Trikci

T.M.T · 487754

Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 02 Marec 2011, 20:59:05
ja ne bomo pretiraval. ;) bomo najprej sam mal tko za hec probale ampak vrjetn se tega nebova učile.bova rajš kej stacami in škatla. 8)

po jedi naša počiva vsaj 2 uri ker je velika pasma in pred jedjo rajši tud manj derkamo. ::)

sva pa dans delale : oblizni se s pašteto in sm kr s klikerjem delala. Najprej je mal lizala po smrčku po je pa nehala in sm ji rekla OBLIZNI + klik in priboljšek.
če bova pridne bova pa dons tut križ in kraž vadle  :P
A rov je ukaz da nareedi preval? mi je še bol ušeč rov kot pa rola. :)



Malo offtopic

Ampak ko že govorite o zasuku
Nas so učili:
Na zasuk želodca ima največji vpliv dolžina požiralnika v trebušni votlini (za diafragmo). Po navadni logiki je potrebno upoštevati razmerje med velikostjo psa in dolžino požiralnika v tistem delu. In (pre)dolg delež v trebušni votlini se lahko zgodi tako pri majhenmu kot velikemu psu...
Kar potem razloži dejstvo, da ko je želodec poln in skače v votlini 'gor dol' lahko zaradi daljšega deleža požiralnika v trebušni votlini bolj poskakuje in se sčasoma zaradi nastalih sil obrne.
Tako da po mojih (šolskih) informacijah, to ni pogojeno z velikostjo psa.. Se opravičujem če je kaj drugače.. Mogoče so nas naučili narobe  ;D

Prav zaradi tega je počitek potreben tako pri MALIH kot pri velikih..

Samo v vednost, da ne bo kdo z malo pasmo šel 'divjat' pa rekel, da je majhna možnost, ker je majhna pasma.
LP




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1171 : 12 Marec 2011, 14:17:30
Kateri triki so fajni za zavedanje zadnjega dela telesa, za ravnotežje?

Sedaj vadiva dvigovanje zadnjih tac na višjo površino, skejtanje tako za zabavo vmes. "prosi" oz. po najino "beg" ji gre vedno boljše...Pa rabim še kak nasvet. Sma se učile, da se zbaše v škatlo z vsemi 4 tacami-emo no khm pa se pol noter useda ;D

Ko bomo pri agilitiju tako daleč (šele začenjamo) bi rada uporabljala cik in cap, ker se mi zdi da je manj obremenjujoče za psa kot pa normalni skok in potem brmzat pa obračat, po domače povedano. In po moji logiki mi cik in cap ne bo nič prida koristil, če ne bo mela dobre koordinacije zadnjih tac.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1172 : 12 Marec 2011, 21:16:24
Trikec ne vem kateri bi še uporabila. Mogoče bi za krepitev zadnjih tac poskusila s tekom v hrib. Sicer pa agility začneš povadi delati počasi in se psu sproti krepijo noge, ker tudi ovire postopoma zvišuješ. Saj mi smo tako delali. Uporabljam pa trikec priklon za ogrevanje pred tekom, da si malo mišice na zadnjih nogah raztegne, seveda pa prej malo ogrevanja, sploh če je mrzlo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1173 : 12 Marec 2011, 23:48:27
Uh čara, vklopi domišljijo, saj jo imaš  :)

dviganje ene zadnje noge, pa druge; pa postavljanje samo ene (in samo druge) na nek objekt/tarčo; hoja po rikverc okoli raznih predmetov, med njimi, slalom med tvojimi nogami; "pretegovanje" zadnjih nog; delanje počepov (da se postavi na zadnje noge in potem v položaj 'prosi' in spet gor in spet dol.. brez da stopi na vse štiri); potem lahko vadiš postavljanje zadnjih nog na dve ločeni tarči (to je tudi zelo dobra psihična vaja, ker mora razmišljat kam postavt tace) ki ju daješ v različne medsebojne položaje (izvedljivo, seveda)

Še bi se lahko kaj spomnila  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1174 : 13 Marec 2011, 12:20:10
Gracias. Ja agi se začenja počasi, k sreči.  :) Zankrat imam problem ker vedno prvi dve taci postavlja na vse možne posode, podstavke, krtine. Tak da se jo trudim ujet ko ima zadnjo taco na čem želenim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1175 : 13 Marec 2011, 12:50:28
Zankrat imam problem ker vedno prvi dve taci postavlja na vse možne posode, podstavke, krtine. Tak da se jo trudim ujet ko ima zadnjo taco na čem želenim.

