MB azil ukinjajo?

ostrzek · 37103

ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
: 09 Februar 2006, 10:42:32
KRIK - APEL - PROŠNJA

ZA POMOČ

CELOTNI SLOVENSKI JAVNOSTI

MEDIJEM, POLITIKI, ORGANIZACIJAM, POSAMEZNIKOM, ŽIVALOLJUBCEM ....

Spoštovana javnost !

Mariborski župan Boris Sovič je končno pokazal, da mu v primeru mariborskih
zavrženih živali ne gre za humanost ali za legalnost mariborskega
društvenega zavetišča za živali, temveč gre le za to, da je problematiko
odstranil iz Maribora - v 40 km oddaljene Dramlje !!!! Od 2.2. 2006 mariborsko
Društvo za varstvo in proti mučenju živali, ne sme več oskrbovati
zavrženih, izgubljenih ali poškodovanih živali na območju Mestne občine
Maribor !

Mariborsko društvo za varstvo in proti mučenju živali, vsa ta leta vodi
postopek pridobivanja lokacijskega in gradbenega dovoljenja za zavetišče v
Zrkovcih pri Mariboru in se nikoli ni postavljalo na pozicijo, češ legalnost
azila nam ni mar, nas toliko bolj čudijo tako nerazumno sovražni in ostri
ukrepi mariborskega župana, ki je vsaj v zadnjih letih oviral pridobitev
omenjenih dovoljenj ali dokumentacije. Boris Sovič nas je s tem, ko je izzval
pravo institucionalno gonjo proti Društvu za varstvo in proti mučenju živali
Maribor, pritisnil ob tla. Vendar ne bomo klonili !!!
Zaradi nerazumnega delovanja mariborskega župana naše društvo v tem letu ne
bo več moglo računati na sredstva iz proračuna Mestne občine Maribor -
gre za približno 6 milijonov tolarjev. S tem denarjem smo plačali vodjo azila
in oskrbnike, da so lahko za živali skrbeli ves čas, kar pač zahteva
profesionalna oskrba živali. To bomo sicer tudi počeli v prihodnje, vendar
pač ne za MO Maribor, ampak za večino ostalih občin Podravja in širše.
Žalostno je, da se nas je aktualni župan preprosto rešil, (vsaj do konca
marca) s tem pa ni rešil problematike zavetišča v Mariboru , saj >>Zunzani -
hotel za male živali<<, iz Jarmovca 5 pri Dramljah na Celjskem samostojne
podjetnice Tatjane Lenko, ne more biti adekvatna rešitev. Ne samo, da so
storitve za živali v Dramljah veliko dražje, temveč je njihov prostor
oddaljen od Maribora 40 km, zato bo reakcijski čas za reševanje zavržene ali
poškodovane živali v Mestni občini Maribor veliko daljši. Odslej si bodo
Mariborčanke in Mariborčani, če se bo njihova žival izgubila, lahko slednjo
eventualno poiskali v 40 km Jarmovcu pri Dramljah pri Celju, kar vsekakor za
meščanke in meščane ni najbolj primerno.
Da se razumemo, nič nimamo proti Dramljam, vendar jo bodo najslabše odnesle
prav mariborske izgubljene živali. Poleg tega pa v Dramljah ne bodo živali
uradno mogle biti tako dolgo, da bi našle lastnika, temveč le 1 mesec. V enem
mesecu se bo žival morala izkazati in vpiti: >>Tu sem vzemite me, če ne me
bodo po 1 mesecu uspavali<<. Mogoče se vam bo stavek zdel izredno čustveno
nabit, vendar gre namensko prav zato, da vzbudimo sočutje pri vseh vas, ki ste
nam leta in leta stali ob strani ali nas vsaj moralno podpirali, saj smo
prepričani, da smo v Društvu za varstvo in proti mučenju živali Maribor
vedno delali , izključno in samo v dobrobit živali.
Vsled vsega je naše Društvo za varstvo in proti mučenju živali Maribor danes
prisiljeno kričati - apelirati na vso javnost - posameznike, podjetja,
organizacije, občine, politike in vse ljubitelje živali, da nam pomagate
pritisnit na zavest mariborske uradne politike - posebej na mariborskega
župana:
- pošljite e- pošto na naslov mariborskega župana,
- izrazite nestrinjanje, s tem da mariborsko društvo z zavetiščem ne sme več
delovati v domači MO Maribor, po dolgoletnem uspešnem delu na področju
zavrženih živali (društvo deluje 30 let, zavetišče s predhodniki 18 let,
bili smo prvi v nekdanji Jugoslaviji in prvi azil v Sloveniji),
- pokličite prijatelje v politiki in jim pojasnite, da nam pomagajo,
- zberite podpise in nam jih prinesite, da se ne strinjate z nesprejemljivimi in
destruktivnimi dejanji mariborskega župana in mestne uprave v zvezi z našim
društvom, v okviru katerega deluje tudi zavetišče za živali,
- pridite v naše zavetišče in se prepričajte, da kar počnemo, delamo dobro
in v dobrobit zavrženih, izgubljenih ali poškodovanih živali - muc, psov,
ptic, zajčkov, hrčkov, .........

