Katero hrano izbrati?

Nika · 44250

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #120 : 27 Julij 2009, 13:03:32
Očitno so se v Sloveniji volkovi zelo polenili, saj imamo divjadi toliko, da povzroča veliko škode, nam skače pod avtomobile, volkovi pa masovno koljejo črede drobnice.
kar se hrane tiče, pa takole:
glede na to, da imam pse že veliko let, sem temu primerno zamenjala že veliko vrst hrane. Pse sem imela, ko pri nas sploh niso prodajali hrane za pse in mačke, razen Mirne Rovinj, ki je proizvajala grozljive konzerve Maca in Cuko. Vsako, ki sem jo odprla, me je vrgla na tazadnjo  :'(. Potem so se na tržišču pojavili nekakšni kosmiči, napihnjen riž, testenine, v Italiji pa tudi različne vrste briketov. Da smo v Jugoslaviji dobili brikete za pse in mačke, je preteklo kar nekaj vode.
Ne glede na vse, sem vedno stremela k temu, da sem hrano kupovala v specializiranih trgovinah (seveda, ko so se pojavile).
Ko izbiram vrsto hrane, veliko sprašujem druge skrbnike, izkušene rejce, tekmovalce, prijatelje, znance, informiram se v trgovinah (nikoli pri veterinarjih, ker prodajajo le Hills in Eukanubo,...), njihove izkušnje mi veliko pomenijo.
Kolikor se spomnim: Hills, Eukanuba, Chicopee, Bosch, RC, Nutra nuggets, Belcando, Technical, in še kaj,...
Z vsemi sem bila zadovoljna, vsi psi so se odlično počutili, mladiči so krasno odraščali, psi so dosegli visoko starost. Imela sem in sedaj zopet imam lepe razstavne pse, na katere sem vedno ponosna.
Trenutno uporabljam Biomill in Belcando Multi croc, z obema sem zelo zadovoljna.
Na kaj sem najbolj pozorna: skoraj najbolj na to, v kateri državi se hrana proizvaja (napr.: švicarjem in nemcem zaupam, italijanom pa nikakor!).
Od tu dalje pa gledam sestavine, sprašujem in seveda tudi preizkušam.
Ne zanimajo pa me visoko zveneča imena o čudežnih, naravnih hranah, in druge razne marketinške poteze. Pe je pes in ni človek, saj dandanes pojemo mi več konzervansov in umetnih barvil, kot naši psi. Tudi mi ne jemo samo škampov in kaviarja, ampak jemo tudi navadno pašto z maslom ali pa fižolovo mineštro.
Moji psi poznajo tudi vso našo hrano, čeprav jih z njo ne hranim, rada pa jim dodam kakšno malenkost, ki mi ostane, seveda, če je za njih primerna.
Sami pa pojedo ogromno sadja, pa ne zato, ki bi jih jaz hranila z njim, ampak zato, ker ga sami porabutajo na našem vrtu in okolici. In to prav vse, od lubenic do fig, jabolk, hrušk, sliv, grozdja, češenj,... Tega pojedo toliko, da jim moram v sezoni sadja  zmanjšati količino briketov, ker se vsi brez izjeme zredijo.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 27 Julij 2009, 18:35:50
Karmen, kaj je pa narobe z Italijani, da jim ne zaupaš?  ;D
Lana hranim s Trainerjem fitness in sem zelo zadovoljna. Super dlaka, super prebava... Je pa ob tej poplavi pasjih briketov res težko najti "prave".

