beli dihur (mustela putorius furo)

Equus · 164482

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #60 : 22 Februar 2006, 09:15:17
p.s. se enkrat bi prosila, ce mi lahko prosim nanpises kaj je aktivna susbtanca v ampulah Beaphar, ki si jih omenila v svojem prejsnjem postu.

Misa, ti kar pisi, jaz te bom ze popravila (tole ni bilo misljeno grdo, ceprav se morda tako bere) kjer se mi bo zdelo, da se motis.

Recimo slednje - zivljenje dihurckov v ujetnistvu ... Glede na to, da gre za doamco vrsto dihura (tako nekako kot domaca macka), ki naceloma (v NZ npr. imajo kolonijo "divjih" belih dihurjev, ki so jih tja naselili) ne zivi v divjini, tezko govorimo o zivljenju v ujetnistvu. Za pse in macke tudi ne recemo, da zivijo v ujetnistvu - ali pac  ;)

Nina - igra z enim dihurckom (no tudi z vecimi) je malo podobna igri z mackami. Ful "pali", ce se ti cufas z njimi za igracko, jim z njo "migas" pred nosom, se igras lov .... Zogic, pliskotov in teh zadev sami ne uporabljajo ravno za igranje - kot mi razumemo igro. Igraco "najdejo", potem pa jo pospravijo v "skledisce". Tja, ce ne pazis, romajo tudi kaksni copati, kljuci, hrana, nogavice, drug dihur, Spelina skleda za hrano ... pac vse, kar se jim zdi zanimivo. Moji imajo eno tako skladisce pod posteljo... Hrane mi hvalabogu navadno ne skladiscijo na najbolj nedostopne dele stanovanja, se pa zgodi, da obujem cevelj in pri tem pohodim nekaj mehkega ... Koscek mesa v bulerjih ... Ne vem, verjetno mislijo, da vedno pride prav, ce imas malico pri roki. Ups, nogi. :D
Tunelcki - sumeci iz blaga, se bolj pa dolge plasticne cevi (jaz imam tako flexibilno od pojmanimam katere napeljave) so pa zakon. Tam se pa ne rabis igrat skupaj z njimi, si sami naredijo cel zur. Ful je zabavno, ko se vsi stirje stlacijo v tisto cev (dolga je priblizno 4m in imam navito okrog enega stola - tako mi zavzame najmanj prostora) in se potem lovijo.
Pa ko se tisti, ki pride ze na konec odloci in zamenja smer in gredo potem vsi ritensko...  ;D Druga taka njim ful zabavna igraca so skatle z razlicnim materialom za kopanje. Najvecji zur je seveda zemlja (ki pa mora bit jasno brez kemikalij in "cista"), samo glede na to, da so moji v stanovanju, se tega posluzujem zelo redko ... Ful fajn je riz, obcasno jim dam (nekuhane) makarone, tiste papirnate trakce ali jesensko listje.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #61 : 22 Februar 2006, 09:39:17
Takole sta pa Kuna in Gulo zadnjic "pospravljala":


In potem urujena zaspala na kraju zlocina:


Pojam nimam kako sta bandita sploh odprla vrata v kuhinjo. Na sumu imam, da jima je pomagala nasa 50 kilska "dihurcica".
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #62 : 22 Februar 2006, 14:15:14
.....lol
 kok sta luškana  :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #63 : 22 Februar 2006, 14:21:18
Tja, ce ne pazis, romajo tudi kaksni copati, kljuci, hrana, nogavice, drug dihur, Spelina skleda za hrano ... pac vse, kar se jim zdi zanimivo.
Moram priznati, da še nikoli nisem v živo videla dihurčka, ampak kakor si jih jaz predstavljam - to niso neke ravno velike zverinice. In kakor vem je Špela "orng baba" - kar pomeni, da ima najbrž kar precej veliko posodo. In kako zavraga jo dihurčki odnesejo?  :o ;D

Drugače pa vidim maja01, da tebi (po slikah sodeč) zagotovo ni nikoli dolgčas.....  ::)  ;D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #64 : 22 Februar 2006, 14:33:58
Dihurcki so veliki priblizno kot en majhen macek... Moja Tidra, ki je ful majhna ima dobrih 600 gramov (zdej pozimi se poredi na 720), Gulo pa ima okrog 1600, pozimi 1900g.
Tamal (Gulo) prime Spelin pisker za rob in ga nese/vlece. Jasno, govorim o prazni posodi. Drugace pa je sposoben premaknit in polit tudi vodo iz druge Speline posode (v katero gre pribl 5 l vode). Ful so mocni.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #65 : 22 Februar 2006, 18:36:33
Tja, ce ne pazis, romajo tudi kaksni copati, kljuci, hrana, nogavice, drug dihur, Spelina skleda za hrano ...

Kako pa to zgleda? Ta drugi dihur se nic ne upira? ;D

battito animale


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 22 Februar 2006, 19:05:08
Kako pa to zgleda? Ta drugi dihur se nic ne upira? ;D

Najbrž ne  ::) :D :D to mora pa zanimivo zgledat...hahaha :D  :P



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #67 : 23 Februar 2006, 09:12:46
Ponavadi seveda se. Ali pa skusa "skladiscnika" odvleci v drugo, svoje skladisce.  :D :D :D
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #68 : 06 Marec 2006, 17:35:37
V literaturi, ki sem jo jaz prebrala in zasledila se živali, ki živijo v človeških domovanjih, tretirajo kot živali v ujetništvu. Saj se tudi ribice, papagajčki in druge živali skotijo ali izležejo v domači reji in se tretirajo kot "ujetnice". Malo banalno a za primerjavo, človek, ki ga zaprejo v zapor ali taborišča se tudi poimenuje " ujetnik". Zakaj že ? Svoboda je eno, ujetništvo pa povsem nekaj drugega.
Zato je pojem živali v ujetništvu popolnoma na mestu.

Glede  substanc v ampulah pa se boš, žal, morala potruditi sama.


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 06 Marec 2006, 18:19:58
Maja in Miša, ful imata lepe dihurčke :D.

Miša, ali se v tej knjigi kot živali v ujetništvu tretirajo tudi psi in mačke?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #70 : 06 Marec 2006, 18:28:17
Prav imaš. Vse živali, ki jih poseduje človek in nimajo druge možnosti samostojnega življenja, se tretirajo kot živali v ujetništvu. To pomeni tudi kokoši, prašički, krave ( ki so verjetno samo v Indiji tretirane kot svobodne živali ) in še bi lahko naštevala.

Me veseli, da ti je všeč moja Lisa.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #71 : 06 Marec 2006, 19:38:03
Zanimivo. Jaz sem mislila, da se za ujetnistvo tretira, ko gre za sicer prostozivece in divje zivali. Ne vem, smesno se mi zdi, da bi rekel, da domace zivali zivijo v ujetnistvu. No, pa prav.

Za vsebino ampul sem ze gledala na spletni strani proizvajalca, pa nisem nasla nicesar uporabnega. Sem mislila, da ce te zadeve uporabljas, jih reklamiras in pises kot da so edino protiparazitsko sredstvo, ki naj bi se uporabljalo za dihurje, da ti ne bo tezko prepisati ucinkovine z embalaze, pa sem se ocitno zmotila. Tudi prav.

Nadja, me veseli, da ti je vsec moja banda.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #72 : 06 Marec 2006, 19:39:56
Pa se ena fina slikce Tidre, za lepsi vecer.
lp, m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #73 : 08 Marec 2006, 10:42:45
maja01, luškane zverinice imaš  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #74 : 08 Marec 2006, 12:05:46
hvala.  :)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #75 : 12 Marec 2006, 00:14:13
Mi smo imeli pa par dni "na obisku" eno fletno gospodicno. Nini bo sigurno vsec. ;)
Bella


Gulo in Bella


"ufff... samo za hipec se stran obrnem, pa iz enega nastaneta dva Gulota ..."

m.

p.s. da ne bo kdo misli, da smo parili... Gulo je "brezjajcni".

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 12 Marec 2006, 08:59:37
Mi smo imeli pa par dni "na obisku" eno fletno gospodicno. Nini bo sigurno vsec. ;)

;D Da ne bo kakšen dihur pri meni, prej kot je nekako načrtovano :o ;D Tako, da prosim če nič več ne objavljaš slik belčkov ( tega ne vzemi čisto za res ;D), ker so  :-* :-* :-*. Od kje pa je tale gospodična??

