Beagle

ursa · 1475917

larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4020 : 15 Julij 2010, 20:02:09
Ker je ena forumašica napisala, da mu lahko dan kakšno sadje in zelenjavo, mesnim izdelkom pa se naj izogibam, sem predvidevala, da je za samo meso še prehitro.
In nisem vedela, da je to da mu dam včasih sadje in zelenjavo takšna velika napaka ;)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4021 : 16 Julij 2010, 13:42:39
Sej ni. Če je in mu je dobro komot daš ;)

Veš kako je s hrano... Eni so blazni zagovorniki enega, drugi drugega... Preberi si vse oz, toliko, da si ustvariš sliko in hrani kot misliš, da je prav. Predpogoj je seveda kvalitetna hrana, ne pa tistih tapoceni predelanih živil ali kakšne pokvarjene zadeve. Živila, ki so strupena so pa povsod enaka.

Pa pes že zeloooooo dolgo ni volk oz. nikoli ni bil. Imata pa skupnega prednika. Sem ne štejem pasem v katere so pred kratkim vmešali volka.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #4022 : 17 Julij 2010, 16:37:24
Aja Oto, katera šola ti je pa rekla, oz. bolje rečeno posameznik, da se kaznuje s stresanjem za vratno gubo in da to delajo celo mame psice?

Drugače, če ima kdo željo komot lahko meša različne brikete med s sabo in veliko različne hrane dodaja ali daje posebej. Želodec mora delat in se navadit na pestro hrano, če se noče imeti kasneje problemov. Celo novodobne bolezni prebavil izhajajo iz tega, da so psi hranjeni izključno z briketi in to celo samo enimi. KAko se imenuje zadevščina sem pa žal pozabla. Mogoče se pa spomni kdo od beročih...

Pestrost je pojem zdrave prehrane tako pri ljudeh kot živalih. Seveda primerne hrane. Ne recimo čokolade ;)

Pri nas psi jejo vse in nikoli nismo imeli zaradi tega problemov. Nasprotno.

Glih pred kakim tednom sem prebrala, da so argentinci, ki so dobili za pojest celega telička niso niti dotaknili vsebine prebavil. Nekaj malega iz prakse... Lahko pa vprašaš Desobedienco za podrobnosti. Psi so njeni.
Zivjo,
psi se niso dotaknili vsebine prebavil ker so imeli veliko mesa na voljo in so se najprej lotili mesa..jim je pa vsebina prebavil sicer slastna, samo ne maram da jo jejo :) . So pa Resasti jazbecarji kar se tega tice enaki. Ravnokar glodajo eno kravo :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4023 : 17 Julij 2010, 16:47:37
lahko, če je v družbi drugega lovskega psa z PNZjem...

Kar se mene tiče, fino, da Larra vključuje svojega bigla v lovske aktivnosti ,navsezadnje je to primarna funkcija pasme


NE, NE SME. Tvoj zeljnik se moti.  :-X Pes mora najprej opravit PNZ-potem pa veselo  jaganje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4024 : 17 Julij 2010, 19:25:15
OOOO! Iz prve roke ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4025 : 17 Julij 2010, 19:54:38
 ;DNe Andreja iz druge roke ,samo z to razliko da si ti v prvo ugriznila ! ;) :P :)

LP (pa brez zamere tudi tisto o 5% boš še nekoč nekje izvedela od koga drugega)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4026 : 17 Julij 2010, 20:07:59
O čem pa ti govoriš Aja Oto?

Si še vedno ostal pri stresanju? Nisem po župci priplavala in tele zadeve, ki so 100 let za leseno žlico me ne tangirajo niti malo. In vidla sem že nekaj legel in govorila z ljudmi okoli in iz prakse tega niti eden ni opazil. 5 % ni mala številka in če bi katera psica dejansko stresala mladiče, nikakor nebi smela biti uporabljena za vzrejo. Tako se ubija plen in ne kaznuje tečne mladiče.
Sicer pa delaj kar misliš da je prav. Doker ne boš škode delal/a drugim mi je čisto vseeno, se mi pa smili pes.

