Pit bull terier

puppa · 253883

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
: 05 November 2005, 15:18:11
O tej pasmi je veliko zgrešenih "mitov".

To nazorno prikazuje sledeči video:

http://gprime.net/flash.php/thepitbullproblem

VENDAR POZOR! Video vsebuje krute prizore, zato ni primeren za otroke, mladino in nežne duše.

Tudi sama, ki sem že staro "tele", sem se razjokala zraven, je pa zelo poučno. :'(

Potrebujete tudi nekaj znanja v angleščini.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 05 November 2005, 18:19:31
Videla filmček že stokrat pa še stokrat ga bom pa vedno me gane. Če bi bilo v moji moči bi ga predvajala v kinematografih namesto reklam pred filmom. Bi vsaj imelo več ljudi kaj od njega!  :'( :'(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 05 November 2005, 21:55:09
Tale film res postavi vse pitbullske mite na glavo. Ubistvu hvala bogu, preveč je ljudi, ki mislijo da so to psi, ki "jedo" otroke  (ja tudi to smo že slišali) samo kaj , ko taki tepci tega filmčka nikoli ne bodo videli. Pa ti tepci tudi nikoli ne bodo pobožali pit bulla ga stisnili k sebi in čutili njegove energijo. Meni so nori psi, priznam :-*.
Bi imela enega, če bi bila 100%, da bom dobila psa z stabilnim karakterjem in da bo ves moj trud z socializacijo itd. štimal, ja zakaj pa ne. Ampak zaenkrat bomo imeli eno malo bolj easy pasmo ;).

Puppa hvala za tale filmček, na sredini sem zaprla oči od grozot, pa sem ga zdaj pogledala še enkrat z odprtimi očmi, konec koncev je to resnica, ki se dogaja po svetu in tudi pri nas, zakaj bi si oči pred takimi dejanji zastikali. Mi pa potem celoten filmček polepša konec, ker so res tako dobre slike z otroci :-*

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 05 November 2005, 22:14:52
Strinjam se z Neyko...namesto, da tiste blesave reklame vrtijo......

zadnič je šel mimo mene en  pit bull..pa jest takoj a ga lahko pobožam in najprej me povoha ves naudušen, kar na hrbet se je vrgel kuža tok je bil navdušen. Potem mi reče njegova lastnica ˝sem zelo ganjena, da takole se en ustavi in ga poboža, ponavadi se nas vsi vedno na široko in po dolgo izogibajo˝ pa sem povedala, da imam doma enga kekca ;D, ki sicer nima teh problemov da bi se ga vsi bali...ampak, da razumem in vem da je lahko vsak pes z napačno vzgojo zelo nevaren. Pač so to nevarnost na žalost izpostavili ljudje na pit bull, ker se je zgodilo toliko nesreč za katere je bil vedno kriv človek, kljub temu da so pravi cukri. Lastnica je bilo čist konec in rekla oh ko bi bilo vsaj več takih ljudi ampak hvala bogu jih je vse več. Res kuža tak cuker joj bonbonček.

Meni so ti psi zelo všeč. Ampak se zaveda, da ta pes potrebuje veliko pozornosti no saj jo vsak seveda ampak kakor sem se pogovarjala z tisto lastnico je rekla on in samo on, če je pa še kakšen drug pa vedno on prvi potem vse ostalo.

ja res so tiste slike na koncu z otroki božanske!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #4 : 05 November 2005, 22:20:16
Moj Anglež je imel ameriškega pitbulla in nosi s seboj sliko v denarnici, kjer čepim zraven Connorja in ga objemam... :-*

Večina ljudi, ko je videla to sliko, so vprašali, ali sem nora.  >:(

Pa nisem, zato ker je bil Connor ful mehka duša, ki ga je na koncu komandirala ena ful mala cairn terierka! ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 05 November 2005, 22:26:30
Pa saj je večina takih mehkih duš. V našem bloku je en rjav samček, zdaj star kakšnih 5 let in pol. Rjave barve, dušca taka, da se ti srce stopi, res. Niti do Smarta ni nič hud, ko se srečamo oba tako mahata z repi, da je nemogoče se peljat v enem dvigalu, ker vsi mislijo,da bomo zrušili dvigalo tako ropotata z repi sem in tja :o ;D

