Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264125

nata

  • Gost
Odgovori #360 : 30 April 2011, 16:54:22
ok davor ...
po tvoje ....


psi ne smejo bit spuščeni, psi morajo biti na meterski vrvici in JASNO pod kontrolo in nositi morajo nagobčnik ....

nooo zdaj pa ti meni blondi razloži prosim ... kje pa ti/nekdo psa zlaufa potem, če si/je doma v bloku??? a se povabiš h komu na obisk, ki ima bajto in velik ograjen vrt??? (k meni te še ni bilo ... ne zlaufat psa, ne pogledat kako moje žvali živijo ne pogledat mladičev in zakaj taka cena .... samo v opozorilo ... mladiči v enem tednu grejo veš)

 :D :D :D :D :D :D ampak ti pa si .... daj si raje plišastega omisli no ...




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 30 April 2011, 16:58:51


Aja, proti ograjenim pasjim parkom pa sem še bolj kot proti zavezovanju, tu se sploh ne morem odločit kaj je večja neumnost  >:(



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #362 : 30 April 2011, 17:04:20
ne vem kje sem omenil nagobčnik ?

Citiraj
kje pa ti/nekdo psa zlaufa potem, če si/je doma v bloku??

takšne zadeve ponavadi odgovoren lastnik pomisli preden si nabavi psa. In da, moja se zlaufa v ograjene vrtu ter na ograjenem posestvu, sva srečna  vsakega ki se povabi in tako zlaufa tudi svojega psa. Če ne bi bilo tega imam tle dva kdja z primernim prostorom bliz.
Lahko pa vprašaš tule kmeta, ki ima to nesrečo bližine bloka, kaj si mislil o zlaufanju psov na njegovem travniku, ki zgleda kot soška fronta in kdo mu bo vrnil storjeno škodo. Nimate nič kaj več pravic kot ostali državljani, zgolj ker imate pse

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 30 April 2011, 17:09:08
S pasjimi parki nebi bilo pomoje nič narobe, samo bi to morale biti res velike površine, recimo take, da jih okol in okol ograje vsaj okol pol ure prehodiš. Tako bi se psi razporedili znotraj parka. V neke majhne ograjce moje nebi tlačla, prevelika nevarnost, da pride do prepirov, sej se psi nimajo kam umaknit.

Drugače pa imam mojo psico večino spuščeno,  tut kdaj v mestu (kadar dežuje, sredi noči, kadar je manj ljudi vglavnem). Se zna zgodit, da bom kdaj dobila kazen zaradi tega, pa pač bom. Ampak je vsaj nemoteča za okolico, v pse ne rine (razen z dovoljenjem), ljudi pa tudi ignorira. Na travnikih in v gozdu (na srečo nima lovskega nagona, je zadnjič srne z razdalje ene 10m samo opazovala z mano, pa je bila odvezana) je tudi skoz spuščena, primem jo samo, kadar se s kom srečamo, zaradi uvidevnosti, ker vsi ljudje ne marajo psov.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 30 April 2011, 17:09:44

trgovine kot vrtci so posledica delovne družbe; pač otroci so v trgovini ker starša delata ćez dan, ni varstva..etc zaradi obče družbene koristi je to pač stvar strpnosti.
Da pa je otrok otrok pa mislil da ni potrebno poudarjati

Je pa zanimivo, da se vedno debata odgovornosti, konča z kazanjem prstom na mulce. Ne samo, da je primerjava ža večino normalnih ljuidi neokusna, saj se enači psa in otroka, gre zgolj za prelaganje krivde


Ne vem kako ti rata vedno najdt en izgovor za ljudi? Otroci so v trgovini ker starša delata čez dan? Ne me hecat. Moja mami je delala po 9 ur, ko sem bila froc, pa me ni potem peljala v trgovino se igrat. In ja otrok je otrok, samo ni vsak otrok nevzgojen jesihar. Tako da ne išči za vsakega nevzgojenega mulca izgovore v natrpanem delavnem urniku in dejstvu, da vsi otroci ne dobijo varstva v vrtcu. Se mi zdi, da so ravno zato eni tako nevzgojeni, ker starši sami sebi iste izgovore v glavo dajejo kot si jih ti naštel. Z otrokom se je treba ukvarjat, ne pa ga postavt v štacuno, da sam teče naokoli.

