Psi, ki se sprehajajo brez lastnikov

Taj · 61339

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 03 Februar 2007, 14:35:56
ursa malo bolj po slovensko prosim, ker se te ne razume najbolje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 03 Februar 2007, 22:01:33
aja oprostite :-[

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #32 : 03 Februar 2007, 22:06:48
Mene pri teh spuščenih psih najbolj moti, da v bistvu nikogar ne motijo. Vsi jih vidijo vsak dan pa noben nič ne reče. Pa noben lastnik ne bo dobil kazni za takega psa. Mene po drugi strani pa vsi grdo gledajo, ko grem na sprehod. Pa  100% bom jaz staknila prej kakšno kazen kot pa kakšen tak lastnik...  >:(


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #33 : 03 Februar 2007, 22:47:42
Mene pri teh spuščenih psih najbolj moti, da v bistvu nikogar ne motijo. Vsi jih vidijo vsak dan pa noben nič ne reče. Pa noben lastnik ne bo dobil kazni za takega psa. Mene po drugi strani pa vsi grdo gledajo, ko grem na sprehod. Pa  100% bom jaz staknila prej kakšno kazen kot pa kakšen tak lastnik...  >:(
:D Pa še prav imaš! Tebe bodo lahko kaznovali, saj boš zraven. Kaj boda tistemu spuščenemu listek s kaznijo za ovratnico zataknili?!  :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #34 : 03 Februar 2007, 22:51:55
Se bom naredila, da pes ni moj, če me bo hotel kdo kaznovat. Pa naj jo ujamejo, če se jim bo pustila.  ;D ;) >:D


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #35 : 03 Februar 2007, 22:57:31
A že trenirata, kako zbežati pred inšpektorjem?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #36 : 04 Februar 2007, 12:45:11
A že trenirata, kako zbežati pred inšpektorjem?

Jaz vseeno upam, da inšpektorjev pri nas ne bo. Če pa bodo, pa še vedno upam, da bodo ločevali tiste pse, ki fizično ne motijo ljudi od tistih, ki se zaganjajo v njih.  :-\


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #37 : 04 Februar 2007, 20:52:38
Jaz tudi.
Nihče me ne bo prepričal da samo z golo silo zadrži več kot 30 kg težkega psa. No kak konkreten moški ali vkopana ženska. Ne moreš pa bit vedno vkopan na sprehodu.

Po drugi strani pa lahko pri kakem psu držiš roko kot da imaš nevidno vrvico pa nihče ne bo pogruntal, da te vrcice ni, če je slaba svetloba hi hi hi

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


beno

  • Gost
Odgovori #38 : 05 Februar 2007, 12:56:31
Jaz pa sem odprla tole temo, ker je nisem še nikjer zasledila.

In sicer, zelo me motijo psi, ki se sami sprehajajo po okolici brez lastnikov. Lastniki jih spustijo ven in ti kužki sami tavajo po ulicah. Kar me moti tukaj je, da nekateri od teh psov niso ravno prijazni in je zelo neprijeten občutek, ko vidiš psa po njegovi drži, da je nekako sovražno nastrojen proti tvojemu, nikjer pa ni njegovega lastnika, da bi ga prijel in odpeljal stran oziroma ga zadržal.

Zaenkrat na srečo pri meni še ni prišlo do kakega hujšega incidenta, se pa sprašujem kaj bi lahko človek naredil, če ti tak pes napade tvojega psa. Res je, da so nas v pasji šoli seznanili z nekaterimi prijemi, kako se odzvati, če se pes, ki nima ob sebi lastnika zapodi v tvojega in nastane pasji pretep, ampak roko na srce, te metode ravno niso najbolj izvedljive v realnosti.

Zanima pa me, če ste kdaj naleteli na tak primer in prepričana sem da ste, ker teh primerov psov, ki se sprehajajo brez lastnikov je kar dosti in kaj ste storili, ko je bil pes, ki se je sam sprehajal brez lastnika sovražno nastrojen proti vašemu kužku.