TOKRAT VAS RESNIČNO POTREBUJEMO
PROSIMO, POMAGAJTE NAM OBSTATI TUDI V MARIBORU !

Društvo za varstvo in proti mučenju živali Maribor



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1 : 09 Februar 2006, 11:03:09
Za nas mariborčane je to prava sramota.  :-[

Sigurno k temu ni nič kaj pripomoglo dejstvo, da so veliki nasprotniki azila lokalni stanovalci, kis e pritožujejo nad smradom in laježem. Morda lokacija res ni najbolj posrečena, vendar bi v vsem tem času lahko že našli kakšno zapuščeno kmetijo, kjer ni žive duše...

Azil dobro poznam in je lepo urejen, je pa zelo natrpan, tako da ne vem, kako mislijo to reševati z zavetiščem iz Dramelj.

Upam,d a se bo javnost zganila in nekaj ukrenila - nenavsezadnje je volilno leto pri nas v mariboru in župan bo morda pod pritiski javnosti celo našel kakšno sprejemljivo rešitev. ???




ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Februar 2006, 11:15:58
Mogoce bo tole v pomoc....

[email protected]

Prosim napisite vsaj 1 stavek! Prekleti butlji... Zakaj morajo vedno unicevati se nekaj tistih dobrih stvari...

zalostna ostrzka





*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 09 Februar 2006, 13:53:33
Kaj !?! >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Kaj,se pa gre ta..." župan",ki sploh ni župan,če hoče škodovati Mariborskim prebivalcem >:(...kajti tudi azilski kužki so prebivalci Maribora, mar ne ??? ?

Mislim,če bi bil starejši in imel kake stike s kakšnimi politiki ::)...

Tako pa sem majhen :D ;D...



lp obupan,presenečen... Jure


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 09 Februar 2006, 14:07:13
Yure ... če bo vsakdo mislil da je majhen ne bo nič... vsi smo veliki in to lahko dokažemo samo tako da ukrepamo, najmanj kar lahko naredimo je da pošljemo e-mail županu...

Fino bi bilo če bi društvo sestavilo peticijo za podpisovanje... zaradi vsebine peticije same .. in jo razposlalo okoli da se začne zbirati podpise.

Lp, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 09 Februar 2006, 15:36:14
V imebu PeSjanar. si ali vsak posameznik, jaz v glavnem če kaj pomaga takoj dam kakšen podpis ali pripombo... :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #6 : 09 Februar 2006, 15:54:45
Sama sem tudi pripravljena pomagat...in celo zbirat peticijo v našem kraju ::) :-[



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 09 Februar 2006, 16:29:11
No moj mail je že doromal v županov box, upam samo, da ga bo prebral...
Je namreč precej khm "srce tajajoč"   ;D

Lunca, kje bi pa zbirala - v Medvodah? Tam ti lahko tudi jaz (mogoče tudi Zala  ???) priskočim na pomoč.  :)

lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 09 Februar 2006, 17:46:38
jaz mogoče tudi lahko kaj naredim .. a to more bit kakšen poseben papir  ;D 



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #9 : 09 Februar 2006, 18:06:33
Hehe... ni treba da je poseben papir ... bolj je pomembno da bi vsi podpisovali vsebinsko enako peticijo ... tako nebi bilo dvomov o tem da gre za skupno akcijo vseh skupaj.
Če pa Mariborčani ne bodo hitro naredili svoje peticije... bomo pač naredili svojo.