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #122 : 27 Julij 2009, 19:04:31
Jaz zelo priporočam Royal Canin, glede tega kakšne vrste pa brikete.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #123 : 27 Julij 2009, 19:08:54
Italijanom ne zaupam, zaradi tega, ker so po mojem mnenju v Evropi največji potencialni povzročitelji neumnosti, kadarkoli se jim pokaže priložnost. Že najmanjša možnost pridobitve denarja na nelegalen način, pa naj bo to ogrožalo zdravje ljudi, živali pa sploh, jih pripelje do tega, da bodo v hrano dali karkoli, samo da bodo dobro prodajali, s čimvečjim prihrankom, ne oziraje se na posledice.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 27 Julij 2009, 21:19:47
Zanimivo... Jaz pa Američanom ne zaupam in to iz enakega razloga, kot ti Italijanom ne. Sicer sem pa na Trainerju pristala tudi zato, ker je Lan razvajena rit in so to edini briketi, ki jih je. Poskusila sem z veliko različnimi testerji, pa večino hran niti povohal ni. Bomo videli, kako se bodo briketi obnesli dolgoročno... Glede na sestavo so mi všeč.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #125 : 28 Julij 2009, 10:33:48
No Italijani znajo spackati skupaj kar solidno hrano, čeprav se mi dozdeva da hudo pretiravajo s koruzo. vsekakor še vedno raje dam psom italijanski zvarek kot ameriškega. Nekaj žaklov Trainerja smo dobili tudi pri nas in ga pofutrali. Reči moram, da se posamezne vrste Trainerja med seboj zelo razlikujejo po kvaliteti - od podna do povsem solidne hrane.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #126 : 28 Julij 2009, 11:34:37
No, jaz sem po študiranju hrane teh in drugačnih skupaj z mamo (ki je že od nekdaj takga mnenja, brez da bi kaj o hranah prebrala) da ne bom nič kaj komplicirala. Psica mi je vse, jaz pa vzamem neko srednjo kvaliteto (RC, propac, Bosha ravno ne, ker ga tule ne dobi...) Tudi dobi kako zajemalko goveje juhe, kaj mesa...Mislim da ji ravno salame, s katerimi jo futram ko vadima povzročajo največ težav-prdi. ::)

Če boma pa postala zares akrivne-tekmovalni agi, vsakodnevne dolge ture, vikendaški hribolazanje po cele dni, ali pa si jaz umislim, da bi se  še z IPO programom ukvarjala in če ta hrana ne bo zadoščala, bom šla na kaj bolj energijsko polnega. Dokler je Bina zdrav, srednje aktiven pes, pa ji ni nič hudega če je kaj bolj balastnega, manj beljakovinskega, energičnega. Res je ne bom šla zdaj z zanič hrano futrat. Občasna pregreha s kakimi Pedigree priboljški (otroci prinesejo, bica..) in pa nekvalitetna konzerva, kot dodatek-ne naredi kaj slabega. Če je pes zdrav!

 Kar je novega na tržišču z veselejem pustim ostalim, da jo testirajo vsaj 15let in če bo pes tako dolgo zdrav in fit-juhej, prešaltam tja. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 28 Julij 2009, 15:26:32
Lanabela, se popolnoma strinjam. Lan je raco in riž, ki ne vsebuje koruze in so po mojem mnenju med kvalitetnimi briketi. Ostali briketi te znamke pa imajo vsi zraven koruzo, razen riba je mislim da tudi nima.
Osebno bi mi bil AG zelo všeč, če ne bi pri čisto vseh hranah pisalo zrna koruze. Ja pa saj nimamo kokoši.  :) Briketi z visokim odstotkom beljakovin (Orijen itd.) mi pa sploh niso všeč, pa tudi če imajo 10 zvezdic.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #128 : 28 Julij 2009, 16:40:25
Saj s koruzo ni nič narobe, če pes ni občutljiv nanjo, če jo ni preveč in če je v prebavljivi obliki. Kadar skuham za pse, pogosto skuham polento - imajo jo zelo rade.


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 28 Julij 2009, 17:17:53
Lp :) Vidim da je ta tema zelo zanimiva. No tudi jaz sem se spraševal katera hrana bi bila za Archa najbojša.Ker pa je Arch bol aktiven pes sem tudi jaz začel gledati sestavo hrane.Poskusil je kar nekaj vrst hrane,po začetnem navdušenju ga je kmalo minilo ni potem smo ga morali spodbujati, da jo je pojedel.Sedaj ima Orijen in dokler jo bo jedel ne glede na ocene mu jo bom daju. Mislim da je treba prisluhniti tu di psu ,skašnim veseljem hrano poje.
 PS. To ni reklama za hrano.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 29 Julij 2009, 07:26:40
Kar se tiče koruze - Star je bil nekaj časa na briketih, ki so vsebovali koruzo, potem pa cca. 2 meseca na briketih brez koruze. Kaj se je zgodilo? Od soseda mi je 2 al 3x domov prinesel cel štok koruze, ga oluščil in pojedel.  :D Tako, da mu je očitno manjkala.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #131 : 29 Julij 2009, 10:05:34
Požreti znajo tudi šrot, namenjen za kokoši. Prebaviti ga ne morejo ( bi ga, če bi bil dobro kuhan) in gre ven cel v nespremenjeni obliki. V večjih količinah pa lahko povzroča kar resne težave.


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 29 Julij 2009, 12:09:07
Polenta se mi občasno zdi super, ne pa vsak dan. Zato sem načeloma proti briketom s koruzo.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 29 Julij 2009, 19:03:12
Uh...ste se razpisali... :o

Huh...torej...zdaj pa že lahko tudi sama kaj povem o visokobeljakovinskih, kakovostnih hranah...