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #77 : 12 Marec 2006, 10:23:10
hehehe - se mi je kar zdelo, da ti bo vsec...  ;D ;D ;D
belouska Bella je iz MB. Me je malo spomnila kako izgleda dihur v puberteti. Ko so moji ze vsi "popadali dol", je mala kacica se kar svigala sem in tja .... vruuuum, vruuum, fiiiiij. Cisto se je zatresknila v Gulota in ga je zasledovala na vsakem koraku. Bogi revez je bil nadzorovan se na straniscu. Si predstavljas to - Gulo se trudi, tamala pa je skakala pred njim - "A, si ze, a si ze ... Dej, pohiiiit ..." Pa vrruuum se en krog po stanovanju, na hitro skocit cez Spelo, ki ji ni bilo povsem jasno, kaj se ji je zgodilo, spotoma Tidro uscipnit v rit, pa mene v nogo, pa nazaj do Gulota - "No dej, greva se en krog..."
Tale slikca pravzaprav nekako se najbolj pove kaksna je


No, naslednja dva dni smo gibaje omejili, tamala je namrec v Lj. prisla na sterilizacijo....
m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #78 : 12 Marec 2006, 10:37:41
wooooooow! kakšna lepotička! kle na ta zadnji fotki pa zgleda kakor da ima aerodinamično obliko ;D :-*

Lp, Š


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 12 Marec 2006, 10:39:19
wooooooow! kakšna lepotička! kle na ta zadnji fotki pa zgleda kakor da ima aerodinamično obliko ;D :-*

Lp, Š

Ja lahko ji daste vzdevek Bela puščica ;D

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #80 : 12 Marec 2006, 11:24:56
belouska je cist primeren nick. Zna tudi ugriznit tko kot omenjena kacica ... ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 12 Marec 2006, 11:30:06
belouska je cist primeren nick. Zna tudi ugriznit tko kot omenjena kacica ... ;)
hehe... tukaj se pa motiš  ;) belouška ZELO ZELO redko ugrizne... ponavadi iz kloake spusti tako smrdečo tekočino in s tem odžene napadalca. če pa to ne zaleže se pa naredi mrtvo in tako postane nezanimiva za napadalca...  ;) se opravičujem za offtopic...

+1 točka



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #82 : 12 Marec 2006, 17:39:58
svasta ... meni so pa vedno razlagali kako so belouske blazno agresivne kacice in kako veselo grizejo ... No, pa vem nekaj novega.
No, saj Bella tudi ne grize ves cas, ugrizne zelo zelo redko, ima "kloako" in lahko spusti smradek (cesar pri meni ni pocela) - tako da, v koncni faz se vedno ima nekaj skupnega z belousko  ;D ;D :D

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #83 : 02 Maj 2006, 18:48:22
Taz, ko menja dlako:


Jaz, ko Taz menja dlako ...  :D :D ;D


Pa se en Gulo Grozni

m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #84 : 16 Maj 2006, 20:18:59
No, nasi tamali hudicki so postudirali kako se odprejo tavelika drsna vrata v kuhinjo, tako da imam zadaj posebne varnostne ukrepe kadar grem od doma, sicer me pricaka nekaj podobnega kot tole na spodnji slikci  :-X
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 04 Julij 2006, 20:19:10
Maja01, eno vprašanje, kje so dobila magnetke, ki so dovolj močni za zverinice? Frajer je pač en tatinski maček, ki se je naučil odpirati vse možne in ne možne omarice, kupila sva magnetke jih namontirala pa ni uspeha >:( Danes zjutraj je bilo v kuhinji politega pol litra olja, lahko si predstavljate mojo jutranjo zabavo >:(

Torej rabimo magnetke in to močne.  ::)

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #86 : 05 Julij 2006, 10:08:20
V Merkurju npr. Jaz sem jih kupovala ravno prejsnji teden in so imeli dve varianti - take, ki zdrzijo 2,5 kg in take, ki zdrzijo 5 kg. Kupila sem seveda tamocne in odlicno opravljajo svojo nalogo ... Je treba kar potegnit, da odpres vratca, tam kjer imam malo vecja, sem pa za vsak slucaj namontirala dva  ::)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #87 : 05 Julij 2006, 10:12:06
V Merkurju npr. Jaz sem jih kupovala ravno prejsnji teden in so imeli dve varianti - take, ki zdrzijo 2,5 kg in take, ki zdrzijo 5 kg. Kupila sem seveda tamocne in odlicno opravljajo svojo nalogo ... Je treba kar potegnit, da odpres vratca, tam kjer imam malo vecja, sem pa za vsak slucaj namontirala dva  ::)
m.

Ok gremo po nove, tokrat močnejše, ... upam da bodo dellovali :-\

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #88 : 31 Julij 2006, 01:49:03
Malo poletnih dihurjev ...










m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #89 : 21 Januar 2007, 12:41:23
Kakšni srčki so. Ravno danes sem opazovala enega v trgovini z malimi živalmi... Pa je samo drnjohal.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com