Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264088

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #420 : 10 Maj 2011, 13:57:00
Važna je kategorizacija in lastništvo! NE IZGLED...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 10 Maj 2011, 13:59:34
drek še ni takšen problem (razen taradi potencialnih  bakterij), večja težava je kopanje lukenj in uničevanje trave. Tudi moj manjši pes ti v par minutah naredi takšno luknjo, da do kolen lahko not stopiš. In to je de facto materialno odškodovanje lastnika travnika
Seveda je problem!!!
Ne moreš tega hranit živini. Še če se pobere, marsikaj ostane...če se spacka po travi :-X
Pri nas se ravno s tem soočamo. Na naš travnik in (delno) sosednjega, vozijo pse na potrebo...iz vse bližnje in daljne okolice. Pa jim dopovej, da to ne gre tako. Aja, večina NE pobira.
Jaz pa z lopatko letam okrog hiše ali travniku (5m stran od ostalih paconarjev)...se človek kar neumno počuti. Ampak jasno, da doma nočemo vsega naokrog, kajne ??? ;D


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #422 : 10 Maj 2011, 14:05:18
Dobro napram polivanju gnojnice (po možnosti direkt iz kanalizacije); če gre za zdravo žival je pa drek drek ? (resno vprašujem glede komposta. :-X)

Citiraj
Pri nas se ravno s tem soočamo. Na naš travnik in (delno) sosednjega, vozijo pse na potrebo...

Potem pa itak veš o čem govorim, a se lahko zanašaš na razum in odgovornost ljudi ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #423 : 10 Maj 2011, 14:08:28
drek še ni takšen problem (razen taradi potencialnih  bakterij), večja težava je kopanje lukenj in uničevanje trave. Tudi moj manjši pes ti v par minutah naredi takšno luknjo, da do kolen lahko not stopiš. In to je de facto materialno odškodovanje lastnika travnika
Saj sem povedal primer: tle so ob travnikih , pašnikih postavili blokovsko naselje, seveda se je populacijo psov čez dan podvojila. Travnik so se očitno vzeli za kolektivno last in sedaj dobesedno zgleda kot soška fronta (bom pšoslikal ko grema na sprehod)
In raja z neverjetno oholostjo tam spušča pse,

glede gnojnice pa, ena neumnost ne opravičuje druge,

last občine ali lastnika bloka ? tele zelenice pred bloki so pa tudi določeno zrcalo, kjer je ponavadi vse posrano.

Ne ne opravičuje... nisem sploh mislila v tem smislu, da se opravičuje ;)
 gre se zgolj za to,( sploh  če živiš v takem okolju kot jaz) da je izredno moteče...
 pa niti ne bi bilo toliko moteče če bi se to res vozilo pred dežjem... med tednom...
 pri nas imajo eno tako "lepo" navado , da vozijo ravno kakšen lep vikend, po katerem  potem tud približno še cel teden ni dežja.

In si lahko zamisliš kako se celo naselje oz ostali vaščani počutijo, ko npr na soboto pospravljaš generalko, odpreš vsa okna da zluftaš, obesiš perilo ven ...potem pa tam kmet z največjim deutcem in še večjo cisterno začne masovno gonit gnojnico na travnik.
" aerosoli " vsepovsod... cunje lahko samo direkt nazaj v stroj zbašeš in hermetično zadihtaš bajto. O kakšnem kosilu na žaru in uživanju na terasi lahko samo sanjaš.