Se mi zdi, da se bom začela precej strinjati z Lanabelo. Moja psička je dobila za poskusit Orijen in Acano. Ker naj bi bila to res kvalitetna hrana, pa ''puuuno'' zvezdic. (Orijen celih 6, Acana 5-6.) Mi je bilo vseeno za ceno, zanimalo me je kako se bo hrana izkazala. Obe je jedla z nenormalnim veseljem. Orijen samo za poskusit, ker je bilo blato čisto pretrdo, če mene kdo kaj vpraša. In zdaj je na Acani že kakšnih 10 dni. Naj povem, da prej ni imela nobenih težav. Nobene driske, niiič. Zdaj je pa blato čudno. Enkrat mehko, drugič čisto pretrdo, kakat hodi po trikrat na dan in vedno je tako, da ne more normalno iztrebljati. En kupček tu, en kupček čez 5 metrov in še ne spravi vsega iz sebe...  ::) ::) Sama packarija...

Ko to vrečo poje bomo najbrž poskusili rajši z AGjem, ki ima nekoliko več žitaric, tudi koruzo. Mogoče ji pa res to manjka za boljšo prebavo, pri Hillsu ni bilo NOBENIH težav...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #134 : 30 Julij 2009, 00:28:02
Potem pa ostani na Hillsu.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #135 : 30 Julij 2009, 09:27:43
Zdaj je pa blato čudno. Enkrat mehko, drugič čisto pretrdo, kakat hodi po trikrat na dan in vedno je tako, da ne more normalno iztrebljati. En kupček tu, en kupček čez 5 metrov in še ne spravi vsega iz sebe...  ::) ::) Sama packarija...

Tudi pri našem Asu opažam isto... Zdaj je na Acani malo več kot 2 tedna in še niti enkrat blato ni bilo tako kot bi moralo biti!  ??? Joj... Očitno bo treba spet menjati.  :( Očitno mu sestava ne paše, pa naj ima še toliko zvezdic... Drugače pa ima tele brikete ZELO rad, obnesejo se celo kot priboljški za nagrado!  :-\


panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 30 Julij 2009, 10:52:20
Po nekajmesečni "študiji" raznih hran sem že skoraj tri mesece na Orijenu, najprej Adult, sedaj 6 Fish.
O hrani lahko rečem same pohvale. Pes je dolgodlak, star dobra štiri leta, dlaka je lepa, iztrebki so kompaktni, lahko rečem segmentirani, kot se za pse in njihove daljne sorodnike spodobi. Dajem mu spodnjo predpisano količino hrane, saj poleg tega dobi še različno sadje, jagodičje, zelenjavo... Pes je živahen, malo ga je pobralo na teži, pridobiva pa mišično maso.
Do menjave sem bil na Hillsu, a so bili iztrebki po količini pravo nasprotje tem sedaj, večji, mehkejši...
Moram reči, da pes ni bil nikoli izbirčen pri briketirani hrani, ponujam pa mu, kar se mi zdi da je za to živalsko vrsto najbolje.
Morda bom prešel kasneje na Acano iz linije Provincial, ko bo le ta dobavljiva pri nas.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #137 : 30 Julij 2009, 14:15:37
Mene pa glede na eksperimentiranje z menjavami hran problemi z iztrebljanjem prav nič ne presenečajo. Z mnenjem o pretrdih iztrebkih po Orijenu se ne strinjam, ker morajo biti le ti taki, da se praznijo tudi analke.

Če ste zamenjali kar nekaj hran, potem je prva "terapija" za normalizacijo prebave po menjavah dodajanje kvalitetnih probiotikov (najbolje v obliki navadnega kvalitetnega probiotičnega jogurta - LCA npr., jaz dam kar celega, ko smo imeli z Ajko hude probleme je dobila celo več kot enega na dan, pa ima 23 kg). Tako črevesni flori pomagamo, da si opomore. Jogurt dajemo vsaj teden dni (jaz sem ga dajala 14, naslednjih 14 pa sem frekvenco uživanja postopno zmanjševala)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #138 : 30 Julij 2009, 19:20:49
Tudi jaz imam s famozno visoko beljakovinsko hrano same pozitivne izkusnje. Psica je (vsaj) 8 let stara mesanka z dogo, torej seniorka velike pasme, ne prav aktivna, z zgodovino dermatoloskih tezav in erlihijo. Od kar smo na Orijenu (6 fresh fish, skoraj leto dni), je super. Koznih tezav, razen v obdobju cvetenja dolocenih dreves na cvetni prah katerih je alergica, nima, redno ji pregledujem kri in so vsi parametri super (z ledvicnimi vred), urin ima bp, pocuti se enkratno, iztrebki so taki kot morajo biti, torej kompaktni in majhni. Njihova oblika se spremeni (v malenkost manj formirane) kadar poje preveliko kolicino hrane (doziram na oko in vcasih pac podlezem "sad puppy" pogledu).
Jasno, je pa vsaka zival drugacna, tudi jaz vem za kar nekaj psov, ki jim ta hrana, kljub postopnemu uvajanju ne ustreza, jim je premocna. Sele ob "redcenju" z vlakninami ali oh je prebava taka kot mora biti (je pa v tem primeru kolicino potrebno prirediti, saj samo dodatek OH vodi k hitremu pridobivanju teze).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 30 Julij 2009, 22:03:35
Hmmm...mislim, da bom poskusila to z jogurtom. LCA kar navaden, kot bi zase kupila?  :-[ To bi šlo.  ;D

