Heila von der Tobelhöhe

missy · 15307

missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
: 06 Februar 2006, 17:42:27
Mi imamo pri hiši približno 1. leto staro hovawartko, Heilo von der Töbelhohe... ima rodovnik, prinesli pa smo jo iz nemčije. Je blond barve, ima posebnost; na uhljih ima valovito dlako, kot da bi ji kdo spletel kite  :), je nagajiva, rada grize kape in rokavice, vidi se da bo žez nekaj let prava čuvajka. Je spretna, gibčna, rada bi jo šolala za agility. Sicer pa je velika kar 67 cm. No, vsak dan grem najmanj 2x z njo na sprehod (v počitnicah večkrat), je kar ubogljiva. Hodive v pasjo šolo v Lukavce, kjer so super učitelji in velik prostor. 1x sva bili za šalo na razstavi in je dobila lepe ocene..Kmalu bove nardile prvi izpit. Ima velik, zagrajen vrt, spi pa v hiši. Zjutraj me pride zbudit, pravzaprav me celo poliže. Je sterilizirana, ampak ne po moji želji  ;)
Zelo, zelo, zelo rada jé, vse kar ji pride pod gobček. Še rajši pa se igra, s svojimi igračkami ali pa z drugimi, predvsem z manjšimi psi, čeprav ni ravno nežna z njimi...
Ko pridemo domov, od veselja viha gobec in kaže svoje bele zobke, pa ne zato da bi bila jezna, pač pa nam tako kaže podrejenost, veselost... Vse bi dala za en dotik, za cartkljanje.

Je moj 1. kuža in imam jo najrajši na svetu!

LP!  :)

p.s.
potem pripnem slikco


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #1 : 06 Februar 2006, 17:49:07
žal ne morem pripet slikce, ker je preveč kb  :'(


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 06 Februar 2006, 18:33:32
Naloži slike v moj-album(www.moj-album.com),si naredi polico naloži slike,se odjavi in link daj nam :)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #3 : 07 Avgust 2007, 10:17:46
Ojla!

Ker sem hotla odpret novo temo in še enkrat predstavit Heilo so me eni prestrašili in nadrli tako da bom raje kar tukaj nadaljevala  ;D.
Najprej se opravičujem, takrat še nisem vedela nalagat slikic  :-[
Evo slikice pa kaj se je zgodilo na novo:

Heila

Torej... Naša Hei je letos 16. januarja dopolnila 2. leti. Od takrat ko sem prvič pisala njen opis do zdaj se je marsikaj spremenilo. Začenjam tam kjer sem ostala...
S Heilo sva kmalu nato začeli (po dolgem prepričevanju staršev) obiskovati agility. Pred tem sva končali šolo za mladičke, malo šolo, osnovno šolanje in tako sočasno z agilityom začeli delati za A izpit. Ker se ti psi (hovawarti) umirijo komaj nekje pri treh letih je bila Hei takrat še zelo živahna in razigrana.
Z nami je hodila tudi na dopuste, pohode; slikica iz njenega prvega dopusta v Bovcu
Rada se kopa, ne mara vročine, ljubi pa zimo in sneg. Ampak ni ravno najboljši primerek svoje pasme, kajti je izredno velika in močne konstrukcije ter čeprav je kot mlada psička kazala znake dobre čuvajke, zdaj le redko kdaj laja in mislim da bi lopovu prej pomagala pri kraji kot pa da bi ga natirala.
…Ko pa sva končali A izpit in začeli delati za naprej, je Heila po vsakem hujšem naporu začela šepati. Ko je postalo hujše smo se odpravili k veterinarju in ta jo je kaj kmalu operiral. Operiral jo je še ne vem kolikokrat in našo psičko po domače povedano popolnoma zasral. Ko je začel delati še operacije brez naše vednosti nam je bilo dovolj in smo spakirali k veterinarju v Topolšico. Do danes je Hei prestala že 7 operacij, v Topolšici ji probajo popraviti koleno ki so ga zafušali tam. Ampak zaradi preobremenitve se ji je spremenil cel sistem in so morali operirati še drugo koleno. Morda potem še peto. Če bi še naprej poslušali tistega prvega veterinarja, bi nam verjetno še ko bi se plazila po tleh zagotavljal da je vse v redu.
A Hei gre vedno na bolje, spet se ji je vrnila volja do življenja. Čas si krajšava z »ležečimi trikci« (kjer ne uporablja nog) in drugimi miselnimi zaposlitvami. Jaz že res močno pogrešam dolge sprehode, če bo vse posreči bova z kondicijskimi treningi začeli ob koncu avgusta.
Držite pesti, da se bo dobro zacelilo…