Ni prijetno ;) zna bit skrajno moteče...
 pa me res ne bi motilo med tednom ko smo v službah je itak vse na stand by( oni ubistvu imajo čas to tud med tednom delat ;)).. ampak ne, očitno ga morajo vsi videt... ne vem zarad česa... renomeja da izpade bolj garaški ::)...očitno O0

 verjetno zanj moteče je pa tudi da nagrabi prikolico pasjih drekov...
 ne eno ne drugo ni ok.
 zato sem pa rekla... najbolj idelano bi bilo...hlevski gnoj, in pa vestnost pobiranja iztrebkov lastnikov psov...
 pa ne bi bilo nobenih problemov

 ampak ja ... ne živimo v pravljici :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #424 : 10 Maj 2011, 14:24:44
davor: iz pasjega dreka ne grata kaj prida kompost. ga pa vseeno lahko narediš, če je drekov malo in drugega materiala veliko in ga uporabiš za okrasne rastline.
a kdo ve, ali se pri nas tudi dobilo tisti encimi, ki jih posuješ po dreku in ga zelo hitro ni več?


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 10 Maj 2011, 14:25:16
Dobro napram polivanju gnojnice (po možnosti direkt iz kanalizacije); če gre za zdravo žival je pa drek drek ? (resno vprašujem glede komposta. :-X)

Potem pa itak veš o čem govorim, a se lahko zanašaš na razum in odgovornost ljudi ?
In kako veš, da je zdrava žival? Kot prvo... Da ne omenjam, če krava dobi kakšnega zajedalca...mi pa pojemo kravo...anyway...

Tja hodi ni da ni...
In kljub opozorilom (našim), takšnim in drugačnim, ni efekta. Ni razuma, ni odgovornosti. 50m stran so pa javne površine, ob reki, polno grmovja, trava se redko kosi (še to tam pustijo)...ampak tam je pol manj iztrebkov. Pa bi bili manj moteči iz tega stališča, da tista trava ni za hrano...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #426 : 10 Maj 2011, 14:31:50
davor: iz pasjega dreka ne grata kaj prida kompost. ga pa vseeno lahko narediš, če je drekov malo in drugega materiala veliko in ga uporabiš za okrasne rastline.
a kdo ve, ali se pri nas tudi dobilo tisti encimi, ki jih posuješ po dreku in ga zelo hitro ni več?
Mislim , da ne... ker to sem jaz tud že enkrat spraševala...  ;) :)
 Vidla sem pa zadevo v Holandiji..pa  enkrat sem govorila gor z enim človekom... ker sem bila iskreno začudena navkljub velikim poljam, in polivanju gnojnice da ni smrdelo... , ampak je tip tako slabo obvladal angleščino, da ne vem točno kaj... vem samo to ,da mi je pojasnjeval, da se dodaja neka snov že v samo gnojno jamo ki pospeši razpadanje,( potencialno tud uniči smrad) tisti minerali ki naj bi bili za pospešeno rast se pa ohranijo...
Spomnim se pa zgolj zarad tega ker je imel tip  RES največjo gnojnično cisterno kar sem jih v življenju videla...polje tak da ga z rešpetinom ne vidiš do konca  polival je masovno nekaj rjavega pa tud približno ni tolk smredlo kot tale naša "domača" gnojnica. Je bil vonj ampak skoraj da nemoteč

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 10 Maj 2011, 14:43:30


last občine ali lastnika bloka ? tele zelenice pred bloki so pa tudi določeno zrcalo, kjer je ponavadi vse posrano.

Lastnika bloka ni.

Je pa v bistvu kar nekaj travnikov v lasti občine ja, tako da tam vsak s psom počne kar hoče.


Tole z gnojnico je pa grozno, ravno včeraj zvečer je tako fajn smrdelo vse, da nimam besed. In kje je kakšen dež? Že cel dan nažiga sonce.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 10 Maj 2011, 16:15:35
da sem jaz kmet in imam tak travnik, pa da vsakič ko pokosim v tistem kravjem futru še eno prikolico pasjih drekov  zvozim.....

po drugi strani... pa tud... ko sami zalivajo z gnojnico...
Saj vse ok, pa načeloma imajo vso pravico na svoji zemlji marsikaj počet in tudi prepovedovat drugim na svojo zemljo, ampak kar mene najbolj zmoti je ta splošna zahojenost, ko je nekomu vseeno da mu tam en travnik propada.. kosi ga itak ne oz. tiste 1x letno, ko požanjejo meter in pol visoko travo, ma not že toliko zlatice (menda bolj škodljiva od kakšnega pasjega dreka med travo) ipd., da jo itak ne more za futr porabit.. ampak bog pa ne daj, da bi kdorkoli samo eno travico pohodil.. je takoj cel halo. Ker to je njegovo pa tud če...  ::)