Jaz te stvari o mulcih komentiram samo zato, ker si eni ljudje tako radi zatiskate oči pred tem kakšni kot družba dejansko smo...

In ja, flexiji so nevarni. Pa sem sama, ko sem imela psa, tega sicer velikokrat vodila ven na flexiju, a zgolj na 1-2 metrih dolžine. Ker kolesarja ki ti pelje za hrbtom ne boš slišal, on pa ne bo videl štrika in se lahko hitro kaj naredi.



nata

  • Gost
Odgovori #365 : 30 April 2011, 18:43:27
ne vem kje sem omenil nagobčnik ?

takšne zadeve ponavadi odgovoren lastnik pomisli preden si nabavi psa. In da, moja se zlaufa v ograjene vrtu ter na ograjenem posestvu, sva srečna  vsakega ki se povabi in tako zlaufa tudi svojega psa. Če ne bi bilo tega imam tle dva kdja z primernim prostorom bliz.
Lahko pa vprašaš tule kmeta, ki ima to nesrečo bližine bloka, kaj si mislil o zlaufanju psov na njegovem travniku, ki zgleda kot soška fronta in kdo mu bo vrnil storjeno škodo. Nimate nič kaj več pravic kot ostali državljani, zgolj ker imate pse


davor ... jaz imam hišo z velikim ograjenim vrtom (nekajkrat napisano) in JA mislila sem na to predno sem si omislila 3 pse in JA moje se zlaufajo pri meni doma in JA moje so na flexijih in JA moje so tudi spuščene in JA imam jih pod kontrolo VEDNO.... zakaj??? .... ker imam primerno vzgojene pse .... in ŠE VEDNO sem mnenja, da se pes brani ko ugizne ....

dej pejt rajš kres kurit no ....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #366 : 30 April 2011, 19:10:02
Pasji parki bi bili v redu, vendar bi morale to biti velike površine, na katerih se dejansko lahko pošteno sprehodiš, ne pa malo večje kletke. V parke namenjene psom  nesocializirani ljudje s psi ali brez njih, ki jih moti družba spuščenih psov ne bi imeli vstopa.  V nekaterih mestih, kjer so uveljavili strogo privezovanje psov, imajo vsaj tretjino vseh javnih parkov namenjenih za spuščene pse. Pa še kakšno plažo za povrhu, če jo premorejo. Načeloma pa se najbolje obnese, če se ljudi in njihove pse pusti lepo pri miru, dokler ne povzročajo težav.

Citiraj
ker veliko lastnikov psov dela sranje, nastradajo tudi tisti ki ne. Pa vzamte to pač kot solidarnost


Napak. Zelo malo ljudi povzroča težave in če zaradi tistih, ki povzročajo težave nastradajo tisti, ki jih ne, se temu ne reče solidarnost ampak represija.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #367 : 30 April 2011, 19:20:54
na podlagi česa si prepričana,  da ni veliko težav ? kar nedvomno ne drži za moj kraj, še manj (kot mi je rečeno) pa za ljubljano ?

Citiraj
sem mnenja, da se pes brani ko ugizne ..

še dobro da ne vzrejaš raznih večjih pasem: spuščen pes, ki še ob tem ugrizne to kar se njegovemu lastniku zdi za moteče ali mu gre na živce...kot sem že rekel: kam razum već ne more, mora zakon

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #368 : 30 April 2011, 19:27:32
Na podlagi lastnih dolgoletnih iskušenj (in verjemi da imam priložnost spoznati pse in njihove lastnike tudi iz  najslabše strani)


nata

  • Gost
Odgovori #369 : 30 April 2011, 19:38:28
na podlagi česa si prepričana,  da ni veliko težav ? kar nedvomno ne drži za moj kraj, še manj (kot mi je rečeno) pa za ljubljano ?

