''Kazen mora bit vzgojna'' vs. ''pozitivna motivacija''

Lunette · 248939

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 06 Avgust 2013, 15:17:32
ok priznam da tega ne razumem:

torej od IgiS pes ne bi mogel pokazati takšne mere poslušnosti v mestu kot ga na poligonu ?
Ne res ne razumeš  :)
Zakaj pa ti s svojo psico nisi prilezel do IPO3? Sam prašam, ker si tok navdušen nad uporabnostjo vrhunske tekmovalne IPO poslušnosti za mestnega psa. Pa kar na enkrat te ne motijo posnetki spuščenih psov v mestu. Pa kar na enkrat te ne moti da v delu IPO programa psa šolajo grizenje rokava.

Čisto realno je pričakovati, da pes od IgiS lahko mirno funkcionira v mestu.
Priemerjava je takšna kot, da bi prijavil da Petra Majdič ne funkcionira v mestu, ker se profesionalno ukvarja s tekom na smučeh.  ;) Vsekakor njena kondicijska pripravljenost nabriše nas par skupaj tule. In obratno spet to ne pomeni, da pa mi nismo sposobni it sproščeno na kavo. Obratno (na njenem tekmovalnem terenu) pa bi se najbrž slabše odnesli.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #241 : 06 Avgust 2013, 15:18:01
Zakaj pa potem slišimo o najboljših 'delovnih psih v slo' in podobno? Jaz sem doslej živel v zmoti, misleč, da deloven pes pomeni nekaj drugega kot športni pes.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #242 : 06 Avgust 2013, 15:20:32
Kaj si pa mislil, da delajo? :)

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 06 Avgust 2013, 15:21:37
Lunette: res ne razumem točno kaj hočeš. Torej razlago kvadranta (PM, NM, PK, NK?) ali pa želiš to razlago slišat od tapametnih?
Drugo  :) In tretje. To, da morda še kdo, ki sicer ne šola, niti ne obiskuje tečajev kakšno reče zraven ali pa ga samo to zanima. Pa lahko tudi kakšno praktično, življensko zraven rečemo.
Zgolj zato, ker so običajno teme rezervirane za kokodakanje kopunčkov pa je prav v razvedrilo še kaj drugega debatirat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 06 Avgust 2013, 15:26:13
Zakaj pa potem slišimo o najboljših 'delovnih psih v slo' in podobno? Jaz sem doslej živel v zmoti, misleč, da deloven pes pomeni nekaj drugega kot športni pes.
Hm realno ''delovno mestno'' imajo bolj ali manj samo na MNZ...no za lastništvo takega psa potrebuješ  en mal ''usposabljanja'' če ga želiš varno vodit v mesto (recimo, da ga re-home).
Ostalo so ali športni psi ali psi v ''službi ljudi'' (pomočniki invalidom, reševalci...-ampak vsi na prostovoljni bazi). Precej pa je takšnih ki to počno za hobi. Ker psu je nekak vseeno za koga ali kaj dela važno, da mu dogaja.  ;) Če mu pa ''dogaja'' na pravi način je pa vodnik odgovoren. In pa seveda se pes požvižga na razliko v točkah. Mu je pa fino da se ima fino.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #245 : 06 Avgust 2013, 15:27:51
Citiraj
torej od IgiS pes ne bi mogel pokazati takšne mere poslušnosti v mestu kot ga na poligonu ?
ne vem, to bo povedal sam. Vendar pa močno dvomim, da bi si šel katerikoli tekmovalec kvarit IPO poslušnost v mesto.

Citiraj
Lahko pa ti treniraš njegovo področje in rezultat bo pač ničen.
v obrambi zagotovo

Citiraj
Bog ne daj, da bi malo potreniral tvoje področje ;) zgoriš takoj za naslednjih 20

Zna bit, a bi moral orenk trenirat in ne samo mal potrenirat.

Citiraj
temi boš pa naletel celo na to, da je KD Kamnik pač zanič
Tega ni napisal nihče. Greš lahko prebrat vse za nazaj.

Citiraj
delovno mestno'' imajo bolj ali manj samo na MNZ...
...in v vojski

Citiraj
Ampak...sej veš, zgleda bi mogla v Domžale it, pa kakšni babnici pod PM okrilje dat.