Lp, Črt



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 09 Februar 2006, 18:15:16
Tole kopiram iz drugega foruma... se opravičujem zaradi šumnikov  :-[

VEČER, dne 07-02-2006
Citiram:

Mestna občina Maribor ne sodeluje več z mariborskim azilom za �ivali
Prvega psa so �e odpeljali v Dramlje
"Res ne razumem več, kaj se gremo v Mariboru. Ali res nismo dovolj pametni, da bi problem re�ili sami in po pameti?" spra�uje predsednik Dru�tva za varstvo in proti mučenju �ivali

Mariborski dru�tveni azil za �ivali od 2. februarja po odločitvi oddelka za gospodarske dejavnosti Mestne občine Maribor ne opravlja več svojega dela za Maribor. Vodja azila Zmago Müller je včeraj povedal: "Kako smo po petnajstih letih delovanja izvedeli, da nas Mestna občina Maribor ne potrebuje več? V petek, 3. februarja, okoli 13. ure sem bil v Stra�unskem gozdu, kjer naj bi po opravljeni in dogovorjeni akciji prevzel psa in ga odpeljal v azil. �lo je za psička, ki je �ivel s klo�arjem pod �otorom na robu omenjenega gozda. Nekaj minut po 13. uri me je veterinarski in�pektor po telefonu neuradno obvestil, da ga v Stra�un ne bo, da je akcija ustavljena. Pozneje sem izvedel, da zato, ker je Igor Vojtic, direktor Vursa, območne enote Maribor, tega istega dne po faksu prejel z oddelka za gospodarske dejavnosti Mestne občine Maribor sporočilo, da Dru�tvo za varstvo in proti mučenju �ivali Maribor (DZVPM�) ni več izvajalec za opravljanje dejavnosti zaveti�ča za zapu�čene �ivali za občino Maribor. Naslednji dan smo z navadno po�to prejeli dopis, na katerem je datum 3. februar. Iz dopisa je razvidno, da je Mestna občina Maribor z novim izvajalcem sklenila pogodbo �e za čas od 2. februarja."

Iz dopisa, ki ga je podpisala Karin Jur�e, vodja oddelka za gospodarske dejavnosti Mestne občine Maribor, je razvidno, da je občina za obdobje od 2. 2. 2006 do 31. 3. 2006 za izvajalca za opravljanje dejavnosti zaveti�ča za zapu�čene �ivali izbrala Tatjano Lenko, s.p., Jarmovec 5, 3222 Dramlje.

Dopis se zaključuje s pro�njo, da naj DZVPM� Maribor najditelje zapu�čenih �ivali napoti na naveden naslov oziroma jim posreduje telefonsko �tevilko 03 74 90 600.

Včeraj smo poklicali Tatjano Lenko, ki je potrdila, da so v petek, 3. februarja, na Zagreb�ki cesti, ob Babnikovi ulici, v Mariboru prevzeli prej omenjenega psa, ker so z Mestno občino Maribor sklenili �e omenjeno pogodbo.

"Mestna občina Maribor nam bo za oskrbovalni dan plačevala 2416,60 tolarja (10,08 �). Pokrivamo 23 občin v celjskem okraju in �e občini Kr�ko in Ig. Te občine nam plačujejo po 1327,50 tolarja (5,54 �) za oskrbovalni dan in zraven �e najemnino. Z Mariborom smo se dogovorili za vi�jo ceno, ker je v njej najemnina �e zajeta, za enega psa pa nam bodo plačevali največ za trideset dni."

Na vpra�anje, kaj bo s psom, če mu v tem času ne bodo na�li novega lastnika, je Lenkova odgovorila: "Slej ko prej bomo psa morali oddati, kar takoj ga ne bomo usmrtili. Se je �e zgodilo, da so bili psi pri nas tudi �e po �est mesecev. O morebitni usmrtitvi pa odločamo vsi, to je ves kolektiv. Jaz kot lastnica, tisti, ki za psa skrbi in ga pozna, in veterinar."

Na vpra�anje, kako bodo re�evali psa, ki ga bo na primer v Mariboru povozil avto in bo potreboval takoj�njo pomoč, njihovo osebje pa bo takrat morda nekje pri Kr�kem, smo dobili odgovor, da so po zakonu o za�čiti �ivali dol�ni poskrbeti za tak�no �ival v �tirih urah, sicer pa v 24 urah."

Glede cen oskrbnega dne je Zmago Müller razlo�il: "Na�a cena oskrbnega dne je 1512,60 tolarja (6,31 �), seveda pa vanjo nikakor ni v�teta le oskrba psov, saj na�e dru�tvo opravlja �iroko paleto dejavnosti, praktično vse, kar je povezano z �ivalmi in je pomembno tudi za varno �ivljenje občanov. V tej ceni so tudi pobiranje in oskrba muc, prosto�ivečih �ivali, re�evanje labodov, ogledi hlevov, ogledi krajev, kjer obstaja sum mučenja �ivali, itd. Za vse na�tete dejavnosti torej ni dodatnih računov. Razen tega pa je lastnik, ki je svojega psa izgubil in ga pri nas na�el, za oskrbni dan plačal 1500 tolarjev (6,26 �) za velikega in 1300 tolarjev (5,42 �) za majhnega psa, za muco pa 300 tolarjev (1,25 �).

