Dermatolog

malimiha · 48917

malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
: 10 Maj 2009, 19:37:03
Zdravo,

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje pri  naših dermatologih.
Kateri se vam zdi najboljši pri nas oziroma če kdo ve za kakšnega dobrega iz tujine.

Hvala za vaše odgovore.

Lp
Miha



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 11 Maj 2009, 15:00:49
Miha, pozdravcek!
Nam je prav hudo, ko slisimo s kaksnimi tezavami se spopada nas bivsi sosolec  :(
Ze veliko let nazaj smo se tudi mi z nasim prejsnim dogicem spopadali s podobnimi tezavami. Takrat smo tudi spoznali dr. Trstenjaka iz danasnje istoimenske klinike. Ko so vsi drugi veterinarji odpovedali se je on prav izkazal in napovedal pravilno diagnozo, ki je koncala nase muke. V vseh teh letih se je se specializiral na podrocju dermatologije. Ga toplo priporocam:
http://www.klinika-vtz.si/sl/Dermatologija_1/

Zelimo vama cimprejsnjo pravilno diagnozo, ki vaju bo popeljala na pot ozdravitve. In  veliko :-* :-* :-*  za Hubija od nasih cokoladnih princesk!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Maj 2009, 12:18:41
Hvala Miša za odgovor.
Bomo mogoče probal.

Sploh ne vem kaj naj še naredim, ker stanje je čezdalje slabše noben pa nima pametnega predloga.

Tudi Kotnikova ločevalna dieta stvar ni izboljšala tako da ne vem kaj bo.

Res se mi Hubi smili ker je že čisto spraskan in zlizan povsod pa ne vem kako naj mu pomagam.


Lep pozdrav,
Miha



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 12 Maj 2009, 12:21:50
Ajajaja tako se je poslabšalo v 14-tih dneh, kar sva se nazadnje videla....groza res! :-[

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Maj 2009, 13:51:06
Ja se je kar poslabšalo.
Pod vratom bolje da ne govorim katastrofa in nasploh cel spodnji del.

Dlaka si pa itak vidla pa veš da je katastrofa.

Sem zadnjič gledal slike in primerjal dlako pri enem letu in pol storosti ali pa sedaj in sploh ne morem verjeti da se mu je toliko poslabšalo.


Lp



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 Maj 2009, 13:53:00
Še to sem pozabil Simi.

18.5 imam kontrolo pri Kotnikovi (mislim da ne bomo našli rešitve).

Potem pa je verjetno v Sloveniji še edina alternetiva pa da grem probati srečo k dr. Trstenjaku pa da vidimo kaj bo tam.

Lp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6 : 12 Maj 2009, 15:46:22
Kotnikova:  :-X

jaz imam z njo zelo slabe izkušnje. Psa "obsodi" na zelo strogo dieto (ja, celo vode ni smel piti iz pipe), na koncu je pa pes imel samo hot-spot  ::) ki se je precej razširil, ker je tako dolgo odlašala.

A pa ima pes sigurno dermatološke probleme? Mogoče bi pomagalo, če bi šli do kakšnega drugega veterinarja (ne nujno dermatologa).



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 Maj 2009, 16:24:32
Ja sej verjetno Kotnikova ne zna narediti drugačne diagnostike kot to, da ti reče pes naj je to kar do sedaj še ni jedel.
Sem govoril s parimi in vsem je tako rekla. Takšno diagnozo bi lahko postavili tudi sam.
Tudi pri meni piše, da bi mu mogel dajati ustekleničeno vodo in ne iz pipe.

Pes ima problem, ker mu določena stvar (ne vemo katera) povzroči povečano število kvasovk malasezija in potem mu tako začne smrdeti iz ušes da je katastrofa. Potem se začne še po ušesih praskati, kar vse skupaj pripelje do unetja.
Kotnikova mu je naredila tudi alergijske teste, ki niso pokazali, da bi bil alergičen na zunanje alergene in tako je sklepala, da je alergičen na hrano in mu dala strogo diete, kar pomeni da lahko je samo to kar do sedaj ni.
Stvar pa je v tem, da se je stanje še dosti bolj poslabšalo odkar je na dieti kot pa prej ko je bil na briketih.

