Komolčna displazija

Sammy · 40202

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #90 : 11 September 2013, 23:30:50
Priporocam Tomaza Miklavzina, ki ima kliniko v Ljubljani. Ima zelo uredu odnos ter ogromno znanja in izkusenj s takimi posegi..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 11 September 2013, 23:54:36
naš nam je predlagal g. Zaninoviča(?)

se opravičujem..g. Matka iz Topolščice ;D

Ovcka hvala :)



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 12 September 2013, 10:44:48
Mi smo tudi imeli okrušek. Operiral je Matko - artroskopija, če se ne motim. Samo dve majhni luknjici se naredi in vzame okrušek ven, dva šiva in to je to... Takrat, 3 leta nazaj, je bil on edini v Sloveniji, ki je izvajal ta tip operacije, V Ljubljani (klicali smo na Veterinarsko fakulteto) bi mu prav "odprli" vse. Mi smo plačali pri Matku cca 350 € za poseg, medtem ko bi nas takrat v Ljubljani na veterinarski fakulteti prišel še enkrat toliko. Pes je bil po enem mesecu kot prerojen. On bi sicer že takoj po posegu norel naokoli, ampak ga je bilo treba zelo paziti... Hvalabogu nam okrušek ni poškodoval sklepa in smo od takrat ok.

Bulldogs... And nothing else...


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 18 November 2013, 10:19:13
Če je odlomljena kost (pa to ni mišljen okrušek, ampak del kosti ki se ne zaraste kot bi moral) tako kot je bila pri našemu, je edina možnost klasična operacija. Pa tudi drugače vsi bolj priporočajo klasičen poseg, saj se le tako lahko kvalitetno sanira sklep...artroskopsko to ni tako zanesljivo. Res da je bolj invaziven poseg kot artroskopsko, ampak vseeno...
Nam je operacijo opravil prof. Zorko na VF in glede na okrevanje in rezultat je opravil odlično. Je pa samo okrevanje različno od psa do psa, ter kako ga paziš po operaciji.
Mi smo mu čez 3 mesece vstavili še matične celice in kot kaže je uspelo. Klub temu da je bil artritis že viden, zaenkrat o njem ni več ne duha ne sluha in gibljivost poškodovanega komolca je praktično na ravni zdravega.

Vsem ki boste svojega ljubljenčka peljali na tak ali drugačen poseg vam želim veliko mero potrpežljivosti po operaciji!

Vsekakor je dobra izbira tudi Miklavžin in Matko.


LP   Matjaž



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #94 : 18 November 2013, 11:04:36
Poznam ljudi, ki so z artroskopijo bili zelo zadovoljni oz. njihovi psi. Načeloma je fajn, da se čim manj mesari-ker se prej okreva. Isto pri ljudeh-če poznaš koga ki je dal čez operacije. Je pa stvar ortopeda, da presodi kaj je v določenem primeru najbolje (če sploh obvlada artroskopijo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 23 November 2013, 13:52:57
Seveda je artroskopsko ok če se gre samo za okrušek...pri našemu je šlo za odlomljeno kost in izrastke v sklepu (genska sprememba), tako da je artroskopija odpadla.

LP