Aja... Če to tako zagovarjaš, zakaj ne napišeš kdo je to izjavu? ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4027 : 17 Julij 2010, 21:08:41
Andreja ,če še ne veš ,silo pač stopnjuješ glede na odpor .Verjetno je res ni normalne psice ki bi svoje mladiče stresala kot plen ki ga mora ubiti ,saj tudi otroci kdaj fasejo kakšno vzgojno ko nam popustijo živci ,kljub pri še tako opaznih materinskih čustvih pri
nekaterih,ni treba da se ti smili moj pes ker mu pri nas ni nič hudega in mu verjetno tudi v prihodnosti ne bo.Če pa mula že" prosi"
za kazen je pa to odločen NE SME in šprica z vodo pa to vedno zaleže in  ni treba da  v imenu nekih materinskih čustev meni obešaš nekaj kar ni res in kar ne poznaš .Tisto o 5% mi je pa povedala kredibilna oseba ki se v stvar razume in jo ravno zaradi takih kot si ti ne bom imenoval za kaj pa bi dobrega kinologa in poznavalca psov izpostavljal nekemu gnevu takih kot si ti in nažalost prevečim tebi podobnih .Takih ki niti ne ločite mesa od mesnih izdelkov! ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4028 : 17 Julij 2010, 22:01:06
Ben  :-*



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4029 : 18 Julij 2010, 00:47:48
Citiraj
,saj tudi otroci kdaj fasejo kakšno vzgojno ko nam popustijo živci 

A niso fizično kazen pred kratkim prepovedal ? ;)


Kar se mene tiče, kdor potrebuje silo za vzgojo svojega psa, za last slednjega ni primeren; vsaj to se bi ob omembi določenih vprašljivih fizičnih prijemov moral poudariti

Citiraj
Takih ki niti ne ločite mesa od mesnih izdelkov

ker so mesni izdelki vsi slabe kvalitete ? pretiravaš; nič ni narobe če pes dobi za nagrado včasih kakšen kos hrenovke  ali piščančje; 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4030 : 18 Julij 2010, 02:48:36
Ja Davor z poudarkom na predkratkim. ;D Kar pa se tiče mesnih izdelkov je pa to res samo za nagrado in tudi sam sem napisal da v šoli ponavadi najbolje delajo za razne salamce ali hrenovke .

LP



larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4031 : 21 Julij 2010, 13:05:10
Evo, midva se že pridno učiva. Kupila sem tudi kliker, da bo šlo malo lažje. Zna že sedi, prostor, hop, tačko...Ampak pri vsakem ukazu začne lajati  ??? Saj naredi vse kar mu rečem, ampak vmes mora spustiti glas pa malo pojamrati, kot da bi mi hotel reči jooooj kako si tečna s tem, dej mi že priboljšek  ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4032 : 22 Julij 2010, 15:04:37
Larisa, ce je lajanje nezazeljeno v takem trenutku, pocakaj, da neha in mu daj takrat nagrado. Meni je tudi lajala v pasji soli, pa sem jo nagradila takrat, ko je bila tiho.

Sicer pa dajem zelenjavo in sadje, ker ima dolocene stvari zelo rada. Pa dokler ne bruha in nima driske, sklepam, da je ok, glede na to, da je blazno obcutljiva. Dobi pa za nagrado oz. posladek, glavna obroka sta se vedno sestavljena iz briketov.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


larisa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4033 : 22 Julij 2010, 21:33:03
Dobro  :)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4034 : 14 Avgust 2010, 12:06:19
hmm dobila je malo zobnega kamna na zadnjih zobeh, sicer še ne toliko da bi bil potreben vet, pa me zanima ali lahko to sam ščistim ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


dimple

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4035 : 23 Avgust 2010, 11:52:54
Pozdravljeni!
Mene zanima, če kdo ve, ali se pigmentasti noski sčasoma obarvajo na črno ali ne? Namreč vzel bom kužka, ki ima pigmentast nosek. Rejci so rekli, da naj bi se, po besedah veterinarja, obarval na črno.To me sicer ne moti, samo zanima me.
Hvala za odogovre



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #4036 : 23 Avgust 2010, 12:46:59
Pozdravljeni!
Mene zanima, če kdo ve, ali se pigmentasti noski sčasoma obarvajo na črno ali ne? Namreč vzel bom kužka, ki ima pigmentast nosek. Rejci so rekli, da naj bi se, po besedah veterinarja, obarval na črno.To me sicer ne moti, samo zanima me.
Hvala za odogovre

