa koliko bo bolje, saj se še vedno veliko ocen naredi na štiri oči, posledice so pa itak vidne, le priznati tega noče nihče, na papirju so vsi odlični, papir pa prenese vse.
Ppetra!Priporočam ti prihajajoče leglo v Splitu- super paritvena kombinacija, dobre krvne linije.Če te zanima kaj več mi piši na ZS.



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2381 : 25 Marec 2009, 10:06:41
Pozdravljeni!

Na teh straneh sem nova (aktivna) članica. Do sedaj sem le prebirala in iskala informacije, sedaj je pa napočil čas, da resno zastavim   :)

Bila sem na zadnjem CACIB-u v Ljubljani (januarja), kjer mi je prijazna vodnica zmagovalca obljubila podatke o dobri psarni v Nemčiji. Žal je name pozabila... mogoče bo brala te vrstice, mogoče pa kdo drug od forumistov ve za kako tujo, preverjeno psarno?!
Seveda za go. Nevenko vem in sva že na vezi.

Še eno vprašanje, zame čisto nepomembno, gre bolj za dokazovanje, da nimajo prav: koliko pes uniči parket s krempeljci?
Sedaj opremljava stanovanje in se odločava kakšna tla naj dava, sedaj je še možnost da ga prilagodiva, če je praskanje po parketu res tako grozljivo :)

Najlepša hvala za vse info!!
M.

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2382 : 25 Marec 2009, 11:53:54
Am kar fino ahko spraskajo parket, odvisno kako dolgi so kremlji in koliko dirk in ustavljanja z nohti ima pes. Dajta kaj neobčutljivega. Je pa fajn imeti tepihe-eni psi niso posebej spretni na parketu, jim drsi, za mladiča pa to ni fajn. Sploh pri akrobacijah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zarja

  • Gost
Odgovori #2383 : 25 Marec 2009, 12:49:03
po drugi strani pa lahko lula na tepih. (moja kapitalna napaka je bila, da sem imela v sobi tepih zelene barve .. no, zdaj ga ni več  ::))To sicer ni pogojeno s pasmo ... predvsem naj bodo tla takšna, da se jih z lahkoto očisti in vzdržuje.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2384 : 25 Marec 2009, 13:24:38
Lula lahko tudi na ploščice ali pa parket. Ja mladički ves čas lulajo, moraš biti res pozoren in pravočasno nosti ven. Ko se zbudijo, po obroku, med intenzivno igro, po sprehodu, pred spanjem, kmalu zatem ko pijajo vodo-lulaljo in lulajo, da je veselje, sploh če smo hitri in to naredijo zunaj :)

Idealno je če imaš čas in si lahko večino dneva zunaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #2385 : 25 Marec 2009, 13:42:38
imava že eno leto parket, pa se pasji kremplji ne poznajo. sploh.
pozna se edino moj kamen zataknjen v profil teniskov ::) :(

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2386 : 25 Marec 2009, 13:50:40
mukica,najboljše je da ti Hesta pomaga.Ona je z psarnami in vzrejami Beaglov v tujini še najbolj na tekočem.Če se ne motim,si govorila z Ferryjem,ki pa se na forumu že nekaj časa ne oglaša.Tako da je Hesta pravi naslov za ta vprašanja.
LP Tjaša



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2387 : 25 Marec 2009, 13:52:06
A sem prav slišala in moram čestitat Hesti za povečanje naše velike družinice?  ;D ;)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2388 : 25 Marec 2009, 13:52:27
Iz preproge je veliko težje počistit madeže - parket ozr. ploščice pa samo pobrišeš. Poleg tega tepihe zeloooo radi grizejo :) Jaz imam po tleh ploščice. Xsara je navajena in ji ne drsi, Tani pa včasih malo drsi, ampak ni krize. Če ji pri akrobacijah malo zdrsne, je to načeloma njen problem - bo pa vedela za drugič! Pri navadni hoji ji pa ne drsi (niso čisto gladke). Ko je bila Xsara mladič, je bil po tleh linolej. Ravno smo se preselili pa smo ga hoteli pustit, dokler ne bi nehala lulat not. No, s tistim linolejem je opravila v 5 minutah (pa z ladijskim podom spodaj tudi). Tako da smo se odločili za najbolj trpežno možno varianto!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2389 : 25 Marec 2009, 13:55:13
Ja,terry imajo tri debeluharce in pa enega fanta za kvarjenje povprečja.So prav simpatični videti na slikicah.
LP Tjaša



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #2390 : 25 Marec 2009, 14:22:16
Nama je mami prepovedala igro v stanovanju (se tega delno drživa samo ko je doma  >:D >:D), ker so sledi krempeljčkov po parketu kar opazne. Sej če pes pač po parketu hodi, se naj ne bi poznalo, ko pa enkrat začne noreti..



