Dermatolog

malimiha · 48917

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #30 : 13 Maj 2009, 15:17:08
Hvala enako... ko prideš vidijo samo še enega loleka, ki je zrel za n*** GG


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 13 Maj 2009, 17:03:22
Kaj pa Stariha Pipan na Prvi kliniki?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 13 Maj 2009, 17:15:16
No še slikica najnovejše težave - spraskana spodnja čeljust. Ni glih najbolj ostra slika, ampak se vsaj približno vidi, v živo zgleda pa še bolj grozno.





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 13 Maj 2009, 17:18:08
Saj smo se odločali ali iti k Pipanovi ali Kotnikovi, nakoncu smo šli pač k ta drugi. Niti za Pipanovo nismo slišali nobenih boljših komentarjev... pa kot vedno, Prva klinika je ena izmed tistih, kjer mastno zaračunajo naredijo pa skorajda nič za to. In me to res razjezi. Pa tudi izkušnje kar se tiče dermatologije pri njih niso ravno pozitivne.


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 13 Maj 2009, 17:55:53
Sem bil enkrat na prvi kliniki pa mislim, da ne bom nikoli  več.
Pes je imle kužni kašelj pa mu dr. Zaninovič ni mogel tega odkriti in ga je brezvezno slikal in mu dajal inekcije proti bruhanju.
Edino kar je znal pa je dobro zaračunati.

lp



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #35 : 13 Maj 2009, 19:02:56
Ne vem, v čem se testiranje lahko razlikuje od drugih , ampak mi smo prek Dr. Matko poslali vzorec krvi v Španijo. Nazaj smo dobili seznam na kaj so testirali (v našem primeru je bil krivec riž, pšenice, koruza  + neko drevo itn...) in odločili smo se za imunizacijski serum, katerega smo vbrizgali pod kožo v predpisanih količinah in času.

Nam je pomagalo.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #36 : 13 Maj 2009, 19:06:47
Aja, v našem primeru si je spraskal desno lice do krvi, pa fleki so se videli po koži (pri beli dlaki vse vidiš ;) )
Zdaj smo ok, sicer ne stoodstotno, ker smo odvisniki od dentastix-priboljškov ;D  (vsebujejo riž  ::) ) in pozna se ko zunaj vse cveti.
Vsekakor smo pa veliko bolje 8)

Sem vesela, da sem se hitro odločila za testiranje, sama bi lahko dolgo odkrivala toplo vodo, saj je bil takrat še riž v 99% briketov.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 13 Maj 2009, 20:37:20
No saj pri nas je ravno zaradi tega na izločevalni dieti - nobenega riža, pšenice, soje, koruze, piščanca, nobenih briketov in umetnih priboljškov... ampak kljub temu se stanje slabša.

Tako da edina razlaga je da ali je alregičen na ribe :) ker recimo samo ribe je prej občasno jedel v briketih. Vse ostalo je bilo popolnoma novo za organizem, tako da reakcije nebi smelo biti.

Kje ste pa delali potem imunizacijo?


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #38 : 13 Maj 2009, 22:26:16
Imunizacijski serum so izdelali tam, kamor je bila poslana kri za test - v Španiji ;)
Špricali smo pa sami doma.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #39 : 13 Maj 2009, 22:26:37
Po slikah sodec ima Hubi popolnoma enako tezavo kot smo jo imeli mi. Nase izkusnje kazejo, da je zadeva pogojena z nepravilno prehrano. Tudi moj Zoro je bil tak revez. Malasezija se mu je razvila do enormne oblike, kvasovke v usesih pa so nas pocasi ubijale. Napad nekroze pa je zahteval drasticne ukrepe. Pri dr. Zajcu smo bili v dobrih rokah, saj je pravilno diagnozo postavil kar po telefonu.
Nase tezave, ki so bile mnogo hujse od Hubijevih smo resili na tri nacine: bris iz uses smo poslali v Avstrijo v laboratorij ( cca 60 € ). Izvidi so bili v parih dnevih in prave tablete so nas odresile ( cca 40€ ). Srbenje in alergijo pa smo ustavili s popolno prepovedjo briketirane prehrane. Takrat sem zacela kupovati enormne kolicine puranje frakcije in pa  svezega piscanca, ki sem ga kuhala. Piscancji juhi sem dodala veliko zelenjave, meso pa nadrobila v juho. In popolna zamenjava bivalnega prostora: popolnoma nevtralen prostor za psa, kjer se ni bival in seveda popolna dezinfekcija starega bivalnega prostora. Glede na to, da prihajajo toplejsi casi, osebno priporocam cimvec bivanja zunaj hise in ce se le da, popolna sprememba zivljenskega bioritma.
Moj Zoro je imel kar nekajkrat nekaj manjsih avtoimunih granolomov. Vse pa je povezano z "monotonijo" v pasjem zivljenju. Ker se z njim "prevec" zdravstveno ukvarjate ste kar noter padli v bolezenski krog. Nekaj vec pozitivne energije priporocam. Bosta videla, da se bodo Hubijeve tezave cudezno manjsale, ce boste takticno probali z nekaj zgoraj nastetimi spremembami.
Jaz bi na vajinem mestu probala celo z "morsko terapijo". Sprememba okolja, zraka, hrane, bioritma, veliko kopanja v morju in dalec vstran od vetov...ce je pomagalo nasim  pasjim ritkam, ni hudic, da nebi tudi vam.
Jaz imam doma se ene 100 kg puranje frakcije v rezervi in Hubiju z veseljem odstopimo kaksen zakeljcek ali dva v zdravstvene namene. Zal, so mi pred casom ukradli komunikator in sem ostala brez "Hubijeve" stevilke. Ce sta zainteresirana mi javita na privat, pa se dogovorimo.
Pri mojem Zorotu je vse dedno pogojeno a kljub vsemu uspevam zadevo drzati na minimalnih izbruhih. Res je s prehranjevanjem nekaj vec dela a se splaca veliko bolj, kot letanje od veta do veta. Ce se Hubi strinja, probajta tudi z surovo prehrano, a samo do tiste mere, dokler je psu vsec.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 13 Maj 2009, 22:44:16
Ja tele težave na sliki so čisto frišne, stare kakšen teden dni. Kot rečeno, je imal težave samo z ušesi oz kvasovkami v ušesu.