 Ta je pa lih obratno od moje narejena :P jaz jo moram prepričevat, da dela s sprednjimi tacami ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1176 : 13 Marec 2011, 13:10:55
Zdaj sva imela cca 10 min seanso. Najprej sem ji pomagala, da sem jo "peljala" čez preložen tepihin, ko sta bili zadnji dve taci gor kliknila, nagradila. No, zdaj izgleda takole, najprej da gor sprednje tace, pol pa stopi dol s sprednjimi in da zadnje.  ::) Je vsaj pokapirala kaj nagrajujem. Edinole useda se rada in potem počakam, da vstane. Ker je navajena, da na stopnicah sedi takole, da ima sprednje tace eno štingo nižje.

Še dobro, da imamo stopnice, da vadima dvigovanje zadnjih tac. Mogoče bo ponudila rikverc po stopnicah  :o.

Ne upam se je pa naučit počepanja, ima 35kg (hujšamo na 32) in se mi zdi prevelika obremenitev. Tudi v prosi še ni čisto stabilna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1177 : 13 Marec 2011, 13:40:51
Citiraj
Zdaj sva imela cca 10 min seanso. Najprej sem ji pomagala, da sem jo "peljala" čez preložen tepihin, ko sta bili zadnji dve taci gor kliknila, nagradila. No, zdaj izgleda takole, najprej da gor sprednje tace, pol pa stopi dol s sprednjimi in da zadnje.

Haha torej ima isto tehniko kot moja ::). Zdaj bova pri agilitiju začeli s conami in mora z zadnjimi tacami stati na nečem. Vedno najprej gor zleze, nato dol stopi, potem se še usede... V rikverc se pa oviram spretno izogne, slaba stran boljšega zavedanja zadnjega dela telesa ;D.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1178 : 13 Marec 2011, 16:42:20
Hehe, sta za skupaj.  :D Js hiter klikam, ko se še ne vseda, počasi pa bo že dojela, da se ji ni treba vedno parkirat na rit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1179 : 13 Marec 2011, 17:10:21
Jaz se začnem pa razburjat, da naj lenoba vstane ::). Pa npr na debelo revijo noče v rikverc, na blazino ji je pa danes celo ratalo, do jutri bi morali že kar obvladat cono... Cik in cap gre pa dosti počasneje haha :P



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1180 : 13 Marec 2011, 17:19:21
Moja se tudi včasih usede, ker ni čisto prepričana ali bove delali poslušnost ali cone :) Je pa fuuul poredna..veliko lažje se je učiti za BBh poslušnost kot pa na agilitiju zmotivirat psa da z veseljem šiba..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1181 : 13 Marec 2011, 19:52:29
Cik in cap nismo še začeli. Ne moreš vse prvi dan hehe. ;D Počas pa bo že.

In ker je zaenkrat tepih najina tarča (ga polagam na eno stopnico)....je mamin komentar..."aha..a pol naj js to nesem na trening in ga na poligonu dam na dilo gor?"  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1182 : 13 Marec 2011, 20:31:34
Citiraj
Moja se tudi včasih usede, ker ni čisto prepričana ali bove delali poslušnost ali cone Smiley Je pa fuuul poredna..veliko lažje se je učiti za BBh poslušnost kot pa na agilitiju zmotivirat psa da z veseljem šiba..