Sicer pa...bom videla še naslendnja dva tedna, kako bo...pa se potem dalje odločala.  :)

Najbolj pa najbrž res drži, da kar je za enega psa odločno, je za drugega lahko slabo in obratno.  ;) Podobno, kot jaz nikoli ne bi jedla pečenke, moj oče jo pa obožuje.  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #140 : 31 Julij 2009, 11:19:01
Tudi pri nas se Orijen odlično obnese, najbolj od vseh drugih briketov doslej. Imam dve šicujki, se pravi dolga dlaka, za pasmo je značilna požrešnost, kar hitro pripelje k debelosti, sta obe zelo aktivni (vsak dan dolgi sprehodi v hribih).

Takoj na začetku, ko je bila starejša psica mladiček, je jedla Nutro. Takrat je bila izbira na trgu neprimerno manjša kot doslej. Dokler je psica rasla in se razvijala, ni bilo problemov razen tega, da se je briketov občasno naveličala. Zato sem ji vmes dajala tudi Royal Canin za šicuje, pa se ji je v treh tednih dlaka obupno poslabšala, zato smo šli nazaj na Nutro. Enkrat sem ji ponudila tudi Bosch, pa jih ni niti povohala. Potem se je pojavil Belcando. Na začetku jih je imela zelo rada, potem pa sem ji za pokušino dala tester Special Croc. Psica je celo noč bruhala in driskala do onemoglosti. Še potem, ko je bila že čisto prazna, jo je še naprej gnalo na bruhanje in driskanje. Potrebovala je kar nekaj časa, da se je spet sestavila z zdravili in dietnimi briketi. Od takrat nobenega okusa Belcanda ni hotela več niti poskusiti. Pa smo šli spet na Nutro. Takrat je bila psica tudi že odrasla in do konca razvita in začela se je rediti. Ni bilo važno, koliko sem ji omejila hrano, še naprej se je redila. Psica je sicer zelo aktivna, navdušena nad dolgimi sprehodi, planinarjenjem (še po skalah pleza kot koza), ampak kljub temu je pridobivala težo, še zlasti poleti, ko zaradi pasemskih značilnosti (kratek gobec, odlakanost) ne more biti tako aktivna kot na primer v hladnem vremenu. Hkrati so se začela ponavljati vnetja mehurja. In smo presedlali na AG. Vnetja so izginila (AG vsebuje brusnice za zdrava sečila), dlaka super, energije veliko, vse bp, ampak teža je še vedno ostala problem.

Takrat je bilo za psico že tudi leglo. Mladički sem hranila najprej z Nutrom, potem z AG-jem. Ena od njih je ostala doma. Njena presnova je popolnoma drugačna od mamine. Njo je treba prej dodatno futrat, da ima optimalno težo, kot jo dajat na dieto. Torej dva popolnoma različna organizma ob isti prehrani.

Lansko poletje sem psici nekaj časa hranila z NatureDiet, prvič z visokobeljakovinsko hrano. Psici sta imeli ogromno energije, starejša je shujšala, obe sta se zelo nabildali in vse je bilo bp, dokler nista začeli zaudarjat. Smrdelo jima je iz gobca, smrdela je dlaka, starejši so smrdele tudi tace. Pa smo šli nazaj na AG. Smrad je izginil, ampak starejša se je kljub nezmanjšani aktivnosti spet začela redit.