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2391 : 25 Marec 2009, 16:13:28
Hvala za vaše nasvete - torej zelo trpežen parket, čez 3 plasti tepihov, ena plast linoleja in copatki za kužka  ;D  Hec.

Katero čistilo ste uporabljali za madeže lulanja?

Kako je s sprehajanjem brez povodca? Sva v okolju sredi "divjine", kjer srn, zajcev in lisic ne manjka... upanje na sprehode brez povodca sem že odpisala...

Kako ste se spopadli z vlečenjem na sprehodu? Kolikokrat na dan (koliko časa) svoje lepotce sprehajate? Kaj pa ko ste v službi?

Mislim, da bom imela veliko vprašanj in je tole idealna prilika, da odgovore dobim s prve roke od lastnikov. Zelo vesela bom vaših idej, nasvetov, trikov .. in potrpežljivosti ;)

Hvala Lojze, Hesto sem kontaktirala, upam na njen odgovor.

LP

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2392 : 25 Marec 2009, 16:24:24
Urine off -kaj takega http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=460

Za ostalo pa najbolje da izkušeni beaglaši povedo, jaz bi vam samo svetovala čimprejšnjo vključitev v pasjo šolo (igralne urice, mala šola) in to kalitetno, ker vas bodo vse to podučili na tak način, ki bo pri vašem psu deloval.

Triki so najmanjši proble,, klikaš luštna simpatična vedenja, pa malo domišlji in je :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2393 : 25 Marec 2009, 17:19:23

Živjo vsem!
 Res je pri Hesti imajo nove bube. Med njimi je tudi naša punca.
Na slikah zgledajo res čudovito.Še dobro da so slike na računalniku,če ne bi bile že čisto uničene.
Komaj čakam, da jih vidim v živo.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2394 : 25 Marec 2009, 21:19:03
Ooo, za mladicke mi pa ni Asa nic povedala. Ja cestitke!  :o

Nam Luna ni kaj bistveno spraskala parketa, pa smo ga brusili in lakirali pri njenih 18 mesecih. Pa je zelooo divja in aktivna v stanovanju. Nam je pa spraskala nova vrata, samo se tudi vidi samo od strani. Ni sile, no. Na ploscice se pa tudi navadi oz. moja se pac tisti meter ali dva drsa po hodniku, ko lovi igrace.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2395 : 25 Marec 2009, 21:46:17
Tudi jaz pričakujem,da bo naša punca kaj uničila,sicer upam da čim manj in da bomo uspešni z vzgojo.
Res pa je da če bo že kakšna škoda,so to samo materialne stvari,ki se jih da zamenjati.
Res se že veselim takšnih in drugačnih dogodivščin!
Lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2396 : 26 Marec 2009, 00:15:35
NA tole prej nisem odgovorila:

Katero čistilo ste uporabljali za madeže lulanja?
Navadno cistilo za po tleh, mislim, da smo imeli Ajax.

Kako je s sprehajanjem brez povodca?
Ko je bila se cisto majhna, sem jo imela dosti spusceno. Prve tri dni je bila itak skoz ob meni, ker se je vsega bala in ni bilo tezav. Spuscena je bila tudi v gozdu (v Mostecu), povsod. Potem si je porezala tacko in je bila kak mesec skoz na vrvici, pa drugi so jo se ven vozili in se je odvadila. Potem sem spet zacela postopoma z odpoklicem itd. Lani poleti sem imela spusceno tudi v gozdu, ampak le, ko je bila zraven Sena, da sta se drzali skupaj. Zdaj jo spustim samo na kakem travniku, kjer je gozd dovolj dalec in jo imam lahko pod nadzorom - plus, da nikogar ne moti, da ni veliko ljudi in da ni otrok, ker se le-teh boji.

