Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532422

sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #750 : 12 December 2009, 14:01:36
Ob takih trenutkih ni besed, ki bi te potolažile......so pa solze, ki so trenutno tvoje prijateljice.....
drži se :-[



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #751 : 13 December 2009, 11:12:49
iskrene sožalje :'( :'( :'( :'(


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #752 : 13 December 2009, 12:13:03
Iskreno sožalje tudi od nas! :'( :'( Sploh ne morem verjeti! :(

:)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #753 : 14 December 2009, 11:44:46

Deteljica, vem; svet gre dalje, ga nič ne briga, da je Sambo šel med zvezde... A kakor sem se vedno v življenju borila in plavala, dokler nisem prišla do površja, trenutno enostavno nimam ne moči ne volje. Ko bom našla voljo, bom šla tudi čez to, a trenutno je enostavno ne premorem.

Orfea, hvala tudi tebi. Urške brez psov res ne moremo in upam, da kmalu najdem ne samo veselje, ampak tudi srečo z novim. Trenutno je vse skupaj preveč zame... 
Urša- normalno je ta hip rabiš predvsem nekaj časa. Kot, če padeš z viška na hrbet in ti vzame sapo. Ali pa če si pripreš prst in se ti nekaj minut samo v črnini vrtijo zvezdice. Sedaj si v tem trenutku. In normalno je, da človek v agonijo tuli , poskakuje po eni nogi ali pa brez sape nekaj minut sedi in hlasta kot riba. To ne pomeni, da nisi ti, niti da je kaj narobe s tvojo voljo.

Praviš zakaj se ti je Nord sploh pridružil- poglej, ni bilo brez razloga. Pridružil se ti je , ko se jeSambo poslavljal ( čeprav tega nisi vedela). Če ne drugega je bila njegova naloga, da je bil Sambotov prijatelj v zadnjih dneh in da je bil tebi v oporo vsaj v najhujših mesecih. Poskrbel je, da se ti je v najhujšem času ohrahila vsaj dnevna rutina, da si morala na sprehod in na vadišče, da si imela nekomu postaviti skledo, mu zamenjati vodo in skrtačiti kožuh. Odšel je prezgodaj - ampak to ni nič novega, kadarkoli bi odšel bi bilo prezgodaj. Nikoli ni pravi čas.

Vsekakor takoj , ko boš lahko spet lahko vdihnila, začni malo gledat po pasji sceni. To ni nasvet, samo osebna izkušnja - meni npr je lažje vpzpostaviti stik, če je novi pes malo drugačen od prejšnjega. Druge pasme ali vsaj druge barve ( kar pri gr ne gre  ;) ) , zadošča tudi, če je drugega spola.
Drugače me preveč spominja na prejšnjega, nezavedno ga primerjam in nezavedno me najbrž navdaja občutek izdajstva do nekoga, ki je bi neponovljiv, če "grozi" za bo popolnoma prevzel njegovo mesto, kar oteži navezavo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #754 : 14 December 2009, 14:08:59
Jaz imam sicer zdaj šele drugega psa in torej samo eno bolečo izkušnjo, ko sem se morala posloviti od moje psičke mešanke, s katero sem odraščala, spoznala kinologijo, agility.... Čeprav se je počasi poslavljala in sem se imela čas pripraviti, tako da sem v nekem trenutku, ko je že preveč trpela, sama rekla da je dovolj in smo jo odpeljali...  :'(Ampak vseeno je bila to tako boleča izkušnja, da me je začelo siliti na bruhanje, če sem samo pomislila, da bi njeno mesto na njenem fotelju zasedel drug pes. Čez čas pa je v hiši postalo tako prazno in tiho, nekaj je manjkalo, tako da sem kar podzavestno začela gledati slike psov v zavetiščih in sem našla mojega Bucija. Zdaj je naš in nikoli ni zasedel Nikinega mesta, ker je drugačen, tudi njenega fotelja ni zasedel, niti njenega mesta v mojem srcu. Nikoli mi ni bilo žal, da smo šli po novega pasjega člana.