S tem seveda nisem bila zadovoljna in novembra lani sem nabavila Orijen. Nanj nimam prav nobenih pripomb. Končno se je starejša nehala redit, celo shujšala je in ima zdaj super postavo. Obe sta nabildani. Dlaka je super. Energije za izvoz. Brikete jesta z velikim apetitom. Smradu nobenega, analke se ne polnijo. Vmes sem jima en mesec še futrala stare zaloge AG-ja in TOTW (kupljen majhen žakel po pomoti), pa sta se obe zredili in odvečno težo izgubili, ko sta spet začeli dobivati Orijen.

V tem času, odkar ju hranim z Orijenom, sta bili obe preventivno temeljito veterinarsko pregledani, narejena je bila tudi popolna krvna slika in rezultati so bili bp. Po oceni veterinarja sta obe psici v odličnem stanju, ledvica in jetra optimalna itd.

Kakci:

Nutro - ogromni
AG - manjši, ampak še vedno veliki
NatureDiet in Orijen - najmanjši, najbolj kompaktni

Prehodi na hrano visokega ranga (AG, NatureDiet, Orijen, TOTW) so bili vsakič brez vsakega problema, nobene driske ali česa podobnega, pravzaprav mi postopnega prehoda sploh ni treba delat.

V vseh teh letih iskanja najprimernejše hrane za moji psici, sem se ravnala predvsem po njiju. Na primer, Nutro je (bil vsaj včasih) priljubljena hrana med lastniki šicujev, saj se je zanje najbolje obnesel, tudi Bosch se pri mojih znancih dobro obnese. Vem, da je Belcando zelo kvalitetna hrana, prav tako AG, da ne govorim o NatureDiet. Ampak te hrane mojima psicama nista odgovarjali. Vedno je treba gledat, kaj paše tvojemu psu. Mojima najbolj ustreza Orijen, kar je potrdil tudi veterinarski pregled. Verjetno ju bom preventivno dala pregledat vsako leto, že zaradi klopnih bolezni, ker živimo sredi host, tako da bom tudi iz izvidov vedela, ali so ledvica, jetra, prebavila v dobrem stanju.

Doma imamo zdaj tudi slabe tri mesece staro psičko mešanko, ki je bila v leglu hranjena z briketi s pumpe. Ko je pri sedmih tednih prišla k nam, smo jo takoj začeli hraniti z NatureDiet in Orijenom. Blato je bilo na začetku nekoliko bolj mehko (ne driska!), ampak se je hitro normaliziralo. Psička se odlično razvija (bo velikosti NO), je zelo živahna, veterinarsko bp. Upam, da bo tako tudi naprej, bo pa zanimivo opazovat psa, ki je že od mladih nog na Orijenu in NatureDiet.

Vsak naj daje svojemu psu tisto, kar vidi, da njegovemu psu najbolj ustreza. Razumem pomisleke glede visokobeljakovinske hrane, tudi jaz sem jih imela, ampak pri mojih psicah so se izkazali za neosnovane. Upam, da bo še tako naprej.



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 31 Julij 2009, 22:23:47
Tudi jaz sem pred časom svoji psici (shih tzu) kupila Orijen. Z vsem sem bila zadovoljna, razen z njenim blatom. Bilo je zelo mehko cela dva meseca. Vmes tudi zeloo mehko!
Ker ima dolgo dlako, je precej blata ostalo na njeni dlaki ali pa ga sploh ni do konca izločila, sledilo je tuširanje po vsakem sprehodu, potem seveda še česanje, da se ji nebi vse zavozlalo...  ::)

Kalsang, kot si napisala, se je pri vaši psički to kasneje normaliziralo. Po kolikšnem času pa?

Zdaj sem kupila AG in je blato popolnoma OK. Saj vem, da je tudi AG zelo kvalitetna hrana, tako, da me ne skrbi, pa vendarle sem upala, da ji bo Orijen ustrezal.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #142 : 31 Julij 2009, 23:53:03
Pri mojih šicujkah blato na Orijenu nikoli ni bilo mehko, niti med menjavanjem hrane ne.

Pri mešanki mladički pa je trajalo par dni, manj kot en teden, da je bilo blato normalno. Meni se to ni zdelo nič posebnega, glede na to, kako so jo hranili v leglu in je bila sprememba kar velika. Če bi bila driska, bi ukrepala, tako so bile pa samo mehke klobase par dni.



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 01 Avgust 2009, 09:19:51
Ja, saj jaz sem tudi upala, da bo to trajalo par dni, potem pa bo v redu. Ampak ni bilo. Bova kar AG papcale  :)

Lep dan!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #144 : 05 Avgust 2009, 14:41:31
Mi smo na Boshu in zdaj bomo nekaj časa vztrajali pri njem. Vsak mesec drug žakelj res ni dobra ideja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!