Kako ste se spopadli z vlečenjem na sprehodu?
Fleksi smo zamenjali za navadno vrvico, 1.2 m ima, se mi zdi, in je mnogo boljse. Sicer pa ustavljanje, hoja nazaj, nagrajevanje za "ne-vlecenje". To so mi svetovali na forumu in je delovalo. Zdaj jo povlecem nazaj in se ustavim, recem pocasi ali pa ne vleci.

Kolikokrat na dan (koliko časa) svoje lepotce sprehajate?
Ponavadi trikrat. Od zacetka je imela vsaj dva enourna sprehoda, zdaj je ze pol urni cel luksuz. Vem, da to ni ok ne za psa, ne zame, ampak zdaj cez zimo smo se sploh polenili. Veckrat kot gre ven, bolj je srecna in bolj je pridna (ker vec spi, hehe).

Kaj pa ko ste v službi?
Ko smo vsi odsotni od doma ona vecinoma spi - zaspi takoj, ko odidemo. Jaz sem jo navadila tako, da ji moram vsakic, ko jo puscam samo, dat eno palcko za zobe ali kaj podobnega (razne palcke iz koz itd.), ker ce ne laja in joka, kar je pa v stolpnici zelo motece. Pa nagrado dobi, zato ker bo sama in bo pridna in bo pocakala. Ko vidi, da se odpravljam ven, mi sledi kot senca, ampak ko omenim nagrado, caka samo se to. Ima dostop po vecini prostorov, zadrzuje se pa na kavcu v dnevni sobi, na moji postelji ali v kuhinji v svoji kosari, kjer se "nadzoruje" okolico.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2397 : 26 Marec 2009, 00:22:41
Tudi jaz pričakujem,da bo naša punca kaj uničila,sicer upam da čim manj in da bomo uspešni z vzgojo.
Res pa je da če bo že kakšna škoda,so to samo materialne stvari,ki se jih da zamenjati.
Res se že veselim takšnih in drugačnih dogodivščin!
Lp

Nam pohistva ni kaj dosti unicila - en rocaj je grizla na omari v hodniku, pa potem robove kavca - ko smo bili zraven. Ampak smo itak imeli namen renovirat, pa smo pocakali, da je malo zrasla. Edina taka res taka zadeva je bila, da je meni v sobi v steno spraskala/zgrizla tri luknje - cel omet in vse. Sicer pa je zgrizla troje cevlje (le enih se ni dalo popravit), pa dva polnilca za mobitel, pa ene tri obleke je strgala med igro .. pa najbrz se kaj, pa sem ze pozabila. Meni je kradla kaj iz mize in unicevala, enkrat celo 200 sit. Pa razne Cd-je, papircke in take zadeve, pa plisaste igrace smo morali skrit. Enkrat si je pa postregla z rolco wc papirja in dekorirala dnevno sobo  :-[

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2398 : 26 Marec 2009, 11:38:11
Hvala ribica za info!

So navihanci mali, kaj? Ampak če se že odločiš za kuža, sploh tako živahnega, to vzameš v zakup.
Pa še pospravljati te naučijo (zgrda) :)

A ste jemali kaj dopusta pri prihodu novega člana domov? Js sem nameravala vsaj en teden, pa en teden bi izmensko z mojim delala, da bi bil kuža res malo sam.

Ideja z nagrado pred odhodom ni slaba + utrujajoč sprehod in porcija kosila, morjo zaspat in so veseli, da se nas lznebijo ;)

Antaress, koliko časa si čakal na mladička? Kakšen je bil "postopek" posvojitve od dne, ko si rekel "hočem beagla"?

Lep dan še naprej.

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2399 : 26 Marec 2009, 12:08:15

Mukica težko rečem koliko časa je trajalo.Ko smo se zares odločili,da hočemo beagla,sem se zelo poglobila v iskanje in natančno proučevanje beagla.Če si nekaj zelo želim,potem res delam na tem,sem zelo vztrajna oseba.Mož pravi,da pretiravam.
Zelo hitro pa  sem ugotovila, da hočem samo Brakadinega mulca.Sem pripravljena na to, da vzgoja beagla ni mačji kašelj,ampak vem da mi bo s pomočjo gospe Nevenke in njeno predhodnjo vzgojo uspelo vzgojiti tapravo punco. 
Ko smo se odločili za beagla in do veselega trenutka;ko me je gospa Nevenka poklicala,da so na poti novi mladički,je trajalo približno 5 mesecev.
Ta čas se mi je vleku kot ......,ampak mislim da sem imela zelo veliko srečo in da je šlo kar hitro.
LP