Pa še nekaj me moti, ti kužki, ki se sprehajajo sami po cestah in vidiš, da imajo lastnike, saj nosijo ovratnice, pa naj bodo agresivni ali zelo prijazni lahko končajo pod kolesi kakšnega avtomobila in ne razumem neodgovornih lastnikov, ki jih sami spuščajo, da ti kužki sami tavajo po cestah, kjer na njih preži ogromno nevarnosti in povzročajo neprijeten občutek pri drugih ljudeh, ki se bojijo psov in pri ljudeh, ki svoje kosmatince sprehajajo in taki psi, ki so bolj agresivini in sami tavajo po ulicah lahko povzročijo nemalo težav lastnikom in njihovim nič-hudega slutečim psom.

Lp, Tina

Pri nas je tega polno. Kaj naredim? Nič, na sprehod s svojim psom hodim z avtom.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #39 : 05 Februar 2007, 22:42:38
Žal je tega občutno preveč. Jaz zaenkrat s potepuškimi psi nisem imela problemov: do Lune so bili prijazni, nadležni samo v času gonitve ... Nekateri so res malce preveč samozavestni in se zaganjajo v ljudi in obupno lajajo, samo so v resnici take reve, da samo če odločno stopiš proti njim, stisnejo rep med noge in se derejo z varne razdalje  :P

Bolj me motijo odvezani cucki lastnikov, ki psov niti pod razno nimajo pod kontrolo. Ena ženska ima psa konstantno odvezanega in sem se že naveličala jo čakat, da pride po njega in ga odpelje stran. Zdaj enostavno z nespremenjenim tempom nadaljujem svojo pot, ona pa teče za nami in lovi psa. Mogoče ji bo enkrat kapnilo, da če pes ne uboga, le sodi na vrvico.
Še bolj tečni pa so napadalni psi in kot po pravilu jih lastniki nimajo na vrvici, kaj šele da bi jih psi šmerglali. Imam "srečo", da Luna ni napadalna in ob napadu takega psa samo otrpne, napadalec pa potem izgubi vso voljo. Samo se bojim, da bo tudi Luni enkrat prekipelo in bo udarila nazaj (če ne bo že prej meni prekipelo). Da pa vrvice tudi niso zlata rešitev pa govori tudi primer neke do psic napadalne ovčarke, ki jo je zadnjič, ko smo jo srečali, lastnik sicer imel na vrvici, ampak kaj ko je bila ta vrvica fleksi in je psica prišla 5 metrov naprej in skočila Luni za vrat. Lastnik pa ji ni rekel ne NE, ali kakšne druge besede, ampak je samo vprašal, če je moja psica in potem komentiral: AHa zato.

Enkrat mi bo res prekipelo in bom lastoročno odstranila takega psa, pa tudi če reskiram ugriz. Bom vsaj imela razlog za tožbo, ker prej se ne bo nihče zganil. >:(

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #40 : 05 Februar 2007, 22:50:03

Še bolj tečni pa so napadalni psi in kot po pravilu jih lastniki nimajo na vrvici, kaj šele da bi jih psi šmerglali. Imam "srečo", da Luna ni napadalna in ob napadu takega psa samo otrpne, napadalec pa potem izgubi vso voljo.


*Luna*
- naš Taj tudi pri takih primerih samo otrpne in čaka kaj bo, vendar me je strah, da mu bo kakšen pes kdaj kaj naredil, saj se revež res nebi znal braniti. Misliš, da ga potem pes ne bo napadel, če bo samo otrpnil?

Enkrat mi je en črn mešanc, skočil v Taja in je samo šavsal proti njemu, ugriznil ga na srečo ni, Taj pa je samo otrpnil in revček čakal kaj bo. :-\ Potem sem se jaz zadrla na lastnika, da naj vendar prime tega psa.
Pa za informacijo, pes je bil prvo na povodcu in lastnik me je vprašal koliko je star, pa sem mu odgovorila, da je star 7 mesecev (takrat je bil star toliko), pa je rekel, ah potem pa ne bo nič - no in evo tisti pes je skočil v Taja.
Sicer sem pa kasneje slišala, da je ta pes tako ali tako zelo zoprn in skoz dela take in podobne scene.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 05 Februar 2007, 23:13:27
Pri nam se je to do sedaj obneslo: Luna ali se umakne ali pa otrpne. Napadalca potem mine veselje, čeprav nekateri kar nekaj časa še grizejo ali ne vem kaj (ker se zakadijo v vrat, niti ne vidim dobro, a držijo ali ne). sicer pa po vsakem takem napadu pri Luni opažam, da je potem vsaj še kakšen teden do nepoznanih psov previdna, kar kaže s celim grebenom na hrbtu. Mi je pa inštruktorica rekla, da je bilo pri njeni psici podobno, dokler ji ni enkrat prekipelo in je šavsnila nazaj. In tega se bojim, ker nočem, da bi se Luna kadar koli s kom stepla.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #42 : 06 Februar 2007, 08:04:06
Jaz upam, da ga nikoli ne bo noben zares napadel, ker res ne vem kaj bova v primeru. :-\

Kar se pa tiče tega, kot ti praviš, da Luna še teden po napadu vedno pride previdno in z grebenom na hrbtu do neznanega psa, vidiš - Taj pa že po 5min pozabi in zopet veselo pride do drugega psa in potem, ko vidi da mu ta ne bo pa nič naredil, je pa veselje še toliko večje.

Ja res zna biti problem, če bi se Luna ali pa Taj enkrat ubranila nazaj in bi šavsnila kakšnega psa, v obrambi seveda, ker po mojem, da če enkrat ugrizne je več možnosti, da bo to večkrat ponovil/a, že iz tistega strahu.




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 06 Februar 2007, 08:10:58
Psi,ki se redno šetkajo sami niso napadalni- so pa mnogi tečni kot podrepne muhe in tako včasih lahko pride do spora , če je naš pes dominanten ali nesocializiran oz če mi prekuri zaradi nas samih, ki smo vidno jezni ali prestrašeni in začne branit, ampak pri teh konfliktih ne bi smelo bit hujšega.
Resnično nevarni so psi, ki jih spustijo samo občasno , še bolj pa psi ki si svobodo vzamejo sami neplanirano.
Kaj narest-jaz jih sovražim. Če se le da jih odženem, sem že enemu obesila listek za vrat (ne spuščajte psa brez nadzora pa citat iz zakona  :D ),
Pomagalo bi  ,da bi take vsakič ujeli pa v zavetišče in potem mastna kazen lastniku- če pa ne pride ponj pa najt ga in še bolj mastna kazen + plačilo hotela do časa ko se najde novega lastnika, ampak Indija koromandija žal še ni nastopila :-\.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #44 : 06 Februar 2007, 08:20:40
Deteljica - čisto z vsem se strinjam s teboj, do potankosti! Vendar bogve, kdaj bodo pri nas take službe, ki bi nadzorovale vse te pse in mačke ter ostale živali, s katerimi se dela nehumano in pa da bi potepuhe oziroma občasne potepuhe, ki na vsake kvatre malo kidnejo od doma, da bi jih te službe "pobirale" na cesti in kot si rekla, če bi bilo možno izslediti lastnika, bi mu posledično dali eno tako ogromno kazen, ki bi si jo zapomnil za kar dolgo časa in bi v prihodnje vsaj malo razmislil, da če imaš psa ali pa katerokoli drugo žival je to velika odgovornost in če te odgovornosti, ki spada zraven ne izpolnjuješ plačaš mastno kazen.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 06 Februar 2007, 09:12:57
Jaz tudi.
Nihče me ne bo prepričal da samo z golo silo zadrži več kot 30 kg težkega psa. No kak konkreten moški ali vkopana ženska. Ne moreš pa bit vedno vkopan na sprehodu.

Po drugi strani pa lahko pri kakem psu držiš roko kot da imaš nevidno vrvico pa nihče ne bo pogruntal, da te vrcice ni, če je slaba svetloba hi hi hi

Andreja, zadržati 30kg pa res ni nevemkakšna umetnost. Problemi se začnejo tam nekje 40-45 kg in navzgor, pa še tam ob primerni tehniki gre do cca 60kg praktično brez problema.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #46 : 06 Februar 2007, 09:14:29
sej ni treba da službe-jaz bi marsikaterga sama odpeljala- ampak kaj , če pol ni posledic za lastnike .
Edino sebi naložim delo in si kradem čas.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #47 : 06 Februar 2007, 10:12:00
sej ni treba da službe-jaz bi marsikaterga sama odpeljala- ampak kaj , če pol ni posledic za lastnike .
Edino sebi naložim delo in si kradem čas.

Ja saj zato, bi pa morale biti službe, ki bi bile ustanovljene ravno za reševanje takih in podobnih problemov oziroma bi morali imeti celoten sistem, za nadzor le tega. Vendar bo to težko, saj še kje drugje ni poštimano tako kot bi bilo treba, tako da tudi tukaj nimamo kaj dosti pričakovati - na žalost.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #48 : 06 Februar 2007, 11:14:06
Andreja, zadržati 30kg pa res ni nevemkakšna umetnost. Problemi se začnejo tam nekje 40-45 kg in navzgor, pa še tam ob primerni tehniki gre do cca 60kg praktično brez problema.
Se strinjam. Sem našla način, da Thebo brez problema zadržim tudi če zagleda svojega "dragega" Nolija  :D.
Zdaj na veliko študiram kako bi zadržala tega črnuha, ki se klati pri nas, brez morebitnih ugrizov. Ni hudič, enkrat ga bom dobila in naj lastniku klikne, da se psa ne spušča samega na sprehod po naselju  >:(
lp
T.

8)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #49 : 06 Februar 2007, 12:05:55
Kar vidim jaz ravno ne drži. Verjamem, da vidve super zadržita psa. Sej se pes ne zaganja cel sprehod. Pa tudi če se pravilno postaviš, te težko premaknejo to vse vem.

Ampak...
Če pogledaš iz plati nevzgojenega psa in lastnika, ki se mu ne da bit vedno 100% skoncentriran... Takega še moja 20 kilska podere. Upam, da se rtazume kaj hočem povedat.
Če nima psa pod nadzorom še kako drugače razen samo s štrikom in psa ter okolice ne spremlja... So že leteli mali in veliki  ;)
Ali pa se samo strgali.

Veliko psov tudi otroci sprehajajo, ki so težki toliko kot pes v kakem primeru.

V idealni situaciji lahko zadržiš tudi težjega psa od sebe. Vse jasno. Največkrat pa je realnost daleč od idealnega.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #50 : 06 Februar 2007, 12:35:33
Verjeli ali ne, ko je ravno tema o psih ki se sprehajajo brez lastnikov...  Danes se peljem skozi rondo Tomačevo in kar naenkrat pred sabo zagledam srednje velikega črnega psa z velikim kosom mesa v gobcu. In jo je veselo maširal. Ni se oziral ne na avte, in nič.  ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #51 : 06 Februar 2007, 12:37:45
Verjeli ali ne, ko je ravno tema o psih ki se sprehajajo brez lastnikov...  Danes se peljem skozi rondo Tomačevo in kar naenkrat pred sabo zagledam srednje velikega črnega psa z velikim kosom mesa v gobcu. In jo je veselo maširal. Ni se oziral ne na avte, in nič.  ???

Tudi po radiu so oglasi, da pes na tem rondoju ovira promet  :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #52 : 06 Februar 2007, 13:20:56
Ma ja!  :o
Očitno morajo vsi videt kaj je dobil.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 06 Februar 2007, 13:38:50
Kar vidim jaz ravno ne drži. Verjamem, da vidve super zadržita psa. Sej se pes ne zaganja cel sprehod. Pa tudi če se pravilno postaviš, te težko premaknejo to vse vem.

Ampak...
Če pogledaš iz plati nevzgojenega psa in lastnika, ki se mu ne da bit vedno 100% skoncentriran... Takega še moja 20 kilska podere. Upam, da se rtazume kaj hočem povedat.
Če nima psa pod nadzorom še kako drugače razen samo s štrikom in psa ter okolice ne spremlja... So že leteli mali in veliki  ;)
Ali pa se samo strgali.

Veliko psov tudi otroci sprehajajo, ki so težki toliko kot pes v kakem primeru.

