ACANA

Urška · 261386

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 16 Maj 2010, 13:27:43
Xsara
ali Digyton Himalaya pomaga? Glede na to da je rastlinsko lahko daješ dlje časa? Kje si pa naročila? Na Himalaya Europe ga ne najdem.  :-[  Se mi zdi pa zelo fajn, ker takole stvar dam veliko bolj brez skrbi kot "prava" zdravila.

Nam res ful ful pomaga, v enem letu in pol ni niti enkrat bruhala žolča, prej pa se je to dogajalo parkrat mesečno. Sploh si ne predstavljam več, da bi bili brez. Dlje časa sem ji dajala samo na začetku, takrat se je zadeva zakomplicirala do te mere, da je prišlo do čira in bruhanja krvi, vnet je imela celoten prebavni trakt. Po kuri z antibiotiki in Ultopom sem nekaj časa dajala Digyton in se je prebava do konca normalizirala, zdaj pa kot rečeno dajem samo še po potrebi. Dobit ga je pa trenutno težko, ker morajo pridobiti neko licenco ali nekaj takega, kar po celi Evropi ni problem, pri nas pa se je zakompliciralo. Na srečo imam zalogo, potem pa upam, da ga bom našla kje na spletu ali v Italiji. Lahko pa vprašaš uvoznika, če imajo slučajno še kje v skladišču, mislim da je isti kot za Eukanubo.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #211 : 16 Maj 2010, 14:22:01
Pa vsem odgovarja ta hrana? Moja psička ima izredno mehek kakec :-\
Jaz sem se pa zaradi velikosti briketov tako zaljubila v to hrano, da mi jo bo težko menjat. :-[


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #212 : 16 Maj 2010, 17:30:31
Orijen ima enako velike (male  :P ) brikete. Prav tako te brez žitne varijante, ki zdaj prihajajo. Probaj, mogoče bo kaj drugače...



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 16 Maj 2010, 19:04:57
Pa vsem odgovarja ta hrana? Moja psička ima izredno mehek kakec :-\
Jaz sem se pa zaradi velikosti briketov tako zaljubila v to hrano, da mi jo bo težko menjat. :-[

Nagarajujes lahko tudi s cim drugim, tako da po mojem mnenju to ne bi smelo bit primarno pri izbiri briketov, ce psu ne pasejo  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 16 Maj 2010, 19:21:20
Morda že kdo ve cene Acane grain free za velika pakiranja?



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #215 : 16 Maj 2010, 21:58:22
teycha, ima Orijen tudi za male pse?

Ribica* težko nagrajujem s čim drugim, ker imam majhnega psa in je hrane takoj preveč, bajska pa tudi nočem met :P seveda, da če ji ne ustreza, hrano zamenjam, to je logično, morava pa najprej žakelj ponucat..Acana Mini Adult ima majhne in ploščate brikete, da jih lahko zlomim še na pol in tako dobim 2x toliko nagrad, zato mi je tako všeč.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 16 Maj 2010, 22:08:42
Canidae losos brez žitaric ima zelo majhne briketke. Canidae jagnjetina in riž so bili dosti večji briketi in moja mali, če je imel izbiro, je veliko raje pojedel losos brez žitaric.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #217 : 16 Maj 2010, 22:11:36
Canidae losos brez žitaric ima zelo majhne briketke. Canidae jagnjetina in riž so bili dosti večji briketi in moja mali, če je imel izbiro, je veliko raje pojedel losos brez žitaric.

To vem, sva jih imeli prej, so pa zelo kalorični, tko da jih zelo malo pride na obrok glede na to, da nimam ravno visoko aktivne psičke..


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #218 : 17 Maj 2010, 07:41:37
Aja ti si na mini. Ne tega pa niti Orijen niti ta nova Acana grain free nimata.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #219 : 18 Maj 2010, 14:30:06
Mi lahko kdo napise kaksne izkusnje z Acana Pacifica in z Grasslands?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #220 : 18 Maj 2010, 14:39:35
Moja2 oboje enako dobro prenasata kot Orijen. Sicer po Grasslands je iztrebka ful vec :-[ Pacifica pa je enako uredu kot 6fish.