še dobro da ne vzrejaš raznih večjih pasem: spuščen pes, ki še ob tem ugrizne to kar se njegovemu lastniku zdi za moteče ali mu gre na živce...kot sem že rekel: kam razum već ne more, mora zakon


čakaj a zdaj grizejo samo velike pasme .... včasih si tukaj nakladal kakšen travme povzroča ugriz čivave ....  :D :D :D :D :D :D :D :D

joj joj joj davor  :D :D :D :D :D :D :D :D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #370 : 30 April 2011, 19:51:06
bi z težavo to trdil, glede na to da so čivave tretje po številu ugrizov v ZDA "smaller breeds might be more genetically predisposed towards aggressive behaviour than larger dogs."; je pa res da ko dobiš ugriz kakšnega večjega namenskega psa, so tudi posledice večje, tko da kar ostani pri pudljih, ki ti le služijo da ostrahuješ sosedjo otročad  ;)

Citiraj
Na podlagi lastnih dolgoletnih iskušenj (in verjemi da imam priložnost spoznati pse in njihove lastnike tudi iz  najslabše strani)
 

torej zate ni podlage za zakon, ki predpisuje obvezen privez psa (in ga ima tudi ostala Evropa tko mimogrede) ?
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #371 : 30 April 2011, 20:04:21
Ne, niti najmanjše podlage ni za obvezno privezovanje (ki ga mimogrede niti slučajno ne pozna cela Evropa almpak je bolj izjema kot pravilo, načeloma pa je omejeno na posamezna mesta)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #372 : 30 April 2011, 20:13:06
edina boljša alternativa temu je, da zakonodaja smatra pse kot lastnino, ki če naredi škodo mora za njo lastnik popolnoma kazensko odgovarjati in odškodovati (nekaj takšnega imajo v angliji) in že po logiki većina raje uporablja povodec. Za nekaj takšnega pa potrebuješ pravni organ in nadzor,  ki deluje . Pa tudi vaše ščipanje in luknjice ne bi bile več opcija  ;)

 Če pa se zanašaš na dobrobit in razum ljudi imaš manj izkušenj kot ti jih pripisujem

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #373 : 30 April 2011, 20:14:28
bi z težavo to trdil, glede na to da so čivave tretje po številu ugrizov v ZDA "smaller breeds might be more genetically predisposed towards aggressive behaviour than larger dogs."; je pa res da ko dobiš ugriz kakšnega večjega namenskega psa, so tudi posledice večje, tko da kar ostani pri pudljih, ki ti le služijo da ostrahuješ sosedjo otročad   ;)

torej zate ni podlage za zakon, ki predpisuje obvezen privez psa (in ga ima tudi ostala Evropa tko mimogrede) ?
 

pa ti res nisi normalen  ??? ??? ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #374 : 30 April 2011, 20:35:49
Točno tako. Saj v bistvu že sedaj lastnik odgovarja za vso škodo, ki jo naredi pes. Naj plačujejo tisti, ki delajo škodo, druge pa naj se pusti lepo pri miru.  Zdaj pa imamo situacijo, ko spuščeni vaški cucki pobijajo drobnico in divjad, pa lastnikom kao nihče nič ne more, psi takih ali drugačnih veljakov terorizirajo okolico, pa se ne zgodi prav nič ne psom in ne njihovim lastnikom. In čeprav se največ ugrizov in prometnih nesreč zgodi zaradi psov, ki pritečejo iz domačega vrta (bodisi da sploh ni ograjen, bodisi da je ograjen slabo, bodisi da se strga s ketne) so vedno ob vsakem ekscesu na udaru samo tisti, ki svoje pse sprehajajo. Čeprav so redno sprehajani psi, ki so pod nadzorom in ki se vsaj delno tudi prosto gibljejo in se medsebojno družijo daleč najmanj problematičen del pasje populacije.

Torej po tvoje naj zato, ker nimamo pravnega sistema, ki bi deloval pustimo kriminalce lepo  pri miru, saj jih itak ne morejo dobiti in kaznujmo tiste, ki jih lahko, pa čeprav ne povzročajo niti težav niti škode? Zakone imamo itak tako dvoumno napisane, da se najde kazen za vsako stvar ki jo počneš.