Sicer na srečo nimam direktnih incidentov, ker se tudi sama potrudim da ne delam škode... ampak ravno lani se je v naši okolici en pritoževal (ne meni) da je vsa trava uničena.. pa na pse namigoval.. a trava je uničena zato, ker ne vzdržuje travnika tako kot bi ga moral.  ::)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 10 Maj 2011, 16:45:38
Pri nas se travnik kosi 2x - 3x letno. Kdaj celo 4x, ampak to je bolj izjemoma. Odvisno od deževja, imamo namreč slabo zemljo in ni ne vem kaj.
Okrog hiše 1x na teden.
In pri travniku je problem, če je trava pohojena, steptana, poležana in povrh vsega še polna iztrebkov... Nemogoče pokosit.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 11 Maj 2011, 08:56:49
In pri travniku je problem, če je trava pohojena, steptana, poležana... Nemogoče pokosit.
Ja, saj to.. se absolutno strinjam, da se ne hodi po visoki travi in dela škodo, ampak ko bi jo kmet pokosil ali pa da bi bil toliko pri pameti in nam rekel, da naj jo pokosimo, pa potem lahko uporabljamo travnik za kakšne neškodljive aktivnosti s psom.. ne pa da je itak ne kosi, mi sicer v tem času tudi ne hodimo po visoki travi, ker če ne drugega, ni ravno gušt hodit po taki travi, potem je pa trava že tako visoka, da se sama poleže in jo spet ne more pokosit oz. ima težave.... da ne govorim o vsem šavju, ki se zaraste na takem travniku, ki na koncu sploh ni več travnik. Ja, to pa je potem težko kosit.

Pa saj pravim.. je njegovo in lahko počne kar želi.. ampak meni se zdi neumno, ko bi lahko vsi imeli kaj od tega in bili srečni.. ali pa tudi če bi samo on imel kaj od tega, ampak da bi vsaj imel kaj od tega.. ne pa da stvari, tako kot vse ostale (razni gradovi in zadeve pod spomeniškim varstvom...) v tej naši preljubi državi, rajši pustijo lastniki propadat, kot da bi kdo iz njih kaj koristnega naredil.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #431 : 11 Maj 2011, 09:43:36
Visoka trava in redkejša košnja je super za talne ptice in ostale divje živali in žuželke. Ne vem zakaj ljudi motijo zadeve, ki se jih v bistvu ne tičejo. Sej ni treba vedet vsega.  ;)
Dokler se ne škodi je tako kot je. Travnik je ista pašta kot njiva in to je to.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #432 : 11 Maj 2011, 09:50:53
pa super za psa not spustit da malo potrenira preiskavo terena in  potem skače in poskakuje ven iz trave kot koza >:D >:D >:D >:D

pri nas vestno kosijo ;)... da mi je imet takega kmeta tukaj , takoj najamem tak travnik ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #433 : 11 Maj 2011, 09:58:35
he he
ali je kozarec na pol polen ali na pol prazen?  ;D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #434 : 11 Maj 2011, 11:00:05
ura je  manj kot enajst, pa sred delavnega  tedna... kakšen kozarec?
 nisem jaz italjanska kontesa da bi si lahko za fruštek martini prvošla :P >:D >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #435 : 11 Maj 2011, 11:17:49
 :D :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 11 Maj 2011, 11:54:45
Visoka trava in redkejša košnja je super za talne ptice in ostale divje živali in žuželke. Ne vem zakaj ljudi motijo zadeve, ki se jih v bistvu ne tičejo. Sej ni treba vedet vsega.  ;)
Dokler se ne škodi je tako kot je. Travnik je ista pašta kot njiva in to je to.  :)
Ja, to je sicer super, da se ne kosi zarad skrbi za divje živali.. ampak jaz nisem govorila o tem kako kmetje skrbijo za divje živali (bodimo iskreni da je takih mogoče 0,001%), ampak o tem, kako gre ljudem v nos preprosto to, da se nekdo sprehodi čez njihovo, pa čeprav tisto "njihovo" rajši pustijo propadat, medtem ko bi z malo sodelovanja mogoče imeli celo sami korist od tega.. saj če bi bil tam beton namesto trave, bi pa kakšen drug izgovor našli, zakaj se jim škoda dela in se ne sme tam hodit.