Lp, Maruša





**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 07 Avgust 2007, 10:21:43
Ooo, Maruša  :o
Tudi jaz želim Heili uspešno okrevanje in čim prejšnji začetek dirkanja  :)
Pa saj bo...
Se vidimo!
Z



Alessa.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Avgust 2007, 10:24:29
Maruša lep opis in čudovite slike. :)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #6 : 07 Avgust 2007, 10:26:11
Zina daj lupčka Kani in Ronu  :-*
Tea hvala sicer bom morala še malo natrenirati da bodo tako dobre kot tvoje.
Lp


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 07 Avgust 2007, 10:29:40
heilo poznam "osebno" in moram reči, da je zares prisrčna in zelo pametna psička. ima zelo lep rep :P

------------------------------------------------

maruša!  :D

lepo si predstavila svojo psičko, slike so fenomenalne, heili pa vsekakor držim pesti (v glavi  ;D:-*


lp







**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 07 Avgust 2007, 10:35:08
Zina daj lupčka Kani in Ronu  :-*
Tea hvala sicer bom morala še malo natrenirati da bodo tako dobre kot tvoje.
Lp
Opravljeno  :) Začuda ti jih že vračata, čeprav sta trenutno oba v globokem spancu!



Alessa.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 07 Avgust 2007, 10:36:41
Še jas dodajam tri slikce iz mojega prvega srečanja s Heilo in Marušo.






Lp. Tea



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 07 Avgust 2007, 10:52:39
Missy, držimo pesti in tačke, da bo s Heilo vse ok in se bosta nama s Sammyjem kdaj pridružila na kakem sprehodu!  ;)

P.S.: Lepe slikice. :) 

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #11 : 07 Avgust 2007, 10:56:14
Tea najlepša hvala  :) Upam da bodo kakšne takšne slikce nastale tudi ob Šoštanjskem jezeru (takrat bom tudi jaz že mela prakso  :P)
Sammy res upam da se bomo kaj srečali!
Slikica Heile na agilityu:



Lp


Alessa.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 Avgust 2007, 11:04:17
Ja, seveda bodo. Še lepše bodo nastale zdei ko ti že obvladaš. 8)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #13 : 09 Avgust 2007, 21:26:17
Tudi mi držimo pesti in tačke,da se bo vse dobro izteklo.

Sicer pa upam da se kaj dobimo. ;)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #14 : 12 Avgust 2007, 16:33:06
Uspelo mi je sestavit filmček in ga dodat na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=XMox7saMPzE&eurl=

Še nekaj novih slikic:







In po dolgem času je Heila obiskala ranč  :):







Lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 12 Avgust 2007, 17:01:10
Maruša dober video, pa zakon slike. Sploh tisti dve, kjer stresa z glavo (crazy dog ;D )
Pa čimboljše okrevanje želim Heili :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #16 : 12 Avgust 2007, 17:09:07
oo Maruša želim da se Heila čim prej pozdravi in da čim prej začneta z norenjem in agilityem!!  ;) Upam da se bomo kmalu kaj videli, da dobim priložnost Heilo tudi spoznati!  ::)

Bebi pošilja  :-* Heili


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 12 Avgust 2007, 18:21:02


Na tejle slikci zgleda kot kakšna filmska zvezda, ki zamahne z lasmi ;D

Ful je luštna :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 13 Avgust 2007, 00:07:38
Lepa predstavitev, res imaš luštno pesjanko :) filmček je pa prav super :D Agility vama gre dobro, kdaj bosta šle pa na kakšno tekmo?
Pa tvoji pesjanki želim čim hitrejše okrevanje :)

lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #19 : 13 Avgust 2007, 09:06:38
Na tejle slikci zgleda kot kakšna filmska zvezda, ki zamahne z lasmi ;D