Bela Tisa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #375 : 01 Maj 2011, 14:56:14
Lanabela in drugi, ki imate spuščene pse, a vseeno pod nadzorom, saj vas razumem in ne obtožujem. Pravzaprav se zavedam, da bi ob striktnem izvajanju zakona o privezovanju psov, bili ravno takšni psi največje žrtve. Kot sem že rekla, takih je na žalost premalo. 
In NE, ne bojim se psov. Sprehajam se tako z NO, kot RW, ali TT. Lahko se sprehajamo po naravi ali po urbanem okolju. Vsak posebej ali v paru, vendar vsi na povodcu ali fleksiju, če se kdo približa, gredo na poleg in se pač umaknemo toliko na stran, je srečanje brez kakšnega koli stika. Ne zganjam panike, če vidim da na travniku kdo meče psu žogico. Vendar pa verjetno smem pričakovati, da bosta tako lastnik kot pes ostala na primerni razdalji! Po mojih izkušnjah vsaj 80 % psov bolj zanimajo mimoidoči, kot igra (ker niso pravilno motivirani). Najela sem zemjišče za manjši vrtiček in predvsem zato, da sem ogradila travnik in tam so psi lahko spuščeni in se lahko zdivjajo ter pri tem nikogar ne motijo.

Kako bi zaščitili 12 kg psičko pred dvema podivjanima stafordkama. Za sprej ali elektrošoker ni časa. Naj kar gledam kako jo bodo raztrgale? Menda imam kljub temu, da se sprehajam z manjšim psom pravico, da me pri tem nihče ne moti. A moram zato telesnega stražarja imet, da bo obvladal vsakega vsiljivca? Priznam, da psička rada zalaja na nepoznanega psa. Pa moram zato tolerirat, da skačejo po njej spuščeni psi? Zakaj pa tujcem ne dovolimo, da nas na ulici objemajo, nam šarijo po torbicah in podobno. Bomo tudi rekli, da lahko, saj načeloma nihče nikomur nič noče - če te pa to kaj  moti, ga pa pošpricaj s poprovcem in boš imel mir. Ali pa še bolje - ostani doma.

Dejstvo pa je, da je Slovenija po pasjem bontonu na samamem repu. Vsak lahko počne kar ga je volja. Prepotentni mladci ali pa senilni starci in vsi ostali neodgovorni lastniki vmes, si nabavljajo pse za za status ali bog si ga vedi zakaj. Potem so pa džeki. Ne samo strožje kaznovanje sprehajalcev z odpetimi kužki, tudi odlov spuščenih psov, čipiranje, iskanje lastnikov, pisanje položnic le -tem bi bilo potrebno. V glavnem celo področje je dotalno nesankcionirano. Morala ljudi na tem področju pa izpod nivoja. Sosedje ne vidijo nič in ne slišijo nič, če je potrebno povedat ali prijavit, da je pes, ki skače po ulici od tega in tega. Prijavijo pa vsakogar, če ob 22.05 še nabija musko ali pa če je postavlil za 5 cm previsoko garažo. Še veliko nam manjka, da bi vcepili v glave, kaj je odgovorno lastništvo živali.



NikaBarro

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #376 : 01 Maj 2011, 15:54:49
Men se je zgodil primer ko nisem imela psa privezanega in ga je neprivezan pes napadel( ni se zgodilo prvič da je ta pes koga napadel) in  zato tega človeka nisem mogla prijaviti. moj  pes je bil še mladič ko se je to zgodilo in morali smo ga peljati na šivanje, na srečo nima nikakršnih fizičnih in psihičnih posledič čeprav je bila rana precej huda. če bi bil moj pes privezan bi ga lahko prijavila, ker pa ni bil pa tega nisem mogla storiti.(ravno sem ga hotela privezati pa se mi zmuznil stran), res je da je bil moj pes spuščen. vedno ga primem,ko vidim mimoidočega in začutim da pesa zanima. spustim ga na bljižnem travniku kateri nima pretirano velikega obiska, ta človek pa je prišel za mano me videl vendar se ni potrudil prav nič.
lastniki psov,kateri so tudi rahlo napdalni bi morali biti obvezno privezani povsod ne samo na javnih krajih. na žalost veliko lastnikov noče priznat ali pa se jim zdi frajersko imeti nevarnega psa spuščenega.
res pa je malo ne fer do psov, ki nikomur nič nečejo in ker mestni parki ne ponujajo ograjenega prostora za psa znoret. glede zakona se mi zdi pa kot neka preventiva, vendar pri nekaterih še kazen ne zaleže.


My dog makes my day perfect!!


