Cesar Milan - resnica ali mit

cici.bobnar · 110216

rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #30 : 03 Marec 2013, 12:35:08
Všeč ti je učenje poleg z brcanjem v mehka tkiva in cukanjem na zatezno ovratnico?  ??? :'(

Priznam, tudi jaz sem to delal pa ne ker mi bi bilo všeč ampak enostavno nosem poznal klikerja, dela samo z pozitivno motivacijo...

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #31 : 03 Marec 2013, 12:36:44
Citiraj
tudi pri nas premoremo vsaj dve, ki delata že zeeeelo dolgo, sta uspešni in imata tudi uradno priznano izobrazbo. 

pa vendar pri nas uradno prevzgaja navarne pse zgolj ena šola, to da imamo znalcev v naši kinologiji ogromno ne dvomim, kakor ima vsak psa ima  vsak tudi svoje mnenje, zato sam raje preferiram rezultate in mnenja tistih , ki se dejansko s tem ukvarjajo;
Predvsem pa mi je pomembno da se vodič ne drži ene mantre kot pijanec plota in se zaveda , da obstajajo različne metode, navsezadnje obstajajo različni psi in njih lastniki, pravtako različne želje kakšen naj bo pes po šolanju

Citiraj
Očitno o metodah ki temeljijo na pozitivni motivaciji ne veš nič

Citiraj
Všeč ti je učenje poleg z brcanjem v mehka tkiva in cukanjem na zatezno ovratnico?

možno, kot veliko tistih ki ne vedo kaj je vzgoja z dominanco, kjer vidijo zgolj kazni, davljenje in elektronske ovratnice,

Citiraj
Všeč ti je 



Sam nimam razloga da bi brcal svojega psa , zatezne sam nikoli nisem uporabljal , pravtako preferiram bolj samostojne pse, sem pa zelo slab vernik

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 03 Marec 2013, 12:49:45
pa vendar pri nas uradno prevzgaja navarne pse zgolj ena šola,
Pse, ki so uradno priznani kot nevarni uradno prevzgaja samo ena šola.

Pa saj vendar ne govorimo samo o uradno priznanih? Teh je vendar, kolikor je meni znano, zelo malo.

Mi je pa zanimivo sledeče - če se ne motim (lahko seveda da se), tako zakon, kot uradne smernice KZS prepovedujejo takšne fizične posege v pse, kot je npr. cukanje psa na raznih zateznih, bodečkah in podobnim izvajanjem fizičnega nasilja nad psom. Govorim o vzgoji in prevzgoji in ne o primerih, ko je potrebno na tak način posredovati da se zaščiti napadenega..



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #33 : 03 Marec 2013, 12:56:07
Citiraj
Pse, ki so uradno priznani kot nevarni uradno prevzgaja samo ena šola.
 

neuradno lahko šola pse vsak, je pa očitno pri nas izredno malo tistih ki lahko sproducirajo primeren program na javnem razpisu
kar mene osebno zelo ćudi ob vsej trumi kinološkega znanja in filozofiranj, aja birokracija pa to ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #34 : 03 Marec 2013, 12:58:42
Tudi jaz sem že slišal pa bi rad samo preveril. Ali so res z zakonom prepovedana vsa korekcijska sredstva za solanje psa? (zatezne, bodečke, elktrične...)

Baje da je prodaja dovoljena, uporaba pa ne?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #35 : 03 Marec 2013, 13:08:19
 zakon o zaščiti živali je napisan na splošno, v njem ne omenja teletakta, specifičnih metod šolanja ali zatezne, ampak prepoveduje vse kar fizično poškoduje psa

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 03 Marec 2013, 13:25:01
Zakaj nekdo ne želi tega počet uradno je njegova stvar. O tem smo že. Če počne neuradno in s tem pomaga nekaj psom, tudi če pomaga enemu samemu, je zame dovolj dobro. Ne razumem pa kakšno povezavo ima to z uporabo metod.

Prepoveduje tudi vse kar povzroča psu strah ali bolečine  ;)
ZZŽiv 98/99, 126/03 čl. 5., tč. 10, čl. 15, alineja 1 in 7 - zelo jasno piše  ;)

Priporočena literatura KZS (gradivo za pripravo na izpit BBH) - str. 8, drugi in tretji odstavek - priporočila strokovnjakov in;
- instrumentalno pogojevanje lahko vpliva na vedenja, vezana na čustvena stanja, vendar samih čustvenih stanj ne spreminja
- na čustvena stanja pa lahko vpliva povezava dražljaja, ki sproža negativne občutke, s prijetnim dražljajem.

itd. itd. Sigurno je kakšen zakon prenovljen (nisem spremljala) ampak sem prepričana da se pri teh stvareh niso vrnili v srednji vek.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #37 : 03 Marec 2013, 13:46:38
Citiraj
Če počne neuradno in s tem pomaga nekaj psom, tudi če pomaga enemu samemu, je zame dovolj dobro

zate, zame je izredno pomembno da ima mojega psa v rokah uradno kvalificirana oseb, ki ima med drugim tudi podobne poglede na šolanje kot jaz sam;
povezano pa le toliko, da ni vsak vodič ali šola brezpogojno skočila na vagon pozitivne motivacije; prava metoda za pravega psa
in je izpostavljanje ter zveličanje zgolj ene oblike šolanja, ter demoniziranje drugih navadno zavajanje

ravno zato mi je CM koristen, ker se vam tresejo hlačke od razburjanja da je tako uspešen in to brez pozitivaške mantre  ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #38 : 03 Marec 2013, 13:55:41
Če ti je všeč da pes izgleda kot fikus...so njegove metode več kot učinkovite >:D

Jih kdaj še bolj "mrcvarim" kot CM pa ne izgledajo kat fikus, smrkelj ???

Seveda pa nekateri resnično komaj čakamo, da odpreš lastni KD in nekaterim neukim pokažeš, predvsem pa Dokažeš kako se prevzgoja (seveda vsaka) izvede samo s pozitivno motivacijo.
..............do sedaj več kot "kucanja" po tipkovnici od tebe ni bilo še nič konkretnega.................. seveda nekateri niti več ne pričakujemo :o ;)

Priporočena literatura KZS (gradivo za pripravo na izpit BBH) - str. 8, drugi in tretji odstavek - priporočila strokovnjakov in;
- instrumentalno pogojevanje lahko vpliva na vedenja, vezana na čustvena stanja, vendar samih čustvenih stanj ne spreminja
- na čustvena stanja pa lahko vpliva povezava dražljaja, ki sproža negativne občutke, s prijetnim dražljajem.

Živel BBH!  ;D ;D ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #39 : 03 Marec 2013, 14:31:08
v principu odpade vso korigiranje in negativne stimulacije, še zadret se ne smeš na psa
tole je hujše kot moderne smernice otroške vzgoje , le škoda da ni lanebela se  prej srečala z pozitivno motivacije, bi bila kakšna po riti manj  :P

Bi pa  rad to videl v praksi, recimo pri odraslem psu ki kolje že leta kokoši, kakšne bolj pratipske pasme  ali psu ki se patološko zaganja v kolesa in s tem škodi predsem sebi ....klik, klik ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 03 Marec 2013, 14:34:50
Citiraj
Jaz sicer ne bi rada imela tako podrejenega psa kot ima CM,ampak njegova metoda kako psa naučiti poleg mi je pa super.
Kakšna pa je ta metoda? (resno vprašam, ker ga malo gledam, zato tudi ne sodelujem veliko v teh debatah) Če je  to tisto, ko ''šššškaš'' :P , cukaš k sebi in vsake toliko brcneš, potem mislim da s tem ne dobiš psa, ki bi te pozorno gledal in živahno in zainteresirano hodil poleg tik ob tebi... Sicer pa, a ni njegova filozofija, da mora pes hoditi zadaj in ne sme zraven, po tej logiki pravega poleg niti ne more učiti ???

Tisto, da so psi tako problematični, da mora sredstva uporabiti pa - res da ne vem za tiste ''težke primere'' iz prakse, ampak nekatere probleme se pa da rešiti čisto elegantno brez sile - če je pes agresiven ob posodi ko je potem ga nekaj časa hraniš samo iz roke (in sočasno delaš na odnosu vodnik-pes), potem počasi uvedeš posodo, ki pa jo držiš v roki, počasi jo daješ proti tlom... Če tako delaš sem prepričana, da uspe brez sile! (sicer pa, preventiva je itak najboljša in če že od mladiča vadiš se ne bo psu kar naenkrat zmešalo)

In da se ne bo narobe razumelo - v nekaterih primerih je po mojem mnenju sila nujna, ampak izjemoma; npr. ko bo pes enkrat zarenčal name jih bo dobil in ne bo poskusil več (pa ne mislim da ga bom pretepla seveda), tudi ko me je prvič naskočil sem ga grobo odstranila in v nekaj letih ni več nikoli poskusil... Ampak ne pa, da boš silo uporabljal za učenje, kjer sploh ni potrebno (tudi hoje na popuščenem povodcu se da rešiti na načine čisto brez sile npr., ne pa da samo cukaš in brcaš). In seveda so tudi pri pozitivni motivaciji omejitve, ravno tako je pomembna doslednost.