Težko, ker ne vem če imamo kakšen "PM" osnovni tečaj.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 06 Avgust 2013, 15:31:40
Na kaj pa potem cilja -veliko tečajnikov šlo na Duplico?  :o
Ja za nas, ki smo zašli iz prave poti, bi pa že kakšen osnovni tečaj PM organizirali?  :P



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 06 Avgust 2013, 15:31:55
Težko, ker ne vem če imamo kakšen "PM" osnovni tečaj.
:o :D :D :D :D lej tržna niša. Bo vsaj kdo iz foruma uletel, ker ga bo firbec, da bo lahko kalkuliral kdo je kdo. :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #248 : 06 Avgust 2013, 15:32:05
Kaj si pa mislil, da delajo? :)

Čuvajo ovce, čuvajo posest, čuvajo vodnika, grizejo lopove, iščejo drogo in mobitele, iščejo ponesrečence in pogrešane osebe, koljejo srnjad, sledijo veprom, vodijo slepe v krogih, take zadeve...to sem mislil, da pomeni 'deloven pes'...nisem vedel, da deloven pes pomeni, da nastopiš z njim na športni prireditvi in to je to.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 06 Avgust 2013, 15:35:00
Čuvajo ovce, čuvajo posest, čuvajo vodnika, grizejo lopove, iščejo drogo in mobitele, iščejo ponesrečence in pogrešane osebe, koljejo srnjad, sledijo veprom, vodijo slepe v krogih, take zadeve...to sem mislil, da pomeni 'deloven pes'...nisem vedel, da deloven pes pomeni, da nastopiš z njim na športni prireditvi in to je to.
Ti bo Davor povedal da je to prepovedano!
Drugače pa ja...poglej si pravilnike KZŠ. Preizkus delovnih psov....


o a ja. Da ne pozabim povedat. Jaz, ki nimam delovne pasme (imam mešance) in ker nimam nikakršnih ambicij po osvojitvi vrha svetovnega prvenstva belgijskih ovčarjev - psov bojda ne šolam (od kje le imam delovne knjižice doma ???). Res, da jih ne polnim na veliko, ker se mi ne da metat dnarja za štartnine, prevoze na tekme, polnjenje ega, dokazovanje drugim... Niti jih nimam za vse pse. Iz prej opisanega razloga. Pa tudi me čudi dejstvo, da se pa daje v nič šolanje psov še za kaj drugega. Kljub temu, da SO slovenski tekmovalci dejansko višje v svetovnem merilu. Samo v drugi disciplini.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #250 : 06 Avgust 2013, 15:39:19
Citiraj
Na kaj pa potem cilja -veliko tečajnikov šlo na Duplico?
Ne tečajnikov ampak aktivnih članov (tekmovalci, reševalci, del inštruktorjev). Ne pomeni nujno, da so tisti ki so ostali zanič, lahko da so se samo skregali, ane.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #251 : 06 Avgust 2013, 15:44:21
Citiraj
to sem mislil, da pomeni 'deloven pes'...nisem vedel, da deloven pes pomeni, da nastopiš z njim na športni prireditvi in to je to.

IPO je športna disciplina, v kateri sodelujejo skoraj izključno psi službenih pasem (delovnih). Kljub temu da gre za šport, se zlasti pri obrambi in sledi pokažejo prirojene lastnosti, ki so potrebne za dobrega delovnega psa. Zato IPO izpiti tudi nekaj štejejo pri vzreji delovnih pasem in na tem temeljijo tudi vzrejni preizkusi za delovne pasme. Ker pač vsi nemški ovčarji ne morejo biti policaji in vsi malinovci ne vojaki.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #252 : 06 Avgust 2013, 15:45:42
Ampak na podlagi IPO in podobnih tekmovanj ne moremo nekega psa proglasiti za najboljšega delovnega v slo in podobno, ali pač?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #253 : 06 Avgust 2013, 15:47:01
:o :D :D :D :D lej tržna niša. Bo vsaj kdo iz foruma uletel, ker ga bo firbec, da bo lahko kalkuliral kdo je kdo. :D

No, jaz sem danes že dobil vprašanje, kako mi je ime, pa nisem niti član PM ekipe


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 06 Avgust 2013, 15:50:21
Kateri inštruktorji so pa šli na Duplico?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #255 : 06 Avgust 2013, 15:53:28
To boš morala pa kamničane ali dupličane vprašat. Ne poznam vseh po imenu in funkciji.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #256 : 06 Avgust 2013, 15:55:42
lanabela ima to grdo navado, da marsikaj trdi brez dejanske podlage


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 06 Avgust 2013, 15:58:16
Aja..torej mlatiš prazno slamo? Ali greš po principu baba rekla baba kazala?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 06 Avgust 2013, 16:03:42
Ampak na podlagi IPO in podobnih tekmovanj ne moremo nekega psa proglasiti za najboljšega delovnega v slo in podobno, ali pač?
Hja tko nekak. Ker stvari, ki jih meriš med konkurenco lahko točkaš. Ker iskreno - a vsi psi ki imajo dejansko delovno mesto lahko dosežejo vrhunec IPO dela? Načeloma niti ne. Ker so izpostavljeni realnim sitaucijam. IPOti pa delujejo (no naj bi) samo na rokav in bi po besedah lastnikov takšnih psov morali brez najmanjše bojazni funcionirat na vrtni/gasilski veselici. Domnevam da brez komande. V takšni gužvi pa morajo tisti tapravi delovni (kot jih ti pojmuješ) imeti nagobčnik. So morda delavci težko pa jih preizkušaš v svetovnem merilu.
Šport je enim tudi delo. Preprosto. Vrhunskim športnikom je šport služba.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #259 : 06 Avgust 2013, 16:16:20
Citiraj
Aja..torej mlatiš prazno slamo? Ali greš po principu baba rekla baba kazala?
Menda ne misliš, da bom sezname članov gor dajala. Jih poznaš, jih vprašaj.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 06 Avgust 2013, 16:25:23
trije trenerji so bili pred osmimi leti in trije trenerji še danes..tako da ne vem, katerega ti misliš da je šel ali ni šel na Duplico.  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 06 Avgust 2013, 16:26:13
Bojda imajo samo dva inštruktorja. Tako uradno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 06 Avgust 2013, 16:29:37
Ni res-imajo dva stalna in dva občasna.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 06 Avgust 2013, 16:34:26
Ni res-imajo dva stalna in dva občasna.
trije trenerji so bili pred osmimi leti in trije trenerji še danes..tako da ne vem, katerega ti misliš da je šel ali ni šel na Duplico.  ;)
1+1=2
2+2=4
Od kje so zdj trije (3) ???
 Podatek sem potegnila iz http://www.kd-kamnik.si/solanje/instruktorji.html

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 06 Avgust 2013, 16:38:03
zato ker ena, ki je z mano šolala svojega psa je vmes postala sktivna trenerka.  ;) pred osmimi leti so bile trije-in od teh treh je eden občasno imel treninge čez vikend, ponavadi ob nedeljah. zdaj pa sta dva aktivna, ta ki je na novo in tip ki je od prej in ena starejša ženska in tip, ki občasno hodita na KD. kaj tu ni jasno?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 06 Avgust 2013, 16:41:16
Matematika. Torej imajo Tri redne (ne dva kot si napisala) in dva občasna. Torej eventuelno 5 in ne 4 (kot si napisala) Sicer ne vem kako to izgleda razen tako, da pač trenreji hodijo tako ali tako trenirat tudi svoje pse po drugih poligonih. Da se jih psi navadijo. O generalizaciji vedenja tud lahko kako rečemo, če se bomo morda začeli pogovarjat o kaznih/nagradah.
Dopuščam možnost, da strani nimajo ravno osvežene. Razlika v tvojih postih pa je minimalna.


ps. O uh. spletko so imeli urejeno dve leti nazaj.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 06 Avgust 2013, 16:54:24
Ni res-imajo dva stalna in dva občasna.
to sem napsiala, ne da imajo tri redne in dva občasna. matematika.  ;)
na začetku so bili trije, zdaj so štirje-štekaš?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 06 Avgust 2013, 17:00:03
A ti štekaš da si sama napisala
trije trenerji so bili pred osmimi leti in trije trenerji še danes..tako da ne vem, katerega ti misliš da je šel ali ni šel na Duplico.  ;)
ter
Ni res-imajo dva stalna in dva občasna.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 06 Avgust 2013, 17:02:44
Ej Tina, kaj pa ko bi morda padla v debato iz naslova ne v tričtrače iz kd.  ;)
Kaj sta s psico uporabljali kot kazen / nagrado oz kaj sta uporabljali za jačanje/slabenje vedenja. Kakšne oblike? Pa mirno lahko res kakšno še o generalizaciji vedenja rečemo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 06 Avgust 2013, 17:03:08
ja seveda te trije, ki so bili pred osmimi leti so tudi danes isti trije-z razliko, da se jim je ena pridružila. me zezaš ti?
in po kateri logiki bi naj kdo šel na Duplico?