NikaBarro

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 01 Maj 2011, 16:10:16
Dejstvo pa je, da je Slovenija po pasjem bontonu na samamem repu. Vsak lahko počne kar ga je volja. Prepotentni mladci ali pa senilni starci in vsi ostali neodgovorni lastniki vmes, si nabavljajo pse za za status ali bog si ga vedi zakaj. Potem so pa džeki. Ne samo strožje kaznovanje sprehajalcev z odpetimi kužki, tudi odlov spuščenih psov, čipiranje, iskanje lastnikov, pisanje položnic le -tem bi bilo potrebno. V glavnem celo področje je dotalno nesankcionirano. Morala ljudi na tem področju pa izpod nivoja. Sosedje ne vidijo nič in ne slišijo nič, če je potrebno povedat ali prijavit, da je pes, ki skače po ulici od tega in tega. Prijavijo pa vsakogar, če ob 22.05 še nabija musko ali pa če je postavlil za 5 cm previsoko garažo. Še veliko nam manjka, da bi vcepili v glave, kaj je odgovorno lastništvo živali.

S tem se strinjam, pri nas na dolenjskem je ogromno ciganskih koktejlev, ki sploh niso prijavljeni in divje vandrajo in ''jagajo'' srne po hosti. v življenju niso bili pri veterinarju in cepljeni proti steklini. Halo?? moj pes je bil že tolikokrat cepljen da ne štejemo več.
Pri nas bi vodstvo resno moralo razmisliti o živalski policiji, dela bi imeli za 5 let najmanj. vse vaške pse čiperat, prijavit, in da morajo redno hodt na cepljenja. tako bi se točno vedelo, čigav pes je in temu človeku napisati položnico v primeru škode..

My dog makes my day perfect!!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #378 : 01 Maj 2011, 19:51:11
Citiraj
n NE, ne bojim se psov. Sprehajam se tako z NO, kot RW, ali TT. Lahko se sprehajamo po naravi ali po urbanem okolju. Vsak posebej ali v paru, vendar vsi na povodcu ali fleksiju, če se kdo približa, gredo na poleg in se pač umaknemo toliko na stran, je srečanje brez kakšnega koli stika.

Ravno v tem je problem. Če pse vedno umikaš, tako da ne pride do kakršnega koli stika, potem imaš in boš imela vedno problem. Ker se tvoji psi ne znajo vesti tako, da sami preprečijo morebiten spopad. Meni se s tistimi mojimi psicami, ki so lahko spuščene in se lahko po mili volji družijo z vsemi psi, znanimi in neznanimi, pridnimi in agresivnimi, ki so spuščeni, z lastnikom ali brez (jim pa ne dovolim do privezanih psov neznanih lastnikov, zlasti tistih lastnikov, ki se jim že od daleč vidi, da so nedružabni) na nevtralnem ozemlju v več kot 30 letih ni zgodil niti en incident (je pa bilo nekaj malega težav s psi, ki so vletavali iz dvorišč ali so se strgali s keten, a tudi nič hujšega). Povsem normalno  se družijo celo s psi in psicami, ki sicer veljajo za zoprne ali celo zelo nevarne drugim psom. Najmlajša, ki sem jo dobila odraslo iz zavetišča in je ne morem spuščati na neograjenem, se tudi zna normalno vesti do psov, kadar je spuščena, ko je privezana pa se pogosto vanjo zaletavajo drugi zlasti privezani psi, kar se mi z ostalimi psicami ne dogaja. Ni tako zelo zanesljiva do problematičnih psov, ker ji manjka zgodnja socializacija, kakršne so bile deležne ostale moje psice.

če bi se lastniki potrudili z zgodnjo socilaizacijo, ki je možna izključno s spuščenimi psi, bi težav ne bilo. 12kg psica je povsem sposobna poskrbeti sama zase (razen v primeru plenskega napada, a plenski napadi so redki in skoraj 100% na mladiče in zelo majhne nekaj kilske pse). Tudi moje psice niso zelo velike (16 - 20 kg) pa se odlično poberejo s psi tipa bull in tudi z največjimi in do psov sicer zoprnimi psi.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 01 Maj 2011, 21:18:58
Diva, dreki ne sodijo v bio odpadke, razen če na vašem koncu ločujete tudi te na več vrst.

Andreja, a ti to resno, da je Italija  prepovedala fleksije? A to pomeni da če se po Italiji sprehajam s psom na fleksiju, dejansko lahko plačam kazen?

Mi je pa skrajno zanimivo, kako se da vse te prepovedane zadeve še vedno povsod kupiti po trgovinah (od električnih ovratnic, do bodečk in očitno tudi fleksijev)  ???

Drugače pa.. tisti, ki menite, da bo privezovanje neproblematičnih psov zaustavilo težave s problematičnimi, neprivezanimi psi, živite v utopiji. Problem bi bil rešen samo z doslednim sankcioniranjem lastnikov problematičnih psov, za kar so pa potrebne prijave,.........



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #380 : 01 Maj 2011, 22:00:41
Citiraj
Andreja, a ti to resno, da je Italija  prepovedala fleksije? A to pomeni da če se po Italiji sprehajam s psom na fleksiju, dejansko lahko plačam kazen?

seveda buča, sem se ravno danes pogovarjal z sorodniki v Italiji in nihče za to ni slišal

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #381 : 01 Maj 2011, 22:25:12
To so nam povedali kinološki kolegi italiani. Da oni so v prekršku, če je fleksi nastavljen na raztegljivo. Dvomim, da bi to pravli samo zato, da bi Davorja malo hecali. Mogoče je pa regijsko... To ne vem. Oni ne smejo in to je to.

Sej eni se sredi mesta sprehajajo s spuščenim pa se nihče ob to ne obregne. Samo kdo razume italiane... ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #382 : 02 Maj 2011, 10:33:27

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #383 : 02 Maj 2011, 11:14:41
Tudi meni se nekaj sanja o tem, da so ponekod v Italiji (ne povsod) ne sicer prepovedali fleksije, a določili dolžino povodcev (tako da ne smeš imeti ne fleksija ne slednega povodca, za unega dvojnega, ki pride nekaj čez dva metra pa nisem sigurna). Je pa tako, da eno je sprejemati butaste in neživljenske predpise, drugo je pa izvajati jih. Navsezadnje imajo ponekod v ameriki še vedno veljavne zakone od katere strani lahko ponoči mož ženo....pa so v prekršku če jo od zadaj. Pa bi rada videla tistega, ki bi zaradi tega ovadil  svojega soseda. Saj bi se mu še krave smejale. To z obveznim privezovanjem psov vsepovsod je nekaj podobnega. Tam kjer želijo, da jih ljudje tudi ubogajo, jim omogočijo dovolj velike površine, kjer lahko spuščajo psa. Ne kletke, kakršne so se začele pojavljati po Ljubljani, ampak recimo vsaj tretjino javnih parkov. Pa kašno plažo, če jih premorejo.  in potem lahko povsem upravičeno pobirajo kazni zunaj teh površin. Če pa samo prepoveduješ, ne omogočiš pa normalnega življenja, te nihče ne posluša. In več ko je neživljenskih zakonov, bolj neposlušni postajajo državljani. Še sploh, če ugotovijo, da sistem ne deluje, da velikih kriminalcev nikoli ne kaznujejo, male sem ter tja kdaj, tiste, ki niso niti moteči, kaj šele škodljivi pa tolčejo po tošelnih - pa če sploh ne moreš normalno živet ne da bi bil v prekršku - potem se pač sprijazniš s tem, da si stalno v prekršku.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #384 : 02 Maj 2011, 22:46:01
Dolžina je 1.5 m. Pri njih. Ne vem pa od kje so točno.