V idealni situaciji lahko zadržiš tudi težjega psa od sebe. Vse jasno. Največkrat pa je realnost daleč od idealnega.

O otrocih pa raje ne bi. Pri nas en mulo na skiroju sprehaja goldna bolj v poznih urah. Samo čakam, kdaj bosta oba zgrmela nekam. Psa je toliko skupaj kot njega.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #54 : 06 Februar 2007, 14:17:12
Kar vidim jaz ravno ne drži. Verjamem, da vidve super zadržita psa. Sej se pes ne zaganja cel sprehod. Pa tudi če se pravilno postaviš, te težko premaknejo to vse vem.

Ampak...
Če pogledaš iz plati nevzgojenega psa in lastnika, ki se mu ne da bit vedno 100% skoncentriran... Takega še moja 20 kilska podere. Upam, da se rtazume kaj hočem povedat.
Če nima psa pod nadzorom še kako drugače razen samo s štrikom in psa ter okolice ne spremlja... So že leteli mali in veliki  ;)
Ali pa se samo strgali.

Veliko psov tudi otroci sprehajajo, ki so težki toliko kot pes v kakem primeru.

V idealni situaciji lahko zadržiš tudi težjega psa od sebe. Vse jasno. Največkrat pa je realnost daleč od idealnega.

Moj Janko tehta 65kg, jaz pa skoraj 10 kg manj, pa me še nikoli ni premaknil, niti ni strgal povodca, niti iztrgal povodca iz roke. Sem pa videla že veliko psov, ki so tehtali od 20 - 30 kg, ki so naredili vse zgoraj našteto. Tako, da ne vem če je ravno teža psa pomemben faktor. Mislim, da bolj to koliko te pes upošteva.

Še bolj kot pes, ki prileti zraven, pa me motijo majhni otroci, ki priletijo zraven k Janku, ker se mi je že dostikrat zgodilo, da se jih je Janko prestrašil in če stopi samo malo naprej, ga lahko podre. In kdo bo v tem primeru kriv? Neodgovoren starš, nikakor?

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #55 : 06 Februar 2007, 15:54:24
šnufi sej o tem govorim. Prej je bilo nekaj o kontroli in sem se še spomnila na novi zakon, kjer piše da morajo biti pod fizično kontrolo na javnih površinah... samo nisem izrecno omenila.
Kot, da bi bilo to dovolj. In pol svizec...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 06 Februar 2007, 17:47:15
Najbolj enostavno bi bilo, če bi prepovedali psom dostop do vseh javnih površin. Ne glede na pasmo, povodec nagobčnik...Kdorr nima svojega vrta z dvometrsko ograjo naj sam sebi pripiše. Naj si nabavi hrčka, če nima pogojev za psa.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #57 : 06 Februar 2007, 19:16:12
Že že Lanabela, tudi mi imamo kar dosti velik vrt z visoko ograjo, kjer ima Taj prostor, da po želji nori, vendar mislim, da si Taj zasluži, kot tudi katerikoli drugi kuža, da gre kam na kakšen še večji ogromen travnik in se tam lahko podi s svojimi pasjimi prijatelji, ki nikomur nočejo nič hudega. ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #58 : 06 Februar 2007, 19:47:32
Travnik, če ni to mišljeno kot park, ni javna površina ponavadi. Tam ma kmet svojo rezidenco, oz. lastnik travnika. Od tam so te lahko že prej odstranli vsakič ko si gor stopu... No, če so hoteli ;)
Gozd je druga zadeva, ki pa je navadno tudi lastniški. Bo treba cerkev vprašat, če se bo hotlo v triglavski nardodni park he he he.

Javna površina je točno določen. To so rekreacijske površine ceste, pločniki, večina parkirišč, mestni parki... Tvoj vrt je pa tvoj vrt pa četudi ni ograjen in vsi hodijo po njem, ki pa seveda nebi smeli... ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #59 : 06 Februar 2007, 21:01:49
andreja, po zakonu je javna površina vsak prostor, do katerega ima vsak isto možnost dostopa. Tako da, če cerkev (ali pa kmet) ne bo ogradila svojih gozdov (travnikov) so to še vedno javne površine.  :)