Moja je pa fuul poredna ko mora čakati da drug pes odlaufa ali oddela del treninga >:(!!! Me je imelo da bi kar prekinila z agijem!! Zdej jo pač privežem na drevo, ker zadržat zaganjanja ne morem, preusmeritev tudi ne pali... Tako da pač čakamo in poslušamo tuljenje ::). Tako da po pravici povedano imam na nek nači tudi jaz raje ko sva lepo na travniku in delava poleg, odlaganje.. Vse je bolj mirno in prijetno...

Citiraj
Cik in cap nismo še začeli. Ne moreš vse prvi dan hehe. Grin Počas pa bo že.

In ker je zaenkrat tepih najina tarča (ga polagam na eno stopnico)....je mamin komentar..."aha..a pol naj js to nesem na trening in ga na poligonu dam na dilo gor?"  Cheesy

Jazsem pa za prvo DN dobila cik cap. Potem po tretjem treningu pa cone. Cik cap ona ne kapira sploh, doma ji drsi in gre počasi, sploh nima zanimanja za delanje krogov, zunaj jo pa žoga tako zanima da sploh ne vem če dojema da gre okoli drevesa/ulične svetilke.. Se mi zdi da ko se jaz derem cikcikcikcik ona sliši samo žogažogažoga!! Me prav zanima koliko časa bomo rabili da dojamemo :P



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1183 : 14 Marec 2011, 18:24:50
veliko lažje se je učiti za BBh poslušnost kot pa na agilitiju zmotivirat psa da z veseljem šiba..

Ne morem se strinjat.
Za tisto tapravo tekmovalno poslušnost, ki traja tudi več kot 15, 20min v stalni koncentraciji brez odmora in nekih velikih nagrad... ga definitivno ni lažje zmotivirat  ;)  za par korakov v poleg na bližnjem travniku pa morda res.


ou, čara - Marshall od Ane ima veliko več kg kot Bina, pa tudi komot dela počepe  :P tako utrjujeta mišice  :)  počasi pa pazljivo, saj ni to stvar ki bi se jo naredilo v eni seansi (s tako kilažo). Pa še ravnotežju bi koristlo  :)

Z zadnjimi tacami na kako škatlo ali kaj takega - lahko si tud pomagaš da omejiš okolico, recimo da je neka ovira levo in desno in gre pes dejansko lahko samo nazaj (če je problem v umikanju riti). Pa jaz sem obvezno imela razdaljo do predmeta minimalno, u bistvu samo toliko, da je rabil stopit nazaj samo en korak, pa je že bil na škatli, tepihu, itd.
Lahko pa tudi utrdiš hojo nazaj, in mu zadaj postaviš recimo preprogo. Pa v trenutku ko se jo na svoji poti nazaj z zadnjimi tacami dotakne - klikneš. Potem tudi povežejo hojo nazaj + dotik površine z zadnjimi tacami. Potem pa samo višaš podlago.
Še bi se našel kak način. Saj ne more enako delovati za vse  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1184 : 14 Marec 2011, 19:03:07
Vidiš to je pa moj strah, kaj pa če ima že sedaj kaj s koliki.... :-[To bom prihranila za vrhunec. Sedaj obe zadnji taci dvigujemo na nek višji predmet-kao stopnica med balkonom in dnevno-10cm visok prag-tarča je pa preložen mali tepih-zaenkrat še...Pol bomo šli še na druge ovire-kako podrto deblo, zunanje stopnice, kup desk, škarpa pri babi (me lahk prideš inštruirat, saj si par hiš vstran doma od babi)  ;D

Pol bom jo naučila kak fanti lulajo (čeprav tudi ona kdaj dvigne taco inzmarkira) in pilile rikverc hojo-zdaj švedra levo/desno.

Marshal je itak norc na kup-ta pes je več v zraku kot na tleh in je ful fit, Bina res ni mišičasta.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1185 : 14 Marec 2011, 19:50:22
Ne morem se strinjat.
Za tisto tapravo tekmovalno poslušnost, ki traja tudi več kot 15, 20min v stalni koncentraciji brez odmora in nekih velikih nagrad... ga definitivno ni lažje zmotivirat  ;)  za par korakov v poleg na bližnjem travniku pa morda res.