Ja pri naši psički se je kmalu obarval v črno ja...! Poznam pa primer kjer pa se ni v celoti in to je potem problem na telesnem ocenjevanju!

lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4037 : 23 Avgust 2010, 13:56:15
dimple,koliko pa je kuža star?
Tjaša



dimple

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4038 : 23 Avgust 2010, 14:49:34
Kuža je zelo lep, star približno dva meseca :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4039 : 24 Avgust 2010, 06:46:07
Vsi mladički so zelo lepi ;D,še nisem videla grdega mladiča,tako da je to postranskega pomena.Zanima me,kje so nepigmentirani deli na smrčku in kakšna je pigmentacija staršev,ter kdo so njihovi starši.Če imajo namreč starši izredno dobro pigmentacijo,se smrček lahko obarva tudi nekoliko kasneje.Če tega že pri starših ni,tudi pri potomcih ne bo dobre pigmentacije.Predvsem morajo starši imeti močno črno,lesketajočo pigmentacijo smrčka(ne rjavkasto-črno),močne črne obrobe okoli oči,večino temno pigmentirane kremplje in pa vidne sluznice(zunanji rob ustnic).Pri tricolorjih je dobra pigmentacija vidna tudi na svetlejše obarvanih delih,kjer je pod svetlo dlako vidna temna pigmentacija kože.
Tjaša



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4040 : 24 Avgust 2010, 10:17:34
Kuža je zelo lep, star približno dva meseca :)

Dvomesečni pes z dobro pigmentacijo katere koli pasme ima pri tej starosti že popolno obarvan smrček.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4041 : 24 Avgust 2010, 11:23:43
kalsang,pa ravno ni nujno.Je lahko tudi šele pri treh mesecih.Ampak,če vidiš temno pigmentacijo povsod kjer je potrebna,manjka pa jo na npr.robu nosnice proti notranjosti se običajno lahko ta del kasneje obarva.Sem že videla primere,ki so kasneje imeli super pigmentacijo,čeprav jo je v začetku malo primanjkovalo.Pa starši so imeli zelo dobro pigmentacijo.
Tjaša



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4042 : 24 Avgust 2010, 23:00:57
Ja, tudi naša Žana je imela še pri 3 mesecih nekaj roza barve ob robu in v notranjosti nosnic, pa je zelo močno pigmentirana trikolorka. Zdaj ima izrazito črn smrček, črno obrobljene oči, veliko črne dlake in tudi pod svetlo dlako ponekod črno pigmentirano kožo.

Dimple! A je tvoj psiček rodovniški?



dimple

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4043 : 24 Avgust 2010, 23:43:51
ja je ja, star je 8 tednov in tudi ostali psički v leglu imajo črno obarvan nosek, kakor tudi starša.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4044 : 25 Avgust 2010, 07:34:24
Še vedno nisi odgovoril,kdo so starši od tvojega mladička,ali je to skrivnost?
Tjaša



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4045 : 25 Avgust 2010, 10:38:37
kalsang,pa ravno ni nujno.Je lahko tudi šele pri treh mesecih.Ampak,če vidiš temno pigmentacijo povsod kjer je potrebna,manjka pa jo na npr.robu nosnice proti notranjosti se običajno lahko ta del kasneje obarva.Sem že videla primere,ki so kasneje imeli super pigmentacijo,čeprav jo je v začetku malo primanjkovalo.Pa starši so imeli zelo dobro pigmentacijo.
Tjaša