Sej sem bil zaradi tega tud že pri dr. Matkotu amapk smo takrat zdravili samo kot unetje ušes.
Drugače pa ne vem kateri veterinar je kaj dober kajti bil sem na žalost že pri velikih pa moram reči da imam zelo slabe izkušnje z njimi.

lp

lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 12 Maj 2009, 17:08:35
Sedaj imate ločevalno dieto? Kaj vse je pa testirala?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 Maj 2009, 17:19:43
Ja sedaj imamo 3 mesece ločevalno dieto.
Testirala pa je na vse alergene iz okolja.
okrog 40 alergeneov mu je testirala in je bil na vse negativen.


lp



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 12 Maj 2009, 17:26:04
Malimiha, a z alternativno veterino pa ne bi poskusil?

Vetrinar Nabergoj testira na zunanje alergene na podlagi vzorca sline, ki mu ga lahko pošlješ tudi po pošti, stane pa cca 35 eur.

S Kotnikovo tudi jaz nimam najboljših izkušenj, ne zaradi alergij ampak zaradi demodexa :'(



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Maj 2009, 18:05:51
Ja verjetno bom tudi to sedaj probal.
Zgubiti itak nimam kaj.

Samo s kakšno verjetnostjo on lahko določi, da je na neko stvar alergičen.

Pri Kotnikovi ko smo delali teste za zunanje alergene je bila verjetnost teh testiranj  70% tako, da vseno obstaja možnost da je aleričen na nekaj iz okolja.
Kot vem je bil en prednik alergičen na cvetnih prah tako, da ni povsem izključujoče, da ni kaj takega.

lp



malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 12 Maj 2009, 18:11:56
Se opravičujem sem se malo narobe izrazil ne eden od prednikov ampak sorodnik.

lp



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 12 Maj 2009, 18:12:37
Bom nadaljevala na ZS  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 12 Maj 2009, 18:16:40
Iz okolja? To vklučuje hrano, materiale, trave, drevesa?

Posoda pa je kakšna? Iz nikleja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 12 Maj 2009, 19:44:56
Saba hvala za pomoč.

Bom probal pa bomo videli kaj bo.
Kot pravim zgubiti nimam kaj.
On je nekje iz Moravskih toplic ali se motim.

Čara za alergene ti bo bolj natančno lahko povedala moja punca, ker je bila ona takrat zraven pa je malo bolj podkovana na tem področju.
Jo bom priklical na forum da ti točno razloži, da ne bom jaz kaj napačnega povedal  ;).

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 12 Maj 2009, 20:38:21
Na Vet fakulteti pri Kotnikovi je bil pes testiran na zunanje alergene, kar vključuje razne trave (ta najpogostejše), razne pršice, dlako drugih živali (mačke in ostale najpogostejše hišne živali), in vse ostale najpogostejše alergene iz zunanjega okolja.

Ne vključuje pa hrane, ker lahko tako testirajo samo na zunanje alergene. Po moji logiki bi moralo pomagati to, da je pes 3 mesece na hrani ki jo prej nikoli ni jedel (je pa res, da pes ne more biti 100% pod kontrolo, saj dopuščamo možnost da občasno poje kaj kar je tudi prej - faktor ki ga ne moremo kontrolirati). AMpak vseeno ni logično da se zadeva konstantno slabša, hitreje kot prej, ko je bil na briketih.

Tako da testiran je že bil za zunanje alergene, in to res obširno, vse je bilo negativno. Mislim da tu nima smisla dodatno testirati.
Osebno Nabergoju ne zaupam niti malo, potem bi raje šla v tujino.