Tudi ti Urša si boš opomogla in takrat bo v tvojem življenju in srcu spet mesto za novega štirinožnega prijatelja. Samo ne obupat!!!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #755 : 14 December 2009, 14:53:58
Uršika- normalno,da noben naslednji pes ne zasede mesta prejšnjemu. Samo ker je Bambi večkrat namignila, da je imela težave "spustiti Norda blizu" povem, da imam jaz tudi včasih take probleme pri navezovanju na novega psa in da mi pomaga, da je ta simptom blažji, če me ne spominja preveč na prejšnjega. Očitno obstajamo ljudje, ki imamo zaradi pretirane nevezanosti na določenega psa težave pri vzpostavljanju novih navez.
Nekateri jih lažje premagajo, če novi pes čimbolj podoben prejšnjemu (zato boš velikokrat zasledila, da iščejo čim bolj podobnega ) pri nekaterih pa je obratno. Ne trdim, da je Bambi pri tej lastnosti meni podobna, samo povem moje izkušnje, da bo razmišljala o vseh opcijah, ko bo čas za to seveda. Najprej mora preživeti kritično obdobje.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #756 : 14 December 2009, 15:17:02
Jaz začutim fizično bolečino samo ob misli, da nekega dne ... ne morem niti napisati.  :(
Boli me, ko berem to temo, in boli me, ko vidim, da imajo nekateri ljudje dejansko kamen namesto srca.
Takšni si ne zaslužijo tega, kar ti pes lahko da.
Kljub temu srčno upam, da še dolgo (lahko tudi nikoli) ne bo več treba izrekati nobenih sožalj v tej temi, da se lahko vse rane vsaj do neke mere zacelijo in naredijo v srcu prostor za novo legendo :'(

 



ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 14 December 2009, 17:44:31
Ja Deteljica, v vsem se strinjam s tabo, zato sem še svojo izkušnjo napisala.



piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #758 : 14 December 2009, 19:18:27
Urša- normalno je ta hip rabiš predvsem nekaj časa. Kot, če padeš z viška na hrbet in ti vzame sapo. Ali pa če si pripreš prst in se ti nekaj minut samo v črnini vrtijo zvezdice. Sedaj si v tem trenutku. In normalno je, da človek v agonijo tuli , poskakuje po eni nogi ali pa brez sape nekaj minut sedi in hlasta kot riba. To ne pomeni, da nisi ti, niti da je kaj narobe s tvojo voljo.

Praviš zakaj se ti je Nord sploh pridružil- poglej, ni bilo brez razloga. Pridružil se ti je , ko se jeSambo poslavljal ( čeprav tega nisi vedela). Če ne drugega je bila njegova naloga, da je bil Sambotov prijatelj v zadnjih dneh in da je bil tebi v oporo vsaj v najhujših mesecih. Poskrbel je, da se ti je v najhujšem času ohrahila vsaj dnevna rutina, da si morala na sprehod in na vadišče, da si imela nekomu postaviti skledo, mu zamenjati vodo in skrtačiti kožuh. Odšel je prezgodaj - ampak to ni nič novega, kadarkoli bi odšel bi bilo prezgodaj. Nikoli ni pravi čas.

Vsekakor takoj , ko boš lahko spet lahko vdihnila, začni malo gledat po pasji sceni. To ni nasvet, samo osebna izkušnja - meni npr je lažje vpzpostaviti stik, če je novi pes malo drugačen od prejšnjega. Druge pasme ali vsaj druge barve ( kar pri gr ne gre  ;) ) , zadošča tudi, če je drugega spola.
Drugače me preveč spominja na prejšnjega, nezavedno ga primerjam in nezavedno me najbrž navdaja občutek izdajstva do nekoga, ki je bi neponovljiv, če "grozi" za bo popolnoma prevzel njegovo mesto, kar oteži navezavo.


Prima napisano. Se podpišem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #759 : 14 December 2009, 19:50:41
Meni pomaga, če je pesjanko čisto drugačen, po velikosti, barvi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pia_in_co.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 14 December 2009, 23:42:12
Bambi,

Ko sem preletavala komentarje in videla vse poste polne sozalja, sem potiho upala, da niso namenjeni Sambu.
Zakaj? Zato, ker je bil eden redkih belgijcev, ki mi je bil res všeč, tako karakterno kot vizuelno, ker je bil res faca, ker je bil del mojih lepih spominov iz začetkov kinološkega življenja (spomnim se ko smo pri Mateju in Andražu vadili razstavljanje, se srečevali na razstavah, agility-u), ker sem lahko preko njega (in verjamem da tudi mnogi drugi) bolje spoznala pasmo.