Tega pa tudi ne razumem; kaj pravzaprav počnete s psi tisti, ki delate čisto po CM? Ne sme pred vodnika, ne sme se učiti s hrano ali z igračo (da bi npr. trikce, agility, RO, poslušnost...), če ne sme pred vodnika avtomatsko odpade še ogromno tega, saj še potrebe ne sme opraviti drugače kot na povelje... Jaz znorim, da grem na 2 urni sprehod in ne delam nič drugega kot hodim, pes pa za mano! Aja saj res, sem pozabila, samo na tekoči trak se ga priveže pa je rešeno... :-X



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 03 Marec 2013, 14:50:43
zate, zame je izredno pomembno da ima mojega psa v rokah uradno kvalificirana oseb, ki ima med drugim tudi podobne poglede na šolanje kot jaz sam;
povezano pa le toliko, da ni vsak vodič ali šola brezpogojno skočila na vagon pozitivne motivacije; prava metoda za pravega psa
in je izpostavljanje ter zveličanje zgolj ene oblike šolanja, ter demoniziranje drugih navadno zavajanje

ravno zato mi je CM koristen, ker se vam tresejo hlačke od razburjanja da je tako uspešen in to brez pozitivaške mantre  ;D
Glede prvega - tudi meni je pomembno da ima oseba, ki mi pomaga pri šolanju podobne poglede na šolanje kot jaz, ob čemer mi je še posebej pomembno, da pozna večino možnih oblik šolanja (tudi "klasiko" ali "CM" ali kakorkoli bi že to poimenovali).

Kdo pa demonizira druge? Jaz sem mislila da se tu predstavljajo prednosti in pomanjkljivosti ene ali druge metode.

In mimogrede, meni se od CM nič hlače ne tresejo, samo ni mi všeč svet poln agresije in nadvlade, ko vem, da se da marsikaj tudi brez tega. In brez tega ne pomeni z ignoriranjem ali dopuščanjem neželjenega vedenja. Že miljonkrat pojasnjeno da metode PM niso niti pod razno enake permisivnim - dopuščanje in ignoriranje neželjenega vedenja,..

Pidog, BBH in KZS sem omenila prav zato, ker nekaterim je uradno tisto edino kar šteje. Meni ni, se mi je pa BBH, dokler nisem imela opravljenega, kar naprej metal pod nos.. sedaj ko imam opravljenega pa.....  ::) Ah.. nikoli prav  ::) Sem pa res vedela že ko sem pisala, da ti nekateri, ki se sklicujejo na uradno, so pri tem tako kot povsod drugje dvolični in pač v svojih argumentacijah poberejo samo tisto kar njim ustreza, kar pa ne, pa zamolčijo, da se ne bi slučajno kje zarekli glede tega kaj je cela resnica.

Davor, pa si se kdaj potrudil spoznati (poslušati ko so ti ljudje že govorili) kako bi izgledala "PM" prevzgoja pri takem psu kot jih tu omenjaš - klanje kokoši,..? Da ne omenjamo osnovnega pravila - pes mora biti v takih primerih, dokler ni prevzgojen, pod fizično kontrolo.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #42 : 03 Marec 2013, 14:53:29
airedale10 koliko psov , ki so šolani "čisto po CM metodi" pa poznaš ?