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #221 : 18 Maj 2010, 15:02:12
Lilit, povsem logično glede Grasslands različice, ker je jagnjetina v primerjavi s piščancem ali ribo slabše izkoristljiv beljakovinski vir. Obstajajo celo razlike med posameznimi psi in pasmami glede izkoristka jagnjetine. Je pa ta učinek bistveno manj opazen na hranah "z okusom jagnjetine" (sicer je smiselno potem preveriti koliko je tega mesnega vira sploh dejansko v hrani), kjer je delež žitaric večji.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #222 : 18 Maj 2010, 15:06:55
Verjamem, ampak je tega res 2-3x vec kot prej - sicer ni, da bi bili iztrebki vedno mehkejsi, ampak so ves cas kompaktni. Tako da je ocitno prebavljivost kul, ampak res tolko slabsi izkoristek...

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #223 : 18 Maj 2010, 17:05:32
Hm, sedaj ko omenjate kolicino iztrebkov, sem tudi jaz zacela razmisljat, da sedaj ko je na Lamb and apple ze kaksne stiri mesece je iztrebkov vec kot prej na 6 fish.. Sedaj gre na potrebo redno 4x na dan, pa kar precejsnje kolicine (4 klobasice ali vec), medtem ko je pri 6 fish sel 2x mogoce 3x, pa po dve majhni klobasici..  :-[

Mislim, da bom za zacetek poiskusila kar s Pacifico.. Lilit hvala za info  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #224 : 18 Maj 2010, 18:17:06
Urška zakaj je pa taka "velika" cenovna razlika med Acana Grasslands in Pacifico? Ali je slucajno napaka (glede na to, da so 2 kilske vrece skoraj ista cena), ali je fora v vecjem delezu "mesa" pri ovci?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 18 Maj 2010, 20:00:15
Živjo!
Ali mogoče kdo ve če imajo v 300 kosmatih že na voljo mačjo hrana Acana?  ;D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #226 : 18 Maj 2010, 20:17:34
Baje da bo v petek..



mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 18 Maj 2010, 20:59:03
ooo super!! HVALA  :D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 19 Maj 2010, 00:01:10
Ribica* težko nagrajujem s čim drugim, ker imam majhnega psa in je hrane takoj preveč, bajska pa tudi nočem met :P seveda, da če ji ne ustreza, hrano zamenjam, to je logično, morava pa najprej žakelj ponucat..Acana Mini Adult ima majhne in ploščate brikete, da jih lahko zlomim še na pol in tako dobim 2x toliko nagrad, zato mi je tako všeč.

Pa nagrajuj z zelenjavo, od tega se sigurno ne bo zredil ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #229 : 20 Maj 2010, 02:22:19
Imamo novo prodajno mesto v Ljubljani  :). Izdelke Acana in Orijen sedaj dobite tudi v trgovini Repek na Tržaški cesti 297, to je, če greste od Dolgega mostu proti Brezovici, približno ne sredini poti, na levi strani, v pritličju črne nove steklene poslovne stavbe (za njo pa je novo naselje). Parkirate lahko pred trgovino.

V trgovini imajo trenutno na voljo vzorčna pakiranja, tako, da za začetek prosijo, da jih za večja kontaktirate kar po telefonu: 01/423 34 88

http://www.repek.si/?page_id=9


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #230 : 25 Maj 2010, 13:44:43
Katero verzijo Acane  priporočate za naprej.
Do sedaj sem imela puppy/junior verzijo....sedaj pa smo napolnili 1 leto in mislim da puppy ni vec potreben.  ::)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #231 : 25 Maj 2010, 16:01:52
Acana Adult, če je zelo aktiven lahko Sport in Agility ali pa katera od novih Grain-Free različic, najlažji bo prehod na okus piščanca, torej Wild Prairie, kasneje pa boš lahko občasno menjevala okuse, za več raznolikosti.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #232 : 01 Junij 2010, 12:50:29
Urška zakaj je pa taka "velika" cenovna razlika med Acana Grasslands in Pacifico? Ali je slucajno napaka (glede na to, da so 2 kilske vrece skoraj ista cena), ali je fora v vecjem delezu "mesa" pri ovci?