Če sprašuješ kakšno posodo ima za hrano, je to keramična posoda, občasno pa tudi iz rostfraja.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 13 Maj 2009, 12:08:37
Kaj pa če bi ga probala  parkrat oprati z Clorexiderm forte ali pa z Plivasept šamponom?
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 13 Maj 2009, 12:26:12
Kaj oprati? Celega psa? Samo problem je ker on spet smrdi iz notranjosti ušes, se pravi ima spet namnožene te kvasovke v sluhovodu, se pravi da očitno nekaj kar dobiva pri prehrani ne ustreza.
Sicer pa je pes kopan na 2-3 tedne, kot je bil vedno, in vsak dan se mu tudi šprica celoten predel pod vratom z clorexiderm raztopino - ne rabim omenjati da pomaga čisto nič. Se pravi niso problem namnožene bakterije na površini kože, ampak prihaja težava od znotraj.
Sicer se pa pes vedno bolj liže po tacah, vedno bolj se praska, vsepovsod. Zato si je pa spraskal celotno spodnjo čeljust, grozno za pogledati res - in to si je spraskal v roku enega dneva pred kratkim in itak da se sedaj praska.
Razumem da z omenjenimi šamponi ti preprečiš nadaljne infekcije spraskanega dela kože, ne pomaga pa to rešiti osnovne težave. Še vedno ostajajo največji problem ušesa, kjer se je tudi najprej pokazala alergija.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 13 Maj 2009, 13:04:09
Osebno Nabergoju ne zaupam niti malo, potem bi raje šla v tujino.

In kakšno škodo lahko naredi, če ti reče, da je tvoj pes občutljiv (namerno nisem napisala alergičen) na npr. perutnino, beljak in čebele in se ti potem  teh stvari izogibaš v njegovi prehrani, okolju  ???

Pa zgoraj sem narobe napisala: testira na zunanje alergene in tudi na sestavine v prehrani. Lahko mu pošlješ tudi vzorce briketov, priboljškov, tkanin,...

Ja, iz Moravskih toplic je. Če pogooglaš veterina Nabergoj, ti bo vrglo ven vse kontaktne podatke.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #20 : 13 Maj 2009, 13:29:59
Samo v vednost..znani alergolog iz tujine mi je povedal, da slina od psa na mora biti merodajna, ker je v njej preveč beljakovin in vsega ostalega..samo kri je merodajna za alergološke teste ter ostružki kože..GG


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 13 Maj 2009, 13:35:21
Kaj pa če ima zaradi malasezije v uhljih že razširjeno Malassezio Pachydermatis dermatitis?Nekateri psi imajo lahko povečano število kvasovk na koži.Pa probajte z šamponi,ki vsebujejo antimikotike,posebno še azole(Miconazol,Ketoconazole).Pri tem stanju se psi na zdravljenje z glukokortikoidi ne odzivajo
LP tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 13 Maj 2009, 13:37:12
Pravim, da je pes negativen na vse najpogostejše alergene iz okolja - tako da tukaj skorajda ni debate, ker je bil res testiran na vse živo. In ostalo je edino da je alergičen na kaj v prehrani. Tako da sem tudi že omenila, da bi sigurno dali še to testirati. Ne morem pa verjeti, da nikjer drugje ne testirajo tega, samo pri Nbergoju, zato če je še kakšna druga opcija, lahko tudi tujina, se priporočamo za informacije (zelo zelo težko zaupam ljudem ki ti dobesedno ubijejo psa, dajejo totalno napačne informacije, o količini denarja ki smo ga tam pustili pa sploh nebi in o odnosu ki ga imajo do strank tudi ne).

Sicer pa me še zanima kaj so vam rekli kako zanesljivi so ti testi - testiranje krvi ali sline na alergene v hrani? Namreč po besedah Kotnikove so ti testi zelo nenatančni, čeprav sem jaz že takrat spraševala če bi se dalo to narediti, za vsak slučaj.
Sicer pa kot je že Miha napisal, gremo naslednji pondeljek tja na kontrolo, in potem verjetno iščemo drugega veterianrja, ker mi tudi osebno ni bila ravno všeč in ni povedala čisto nič novega kar recimo jaz že nebi vedela od prej. Olajšali smo se za kar nekaj denarja, pametnejši smo pa samo toliko, da vemo da pes ni alergičen na nič iz okolja, ter ima sigurno alergijo ki se pokaže z razvojem kvasovk v ušesu... in sedaj še z raznimi kožnimi težavami, ki jih prej ni bilo.