In zakaj ljudi moti? Zato ker nekateri smo pripravljeni kakšno tako stvar za primerno odškodnino vzet v uporabo in imet vsaj kakšno korist od tega, pa še vzdržuje se potem npr. en tak travnik ali pa objekt, tako da je korist obojestranska.. ampak ne.. enim gre preprosto čisto preveč v nos in rajši pustijo propadat. Tko da D. najem odpade - sem že jaz poskusila.  ;)

Saj pravim.. je njegovo, jasno lahko počne kar želi in prepoveduje vse živo in seveda bom to spoštovala, pa že itak škode ne delam in je ne bi delala tudi če ne bi imel nič proti, ampak logično in pametno se mi pa ne zdi najbolj.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 11 Maj 2011, 12:00:43
Pa še za nekaj je dobro, če se ne pokosi prehitro...različne vrste trave različno rastejo. Da se potem lahko same zasejejo za naprej. Če prekmalu pokosimo...jih drugo leto ni ali vsaj manj...


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 11 Maj 2011, 12:18:42
Ja, se strinjam, ampak saj nikjer nisem govorila o tem, da bi se kosilo prehitro. Poglej, veliko travnikov se bo tale čas enkrat začelo kosit. Pri nas se bo pa kosilo enkrat julija ali avgusta prvič  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 11 Maj 2011, 12:30:22
Aja, ne, saj jaz ti v bistvu nisem odgovarjala :) Samo ta del sem morala še zraven dodat glede košnje, na splošno  :D

Je hitro kakšna zmeda, tole pisanje...jao... ::) ;D

Včeraj smo doma barvali in je bil pes ves čas zraven, na dolgi vrvici, ker ga drugače že malo težko nadziram. In pride mimo gospa s privezano boxerko, gre že naprej - na moje veselje, nato pa ugleda Wai-a in se obrne pa pride nazaj, direktno zraven. Kako me to pogreje. Nič ne vprašajo, samo "navali narod". Psica pa ne ravno prijazna ::) In na povodcu je bila še dodatno napeta, potem se je zapletala v Waijevo vrvico...ženska pa "sej je prijazna" in njej "to je mladiček, ne smeš tako" >:D ::)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #440 : 11 Maj 2011, 12:35:40
. Tko da D. najem odpade - sem že jaz poskusila.  ;)

Saj pravim.. je njegovo, jasno lahko počne kar želi in prepoveduje vse živo in seveda bom to spoštovala, pa že itak škode ne delam in je ne bi delala tudi če ne bi imel nič proti, ampak logično in pametno se mi pa ne zdi najbolj.

škoda :(... pa še blizu bi mi bilo ... samo čez  hrib užgem  ;D

mal heca...
  no ti bom povedala kako tukaj razmišljajo.
 torej nekdo ima v posesti travnike, gmajno, polje...( pa tud če mu samo izgubo  dela in ima od tega res take stroške da mora  na šiht hodit + še popoldan fušat+ še kmetijo imet) res uno od zore do mraka črnuharit za preživetje...( ni tle  hobijev, pa dopusta- morja itd.. hobi je gmajna  dopust -plaža pa  pospravljanje sena/mrve .. v rastegnjenem zapranem modrcu :D-   da pocrniš a ne izgoriš >:D )
 tak je dober gospodar ;D... ::)
 Kolkor pa on da v najem .. kamo li kaj proda... ali pa še celo da spremeni namembnost iz kmetijskega v gradbeno tisto proda in kupi nova kmetijska...
 Slab gospodar ;)

