Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 532106

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1440 : 23 Januar 2012, 15:18:20
Da končno spet malo osvežimo belgijsko temo - lahko se pohvalim, da je Volt končno prestal jahalni krst in to z odlično odliko!  ;D  Do konj se je obnašal idelalno, ni se jih bal, je pa bil vseskozi previden in se jim umikal. Še srečanje s sprehajalci s psom je šlo brez težav, je hodil poleg ob konju, v glavnem, najpridnejši pes je bil  :D. Še na mnoge take terene! (wayra, zdaj si bom mogoče končno upala sprejet ponudbo za teren  ;) :P )





Zvečer pa... ''Meni je doooolgčaaaaaas. A lahko malo klikava, ali pa se stiskava, ali pa mi daj Tigra za žvečit, ali karkoli drugega, samo meni je dooolgčaaaaas...''






MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1441 : 14 Februar 2012, 09:45:26
v belgijski temi smo lastniki malinoisev tako zelo pridni in delovni da nimamo časa za pisanje  ;D ;D
drugače vem, da se na področju malinoisev v sloveniji dogaja veliko, veliko je mladih psov, ki se pripravlja na izpite, mi malce "starejši" se pripravljamo na nove izzive tekmovalne sezone ki je pred nami. v letu 2012 so in bo nekaj legel, tako da vsekakor ni brez dogajanja in novic...



wayra

  • Gost
Odgovori #1442 : 14 Februar 2012, 18:32:51
Bambi, le pridi na terenček, mi se zdaj veselo preganjamo po snegu, dokler pasjim primerkom ne zanohta, žal nimam slikice s katerim od psov ampak tele terenske so tudi lepe:
http://http://www.facebook.com/notifications#!/media/set/?set=oa.289816604413613&type=1
Ampak, kako tebi uspe vedno narediti take lepe slike? Bomo morali še tvojega fotografa sabo vzet :P




anja.

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1444 : 07 April 2012, 18:59:58
Zakai zanimivo? :-[



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1445 : 22 April 2012, 23:59:59
Spet že dolgo nobenega belgijskega zapisa tule, pa tudi jaz bom zaradi pomanjkanja časa bolj kratka. First things first:

Dragi Voltozaver, vse najboljše in najlepše za tvoj drugi rojstni dan, naj te hodulje še marsikam ponesejo, naj tvoji nasmeški še marsikoga razveselijo; želim ti še veliko veliko zdravih in aktivnih let in uživanja v vsem, kar rad počneš. Radi te imamo  :).



Žal je Voltek spet pristal na bolniški, upam, da to ne bo vsakoletna 'okrog rojstnega dne' praksa; lani vnetje pokostnice, letos pa si dan pred canicross tekmo izpahnil pogačico, tako da sva jo morala žal izpustiti, prav tako se nisva uspela do konca pripravit za agilitaško premiero, ki je tako za nekaj časa prestavljena. No, po 2 tednih počitka in obisku osteopatinje ima spet zeleno luč za ponoven zagon, tako da počasi spet prihajava v formo, začela pa sva vsaj eno kariero in sicer v rally obedience-u, kjer se je za prvič obnesel fenomenalno  :). Bila sva peta, z istim št. točk, a sekundo počasnejša kot 4., več kot odlično, glede na število treningov (bore malo) ter to, da je dve vaji sploh prvič opravljal; poleg tega se mu pred nastopom nisem mogla posvečat, saj sem imela polno drugega dela. Hvala za potrpežljivost, papkidu, super si bil! Maja je bila tako prijazna, da naju je posnela:

http://www.youtube.com/watch?v=Jfft2hdtf4k&feature=youtu.be

Pa še ena nežna za lahko noč, večerno umivanje ušes  ;D




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1446 : 23 April 2012, 08:25:56
Vse najboljše!!!!!!!!  :-*

Pa, da boš čimprej ponovno v formi  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1447 : 23 April 2012, 09:35:15
hello,

tudi mi v "klasiki" smo pridni. za mani je državno prvenstvo, v tem tednu pa se slovenska ekipa odpravlja na svetovno prvenstvo belgijskih ovčarjev, ki bo v Rimu. tokrat moje prvo, tako da držite pesti :)

lp

Maja



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1448 : 23 April 2012, 09:41:56
Hm... A nisi nekaj pozabla?  ::) :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #1449 : 23 April 2012, 11:09:21
Lepo, da vaju lahko vsaj tukaj vidim, ker sem takrat zamudila. Super sta naredila progo, pa kako je bil navdušen :D.
Čestitke še od mene Voltu rojstnodnevniku :-*.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1450 : 23 April 2012, 16:52:43
Hvala  :). Inka, res je super delal in z navdušenjem večino časa, edino tistih nekaj momentov 'navdušenja'  ;) z lajanjem bi morala popravit, zato sem se tudi ustavila vmes.