Imaš prav. Sem mislila smrček. ;)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4046 : 25 Avgust 2010, 11:32:18
Ja,če je pa to kje na zunanji strani smrčka,je pa to čisto druga stvar.Tam se pa mora obarvati do 8 tedna.Dobra pigmentacija je lahko popolna že pri starosti enega tedna,slaba pa lahko nikoli.Pri našem prejšnjem leglu,kjer sta bila oba starša plaščasta tricolorja so imeli vsi mladiči,celo oba bicolorja, pri tednu dni starosti že popolnoma črne smrčke.Pri zdajšnjem leglu,kjer sta oba starša dominantna bicolorja,pa se je ravno pri najbolj perspektivnemu samcu zgodilo to,da je imel zunanji rob nosnice popolnoma pigmentiran šele pri 3 mesecih.Samo sem vedela,da se bo tudi to dokončno pigmentiralo,saj je imel vidne sluznice črne,močno črno pigmentirano okoli oči( izgleda,kot da je namazan z eyelinerjem)črno pigmentirane blazinice na šapah in temno pigmentacijo po koži.Poleg tega sta starša ravno tako izredno dobro pigmentirana ne gled na to da sta bicolorja.Pri Basset Houndih in Beaglih je pri bicolorjih dovoljena tudi svetlejša( v barvi dlake) obarvanost smrčka.Naši imajo vse črno pigmentirano.
Tjaša



Nera

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4047 : 28 Avgust 2010, 21:35:12
Pozdravljeni ljubitelji BEAGLOV!
Želeli bi dobiti dobre ljudi, ki bi nudili nov dom 9-mesečnemu Beaglu Tačku. Na žalost zaradi pomanjkanja časa in preveč energičnega psička ne moremo več zanj skrbeti, tako kot bi si zaslužil, zato bi mu radi poiskali nov dom. Je zelo živahen, hitro učljiv in prijazen do drugih živali. Vajen je življenja v hiši. Idealen bi bil za nekoga, ki bi mu posvečal veliko prostega časa, predvsem pa nekoga, ki pozna to pasmo.
Psiček ima vsa redna cepljenja (steklina, pasje bolezni), je čipiran s potnim listom. Nima zdravstvenih težav.
Gsm 041 485 328





dimple

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4048 : 29 Avgust 2010, 12:10:07
Imam eno vprašanje in pričakujem odgovore tistih, ki imajo s tem izkušnje. Kako je s prevozi domačih živali na LPP avtobusih in medkrajevnimi?malo sem že prebral o tem, vendar me zanimajo dejanske izkušnje.
hvala



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4049 : 29 Avgust 2010, 12:43:46
Nera! A to je vaš psiček? Najprej upam, da bo dobil nov topel dom. Sicer pa: tale ljubek psiček zagotovo ni beagle, ampak mešanec med beaglom in še čim. Jezi me tole pomanjkanje časa in tole z energičnim psičkom??!! Kaj je narobe, če je psiček energičen? Za vedenje psa je itak odgovoren lastnik, takega psa kot si vzgoji, takega potem ima. Torej ste v nekaj mesecih ugotovili, da mu niste kos, ker potrebuje trikrat na dan sprehod, hrano in nekaj ljubezni in ukvarjanja? Menim, da ima vsak toliko časa na dan. Sama delam v službi, kjer imem tudi nekaj terenskega dela in me včasih ni doma tudi nekaj dni ali cel teden. Ja, priznam, je včasih potrebno malo več organizacije, ampak, se da. Je pa pes seveda živo bitje, ki potrebuje svoj čas vsak dan. Je obveznost seveda, ampak to mora vsak bodoči lastnik vzeti v zakup, ko kupuje psa. Normalno, da imamo ljudje službe in še kakšne hobije in družine in prijatelje in gremo na dopust in zbolimo itd. ampak to je pač življenje in ko kupujemo psa, je treba vzeti te stvari v zakup in premisliti preden se psa vzame ali bo možno usklajevati vsakdanje življenje in potrebe psa.

Zato pa so naša zavetišča tako polna, ker ljudje ne premislijo kaj bodo s psom, ko bodo zboleli, šli na dopust ali pa bo pes zbolel oziroma bo imel kake vedenjske težave, ki se jih da z dosledno vzgojo v večini primerov odpraviti. Včasih res pride do ekstremnih življenjskih situacij, ko ni možno več imeti psa, vendar ob poplavi psov in mačk v zavetiščih vemo, da tiste živali večinoma niso tam zato, ker jim je lastnik umrl ali zbolel ali še zaradi česa tako radikalnega. V plus štejem tukaj le - to, da se za tega psa išče nov dom po oglasu in ni bil pes zapuščen nekje v gozdu ali na cesti, kar naredi veliko ljudi, ko se želijo psa znebit.