S ceno 1512,60 tolarja (6,31 �) je torej Mestna občina Maribor pokrila vse na�teti dejavnosti, ki so veliko več od tega, za kar bo zdaj plačevala po zaradi konkurence le nekoliko ni�ji ceni zasebnici v Dramljah."

Predsednik Dru�tva za varstvo in proti mučenju �ivali Maribor Erih Tetičkovič je ob tak�ni odločitvi Mestne občine Maribor ogorčen: "Kaj se gremo v tem na�em Mariboru? Nimam besed, da bi povedal, kako zelo sem razočaran. To ni nič več drugega, kot navadno norčevanje in nagajanje. Saj mariborsko dru�tvo in azil vendar nista ukinjena ali razpu�čena. Ali bomo zdaj gledali, kako se �ival muči, pa ji ne bomo smeli pomagati? Zaradi človekove sebičnosti, trmoglavljenja, nerazumevanja in nespo�tovanja �ivljenja bo spet kratko potegnil reve�, tokrat bo to pač �ival."

Igor Vojtic opozarja: "Ocenjujemo, da utegne biti varnost občanov in tudi za�čita po�kodovanih �ivali ogro�ena ali v primerih nujnih intervencij celo prepozna. Re�itev je iz teh razlogov problematična in tvegana, kajti po�kodovane �ivali morajo biti oskrbljene takoj. Na veterinarski in�pekciji pozorno spremljamo dogajanje in od 2. februarja naprej analiziramo vsak primer intervencije v zvezi z �ivalmi. Stanje spremljamo in če bomo ugotovili kr�itve določb zakona o za�čiti in varstvu �ivali, bomo Mestno občino Maribor takoj opozorili."

Z ministrstva za okolje in prostor so nam včeraj sporočili, da bodo zadeve, ki se nana�ajo na pridobivanje gradbenega dovoljenja za mariborski azil, obravnavali v drugi polovici februarja. Drago Gumzej, vodja mariborskega centra za obve�čanje, pa je včeraj povedal, da centra, ki na telefonski �tevilki 112 sprejema tudi klice za pomoč �ivalim, Mestna občina Maribor �e vedno ni obvestila o spremembi. Zanjo so izvedeli po zaslugi veterinarske in�pekcije.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 09 Februar 2006, 18:15:29
Moj e-mail pa ni ravno za zjokat.Za bruhat je...sram ga naj bo...kaj je pravzaprav treba storit?Župana prepričati,da MB azil ostane?Jaz sme še parim prijateljem rekla,naj pošlejo e-mail,če še kaj potrebujete sem tu za pomoč.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #12 : 09 Februar 2006, 18:47:50
Jaz bi samo toliko povedala, da tisti, ki mislite pošiljat mejle, ne pošiljajte groženj, žalivk ali drugačnih nizkotnih pisem. Ker si kar predstavljam, kakšen mejl je poslala T.M.T... ::)  :P Če se motim, me pa popravi. ;)  Saj veste, lepa beseda lepo mesto najde, grda beseda pa... :-\

Drugače pa groza, kar se dogaja v tej Sloveniji... :'( :'( :'(

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 09 Februar 2006, 18:48:48
jz bom pa po naših krajih peticijo nrdila ... a to rabiš podpise drucga pa ne  ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 09 Februar 2006, 19:11:18
Čaka,čakaj...napisala sem,d aso že tako glede živali v Sloveniji grozne razmere in,da s tem še poslabšajo zadevo.Da je zaprtje azila sramota za Slo in še večja za Maribor.Da ne more pustiti zunaj zmrzniti endolžnih živali,ki so žrtve človeka in naj vsaj malo srce pokaže...

Niti se ne sliši tako grozna,anede :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #15 : 09 Februar 2006, 19:23:13
Potem se ti pa opravičujem, ker sem prehitro sklepala.  :-[  ;D
Sem pač navajena brati taki in drugačne izraze v tvojem niku na MSN-ju... :P  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 09 Februar 2006, 20:17:01
V imenu Pesjanarja ne morete pošiljati nič, ker pesjanar ni registriran kot kakšno društvo, ampak se z vsem tem ukvarjava (več ali manj) dva človeka. Lahko pišete samo v svojem imenu.

Lp nina



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 09 Februar 2006, 21:30:16
Dobila express odgovor od župana!! Se vidi, da ne piše po nekem vzorcu, ampak vsak mail res prebere. Svaka mu čast... glede na to, koliko ljudi ga bo danes in v naslednjih dneh napadlo



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #18 : 09 Februar 2006, 21:42:42
Tudi jaz sem dobila odgovor.Čeprav...a res kao ni ustreznih pogojev?Ke rmeni se je zdelo vse kul ne vem no...zdaj mi ni nč jasno...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #19 : 09 Februar 2006, 21:52:05
Tudi jaz sem dobila odgovor.Čeprav...a res kao ni ustreznih pogojev?Ke rmeni se je zdelo vse kul ne vem no...zdaj mi ni nč jasno...
Jaz pa nisem dobila odgovora... ???  ;D Sam sm use lepo napisala... ;D ;D


LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #20 : 09 Februar 2006, 22:07:32
Glede ustreznih pogojev se jaz ne bi strinjala. res je sicer, da lokacija ni idealna, ker je v "luknji" oz. globeli po slovensko, do katere vodi cesti in ob tej cesti so hiše stanovalcev. Ta azil moti morda 10 prebivalcev hiš, drugih ne more, saj je na drugi strani reka Drava in sprehajalna steza, za azilom pa nekakšni vrtički.

Azil je vedno bil zelo čist, ko sem bila tam, motilo me je edino, da so imeli za muce dva velika boksa, od tega enega steklenega, v njem pa vse natrpano muc. Psi so pa povečini sami v boksu ali si pa ga delijo z enim psom največ.

O lokaciji tega zavetišča se govori že 10 let - zakaj pa ni mariborska občina našla primernejše lokacije???

To me spominja na našo afero z odlagališčem smeti, kjer občina tudi že leta išče primerno lokacijo - nikjer ga ne bi imeli, vsi pa moramo nekam smeti odlagat. Na koncu smo prišli že tako daleč, da je bilo dotedanje smetišče že čisto polno in še malo prek, pa so na vrat na nos našli nadomestno lokacijo, ki je še zdaj nadomestna, pa nikakor ni ustrezna pri vseh možnih kombinacijah, ki so bile v igri.

Žal za živali očitno ni take sile - vsaj ne s strani občine, ker nas je ljubiteljev živali očitno premalo, da bi lahko naredili politični pritisk. No, upam,d a mu vsa naša pisma in podpisi peticij nekaj govorijo... :-X






Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #21 : 10 Februar 2006, 00:02:09
Ja in kaj je odgovor župana na vaše maile? Jaz tudi mislim napisati mail, pa bi rada vedela, da mu ravno na tisto struno zaigram s katero opravičuje zaprtje  ;)

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 10 Februar 2006, 10:04:21
Pa res mislite, da župan osebno odgovarja na maile ???

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 10 Februar 2006, 10:30:19
No moje pismo res ni bog ve kaj, je samo moja misel moj utrinek moja... želja, prošnja, zahteva, ...

---------------
Pozdravljeni!

Na Vas se obračam z prošnjo ali zahtevo, kar vam je ljubše. Dvomim, da boste tole prebrali in še bolj dvomim, da bom dobila odgovor kot ga pričakujem.
Ste župan mesta Maribor, drugega navečjega mesta v Sloveniji, štajerske metropole. Dela Slovenije na katerega ste štajerci izredno ponosni ampak ta ponos bo kmalu zbledel.
Imeli ste prvo zavetišče za zavržene živali v Sloveniji, ki je uspešno delovalo kar 18 let, Vaše društvo za živali deluje že 30 let, na kar ste lahko izredn ponosni.  V Vaši občini in ne samo v Vaši povsod po Sloveniji pa smo ljudje, ki jim ni vseeno. Mariborski azil nima več dovoljenja. Zakaj?? Je žival res tak strošek? Bodo občani imeli kaj več, če se azil ukine? Bo oskrba v Dramljah res toliko cenejša?
Zavrežene živali so problem občine in problem občanov. Občani so tisti, ki živali zapustijo, jih ne sterilizirajo in ne poskrbijo za njih tako kot bi morali. Vi kot župan, pa ste tisti, ki mora popravljati napake občanov.
Po Sloveniji se odpirajo novi azili in nova društva za pomoč zapuščenim živalim, Vi pa azil zaprete? Se vračate 18 let nazaj, boste od zdaj naprej štajerska metropola brez azila za zapuščene živali?
Piše se leto 2006 in čas je da naredimo korak naprej, naredimo več v smeri izobraževanja živaloljubcev, lastnikov živali in tistih, ki si živali želijo. Vi kot vodilni v svoji občini to lahko naredite na več načinov, trenutna poteza pa žal ni ena izmed njih.