Maja, držimo pesti zate in za vse naše! Dobro opravite, pa sproti poročajte :).



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #1451 : 25 April 2012, 07:24:15
Večkrat pogledam to našo temo in je prav žalostno, da nihče kaj več vanjo ne napiše. No sej...tudi jaz nisem nič boljša :P.

Moje punce so pridne, s Kiss delava na osnovah agilityja, trenirava kar preko long distance pri Silviji in Kiss je res pridna. Udejstvujeva se tudi v začetnem tečaju RO, da delava na samokontroli in poslušnosti. S Saio hodiva na tečaj trikcev, z naprednimi vajami iz RO. Uroš in Emily pa sta pridna na bbh-ju in gresta (končno) letos na izpit.

V marcu smo šli v Avstrijo z avstralsko bando :) in smo se imeli super. Emily je pokazala svoj pašni talent in komaj čakam, da gremo čez dva tedna spet :). Kiss je še premlada in neodločna, ovce so pa to takoj pogruntale :). Saia bi se reklo "couldn't care less" kar se ovc tiče...tako, da gre naslednjič za družbo :)

Andreja je naredila veliko super slik, ki jih moram še snet iz maila ampak obljubim, da jih bom v kratkem, pa še kakšno sem pripnem.


Kiss je tudi praznovala prvo leto malo pred Voltom :), smo proslavili z družino :)


Mogoče kot zanimivost, sicer je to google prevod iz nizozemščine direkt v slovenščino. Pa se mi ni dalo oz. nimam časa popravljat slovnično. Kogar zanima bo že razbral pomen.
Gre pa za precej pereč in pogost vzrok smrti sploh v zadnjih časih pri naši priljubljeni pasmi.

Cenil bi, če ste vzeli kri iz vašega zdravega veteran želijo dati na voljo DNK označevalca za odkrivanje raka želodca. Obstaja potreba po krvi iz zdravih Groenendael ali Tervueren 10 let ali več. To je bila prej 12 let, vendar nekoliko večje skupine, ki se je dosegel mlajši znižal. Vendar pa bomo v teh psov lastniki po 1 letu dostopa do kratkega stika psa še vedno brez želodčnih težav.
Toda psi, ki trpijo zaradi te strašne bolezni, kot so Dr Mandigers krvi.
To lahko storite s svojim veterinarjem storiti, nato pa se pošlje Mandigers Mr. Ima vsaj 4 ml EDTA krvi v epruveti z EDTA potreben, ampak še bolje je 8 ml krvi. To je mogoče poslati skupaj s kopijo rodovnika posameznega psa, ki je lastnik informacij in citirate tumorja raziskovalnega želodcu (bolnik ali zdrave živali, nadzor) v:
Dr Paul Mandigers, sprejemniki za želodčne raziskav raka
Oddelek kliničnih znanosti hišnih živali
Odgovorite na številko 8437
3500 VW Utrecht

Pri pošiljanju pošte na zgornji naslov, ne boste poštnine.
Lahko se seveda pošljete tudi neposredno na Wageningen, upoštevajte, da to ni zastonj!
Dr P.J.J. Mandigers
VSC "WagenRenk"
Keijenbergseweg 18
6705 BN Wageningen Nizozemska
Imate pes ima trenutno raka želodca ali psa, ki je umrlega želite raka želodca kot pri genealoških podatkov Anne-Marie Smolders (FTC). Ti podatki so zelo pomembni za raziskave za odpravo tega stanja.
Psi za spektroskopijo lahko tudi poročajo Mandigers dr v Wageningen. Dobijo popust. Testi Histologija in kri ne bo treba plačati, in dobijo 20% popust na endoskopijo.
Na koncu smo vas obvestim, da je nadaljnje raziskave drage in prosimo vse, tudi za zdravje naših Belgijcev na srce, prispevek k nizozemski sklad za boj proti raku za živali, da je ta študija, danih v gibanju:
Številka računa 960819
O N.K.F.D v Zande
t.n.v. rak želodca raziskave
Želimo, da na ta način, da se zahvalim vsem, ki ji pomaga v tem pomembnem področju raziskav!


V ZDA so na tak način uspeli identificirat gen, ki povzroča epilepsijo.

Glede na to, da je pri dolgodlakih genetski bazen iz katerega prihajajo potomci precej omejen, je to vsekakor smiselno, če bi le obstajali dosledni vzreditelji, ki bi potem take "affected" ali "carrier" pse ne glede na to, da je pes razstavni šampion izločili iz vzreje.



McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #1452 : 09 Maj 2012, 18:08:23
Ojla!

Da tema ravno ne zamre...nekaj slikic naše punce.

McOven


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1453 : 09 Maj 2012, 20:22:30
Oj Mateja - lepa je tale punca... A o kakšni "manjši" in "črnoalirjavoalimodrobeli" pa nič več ne razmišljaš  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #1454 : 11 Maj 2012, 18:45:04
Oj Kolibri..
Ja, nam je tudi všeč tale naša blondinka.
 ;)
Zaenkrat imamo z eno črnobelo in eno blondno (pa nekaj dvonožnimi) dovolj opravka.  8)
Kaj pa pri vas - bi mogoče kakšno enobarvnorazličicohiperaktivn egadolgodlakegaovčarja?  ;D

McOven


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1455 : 11 Maj 2012, 20:25:09
 :o ne ti nam o  hiperaktivnosti. Mamo nekaj črnobelega hiperaktivnega (in ti še ne poznaš), kadar hočemo pa turbo hiperaktivno, enobarvno in lajajoče si pa sposodimo pumija od staršev (ravno ta vikend bo tak...)  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #1456 : 14 Maj 2012, 07:30:35
V Italiji (bližina Verone) je na razpolago naša nečakinja.
Samička pasme Tervueren, delavnih linij.

Mama je Only Once Active Rumba (sestra Amazing Savann-e) - agility A3, večkratna članica italijanske agility reprezentance, oče je Prot Deabei (IPO3). Oba starša sta tudi razstavno uspešna.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3599819685523&set=a.3599814245387.147255.1574486129&type=1&theater

Psička je trenutno stara 7.tednov.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1457 : 16 Maj 2012, 18:14:26
McOven, luštna!  :) Zdaj bi bil že počasi čas, da jo končno vidim  v živo, bo treba spet kako belgijsko srečanje organizirat ;).

Moj volkodlak se je to nedeljo izkazal, kljub ne ravno vrhunski formi sva na RO tekmi osvojila prvo mesto  ;D.

http://www.youtube.com/watch?v=avlFOhWqd6c&feature=youtu.be



McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #1458 : 16 Maj 2012, 19:02:21
Ojla Barbi - saj vem (no ja domnevam), da vam ni dolgčas  8)
Nam pa tudi ne - sta obe punci precej aktivni (Lin se ne da in pase Uli, kadar le uspe  ;D)
S "tamalo" pa greva enkrat na teden tudi na KD, da se malce resneje igrava. 8)
Bambi in Volt - čestitke - super sta!
Mi nismo tako pridni. Ampak naši Ulči bi kakšno belgijsko srečanje gotovo ugajalo (meni pa časovno verjetno manj ??? drugače pa prav pogrešam en dober belgijskopesjanarski čvek)  - mogoče nam pa uspe.

McOven


wayra

  • Gost
Odgovori #1459 : 17 Maj 2012, 20:14:02
Ja, tudi nam bi prijalo eno belgijsko srečanje, glede na to, da na prejšnje nismo mogli priti, pa tudi vreme je dosti lepše zdaj za sprehode, piknike in čveke...   8)
Lahko bi se dobili v okolici Grosuplja, kjer imam konje in je ogromno narave za sprehajanje, pa še na konje se lahko navajate tisti, ki sicer nimate prilike za stik s konji... Samo predlog sicer, ne vem katero lokacijo je drugače imela Bambi v mislih.
L.p. vsem, pa čestitke vsem, ki ste imeli uspehe na raznih tekmah!



McOven

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Tulka Deabei - Uli & Celine Dream and Do Farm
Odgovori #1460 : 20 Maj 2012, 21:14:43
Ojla!

Ena iz našega sprehoda:

pozdravček vsem!

McOven


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1461 : 01 Junij 2012, 23:05:18
Se bomo dogovorili za srečanje v bližnji prihodnosti, upam, da bodo spet zastopani vsi 4 :).

Midva z Voltkom sva spet bila pridna, nama je na RO Krim šlo zelo lepo  :); tretja tekma, druga zaporedna zmaga, v odlični konkurenci. Pridne hodulje  :).

http://www.youtube.com/watch?v=aEOV54HEs8A&feature=youtu.be



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1462 : 13 Junij 2012, 09:09:00
Pozabila sem napisati: ta pasji mulc je sedaj pri nas v klubu  :) , z vodnikom pa sta pri meni v tečaju pridno delala celo jesen in opravila B-BH brez napake.

tale pes se sedaj prodaja na bolhi...