Jaz poznam, ker nekaj lovskih psov , ki so šolani po metodi dominance in gre za krasne , karakterne pse , ki tudi producirajo rezultate, tle ni nobenega strahu pred vodičem kvečjemu spoštovanje, lovec se mora na psa 100% zanest že zaradi varnosti
CM pa ni "klasik" ima neke svoje izpeljanke

Citiraj
Davor, pa si se kdaj potrudil spoznati (poslušati ko so ti ljudje že govorili) kako bi izgledala 

Ne da bi se potrudil, Davor je videl in potem bil neizmerno začuden kakšen fail je bil; se je potem psa dalo v roke starejšemu možakarju "klasiku" in so dobile nazaj pravzaprav drugega psa,
iz mojih izkušenj, pozitivaši se repenčijo po KDjih, ko pa zagusti (dostikrat tudi na KDjih) ali doma potem vodiči kot simi pse vlečejo ven, zato ravno takšna odstopanje med zgolj lastniki psov in tistimi ki se z prevzgojo dejansko ukvarjajo


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 03 Marec 2013, 16:18:26
Osebno poznam ne veliko (nekaj pa že), zato pa tudi mislim da nisem pisala kaj dosti da to vem iz prakse - ampak nekaj pa že. ;D
In z nekaterimi teorijami CM se čisto strinjam in jih uporabim, ampak z večino pa ne, posebno vsi tisti korekcijski pripomočki in vsa sila mi res niso všeč (npr. da je zelo pomembno gibanje - drži, ampak kaj ne bi bilo bolje, da gresta vodnik in pes skupaj na sprehode, mu vodnik meče žogico, tečeta..., da bi se zraven še izboljševal njun odnos, ne pa da se psa samo priveže na tekoči trak?).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 03 Marec 2013, 16:33:34
Citiraj
pa vendar pri nas uradno prevzgaja navarne pse zgolj ena šola

Ni res. Pri nas se uradno s prevzgojo problematičnih, tudi nevarnih psov ukvarja vsaj par priznanih in s primerno izobrazbo strokovnjakov. Imamo pa samo eno šolo, ki izvaja uradni program za nevarne pse, ki je obvezen po drugem ugrizu. Glede na to, da je takih psov na leto ene par, več kot ene šole niti ne rabimo. V tem programu se ne vzgaja ali prevzgaja psov, ki veljajo za izgubljene primere za katere "integracija v družbo" ni več mogoča ampak se nauči lastnike, kako ravnati s temi psi, da za okolico niso nevarni.

Citiraj
ampak njegova metoda kako psa naučiti poleg mi je pa super.

In to je: korekcijska ovratnica (nagnusnost, ki sestoji iz "okvira" ki drži na "pravem " mestu - beri najobčutljivejšem mestu tik za ušesi in spodaj na zelo občutljivem delu vratu - zelo tanko vrvico (tanjša ko je vrvica ali verižica bolj zdrgne in reže) in občasna preusmeritev pozornosti z nakazano a zelo zoprno in ne povsem nebolečo brco. In ja, na ta način ne dobiš psa, ki bi te spremljal živahno, veselo in pozorno ampak senco, ki se vleče ob vodniku ali za njim kot smrkelj, z ušesi nazaj in spuščenim repom.
Mimogrede, CM je že pokasiral par tožb zaradi poškodb sapnika z njegovo dušljivko, vsaj eno tako poškodbo je povzročil on sam. pa še to: ko smo pred 40 leti še delali po staronemški metodi z zatezno ovratnico, so nam na tečaju strogo prepovedali ovratnico dajati tik za ušesa. Že tedaj.

Citiraj
Ali so res z zakonom prepovedana vsa korekcijska sredstva za solanje psa?
Ne. Zatezna je dovoljena, za bodečko in električno bi se dalo razpravljati. In ni res, da so prepovedani pripomočki, ki lahko poškodujejo psa, prepovedane so vse oblike šolanja, ki povzročajo bolečino.

Citiraj
le škoda da ni lanebela se  prej srečala z pozitivno motivacije, bi bila kakšna po riti manj  :P

Lanabela se je s pozitivno motivacijo srečala že zelo zgodaj, takrat ko kinologi o tem še niso prav dosti sanjali ( metode izvirajo iz dela z divjimi živalmi). In ne boš verjel, lanabela svojega mulca ni niti enkrat udarila (prizna pa, da ga je ene dvakrat prijela za tasladke). lanabela uporablja silo tako pri psih kot pri otrocih samo v situacijah ki so nevarne in jih ni mogoče v tistem trenutku rešiti na drug način. Je pa res takrat brezkompromisna.

In še to: sodobno klasično šolanje je kilometre stran tako od CM kot od staronemške šole. In ja, daje zelo dobre rezultate, če se dela pravilno.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 03 Marec 2013, 16:42:29
Jaz sem imela lani na počitnicah dva psa ki nista znala poleg,in sem ju z CM metodo naučila v 1 dnevu,z drugimi metodami pa ni šlo.Pa jima nisem poškodovala sapnika.

Pa sploh ne vem zakaj se spet pregovarjamo na to temo.Eni smo za CM-ja in njegova metode,drugi pa niste.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 03 Marec 2013, 16:49:49
Ne da bi se potrudil, Davor je videl in potem bil neizmerno začuden kakšen fail je bil; se je potem psa dalo v roke starejšemu možakarju "klasiku" in so dobile nazaj pravzaprav drugega psa,
iz mojih izkušenj, pozitivaši se repenčijo po KDjih, ko pa zagusti (dostikrat tudi na KDjih) ali doma potem vodiči kot simi pse vlečejo ven, zato ravno takšna odstopanje med zgolj lastniki psov in tistimi ki se z prevzgojo dejansko ukvarjajo
No, moje izkušnje so enake - v isto in v kontra smer. S to razliko, da se jaz zavedam da ni problem v eni ali drugi metodi, ampak v napačni uporabi ene ali druge metode. ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #47 : 03 Marec 2013, 16:58:49
In mimogrede: v inštruktorji v kinoloških društvih se načeloma ukvarjajo z vzgojo in šolanjem psov. Pa s takimi in drugačnimi športi. Torej s preventivo. S problematičnimi psi naj bi se načeloma ukvarjali vedenjski terapevti z ustrezno izobrazbo (ki jo zaenkrat lahko pridobiš samo v tujini).


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #48 : 03 Marec 2013, 17:58:33


In še to: sodobno klasično šolanje je kilometre stran tako od CM kot od staronemške šole. In ja, daje zelo dobre rezultate, če se dela pravilno.

Zgolj s pozitivno motivacijo  ??? ;D

Zelo dobre rezultate ampak odličnosti pozitivne motivacije je nedosegljiva  :)

.....................vrnite se raje k "športni tekmi BBH" ;) :o



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 03 Marec 2013, 18:24:11
Citiraj
Zelo dobre rezultate ampak odličnosti pozitivne motivacije je nedosegljiva  :)
Odvisno od tega, kaj delaš. Na nekaterih področjih odličnost pozitivne motivacije s klasiko zelo težko dosežeš, nekaterih stvari po klasičnih metodah naučiti niti ne moreš, pri nekaterih pa je odličnost veliko lažje doseči s klasičnimi metodami.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #50 : 03 Marec 2013, 19:45:40
Ti hudiča  ;D .................. kaj pa potem prevzgoja  ???  :o



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 03 Marec 2013, 19:50:41
 :D :D :D a pol mi hoče kdo povedat, da dobi CM v roke pse, ki so nevarni (torej vpisani v register nevarnih psov) ??? Jaz sem bila pa prepričana, da dobi zavožene, scartljane, nevzgojene pse, ki potrebujejo samo malo discipline. Pa da ne bo kdo zdaj mešal pojem disciplina - dominanca, ker sta si te dve stvari nekaj svetlobinih let narazen. Npr. pri uporabi pozitivnih metod potrebuje vodnik (ja vodnik) krepko veliko samo-discipline. Hja za šlampaste mogoče to res ni.  ;)

Drugače pa uauuu a res, da imamo v naši mali državici samo eno šolo ki se uradno ukvarja z vzgojo in prevzgojo ??? Takšno ki ima uradno požegnano delovanje? Hja za tiste vpisane v register je skoraj da res (se da tudi kaj zaobiti, pa pustmo zdj podrobnosti). Torej za pse, ki so že itak doživljensko obsojeni na nagobčnik, zatezno in kratek povodec ter bivanje pod pogoji. Torej je to šola za vodnike, kako se z nastalo težavo soočat nadaljnih xy let.

Ampak preden pa psi pridejo tako daleč...no je pa kar precej kvalificiranih za kaj takega. Vsak smotan pes pač ni nevaren do te meje, da mora na uradni program prevzgoje. K sreči obstaja nekaj brihtnih lastnikov, ki ukrepajo preden rabijo pridet tako daleč.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 03 Marec 2013, 19:53:50
Ti hudiča  ;D .................. kaj pa potem prevzgoja  ???  :o
Vse kar je treba naučit na novo, ker ti nekaj ne paše. Vzgoja - prevzgoja.
Šolanje - prešolanje.
Tako kot bi psa prekvalificiral za drugo bolj željeno dejavnost.  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #53 : 03 Marec 2013, 20:05:31
:D :D :D a pol mi hoče kdo povedat, da dobi CM v roke pse, ki so nevarni (torej vpisani v register nevarnih psov) ??? Jaz sem bila pa prepričana, da dobi zavožene, scartljane, nevzgojene pse, ki potrebujejo samo malo discipline. Pa da ne bo kdo zdaj mešal pojem disciplina - dominanca, ker sta si te dve stvari nekaj svetlobinih let narazen. Npr. pri uporabi pozitivnih metod potrebuje vodnik (ja vodnik) krepko veliko samo-discipline. Hja za šlampaste mogoče to res ni.  ;)
Specialist za disciplino ;D , pri dominanci tvoje metode odpovejo  :o ...................... ampak tistim nataknemo tako ali tako nagobčnike, halti, zatezno, teletakt, tako da kakšno pretirano znanje pasje psihologije in šolanja ni potrebno.
E Lunetta, Lunetta ................... resnično komaj čakam tvoj lasten KD  :-[  :o



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 03 Marec 2013, 20:09:10
 ;D že že ... samo pri formalnostih bi se zataknilo. Delam v prvi vrsti z lastniki (ker le oni potem sobivajo 24/7 s svojimi psi)...pa žal nimam ustrezne izobrazbe za težje primerke. S tem se ukvarjajo določene veje dr.psihologije/psihiatrije. Tako, da žal. Midva ne bova mogla sodelovat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #55 : 03 Marec 2013, 20:09:26
Vse kar je treba naučit na novo, ker ti nekaj ne paše. Vzgoja - prevzgoja.
Šolanje - prešolanje.
Tako kot bi psa prekvalificiral za drugo bolj željeno dejavnost.  :P

Kaj pa če je kdaj potrebno tudi kaj odvzeti  ??? . Bomo pa "prešolali", "prusmerili"  :o



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #56 : 03 Marec 2013, 20:11:23
;D že že ... samo pri formalnostih bi se zataknilo. Delam v prvi vrsti z lastniki (ker le oni potem sobivajo 24/7 s svojimi psi)...pa žal nimam ustrezne izobrazbe za težje primerke. S tem se ukvarjajo določene veje dr.psihologije/psihiatrije. Tako, da žal. Midva ne bova mogla sodelovat.

Saj pravim.............ti si bolj za "light" variante  ;D ; če ne gre so zreli za psihiatre  :o , tisti jih pa tako ali tako napitajo bolnika z zdravili in to je to ;D .
Vredno premisleka  ???  :o



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 03 Marec 2013, 20:14:36
 :) Kaj a ti res verjameš, da se psom znanje v glavo ''vbije'' in ''iz gat strese'' nezažejeno ??? Konec koncev eni tudi takšne metode uporabljajo, pa pravijo, da so s tem psa prešolali ali prevzgojili. Torej zakaj je tako nemogoče, neverjetno in sploh nedoumljivo, da gre z drugimi metodami ravno tako.   :)
Saj osnova je ista (nezaželjeno je treba odpravit), pristop je pač drug...o učinku bi tudi lahko, pa je že preveč treba zram razmišljat, a ne. ;)

Pri tistih, ki ''tresejo iz gat'' se temu reče prešolanje, prevzgoja...ali v žargonu ''smo mu izbili slabo vedenje''.
Pri tistih, ki pa zraven uporabljajo miselne procese (Svoje in Pasje) pa se temu reče ''preusmeritev'', ''preklikanje'', ''nadomestno vedenje''...konec koncev pa gre isto za prevzgojo. Torej eno vedenje se ne izraža več, ker je drugo bolj zakoreninjeno. Lahko je to iz strahu ali pa zaradi spremembe v mišljenju.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 03 Marec 2013, 20:18:19
pidog, seveda je vredno razmisleka. Tako, da priporočam, da začneš razmišljat.
In če kakšne stvari pač ne razumeš je fino, da ne goniš svoje kar tako v tri dni. Ko boš morda, kdaj utegnil razumet, da nismo več doma v srednjem veku in, da se celo priznava učljivost psov boš pa morda dojel še kak drug pristop dela z njimi.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #59 : 03 Marec 2013, 20:20:21
:) Kaj a ti res verjameš, da se psom znanje v glavo ''vbije'' in ''iz gat strese'' nezažejeno ???

Če je potrebno, vsekakor!!!