Davor, kar išči dalje. Mogoče pa najdeš tudi to :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 04 Maj 2011, 13:58:11
Če bodo morali biti psi povsod privezani, ga raje nebi imela. Mojo psico sem že od kar jo imam (bila je stara približno 3 mesece, ko sem jo vzela) imela večino časa spuščeno in prav iskala sem te klateške pse. So po mojem mnenju ti psi daleč najboljš socializirani, psico so mi večino samo prišli povohat, če je bla tečna so zarenčali, tut kako "klofuto" je kdaj pokasirala. Nisem pa iskala takih prijaznih psov, ki so se samo hoteli igrati, sem pustila igro mogoč za par minutk, pol smo šli dalje, veliko raje sem videla, da smo srečale psa, ki mi jo je vzgajal in ni bil preveč toleranten do tečne mladičke. Sedaj se mi tudi psica zna prav lepo obnašat, tudi če kak pes se izmuzne lastnikom in pridrvi do nje ni nikoli nič narobe, še nikoli se mi ni stepla in nikoli ni bila napadena, tut za mladiče vzgajat je več kot odlična, saj se z njimi ne igra in jim da jasno vedet, kje so meje, teženja ne tolerira.. Še najbolj tečna je ko je privezana.. Takrat zna kdaj tut odreagirat na kakšnega zaganjajočega psa, ki bi ga, če bi bila spuščena, glladko zignorirala. Je pa res, da si lahko privoščim, da je spuščena kar precej časa zato, ker uboga.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 06 Maj 2011, 20:18:52
Ne spada ravno v to temo ampak, ker gre za privezovanje psov (sicer v avtu) bom kar tu objavila svojo zaskrbljenost glede enega našega člana, ki je sicer velik zagovornik zakonov in predpisov a vendar...
citirano iz teme o beaglih:

Ga ne rabim, itak v avtomobilu sedi brez težav zadaj, je tudi že od prvega dneva vsa srečna če se lahko vozi. V primeru tečnih miličnikov pa imam pas za psa vedno v predalu, vet pa je tudi skoraj za ovinkom
Tko se leto samo prah gor nabira, je pa boks zelo dober z posodo in vsem (pač nakupovalna mrzlica v času priprav na prihod psa  ::) )
 Mogoče si bom nekoč omislil mrežnega ampak tudi zato ni trenutno potrebe

Davor jaz se pa ne počutim varne, če vem, da se nekje nekdo vozi s psom, ki ni primerno in po predpisih prevažan v avtu. Kaj pa, če ti skoči v glavo ravno takrat, ko se nekdo pelje nasproti, ko nekdo prečka cesto, ko nekomu žoga zleti na cesto,...  Neposredno nas vse spravljaš v nevarnost! Menda se ja ne zanašaš na to, da te uboga??? Kakorkoli, kot vesten lastnik psa ga nimaš pravice tako prevažati, ker ogrožaš varnost drugih in upam, da se zavedaš, da je imeti psa tvoja osebna pravica in s tem lastništvom ne smeš nikakor ogrožati in posegati v varnost ostalih ljudi  ;)

In, če si lahko sposodim tvoj citat:
nedopustno da se v neki družbi človek počuti ogroženo , zaradi tega ker se nekateri očitno imate nad zakonom
In vse to dragi Davor velja tudi zate, torej hitro spoštovati vse zakone, da se ne bomo počutili ogrožene, ko si ti na cesti  ;) Kajti zakon je jasen in vsi vemo kako ti ne odstopiš od njega niti za mm!

p.s. upam, da ne bo kdo tega sestavka vzel smrtno resno  :-[

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #387 : 06 Maj 2011, 20:34:49
tako je, imaš prav, zato imam varnostni pas z oprsnico in če / ko ga ne uporabim s tem dejansko ustvarim verjetnost  ogrožanja prometa in si tudi zaslužim kazen; kakor sem jih skasiral kar nekaj tekom vseh let vožnje za prekoračitev hitrosti, Če je ne pripnem je to moja lastna neumnost ne represiven, nemogoč zakon, ki je tle da zaščiti promet

Tega se zavedam in  moje kršenje predpisov ne opravičujem na 1001  način, tudi če je avtomobil takšen da ne more skočiti na voznikovo stran.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #388 : 06 Maj 2011, 23:40:25
Ne da si zaslužiš kazen, prepovedat bi bilo treba voznike ker obstaja možnost, da se ne bodo držali cestnoprometnih predpisov!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #389 : 07 Maj 2011, 00:51:11
Transport je naceloma vitalen del vsakodnevnega zivljenja kljub visoki ceni ki se placuje na cestah pri nas. Vodenje psa brez povodca to ni.  Predpisi za prevoz zivali so namenjene varnosti slednjim in v prometu in se mi ne zdijo sporni  tudi ce nisem sam vedno dosleden. Bo pa lazje ko bo ograja

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.