No naslednji korak bo sigurno surova prehrana, itak da mu je všeč, saj tudi sedaj dobiva surove konjske kosti. Tako da osebno mu bom ukinila vse žitarice (no saj tudi zadnje 3 mesece žitaric ni jedel veliko, razen ovsenih kosmičev in ješprena). Tako da bo dobival surovega piščanca oz purana, in bomo videli kako in kaj. Pa seveda kakšno zelenjavo zraven.

Drugače pa jaz sem skoraj 100% da je kriva prehrana. Tako da samo okolje oz sprememba okolja nima tu glih nobene vloge. Se pa strinjam da je najbolje da bi bil čim več zunaj, posebno sedaj ko bodo sončni dnevi, namesto v zaprtem prostoru.

Zadeva pa je nedvomno genetska, nagnjenost k alergijam se itak deduje.

Do ponedeljka še počakamo, potem pa dalje ukrepamo :) Ne spadam med ljudi ki tekajo k veterinarju za vsako malenkost, ampak kar je preveč je preveč.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 14 Maj 2009, 07:13:40
Glede na slike bi jaz vseeno probala to oprati z Plivaseptom.Če nič drugega mu bo olajšalo srbenje,da se ne bo več toliko praskal.
Jaz pri naši Berry to večkrat naredim in ji z njim operem področje spodnje čeljusti in vratu.Naša babuška je namreč po pitju vode vedno mokra na tem področju,sčasoma pa se tam nabere se umazanija in jo je treba zato večkrat oprati.To pokaže tako,da se začne bolj intenzivno praskat pod vratom.Malo je to povezano tudi z močno izraženo podgrlino.
Sicer če sem čisto poštena jaz naše pse itak kopam z njim vske toliko časa.Se je izkazal bolje kot vsi ostali pasji šamponi,pa še strahu,da bi dobili prhljaj nimam.
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 14 Maj 2009, 09:00:27
Kot rečeno, Hubi se kopa na 2 tedna, ker po tem času že res smrdi (zaradi ušes večinoma, in vonj se razširi po celem psu). Kopa se z kvalitetnimi šamponi, ki so seveda dodatno razredčeni...prhljaja nikoli ni imel, ter tudi praskal se drugače nikoli ni, razen sedaj je iz meseca v mesec slabše.
Prej če se je praskal, se je po ušesih, ali pa po podbradku. Ampak tudi tam kot sem tudi že napisala, se vsak dan pošprica z Clorexiderm raztopino, ki naj bi preprečevala razvoj bakterij... Aja pa še to, zanimivo je, da odkar je na kuhani hrani, se pravi zadnje tri mesece, tudi ne pije skorajda nič, ker dobi veliko vode že iz hrane (prej je po briketih popil res velike količine vode). Se pravi da tudi moker ni po vratu in pobradku tako kot je bil včasih, ampak to očitno ni vzrok njegovih težav.

Sicer pa še glede šampona... ali se lahko kopa psa z odprtimi ranami? (na čeljusti so to sedaj že male odprte rane, sprano je z kamilico in namazano z bivacinom)

Kako dolgo drži efekt šampona?

In spet, to je samo odpravljanje posledic, težave ne bomo rešili tako.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 14 Maj 2009, 09:05:05
Ko je mela Bajka Erlihijo so se ji vnele vse sluznice in je imela ustnice dobesedno odprte rane.
Najprej sem ji jih sčistila z razkužilom ( sem pozabila katerega sem dobila pri vetu), potem sem ji pa namazala s propolisom. Bepanthen plus ji ni pomagal ker je bilo res grdo. Hkrati sem jo šibala z vitamini in pa seveda s clinofugom. Ok tole zadnje nima veze.
Probajta mogoče res s propolisom - za otroke.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 14 Maj 2009, 10:00:21
Plivasept peneči ni šampon ampak je detergentni antiseptik za roke in kožo.Uporablja se za higiensko umivanje in razkuževanje rok,kirurško umivanje in razkuževanje rok,pred in pooperacijsko aseptično čiščenje bolnikove kože(tudi kopanje in umivanje las),dekolonizacijo telesa in lasišča,čiščenje in razkuževanje operacijskega polja.
LP Tjaša



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 14 Maj 2009, 10:02:56
Simi imam doma propolis sam mi neki povej a ga ne bi preveč bolelo če se mu da propolis na odprto rano.




Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 14 Maj 2009, 10:07:08
Preveč peklo.Propolis se dela iz čistega alkohola ali "cveta"pri kuhanju šnopsa.
LP Tjaša



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 14 Maj 2009, 10:11:58
Kaj pa jodova kremica Braunovidon? Jaz jo uporabljam za kakšne odgrnine in praske pri Taiu ker tudi razkužuje in ne peče.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 14 Maj 2009, 10:14:17
Simi imam doma propolis sam mi neki povej a ga ne bi preveč bolelo če se mu da propolis na odprto rano.



Jaz sem mela unega za otroke, bom pogledala če ga mam še doma in te popoldne pokličem.
Bajka je mela tut odprte rane.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #49 : 14 Maj 2009, 10:58:50
Propolis imaš v alkoholni in nealkoholni razstopini, kupi takega v nealkoholni, ki je namenjen za otroke (Apibaby propolis).

V tem primeru bi pomoje lahko uporabil tudi kakšen Cikaflogo gel.
http://www.panakea.net/index.php?s=c&c=cikaflogo&p=gel&x=cont

Vsekakor upam, da boste uspeli tole zadevo poštimat.





MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #50 : 14 Maj 2009, 14:36:33
Uf, kako ste nezni in blagi  ::) Jaz nase za vsako odprto ranco kar pospricam s spitadermom, pa se mrdnejo ne  :-[

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 14 Maj 2009, 14:51:13
Propolis imaš v alkoholni in nealkoholni razstopini, kupi takega v nealkoholni, ki je namenjen za otroke (Apibaby propolis).

V tem primeru bi pomoje lahko uporabil tudi kakšen Cikaflogo gel.
http://www.panakea.net/index.php?s=c&c=cikaflogo&p=gel&x=cont

Vsekakor upam, da boste uspeli tole zadevo poštimat.




Nina a to se da v lekarni kupit? Mi je všeč

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 14 Maj 2009, 15:09:59
Nina a to se da v lekarni kupit? Mi je všeč

Ja je za humano uporabo in dobiš v lekarni. Če me spomin ne vara pride cca. 10€.
Spitaderma pa jaz na odprte rane ne bi dajala, več sranja kot koristi.  :-\




malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 14 Maj 2009, 15:15:21
Hvala Nina za nasvet.
Ga grem v lekarno kupit.

lp



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 15 Maj 2009, 11:03:51
Sem kupil Cikaflogo gel in dobil tudi otroški propolis  ;), sem mu do sedaj namazal trikrat.
Od včeraj do dones se je stanje še malo poslabšalo.
Upam, da bo tale gel kaj pomagal.


lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 15 Maj 2009, 11:12:05
Držim pesti, da mu bo olajšal težave. Pa poročaj če je uspešno ali ne.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 15 Maj 2009, 11:14:23
Pri propolisu bodi previden, ker je veliko psov alergičnih nanj.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 18 Maj 2009, 17:16:55
Cikaflogo krema je pomagala, tako da se to kar izboljšuje.

Sicer smo pa danes bili na kontroli pri Kotnikovi. Uho je isto, rdeč in razdražen sluhovod, prisotne spet kvasovke, vendar za enkrat v manjšem številu.

Pač glede na to da se stanje slabša, je rekla da itak bolje da dajemo hrano ki mu je bolj ustrezala kot ta dieta. Sicer pa po njenem mnenju bi bilo treba sedaj poslati še kri v Madrid, na kliniko kjer bi testirali kri na zunanje alergene ter tudi na mojo pobudo še na alergene iz hrane. Tako da sedaj rabimo kakšne pametne nasvete glede tega, ima mogoče kdo izkušnje z to kliniko oz je pošiljal tja kri? Cena kombiniranega testa za alergene iz okolja in hrane je 180€ + še dodatni testi za nekatere alergene (slina bolh in še nekaj), vsak po 15€... saj problem ni v ceni, ampak me zanimajo izkušnje.

Aja pa še to, a mi lagko kdo pove kako točno testirajo vzorec sline pri Nabergoju - kaj iščejo oz na podlagi česa ugotovijo ali je pes alergičen in kako ugotovijo na kaj je alergičen? Pa koliko alergenov sploh testirajo?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #58 : 18 Maj 2009, 18:37:24
botticelli poleg skoggkat, ki je že opisala svojo izkušnjo je kolikor vem pred leti v Španijo poslal testirat tudi SKY za svojega labradorca, pa ga mogoče lahko kontaktiraš kako in kaj.

Me veseli, da je cikaflogo do določene mere pomagal.




skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu