Platinum

Gost · 83649

MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 12 Januar 2009, 18:20:48
Kakšne pa so cene? Na strani namreč še niso objavljene.

lp

maja



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 12 Januar 2009, 20:04:32
Kakšne pa so cene? Na strani namreč še niso objavljene.

lp

maja

Cenik si poglej na: http://platinum.si/PlatinumNaturalHrana/CenikPlatinumNaturalHrana.aspx



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #62 : 22 Januar 2009, 05:10:45
Tole moram pa prav pohvalit, pri nas se odlično obnese pri vseh štirih psih  :) Težko je dobit hrano, ki bi bila ok za vse, ker sta dva huda alergika (predvsem na pšenico), en ima zeeeeeelo občutljivo prebavo, ena pa ne prenaša visokobeljakovinskih hran. Fajn, da se je našla hrana, ki nobenemu ne povzroča problemov, res  :)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 22 Januar 2009, 07:12:09
Tudi jaz sem Tari kupila Platinum, in zanjo ni boljših briketov pod soncem.  ;) :)



maja72

  • Gost
Odgovori #64 : 23 Januar 2009, 09:13:18
Azu, 5 kg hrane spraviš v posodo za živila (a la tuperware) volumna 7 litrov in ti nekaj malega ostane za v tisto posodico, ki jo imaš za dnevne priboljške. Meni se zdi, da je hrana še popolnoma sveža in mehka. Sem pa res popolnoma presenečena nad Bajkovim odzivom na te brikete, saj on, ki ga poznaš, da po hrano v roki nikdar ne bo prišel, zdaj na sprehodih redno čekira, če je kje kaj. Tako da jaz te brikete priporočam tudi kot priboljške za nagrajevanje, meni se recimo pri Bajku (FCR) bolje obnesejo od sira in salame, ki se mu zalepita na usta in potem z njegovim trapastim pogledom išče, kje je kaj. Lahko ti prinesem za probat (itak imam zate pripravljen skrepbukić)  ;).



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #65 : 23 Januar 2009, 16:08:49
Maja ti kar prinesi. ;)
Wi bo vesela vsega... ;D :D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #66 : 04 Februar 2009, 00:33:22
Je kdo kupil to hrano in bil prodal kakšno kilco? Samo toliko, da vidim, če moji psičku ustrezajo kot nagrade pri šolanju.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 04 Februar 2009, 08:36:48
Je kdo kupil to hrano in bil prodal kakšno kilco? Samo toliko, da vidim, če moji psičku ustrezajo kot nagrade pri šolanju.

zoe komot!  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #68 : 05 Februar 2009, 18:48:07
Evo sem dobila, hvala tjas :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 06 Februar 2009, 08:28:31
Evo sem dobila, hvala tjas :D

Ni problema.  ;)
Kako so pa Ginny všeč?  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #70 : 06 Februar 2009, 12:59:34
Zaenkrat so ji ful všeč. Mislim, da se bodo dobro obnesli kot priboljški :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 06 Februar 2009, 13:06:50
Me veseli.  :)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 07 Februar 2009, 11:24:37
Tole je pa prva briketirana hrana za katero me moji psi dobesedno zicajo da jim jo dam. Nemorm verjet, se Jolly ki je zbircna punca, jo poje s takim veseljem da res ni :)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 07 Februar 2009, 13:48:10
Pazi, da se ti me bo zredila, to je edina slabost ;) Mi gremo na dieto.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 08 Februar 2009, 19:00:39
Moja trmoglavka tudi obožuje Platinum, vendar me je presenetila ko sem kar vztrajal pri AG, in ga sedaj lepo sprejema.  ;D Platinum pa imam za nagrado in se dobro obnese. En obrok pa dobi meso in je zadovoljna. Danes je stara  štiri mesece in tehta 16kg :o

Pa še ena slikca .....




teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #75 : 10 Februar 2009, 10:35:38
No moj je tudi sedaj tri dni na Platinum Lamb briketih. Prej je bil na kuhanem ker ni hotel nobenih briketov te pa kar poje samo ima še vedno malo problemov. Je pa vse Ok - kakec, energija, dlaka res vse razen eno spremembo sem opazila pa si ne znam razložit kaj bi to bilo. Koža mu je ratala prevelika kot pri šarpeju jo lahko s prsti primeš in potegneš stran - samo ne pač tako veliko ampak se opazi. Izgleda malo bolj suh samo ko ga zvagam ima točno enako kil kot prej to je 13. Ima kdo kakšno idejo? Je mogoče da se mu topi maščoba in gre več v mišice ali kaj?

Me pa zanima še če je kdo iz LJ ali okolice in ima kilo piščanca za prodat? Bi rada probala če je kakšna razlika.
LP



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 10 Februar 2009, 11:42:51
Koliko je pa pes star?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #77 : 10 Februar 2009, 11:46:01
Jutri 1 leto  ;D



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #78 : 10 Februar 2009, 11:54:50
Potem bo pa mogoče še malo zrastel in mu je zato koža prevelika ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #79 : 10 Februar 2009, 12:00:24
Rasti je nehal že pri 8 mesecih za sigurno. Fora je v tem da tega dokler je jedel kuhano ni bilo torej mu je bila koža prav. Zdej mu je pa prevelika  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #80 : 10 Februar 2009, 12:01:35
Rasti je nehal že pri 8 mesecih za sigurno. Fora je v tem da tega dokler je jedel kuhano ni bilo torej mu je bila koža prav. Zdej mu je pa prevelika  ;D

Je mogoče dehidriran? Kako hitro se koža povrne v prvotno stanje, če ga potegneš zanjo? S kuhano hrano je najbrž dobil več tekočine, kot jo dobi z briketirano in če zraven ne pije dovolj je lahko to posledica.




teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #81 : 10 Februar 2009, 12:13:19
Koža takoj skoči nazaj. In pije več kot prej - vsak dan vsaj eno posodo. Prej je ni nikoli v enem dnevu spraznil. Najbolj se pa to vidi ko sedi - se mu tam med zadnjimi nogami kar malo kože nabere. Sicer ni veliko samo na dotik se pa kar čuti spremembo. Ko ga naprimer božaš se mu cela koža na hrbtu premika gor in dol.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 10 Februar 2009, 12:19:44
V treh dneh se maščobno tkivo ne zanče topit, tako da mislim da ni vzrok v tem, da se dela mišica masa.
Premišljujem...kr več pije, več lula in s tem odvaja tudi več vode s telesa.
Kaj pa če mu je prej zaostajala voda in se je to poznalo kot "napihnjenost".


Podatek o treh dneh na briketirani hrani in rasti kože mi malo ne gre skupaj.
Uradno tudi NO-ji nehajo rast pri enem letu. No meni je psica po enem letu zrasla še za 1 cm v višino in kar nekaj v dolžino predvsem pa v prsni koš.

Mogoč se ti pa pes razvija in temu primerno tudi ima nekaj viška kože nekaj časa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #83 : 10 Februar 2009, 12:25:32
Saj to sedaj ni neka taka kritična stvar ker je pes v vseh drugih pogledih popolnoma normalen. Samo smešno mi je ko ga čoham in me zanima kaj bi bilo lahko temu vzrok.

Drugače pa lula bi rekla da isto - nisem opazila nobene spremembe da bi ga več tiščalo ali pa da bi na sprehodu večkrat lulal z večjim curkom. Prej je imel vodo v kuhani hrani in je manj pil sedaj pa več pije ker je v briketih vode premalo. In da bi se začel razvijati ravno ob menjavi hrane - to pa bi bilo naključje a  :P



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 10 Februar 2009, 22:34:51
Saj to sedaj ni neka taka kritična stvar ker je pes v vseh drugih pogledih popolnoma normalen. Samo smešno mi je ko ga čoham in me zanima kaj bi bilo lahko temu vzrok.