 da je npr nekomu ( ki nima kmetije) to nelogično da  velja to pravilo >:D ( kar je... vsaj meni ::) :D :D)
 pa itak nimaš pojma...
 zemlja vredna je tista, ki jo podeduješ... tega se je treba držat >:D...lahko še kej kupiš od koga ( za katerega itak pol velja da je kmetijo zafural :D :D)
 ampak ,da ti pa ni logično... da ti prodaš kar si podedoval..  in ko začneš vrtat.. v čem je fora.. da ti lih ne gre skup tale njihova ekonomska računica ???.. ;D
 pa dobiš odgovor
" eh kej ti čem razlagat k nimaš pojma... tpru je bil drek, pol je bil kmet...pol pa vi bajtarji"  :o :D :D :D
 bajtarji pa gruntarji :D
 bajtarji so manj vredni... nema prava na glasanje in razmišljanje :D  boh ne dej kakšne gnojnice omenit :o... al pa da je njegov les za en "organ"... si ga na *****  :D :D

 aja pa delavnik se začne po štali zjutraj mleko v mlekarno peljat obvezno tolk zgodej da ujameš vse da  rano zjutraj vse  vaške čenče obdelaš... da si na tekočem + še koga spluješ 8)
tak je dober gospodar...taprav ;D pa sposoben >:D

Gnojnico pa obvezno na lepo sončno nedeljo takoj po maši sfurat na debelo .. ampak sam na une travnike ki so res blizu bajt...
 potem pa rečejo... " poglej ga ... kej je garašk" :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 11 Maj 2011, 13:57:03
Demayanti, a sva midva soseda?  ;D



firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 11 Maj 2011, 14:06:48
Mislim , da ne... ker to sem jaz tud že enkrat spraševala...  ;) :)
 Vidla sem pa zadevo v Holandiji..pa  enkrat sem govorila gor z enim človekom... ker sem bila iskreno začudena navkljub velikim poljam, in polivanju gnojnice da ni smrdelo... , ampak je tip tako slabo obvladal angleščino, da ne vem točno kaj... vem samo to ,da mi je pojasnjeval, da se dodaja neka snov že v samo gnojno jamo ki pospeši razpadanje,( potencialno tud uniči smrad) tisti minerali ki naj bi bili za pospešeno rast se pa ohranijo...
Spomnim se pa zgolj zarad tega ker je imel tip  RES največjo gnojnično cisterno kar sem jih v življenju videla...polje tak da ga z rešpetinom ne vidiš do konca  polival je masovno nekaj rjavega pa tud približno ni tolk smredlo kot tale naša "domača" gnojnica. Je bil vonj ampak skoraj da nemoteč
Ja Damayanti- obstajajo neki encimi, ki pa se pri nas nekako niso prijeli, nekaj kmetij jih uporablja, zakaj jih ni več ne bi vedel, in dejansko ta gnojnica ne smrdi. Je pa tudi "jama" nekako prirejena/predelana s prekati in mešalci- ne vem točno.
Je pa s travniki tako kot pravi Andreja- status je podoben/isti kot pri njivah.
Mislim pa da tudi nam ne bi bilo vseeno, če bi kar kdor bi hotel sprehajal psa po našem dvorišču- če bi se pa dogovorili, pa verjetno ne bi bil problema, mar ne?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #443 : 11 Maj 2011, 14:19:28
Ja Damayanti- obstajajo neki encimi, ki pa se pri nas nekako niso prijeli, nekaj kmetij jih uporablja, zakaj jih ni več ne bi vedel, in dejansko ta gnojnica ne smrdi. Je pa tudi "jama" nekako prirejena/predelana s prekati in mešalci- ne vem točno.
Je pa s travniki tako kot pravi Andreja- status je podoben/isti kot pri njivah.
Mislim pa da tudi nam ne bi bilo vseeno, če bi kar kdor bi hotel sprehajal psa po našem dvorišču- če bi se pa dogovorili, pa verjetno ne bi bil problema, mar ne?