Ufff meni je bilo pa veliko lažje driblati 1,5h poslušnosti z eno pavzo umes, kot pa zdaj imeti pol ure pozornosti na agilitiju..res da imam malo bolj navito psico, ki jo je težko obvladati brez vrvice, ampak razlika je ful..noja važno da se ona zabava ko krade žogice po poligonu..:) Baje da je z leti bolje...  :D

Cone, hojo nazaj okoli stvari sva nekako osvojili, mi je pa zanimivo ker noče držati tačke v zraku na ukaz..jo da in jo vzame..je to kakšen poseben postopek naučiti psa?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1186 : 14 Marec 2011, 19:55:31
Jap, Marši je sama mišica  :-*  ampak samo ga dala kot primer, da tud velikost in teža ni vedno merilo da se nekaj da/ali pa ne da.

Vseeno mislim da če se počasi dela na krepitvi tega dela telesa, da se bi tud to dalo kdaj izpeljat. Če seveda ni zdravstvenih problemov prisotnih, jasno. No meni je to ena najbolj zanimivih vaj, in tud Tery to rad počne  :)  nima pa že od začetka takega ravnotežja, nikakor ne  ;D  ga je dobil šele s časom - na začetku niti ni mogel sam držat tac v luft v sedečem položaju  ;)  

No - nama se je hoja nazaj izjemno popravila ravno s tarčo  ;D namreč pošiljala sem ga nazaj na preprogo, in klikala ko je s tacami stopil gor, in je v pribl. dveh seansah izboljšal hojo v rikverc in jo čisto zravnal. Poleg tega sem večala razdaljo in je moral več korakov naredit preden je prišel do preproge. Tudi zdaj mu hojo kliknem šele tedaj, ko se z ritjo nečesa prisloni, ali pa s tacami pride na drugo podlago - tako vzdržujem da hodi ravno in neomejeno daleč nazaj, ker pač hodi dokler nekam ne butne. Če veš kaj mislim  :)


Sanaa - izjeme potrjujejo pravilo  :P  načeloma pa psi veliiiiko raje lavfajo aktiven agi, in tudi logično je da ga lažje zmotiviraš za cca 30-sekundni lavf  :P  no, vsaj vsi ki jih poznam, vključno z mojim.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1187 : 14 Marec 2011, 19:57:57
Mi se moramo konstantno animirat, ker če ne je šnoflja na tleh-porkašpinača tile lovci od psov.

Počasi višaš kriterij in ko obvlada da dvigne in umakne taco-na neki točki tega ne nagradiš več, ampak počakaš da milisekundo dlje zadrži v zraku in tako počasi, počasi naprej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1188 : 14 Marec 2011, 20:06:08
Mi se moramo konstantno animirat, ker če ne je šnoflja na tleh-porkašpinača tile lovci od psov.

Japs.  :)  jasno da rabiš več domišljije da poslušnost narediš zanimivo v okolju z motnjami ali pod pritiskom, kot lauf čez ovire (govorim samo o potrebni motivaciji, da pes začne delat oz. da se mu delo zdi vredno zaradi lastnega zadovoljstva med ali po tem). No, u bistvu je vse odvisno od pristopa, ampak sama sem rabila vložit neprimerljivo več energije v motivacijo ob poslušnosti, še posebej ko sma tekmovala.
Je pa vsak pes individuum.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1189 : 15 Marec 2011, 12:18:41
Citiraj
Ufff meni je bilo pa veliko lažje driblati 1,5h poslušnosti z eno pavzo umes, kot pa zdaj imeti pol ure pozornosti na agilitiju..res da imam malo bolj navito psico, ki jo je težko obvladati brez vrvice, ampak razlika je ful..noja važno da se ona zabava ko krade žogice po poligonu..

Moja je pri agilitiju še zdaj na vrvici ::) Sicer ne več 10m, ampak ja, ni spuščena. Saj pomojem bo lahko kmalu, ampak na začetku je bla all over the place (samo tam ne kjer bi morala biti), in smo jo kar na štrik dal..