Vedno se mi je zdelo, da ima neverjetno karizmo in voljo do življenja, posebno če sta bila skupaj. Kjer je bila Bambi je bila tudi Črna Smrt in kjer je bila Črna Smrt je bila tudi Bambi. Vedno v duetu, vedno vesela in polna življenja, zagona, energije,... Vse kar sta delala, sta delala z veseljem in željo. Sambo je postal legenda. In to bo za zmeral ostal.

Verjamem, da ti je težko, ob izgubi Samba, ker je bil res poseben pes. Tudi meni so se, ko sem brala poste, zarosile oči.
Mislim, da Sambo, (ki je bil, če me spomin ne vara bolj vesele narave) ne bi hotel, da za njim žaluješ, ampak da se veseliš lepih trenutkov, ki sta jih preživela skupaj (katerih sigurno ni bilo malo).

In nam, vsem ostalim, je težko tudi zato, ker se z vsako izgubo psa kakšnega izmed forumovcev ali prijateljev vedno znova zavemo, da je življenje minljivo. In da bo enaka usoda doletela tudi naše pse, tako, kot je Samba. Ker ima (ali pa je imel) vsak od nas, tistega prvega psa, ki nas je popeljal v kinologijo, ki je z nami spoznaval svet razstav, agilitya, poslušnosti,...
Moj Kaj je letos dopolnil 10 let. Z vsakim rojstnim dnem sem vesela, da je z nami, da je zdrav, da je vse ok, da je še vedno živahen,vitalen... po drugi strani pa mi je vsako leto težje in bolj grozno priznati, da ni več mlad in da je z vsako upihnjeno svečko bližje koncu. O tem je težko pisat, govorit, razmišljat,...Zdi se mi, da take stvari ljudje potisnemo stran in o njih ne razmišljamo. Poseldično na njih nismo dobro pripravljeni in nam je zato izguba le še večji šok.

Bambi prepričana sem, da bo sčasoma bolje in da se boš lahko Samba spominjala samo še po veselih trenutkih.

Glede Norda (pa čeprav ga nisem poznala), se mi zdi, da je bil poslan prav zate in za Samba. Zanj zato, da mu je polepšal zadnje dneve življenja in da je imel vedno družbo. Tebi pa, da bi ti bilo ob izgubi lažje.
A očitno je tudi Nordu Sambo tako prirasel k srcu in ga očaral, da se od njega ni mogel poslovit in se mu je odločil pridružit na drugi strani mavrice. Zdaj pa te bosta skupaj počakala, da nekoč k njima prideš še ti ;).

Revolution of Beauty Chinese Crested's
http://www.revolutionofbeauty.tk/


tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 16 December 2009, 13:18:10
Jaz in moja pasja banda ti želimo iskreno sožalje, ki pa ti verjetno kaj dosti ne bo pomagalo. Pomagal bo samo čas da bo trenutna bolečina ob izgubi čim prej prerasla na lepe spomine, ki si jih preživela z Nordom in Sambom. Ob taki stvari ne maram dolgih besed, saj stvari ne morejo olepšati. Nekateri potrebujejo nekaj časa, da se sestavijo in začnejo znova, drugi si takoj kupijo novega člana, ki jim nekoliko pomaga skriti bolečino. Pri nas smo bili vedno obkroženi s psi, vsak odhod je bil boleč. Čas celi rane. Pravijo da jih nikoli ne zaceli, dejstvo pa je da ti bo nekoč malo lažje. Kriviti sebe ne moreš in ne smeš, taka je pač usoda. Najhuje se mi zdi to da si na lastne oči videla smrt, nič krivega, živahnega mladička, ki je za povrh tvoj. Drži se in če ti pomaga nam piši, vsaj jaz rada preberam vse tvoje poste, da spoznam pasmo in nove ljudi.


lp Tjaša :-[



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #762 : 16 December 2009, 20:36:18
Moja hijenca je izgubila sestrico Gino, življenje njenega lastnika pa visi na nitki. Usodna je bila plinska eksplozija. Se lahko to leto prosim neha?  :(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #763 : 16 December 2009, 21:25:06
ojoj  :(
Na srećo ne manjka dosti

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #764 : 16 December 2009, 22:02:03
Groza!  :( Sem videla obvestilo na FB ampak nisem vedela za kaj gre. Kako je prišlo do eksplozije?