A mogoče ve kdo priporočati kakšne veterinarje v Avstriji?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 13 Maj 2009, 13:40:15
Ja Tjaša, probali bomo, ampak tudi če je to, je to samo odpravljanje posledic in ne vzroka. Največji problem je odkriti vzrok.
Saj sama vidiš da zdravljenje z Otonazolom pomaga glih za en mesec, 2 tedna po končanem zdravljenju se začnejo kvasovke spet veselo množiti.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #24 : 13 Maj 2009, 13:56:15
Eno GROZNO vprašanje..ali bi pa lahko bila nova tema...

Koliko ste pripravljeni plačati, da pozdravite vašega psa, oziroma zlasti če je bolezen/alergija/dedna motjna nevzdravljiva ali so pa šanse manj kot 50% in vidite, da žival trpi...ali bi se odločili raje za evtanazijo ali ste pripravljeni plačati  1000, 2000€ ali še več?? GG


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 13 Maj 2009, 14:02:06
Ok ta primer še zdaleč ni tako kritičen, je seveda neprijeten za psa in lastnika, ampak še zdaleč ni tako da bi pes trpel.

SIcer pa moje mnenje, če bom imela kadarkoli psa z kakršno koli boleznijo  (dedno ali pridobljeno) in da vidiš da pes dejansko trpi in ima bolečine, ter da ni nobenega zdravila samo še slabše je lahko, potem bi se zavoljo psa odločila za evtanazijo raje, kot pa da upam na čudež. Če pa bi bilo zdravilo, ki bi dejansko pomagalo, potem pa komot vzamem kredit če j treba. Ampak ko veš da ni pomoči, potem je nehumano psa mučiti ker se lastnik ne more posloviti. Moje mnenje. In tudi offtopic, ampak dostikrat se sprašujem kako dalče grejo nekateri veterinarji in prostovoljci, ki za vsako ceno rešujejo živali...včasih se res vprašam a ni bolj humano žival evtanazirat...ampak to je že druga tema.


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 13 Maj 2009, 14:18:33
Denar pri tem sploh ne igra tako velike vloge.
Saj zase vem če bi se le dalo pozdravit ni finančnih omejitev.
Jaz močno upam, da stanje ne bo nikoli toliko slabo, da bi moral začeti premišljevati o evtanaziji se pa nikoli ne ve.
Čeprav se mi čezdalje bolj smili ker je revež do krvi spraskan pod vratom.

Bomo videli kaj bo in upajmo na najboljše.

lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #27 : 13 Maj 2009, 14:33:02
Torej si pripravljen plačati tudi 3000, 4000€ ? GG


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 13 Maj 2009, 14:45:38
Goldengirl... v tega psa je bilo že vloženo kar se z zdravstnevega stališča tiče že sedaj par tisoč evrov, tako da dejstvo je, da karkoli bo, še par tisoč evrov bo vloženih ... :)
 
In zadnje tri mesece je bila samo prehrana za njega okoli 500€ (ja za 30 kilskega psa zadnje 3 mesece :)), odkar je na dieti. Pa da ne omenjam kje so pol šele zdravila in ostali normalni stroški :)


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Maj 2009, 15:12:39
Mislim da če bi si beležil koliko je bilo denarja bi bilo res par tisoč evrov, ampak to ni glavni problem.

Mene moti da ko vidim kakšen odnos imajo veterinarji do mene in da se jim gre samo za denar, ostalo jim je pa vseeno.
Če bo kaj bolje bo če ne pa pač ne pa si mislijo itak bo še prišel in mu bomo dali pa kaj drugega.

To je glavni problem in mi grejo že res jezijo.