In še prošnja : Naj azil ostane, naj ostane streha nad glavo vsem mariborskim pasjim in mačjim pebivalcem, naj ostane en košček zemlje, kjer se bodo še naprej srečevali pasje in mačje ljubci med sprehodi teh zavrženih štirnožcev. Naj ... bo to leto, leto Mariborskega azila, najstarejšega azila v Sloveniji.

Z lepimi pozdravi in upanjem
----------------------


Zdaj pa čakamo odgovor :o
Lp nina



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 10 Februar 2006, 10:57:05
Županov odgovor: živali se jim smilijo, zato želijo zanje poskrbeti, kot jim narekuje vest in predpisi. Sedanje zavetišče je zgrajeno na principu nelegalne gradnje in baje, da je samo društvo proti mučeju živali namesto, da bi pridobili ustrezne dokumente, upravni enoti predlagalo, naj postopek legalizacije ustavi. Obvestilo, da ne smejo nadaljevati s svojo dejavnostjo, naj bi od pistojnega inspektorja dobili lani poleti.
Lokacija v Dramljah naj bi bila začasna, saj že imajo primerno lokacijo, ki je Maribiru bližja, odobriti jo mora le še mestni svet.

To je približno to, če koga zanima original, ga lahko dobi na ZS.
Seveda je stvar posameznika to, ali napisanemu verjame in konec koncev tudi to, ali je to res pisal župan.  :)

LP



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #25 : 10 Februar 2006, 14:10:53
 :o :o !

Vam je res odgovoru 8) ??? ?!

No a kaj bomo zdej mi nardil ::)...a se gremo " živalsko policijo Slovenije " ;D ....ne,ne hec...

S čim bi ga še lahk "prepričal" ???....
Kdo je bistra glavca ::) :o ;D :D ? ? ?


lp Jure


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #26 : 10 Februar 2006, 14:16:33
Chantal...seveda v Medvodah. Kjerkoli samo da pomagam kužkom.  No mi je v veselje da župan vsaj kaj da na živali. Drugače pa glede česar koli računajte name ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 10 Februar 2006, 15:17:35
Jaz kar celega kopiram ;).

"Hvala za vaše sporočilo. Verjamem, da ste ga poslali, ker ste zaskrbljeni za živali. Tudi mi smo, zato želimo in moramo za njih poskrbeti tako, kot nam narekuje vest in predpisi. V sedanjem azilu so živali preveč izpostavljene vremenskim razmeram (mraz pozimi in vročina poleti), hkrati pa je sedanji azil v principu nelegalna gradnja. Zato so lani poleti tudi dobili odločbo pristojnega inšpektorja, da ne smejo nadaljevati z dejavnostjo. Namesto, da bi društvo poskušalo pridobiti potrebna dovoljenja, so tik pred zimo upravni enoti celo predlagali, da se postopki legalizacije ustavijo.
In rezultat? Živali so v azilu, ki nima niti dovoljenj niti ustreznih pogojev. Verjamem, da se vam smilijo živali, ki morajo bivati v takšnih pogojih. Nam se.
Zakaj je bil začasno izbran azil v Dramljah? Ker ima primerno urejene prostore za živali in ker izpolnjuje z zakonom predpisane pogoje za to. Pri javnem razpisu za opravljanje dejavnosti zavetišča za zapuščene živali in izbiri izvajalca pa osnovni kriterij izbora ni bila cena, pač pa izpolnjevanje zakonskih pogojev.
Kot rečeno, pa je rešitev začasna. Lokacijo za azil, ki bi bil Mariboru bližji, imamo in ko bo mestni svet to odobril, bo tudi izgrajen, da bi nudil varno in primerno zatočišče za zapuščene živali.
Z odličnim spoštovanjem!"
 

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #28 : 10 Februar 2006, 15:20:29
Zgleda pošilja vsem enako(sem dobila občutek že ko sem brala email).Tudi jaz sem dobila tak odgovor....


Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 10 Februar 2006, 15:23:29
Se mi je zdelo.Ko sem ugotovila,da vsem odpiše.A je možnost da sploh ne prebere?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/