Držimo pesti za lastnika.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #765 : 16 December 2009, 22:41:48
Jean, zaenkrat še nič ne vem. Upam, da se bo zanj srečno izteklo.


orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #766 : 17 December 2009, 08:07:03
 :-\ ....še malo pa bo 2010,...pa res skenslajmo ta dvadevet. Grozno....

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #767 : 17 December 2009, 15:40:30
Mogoče veste za koga ki pogreša belgijca (malinovec) ali pa njemu zelo podobnega mešanca? Danes sem pri BS3 za Bežigradom videla enega (brez ovratnice), ki se je prosto sprehajal. Prečkal je cesto in šel proti PSP (proti Žalam). Če je pa kakšen neodgovoren lastnik, bi bilo pa fajn če bi bil na povodcu. Je precej izzival srečo tam na cesti  :-\



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 17 December 2009, 19:26:54
Naj še tukaj vprašm vas lastnike Blgijcev s čim jih hranite?

Namreč moja 4,5 mesecna Aya mi driska že po dveh različnih hranah. Najprej Bewi-dog (osnova piščanec) in sedaj je začela driskati tudi po Acani puppy & Junior.
Drisko pozdravimo šele po Eukanubi Intestinal za puppye!

Sumim na občutljivost na piščanca. Kaj predlagate?

Zgleda pa nekako takole :)



Lp Andrej


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #769 : 17 December 2009, 19:42:51
Moje izkušnje so različne. Oba seniorja imam na Eagle pack. Galant (2 leti) je bil kot mladič na RC in Eagle pack, kasneje nekje od leta naprej na Acani (grainfree) in trenutno je na Orijen (ker je zima in tudi aktivno trenira). Rik je bil vedno bolj občutljiv glede hrane, Galant nikoli in nima nobenih problemov z menjavo hrane in driskami.
Hrana ki se je pri meni dobro odnesla pri različnih psih je Canidae (če ti cena ne predstavlja problema), pa Platinum in vsekakor Eagle pack. Visokoproteinska hrana kot Acana in Orijen se je odnesla samo pri Galantu kot mlademu psu in zdaj, ko aktivno treniram z njim. Jaz ti ne znam svetovati drugače kot, da sam najdeš hrano, ki psu odgovarja.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #770 : 17 December 2009, 19:57:33
To ni normalno. Ne samo pasje smrti, tudi človeške, letos je obup in groza in to od oktobra dalje tako skoncentrirano, da joj!

Prilimajte fotke vaših mrcim, pa napišite kaj o njih...da mal presekamo s pozitivizmom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #771 : 17 December 2009, 20:00:14
MajaO, sama sicer nimam belgijca in se oproščam če smetim temo, ampak ker je omenjea hrana Eagle Pack...ali jo niso nehali delat? Sama sem imela mlajšo psico na EP puppy in sem bila izredno zadovoljna. Ali je tukaj sedaj mogoče mišljen Golden Eagle ali pa EP dejansko še obstaja?

Lp


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #772 : 17 December 2009, 20:16:20
Ja res je, zdaj se imenuje Golden Eagle...vse ostalo je isto (stran preko katere se naroča)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #773 : 18 December 2009, 08:46:11
Zame pa je čista novost, da ima katerikoli belgijec lahko probleme s hrano  :o. Moji malini so bili vsi kot kante za smeti. Požrli so vse z velikim tekom in vedno brez kakršnih koli težav-. Pardon- Dolly je imela enkrat na svetovnem res drisko...... ker je na zakotnem parkingu popila 1 l odpadnega strojnega olja  ::).
Ej, ej kam gremo z razvojem pasem   ??? ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #774 : 18 December 2009, 14:35:21
Naša malina je Power of nature in smo zelo zadovoljni. Na začetku je imela sicer malo mehkejše blato, ampk to je bilo verjetno tudi povezano s stresom zaradi menjave lastnika...



orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #775 : 18 December 2009, 18:06:06
Ta mala Atena je tudi kanta za smeti....verjetno je tudi velik vpliv labradorke Cube. Ta mala poje z nami kislo zelje, repo, banano, pomarančo...itd...tudi človeške dreke ne smem izključit >:(
in se občasno srečujemo tudi mi z mehkejšim blatom....da ne govorimo o vetrovih! :-[ ti so ubijalski!