Bi mene tud tole zanimalo  :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #233 : 01 Junij 2010, 12:52:07
Acana Adult, če je zelo aktiven lahko Sport in Agility ali pa katera od novih Grain-Free različic, najlažji bo prehod na okus piščanca, torej Wild Prairie, kasneje pa boš lahko občasno menjevala okuse, za več raznolikosti.

sem narocila Wild Prairie in smo zadovoljni. Kompaktno kakamo...kasneje bom pa se probala Acano Pacifico  ;)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #234 : 01 Junij 2010, 14:21:00
sem narocila Wild Prairie in smo zadovoljni. Kompaktno kakamo...kasneje bom pa se probala Acano Pacifico  ;)

Se strinjam z napisanim.. Ceprav imamo sele par dni Wild prairie so kakci postali bolj kompaktni kot prej na Jagenjcku, pa tudi z veseljem jo je  ;) Naslednjo vreco pa tudi jaz planiram Pacifico (upam, da bo se sprejemljiva cena tavelikega pakiranja)  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 01 Junij 2010, 15:10:01
Se strinjam z napisanim.. Ceprav imamo sele par dni Wild prairie so kakci postali bolj kompaktni kot prej na Jagenjcku, pa tudi z veseljem jo je  ;) Naslednjo vreco pa tudi jaz planiram Pacifico (upam, da bo se sprejemljiva cena tavelikega pakiranja)  :P

Ja, tudi Kala zdaj 2 tedna je Wild prairie. Trenutno je to edina izmed 6 sprobanih hran, ki ji odgovarja 100%, vsaj kar se prebave tiče, in jaz sem več kot zadovoljna  ;D



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 01 Junij 2010, 19:40:52
Živjo!

Danes sem za Dino kupila hrano Acana - Adult. Na deklaraciji piše, da naj bi za njeno težo dobivala od 240-420 gramov dnevno. Zdaj me pa zanima, če ima kdo izkušnje, koliko naj ji dejansko dam.

Psica je precej aktivna. Poleg tega, da je cel dan v pogonu ima tudi dnevno aktivne sprehode - frizbi, žogice, poslušnost. Tudi na sprehodu je večinoma spuščena, da prosto teka okrog. Ima pa cca med 27-30 kg. Trenutno zgleda kot dahavc, tako da bi rekla da je prej na 27kg. Koliko naj ji dam?

...sledi svojim sanjam


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #237 : 01 Junij 2010, 21:12:14
Živjo!

Danes sem za Dino kupila hrano Acana - Adult. Na deklaraciji piše, da naj bi za njeno težo dobivala od 240-420 gramov dnevno. Zdaj me pa zanima, če ima kdo izkušnje, koliko naj ji dejansko dam.

Psica je precej aktivna. Poleg tega, da je cel dan v pogonu ima tudi dnevno aktivne sprehode - frizbi, žogice, poslušnost. Tudi na sprehodu je večinoma spuščena, da prosto teka okrog. Ima pa cca med 27-30 kg. Trenutno zgleda kot dahavc, tako da bi rekla da je prej na 27kg. Koliko naj ji dam?
Jaz dajem svoji spodnjo mejo, pa je ok. Ti pa pomoje lahko tvoji daš zgornjo, sicer pa ti zraven piše koliko se da bolj aktivnemu psu...



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #238 : 01 Junij 2010, 21:21:49
Jaz sem dajala 35kg psu, ki je čez dan zelo aktiven cca 150g na obrok, torej 300g pa ni bil predebel in ni bil presuh.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #239 : 01 Junij 2010, 23:39:11
Probaj, pa bos vidla ;) moja 14 kg psica in 23 kg pes sta nekaj casa dobivala skoraj enako kolicino (pribl. 300g). Pozimi, ko sem videla, da sta se zacela redit, sem zmanjsala in zdaj dobiva on 250g, ona pa nekje 200g... zdaj cez poletje, ko bosta bolj aktivna, bo treba verjetno spet povecat porcijo.

battito animale