Drugače pa lula bi rekla da isto - nisem opazila nobene spremembe da bi ga več tiščalo ali pa da bi na sprehodu večkrat lulal z večjim curkom. Prej je imel vodo v kuhani hrani in je manj pil sedaj pa več pije ker je v briketih vode premalo. In da bi se začel razvijati ravno ob menjavi hrane - to pa bi bilo naključje a  :P

Ja pa je lahko. Jaz sem imel NO, ki sem jo 10 mesecev hranil z Caniade. Imel sem občutek , kot da samo živi, čisto nič ni šlo na njo. Potem sem pa zamenjal z AG, se je pa v enem mesecu poredila za skoraj 5 kg. Da pa veliko pije je pa dobro in normalno, kajti po briketih je žejna, zato ji menjaj 2x na dan vodo, da je čimbolj sveža.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 11 Februar 2009, 08:19:06
Sej je dobro če počasi raste. Lahko hitreje teče če je lažji  :P



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 11 Februar 2009, 08:57:53
Ja pa je lahko. Jaz sem imel NO, ki sem jo 10 mesecev hranil z Caniade. Imel sem občutek , kot da samo živi, čisto nič ni šlo na njo. Potem sem pa zamenjal z AG, se je pa v enem mesecu poredila za skoraj 5 kg. Da pa veliko pije je pa dobro in normalno, kajti po briketih je žejna, zato ji menjaj 2x na dan vodo, da je čimbolj sveža.

Billy, ko je mladič v intenzivni rasti, kar NO do 10-tega meseca je, se ponavadi ne zredi, ampak raste in raste. Ko se intenzivna rastu ustavi, pa zelo na hitro pridobi na teži. Čudi me le to, da si tako dolgo vstrajal na eni hrani če ti le ta ni odgovarjala.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 11 Februar 2009, 23:04:49
Billy, ko je mladič v intenzivni rasti, kar NO do 10-tega meseca je, se ponavadi ne zredi, ampak raste in raste. Ko se intenzivna rastu ustavi, pa zelo na hitro pridobi na teži. Čudi me le to, da si tako dolgo vstrajal na eni hrani če ti le ta ni odgovarjala.

Saj nisem rekel da ji ni odgovarjala, nasprotno, zelo rada jo je jedla, in nikoli ni bilo nobenih težav z njo. Je pa res le to, da je na teži pridobivala zelo počasi. Vidim pa sedaj razliko pri tej, ko je kljub veliki aktivnosti bolj mišičasta in močnejša.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #88 : 24 Februar 2009, 13:12:45
Mi smo zdaj na Platinumu. Mislim, da smo ga že imeli v preteklosti, sem namreč kupila isto ali zelo podobno hrano v pasji trgovini v Oberammerguaju, v Nemčiji, ko smo bili tam na seminarju. Ampak prej sem jo uporabljala izključno za nagrade/priboljške. Zdaj jima dajam kot glavno hrano.

Naši nista posebej občtuljivi kar se tiče hrane, ampak pri Platinumu se mi zdi da je premočna za njiju, vsaj dokler se ne navadita. Lyra je bruhala prvo noč potem, ko je dobila (zelo zelo malo--samo nekaj briketov), potem je bila vredu, vsak dan dobiva malo več (delamo prehod od prejšnje hrane). Oli je bila brez težav vse do sedaj (zdaj je že tretji dan, odkar dobivata), ampak mi je pravkar čisto vse izbruhala ven. Lahko da je tudi nek drug vzrok.

Ali je kdo imel podobne izkušnje?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #89 : 24 Februar 2009, 13:17:04
Jaz sem kupila Platinum in ga uporabljam za priboljške in ni nobenih problemov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"