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 19 December 2009, 18:34:43
Še par fotk naše mazice:










regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #777 : 20 December 2009, 19:23:11
Naš malinko  :D







Lp


ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 20 December 2009, 19:55:42
Lep, lep! :D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #779 : 21 December 2009, 16:42:19
Se je nabralo kar nekaj stvari, najbrž bom kaj izpustila, saj mi možgani ravno ne delajo najbolje te dni...

Deteljica, res je, kar praviš. Vedno je prezgodaj, pa vseeno... Nord je bil veliko predober pes, da bi bil samo en obliž na rano ob Sambotovi izgubi in čakanje na kaj boljšega. Njegova izguba me zdaj boli na toliko različnih ravneh, da resnično komaj shajam. Od tega, da je kazal veliko potenciala za dostojno nasledništvo taki legendi, kot je bil Sambo, do tega, kako super karakter je imel, do travme, ki sem jo doživela ob prisostvovanju sami nesreči... Že od otroštva sem nespečna, prejšnji teden sem spet komaj kaj spala (komaj kaj v mojem svetu pomeni nekaj ur v 6ih dneh - skupno, ne vsak dan), vsakič, ko zaprem oči, se mi v glavi odvrti nesreča...

Definitivno sem Norda primerjala s Sambotom in imela tudi težave zaradi tega. Ne želim si imeti le belgijcev, vem pa, da bom, hote ali nehote, vse groene primerjala s Sambotom. Težava pri rešitvi, ki jo ponujaš, je ta, da za podobne zahteve oz. želje potrebuješ podobnega psa. Jaz bi se že potrudila in nabrala 2x toliko denarja, kot ga potrebujem za belgijca, da si že zdaj kupim korgija, a dejstvo je, da sem s korgijem dosti bolj omejena glede uporabnosti pri agiju, ROju in IPO šolanju, da ne govorim o tem, da tereni s konjem ter visokogorje s korgijem odpadejo... Zato želim in potrebujem psa, ki to zmore. Žal nimam možnosti si privoščiti 3 psov v naslednjih nekaj letih, kar pomeni, da moram že v prvo zadeti v polno in ne iskati približkov. Ker Usoda nikoli ne spi, dobim danes v začasno skrbništvo popolno nasprotje psa, ki ga želim in načrtujem, upam, da bom tako laže prebolela izgube s čisto kinološkega stališča in potem laže in hitreje sprejela novega črnuha, ko pridem do njega.

Pia... Hvala ti za lepe besede, četudi sem ob branju seveda ponovno planila v jok. Nisem vedela, da je Sambo tudi zate bil poseben in da je tudi tebe tako očaral (se pa ne čudim, saj je obvladal krajo src  :) ). Dobro se še spominjam tistega dne na dvorišču pri Andražu in Mateju, tudi kak tvoj napotek mi je ostal v spominu in ga z veseljem uporabljam ;). Držim pesti, da bo Kaj še dolga leta s tabo!

Jaz sem še vedno daleč od 'v redu' stanja. Ljudje me skušajo potolažiti, da bo nekoč bolje, da potrebujem čas. To mi je jasno, žal to ni nobena tolažba. Če bi vam kdo na živo začel žagati nogo z zarjavelo žago vam najbrž tudi ne bi pomagala tolažba, da vas čez dve leti ne bo nič bolelo. V danem trenutku se mi trga, tudi strokovna pomoč se je izkazala za vse drugo kot strokovno, upam, da bom v drugo imela več sreče. Mislim (in upam), da redkokdo ve, kako hudo mi je, kako lahko čustvena in psihična bolečina dejansko postaneta tudi fizična. V tako kratkem času izgubiti dva tako pomembna člena mojega življenja, pa na dva popolnoma nasprotna, a tako grozna načina... Sambo mi je pomenil največ na svetu, ne samo zaradi vsega, kar mi je dal in kar je bil, ampak tudi zaradi tega, kar mi drugi niso... Nord je bil lučka na koncu črnega tunela, v katerem sem se znašla po izgubi Sambota, potem je ugasnila še ta... V četrtek je minil en teden od nesreče. V sredo bi bil star pol leta. Eh... Enkrat bo že :(.