aha no potem , ga pa le nisem tolk napačno razumela ;D

 ja seveda nam ne bi bilo vseeno :).. sej zato sem pa napisala , da če bi bila jaz kmet ki bi vsakič nagrabil še prikolico pasjih drekov bi tudi ven padla ;)
 jaz imam  dogovor za uporabo  travnika ;D ( sej normalne izjeme se tudi najdejo tukaj  ;D )
 pobiram drečke, spoštujem visoko travo, pa če imam čas ga grem še pomagat pograbit ( samo ne v rastegnjenem zapranem modrcu >:D)

Demayanti, a sva midva soseda?  ;D

 :o  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #444 : 11 Maj 2011, 14:54:05
aha no potem , ga pa le nisem tolk napačno razumela ;D

 ja seveda nam ne bi bilo vseeno :).. sej zato sem pa napisala , da če bi bila jaz kmet ki bi vsakič nagrabil še prikolico pasjih drekov bi tudi ven padla ;)
 jaz imam  dogovor za uporabo  travnika ;D ( sej normalne izjeme se tudi najdejo tukaj  ;D )
 pobiram drečke, spoštujem visoko travo, pa če imam čas ga grem še pomagat pograbit ( samo ne v rastegnjenem zapranem modrcu >:D)

 :o  :D :D

raje brez modrca- tko se je pol z gospodarjem velik lažje dogovorit  :D :D  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #445 : 11 Maj 2011, 15:04:59
takšna situacija se najbolje reši, da pač stanovanjska skupnost, tisti ki imajo pse zbere  dnar za letno najemnimo travnika, kjer kmet sicer redno kosi; ampak sam sumim da je to večji problem s strani lastnikov psov kot kmeta, ki niso pripravljeni da tistih 20 evrov
Zakaj bi, če si lahko enostavno prilastijo tujo lastnino za pasje stranišče ali telovadnico ? Za lastnika travnika pa je to itak win-win situacijo, ima vsaj nekaj trave ob tem pa še mal skasira,   

Kar se pa tiče privatne lastnine, TibiQ slednja je v zahodni družbi in tudi pri nas od 91 leta sveta in ni od nikoga stvar kar lastnik na njej počne ali ne počne. v Avstriji nema gobarjenje oz nabiranja in sprehajanja psov po gozdnih površinah ki so v tuji lasti. In se počasi nagibam k temu, da je tak način pravilel. Saj pri nas se je to začelo izkoriščati ali pa raja nima prav nobenega spoštovanja do tuje lastnine. Gobe ? ko je sezone je okoli Pohorja več avtomobilov kot na porokah in ljudje plodove do golega poberje (in mal več kot tisti 2kili) za seboj pa pustijo smeti in uničeno podrast. Pri nas v šumi so si heroji z traktorjem kar želeli narediti gozdo pot.... Še leto nazaj sem se p!"%il ker kmetje na Pohorju svoje pašnike na zelo lepih točkah obdajajo z ograjo, sedaj mi je popolnoma jasno zakaj. Slovenceljni pač, kar se odraža od naše politike, gospodarsva do lastnega plota , zato sam velikih sprememb v odnosu saj kar se tiče te aktualne generacije (tiste jugo rok pank od damajanti ne moje  >:D ) ne pričakujem in se je potrebno pač s tem sprijazniti