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1463 : 13 Junij 2012, 09:18:20
Zakaj???  :(



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1464 : 13 Junij 2012, 15:11:28
Jean ne vem zakaj...sama se sprašujem bolj zakaj se prodaja in ne oddaja nerodovniškega psa posvojenega v zavetišču (v oglasu se prodaja za 2.000€). drugače pa je to usoda mnogih belgijskih ovčarjev, nič nenavadnega, večina tudi nima prav nobenega problema z menjavo lastnikov. kadar lastnik in pes ne prideta skupaj glede medsebojnih pričakovanj, je najbolje poiskati novega bolj primernega lastnika.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1465 : 13 Junij 2012, 20:22:59
Jean ne vem zakaj...sama se sprašujem bolj zakaj se prodaja in ne oddaja nerodovniškega psa posvojenega v zavetišču (v oglasu se prodaja za 2.000€).

joj >:(

Nekdo drug pa oddaja 3-letno rodovniško psico, prav tako na bolhi.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1466 : 25 September 2012, 10:56:28
Spet že dolgo, predolgo nič v tej temi... Kot da bi belgijska scena pri nas hibernirala, pa temu sploh ni tako. Med drugim so bili belgijski ovčarji precej podrobno predstavljeni v poletni številki Kinologa  :) ; po daljšem času smo imeli pri nas leglo groenendaelov (1 samec, 2 samici), samički se mi zdi še vedno iščeta nove lastnike, čeprav sta res perspektivni, luštni črnuhinji; naši klasiki mešajo štrene na večjih tekmovanjih v tujini, o tem bo kaj več mogoče povedala Maja  :) . Midva pa... midva pa imava kot običajno malce logističnih težav  ::). Volt je ravno dobro začel prihajat v formo po izpahu pogačice, pa je mene hrbet tako zagrabil, da nisem mogla hodit nekaj dni, stvar se je malo izboljšala, a sem bila vseeno čisto onesposobljena, odkrili so mi ž stvari, sem rekla, da če bi bila pes, bi se dala evtanazirat  ::) . Na RO tekme sva pridno hodila, žal nama na dveh zaradi celotne situacije ni najbolj uspelo, na zadnji v Duplici pa sva se spet bolj sinhronizirala in sva bila 2. V skupnem seštevku za RO I tako sicer vodiva, a sva zaradi moje operacije kolka prejšnji teden najbrž sezono končala, tako da... drugo leto veselo naprej  ;). V upanju, da nama bo zdravstveno bolj naklonjeno.

Belgijski pozdrav vsem  :)

http://www.youtube.com/watch?v=8hgC1DdVYt8&feature=relmfu - najin ponesrečen MB, kjer sem skoraj razpadla na progi  :-[

http://www.youtube.com/watch?v=bvXROqcLPUQ&feature=relmfu - Duplica, 2. mesto



wayra

  • Gost
Odgovori #1467 : 25 September 2012, 12:07:02
Bambi, želim ti čimprejšnje in popolno okrevanje, pa obema z Voltom, da ne bi imela več poškodb! Pa seveda še veliko uspešnih tekem!
Mene pa je kontaktiral gospod s Hrvaške, ki je lastnik 3 letnega tervuerena. Gospod mora sedaj na več operacij hrbtenice in kolena in psa ne more obdržati. Meni ga je ponujal zastonj, da bi prišel v dobre roke, vendar imam jaz še za svoja dva premalo časa.
Jaz sem psa videla enkrat in deluje umirjen in prijazen. Je temnejše barve. Če bi ga kdo imel, naj me kontaktira in posredujem številko.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1468 : 28 September 2012, 20:42:05
Wayra, hvala  :) . Mene sicer z mojim hrbtom in kolenom še čakajo nekaj 'zabave'  ::) , Volt bo pa upam da po porihtanju tegale dober do pozne starosti...

Iz kje pa je tale hrvaški terv, mogoče veš? Žalostno vse skupaj, saj sem tudi sama trenutno v prb podobni situaciji, ampak se nekako rihtava, seveda s pomočjo; si res ne predstavljam, da bi se poleg vsega morala še Voltu odpovedat  :-\ :( . Upam, da v novo leto skupaj strumno zakorakava in da bova imela v 2013 več sreče.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #1469 : 28 September 2012, 21:56:16
Upam, da v novo leto skupaj strumno zakorakava in da bova imela v 2013 več sreče.
Itak da bosta, saj sta vendar... vidva pač. ;) Trinajstka je pa itak lucky number, tako da... bo, bo! :) Sploh pa sem ziher, da bodo hodulje poskrbele za hitrejše in popolno okrevanje.