Ful je luštna :D
Ande, kot v tisti reklami za panten , haha...  :P



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #20 : 13 Avgust 2007, 11:40:32
missy: prima opis in video.... res je lepa psička tale Heila (me malo na rumbo spominja, tudi glede poškodb ;))

upam da se bo kmalu pozdravila  :-*

Lp, Črt



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #21 : 13 Avgust 2007, 13:12:35
Hvala vsem! 
Ja nič pol pa jo bom na kakšno avdicijo prijavila, če ste jo že za filmsko zvezdo označili  ;D
aska...  agility sva trenirali za zabavo, ker sva v tem uživali... ko sva začeli razmišljatii o prvi tekmi pa so se začele kazati težave in kmalu je imela prvo operacijo. Sedaj pa več ne bova smeli trenirati  :( žal se bova morali agilityu odpovedati...
trigi... morda res ampak sigurno jo premaga v velikosti  :P
kajcyka brez skrbi se bomo že spoznali  :)

Še ena forska:


In nekaj ostalih:






Lp




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #22 : 13 Avgust 2007, 13:15:39
Ooooo,ful dobre fotke! :o
Škoda,da ne moreta več trenirati. :( :-\



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #23 : 13 Avgust 2007, 13:44:02
Joj kol je taprva fotka luštna!!  :o  :-* :-*


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Avgust 2007, 09:55:23
Ušeska ma res posebna.  ;D

Ful so mi všeč slike. Kateri fotoaparat uporabljaš?

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #25 : 14 Avgust 2007, 10:43:06
Ušeska ma res posebna.  ;D

Ful so mi všeč slike. Kateri fotoaparat uporabljaš?

Žal so se ji resice na ušeskih že fajn zravnale... veliko bolj očitne so pri mladih psih.

Glede slik... zaenkrat imam še zelo slab fotoaparat (s samo 3.2 mega pixli), sony-ov, ampak prebrala sem nekaj literature (hvala Alessi.)  in ker zelo rada slikam poskušam iz fotoaparata izvleči kar najboljše  ;D Sedaj pa so doma končno spoznali da potrebujem malo boljši fotoaparat in kmalu bom dobila canonovega. Upam da bodo takrat slike še boljše.
Lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #26 : 14 Avgust 2007, 11:58:42
Naj se pohvalim, da sem tudi jaz spoznala Hei in da je še bolj krasna psička, kot bi si mislili. Res je zelo pozorna na Marušo, rada se crklja je zelo radovedna in bi pojedla vse kar ji pride mimo (hec).  ;D ;D ;D
Glede tega samo vsaka čast Maruši , da je uspela vzgojiti tole psičko v tako krasno predstavnico te pasme  :-* :-* :-*



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #27 : 14 Avgust 2007, 12:06:49
Super slikce in filmček. Še veliko uspehov pri agilityju  :)

Citiraj
http://www4.slikomat.com/07/0813/430812py7s.jpg
Tale je dobra  ;D

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #28 : 14 Avgust 2007, 12:08:30
Naj se pohvalim, da sem tudi jaz spoznala Hei in da je še bolj krasna psička, kot bi si mislili. Res je zelo pozorna na Marušo, rada se crklja je zelo radovedna in bi pojedla vse kar ji pride mimo (hec).  ;D ;D ;D
Glede tega samo vsaka čast Maruši , da je uspela vzgojiti tole psičko v tako krasno predstavnico te pasme  :-* :-* :-*

Rinchy hvala, v agilityu sicer več ne bove imele uspehov, ti pa zagotovim da kje drugje  :)
Zina hvala!  :-*
...in bi pojedla vse kar ji pride mimo- to pa niti ni taki hec... oziroma sploh ni hec  ;D
Upam da bom tudi jaz imela priložnost spoznati Kano! Zaenkrat pa jo pobožaj v mojem imenu.

Lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #29 : 14 Avgust 2007, 12:10:23
Sem prej spregledala, da ne smeta več  :-[ Bosta pa na kakšnem drugem področju toliko bol uspešni.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si