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #1190 : 16 Marec 2011, 17:41:50
Mhm to mi je znano.. ::) Za odpoklic pa kot da še ni slišala ane  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1191 : 16 Marec 2011, 18:20:17
Mi smo pa menda pridni. Ne verjamem, bom v petek preverla.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1192 : 16 Marec 2011, 18:23:44
Ohoho, ne da gleda in zaj*** v glavo, sploh se niti ni obrnila!! Potem smo začeli piskat z žogicopa je prišla bližje, ampak baba je brihtna, ve kje je ovratnica, in je v rikverc skakala! Na koncu je sedela 1m pred nama s trenerko in smo se gledale :o.. Potem sva jo pa na foro-daj tačko-in jo je držala za tačko, jaz sem jo pa privezala ::). Nevzgojenka.

Mi se moramo pa še pohvalit, da smo pokapirali cik in cap, oz vsaj na približno ;D! Pa cono na blazino tudi. Zdej pa naj zgine ta dež, morava vadit :P!



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1193 : 18 Marec 2011, 20:01:44
Saj vem, da sem žleht, ampak vas je res luštno brat >:D :D si predstavljam kako ta pasja žlehtnoba izgleda na poligonu :D


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 23 Marec 2011, 20:37:19
Bi mi kdo lahko lepo prosim razlozil kako se nauci prikimavanje ??? A se s tarcama lahko to uci ali kako drugace? Hvala vseeeem za pomoc!  ;D ;D

I rather die than stay away from my big love- dogs !


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1195 : 23 Marec 2011, 21:54:03
Jaz sem klikala samo izbrane premike glave in nagrajevala vedno nad njo pa je zelo hitro pogruntala.
Sicer pa lahko daš tarčo na tla in klikaš, ko pogleda dol oz, se skloni, nagrajuješ pa tudi vedno zgoraj, da dobiš cel 'kim'. ::) ;)


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 23 Marec 2011, 23:29:46
Hvala za odgovor...upam da nama uspe... :D :D Mas mogoce kje kaksen video kako to zgleda...da vem kaksen "kim" pricakovat :D

HVALA SE ENKRAT!!!

I rather die than stay away from my big love- dogs !


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1197 : 23 Marec 2011, 23:56:27
Tega še nisem snemala, čeprav ga zna že 1 leto. Moja res globoko kima, skoraj do tal (ko sedi). Na začetku valda začneš s plivimi premiki glave navzdol, potem stopnjuješ.

Jao, odkar zna kimat, težje dela 'buli vaje' za samokontrolo, ker namesto, da bi samo gledala pred mano vame, vedno začne prikimavat :P


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #1198 : 24 Marec 2011, 08:45:35
Citiraj
Jao, odkar zna kimat, težje dela 'buli vaje' za samokontrolo, ker namesto, da bi samo gledala pred mano vame, vedno začne prikimavat

Moja pa sploh ne zna kimat, pa med intenzivnim buljenjem vedno prikimava oz prikima vsaj na začetku! ::) :)



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1199 : 24 Marec 2011, 10:14:18
Tega še nisem snemala, čeprav ga zna že 1 leto. Moja res globoko kima, skoraj do tal (ko sedi). Na začetku valda začneš s plivimi premiki glave navzdol, potem stopnjuješ.

Jao, odkar zna kimat, težje dela 'buli vaje' za samokontrolo, ker namesto, da bi samo gledala pred mano vame, vedno začne prikimavat :P

hvala ti! Porocam kako bo... Drugace pa sem si vaju pogledala na posnetkih in vama super gre!:) Moja visavka je stara ze 10let,pa ima valovanja..to pomeni,vcasih bi delala bolj zivahne trikce...vcasih pa samo tiste mirne,bolj na mestu:D ...zato je odkimavanje in prikimavanje super za njene mozgancke pa se njeno terriersko razpolozenje. :) 

I rather die than stay away from my big love- dogs !