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 11 Maj 2011, 15:13:02
Mislim pa da tudi nam ne bi bilo vseeno, če bi kar kdor bi hotel sprehajal psa po našem dvorišču- če bi se pa dogovorili, pa verjetno ne bi bil problema, mar ne?
Ja, sem že razmišljala o tem, pa ne vem, mogoče sem samo jaz čudna, ampak meni se ne zdi najbolj primerljivo (npr. je najmanj malo čudno, da zunaj npr. roštiljaš, pa se ti pride eden tam sprehajat mimo.. pa na vrtu in dvorišču imaš en kup opreme lahko, pa ti zarad tega mogoče ni najbolj prijetno, če kdo hodi tam okoli, ker ti lahko kaj odnese... - na travniku, kjer ne delaš škode, tega pač ni ane). Pa še v tem primeru npr. mi nimamo ograjenega dvorišča in dostikrat pride sosedov pes k nam se usrat, pa nihče ne pobere za njim, pa ne kompliciramo (pospravimo in je)... tud sosedovi mački se sigurno po vrtu sprehajajo... pa res.. med nami, "nenormalnimi" se da vse zmenit, pri "normalnih" je pa tko, da se ne da, tud če bi se hotel.

Davor, pri enih kmetih ne gre niti taka "odškodnina". ;)

In Davor, mislim da sem dovolj jasno napisala, da s tega vidika, da lahko nekdo za svojo lastnino prepoveduje kar mu paše (v okviru zakonov seveda) je vse ok, ampak ob tem se imam pa jaz vso pravico spraševat zakaj se nekdo sploh odloča za take stvari, če mu ne koristijo, celo dela škodo s takimi odločitvami,...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #447 : 11 Maj 2011, 15:17:53
raje brez modrca- tko se je pol z gospodarjem velik lažje dogovorit  :D :D  ;)
se zadekam kot v Islamabadu... da mi tega ata slučajno fršlok ne rukne. Če dobi njegov sin v roke bo prodal ( zafural kmetijo >:D) in ziher bo kakšen un taprav sposobnež kupil...potem pa lahko samo na pekmenezerje prešaltam :D

Citiraj
Gobe ? ko je sezone je okoli Pohorja več avtomobilov kot na porokah in ljudje plodove do golega poberje (in mal več kot tisti 2kili) za seboj pa pustijo smeti in uničeno podrast. Pri nas v šumi so si heroji z traktorjem kar želeli narediti gozdo pot.... Še leto nazaj sem se p!"%il ker kmetje na Pohorju svoje pašnike na zelo lepih točkah obdajajo z ograjo, sedaj mi je popolnoma jasno zakaj. Slovenceljni pač, kar se odraža od naše politike, gospodarsva do lastnega plota .
Pha to ni še nič  :o
 jaz sem jih lani na Jelovici vidla, ko so bili parkirani kar z najetimi avtodomi 4-je komadi  v U formacijo cel tabor  ... sprot so jih ulagal :D ( še nekej so kokodajsal ko jim je pes gumo obscal >:D)

čeprav mi ni ravno jasno kako je z unimi gmajnami tam.. a so še farške al so že zafural ?  :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #448 : 11 Maj 2011, 16:09:50
V Italiji so na tak način izstrebili gobe, sedaj se pa k nam vozijo...dejstvo je. če daš človeku dlan ti vzame vso roko (mal se spomnite na čase socializma, ko so delavci dobili možnost domov nest ostal material, pa se je to potem prodajal okol ); zato ravno pravim da zakon mora biti absoluten. Če vsaj malo temelji na razumu in zdravi pameti se na to večina požvižga. Je pa jedro celega problema manjek nadzora in nesposobnost izvajanja predpisov, tko da priznam da se mi je polepšal dan ko je tist medvedji oča onega inšpektorja na gobec 

Citiraj
zakaj se nekdo sploh odloča za take stvari, če mu ne koristijo,

poglej koliko je nepremičnin ki propadajo in so prazne, veliko družin pa se sooča z stanovanjsko problematiko , ena takšna sramota in simbol faušije iz mojih koncev:

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2010102105586172

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #449 : 11 Maj 2011, 16:29:44
Italianov bi lahko bilo več kot gob po gozdovih  ::)
Ampak mislim, da jih imajo domačini kar pod kontrolo  >:D So pa res izjemno invazivni...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P