Nama je pa en samček tudi že ugriznil Rumbo, brez opozorila, oba sta bila pripeta, Rumba in tisti samček, lastnik je pustil, da se povohajo, pa jo je kar fino zagrabil za ušes.Razloga ne vem, niti ga nikoli ne bom vedela, ker se mu je mala popolnoma podredila. Ampak na srečo Rumba ni zamerljiva duša ;)Jaz pa tudi ne preveč ;)

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 05 November 2005, 22:27:32
Groooozaa >:( , je tale filemček !!! najraje bi se kar razjokal  :'( :'( :'( .... tud meni niso pit bulli kaj grozno simpatični po pravici povedano je to ena izmed redkih  pasem , ki jih ne maram ::) . Potem , pa še taki prizori in.....
( ne vem zakaj nekatere ta pasma "privlači" ? ) . Pa sej konc koncev je pa čist res , da je odvisno od karakterja psa :) in to kako človek ravna z njim !!!








lp Jure ;)




PS : pa brez zamere puppa ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 05 November 2005, 22:53:01
ja najhuje je, ker mi ljubitelji psov, ki vemo da nam ne bodo naredili nič ali pa ga pogledamo pa gremo kar malo okoli...kar avtomatsko. ker je bilo že toliko vsega tega da te obsede z tem in enostavno greš malo stran. To se je tudi meni zgodilo..pol sem šla nazaj.....ampak tisto ko nočeš jit stran ampak kar greš ::)..razumete ???..ne ;)

Te oglasi še nas nekatere(no mene ne ganejo več...ker vedno ko vidim rečem da je za to kriv človek...vedno si želim takrat imet okoli veliko št.ljudi) no kako šele tiste, ki pa sploh niso ljubitelji psov...že včasih me kakšen vpraša če bo ugriznil moj rondek dondek, ki ko zagleda človeka tako maha z repom da skoraj vzletimo. No kakšna panika je šele pri tej pasmi!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 05 November 2005, 23:03:11
Tako kot pri Kingitu , ki je tak cukerček :-* , kadar gremo kam v množico že vsi " joj , poglej pazi kak  velik pes gre mimo te lahk ugrizne" no to me pa tak razjezi  >:(......ne moprem povedat!!!


lp Jure ;)


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #9 : 05 November 2005, 23:03:39
Sem imela pudla z imenom Šapi - lušten, srednje velikosti. Pa sem enkrat na sprehodu doživela, da je odrasel moški skoraj doživel histerični napad, ker je šel do njega in ga povohal. Je skoraj ženi v naročje skočil. Še ženi je bilo nerodno. Pa zraven je govoril o nevarnih psih itd. Verjetno je imel slabo izkušnjo.

Vsekakor je res, to kar pravi film glede pitbullov, da so statistično gledani najmanj nevarno za ugrize.

Enako kot levi v Afriki - največ ljudi umre zaradi povodnih konjev, pa bivolov, itd. in ne levov.



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 05 November 2005, 23:06:04
No puppa točno to sem hotel povedat  :D




lp Jure


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 November 2005, 01:31:37
Groooozaa >:( , je tale filemček !!! najraje bi se kar razjokal  :'( :'( :'( .... tud meni niso pit bulli kaj grozno simpatični po pravici povedano je to ena izmed redkih  pasem , ki jih ne maram ::) . Potem , pa še taki prizori in.....
( ne vem zakaj nekatere ta pasma "privlači" ? ) . Pa sej konc koncev je pa čist res , da je odvisno od karakterja psa :) in to kako človek ravna z njim !!!



Mogoce zato, ker so to drugace res ena velika srca? ok, so pasma, ki rabi veliko socializacije, izkusenega lastnika ki ve kaj ima, .. ampak drugace so pa res dobri .. ;)
Itak, grejo pa v medije samo taki kot nekateri na temule posnetku .. Valda,zakaj pa ne ..
Noben pa ne napise kaj je res ..






*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #12 : 07 November 2005, 16:10:26
Bi imela enega, če bi bila 100%, da bom dobila psa z stabilnim karakterjem in da bo ves moj trud z socializacijo itd. štimal, ja zakaj pa ne. Ampak zaenkrat bomo imeli eno malo bolj easy pasmo ;).

Lp nina

Easy pasma? Kako je lahko zlatko easy pasma ce po statisticnih podatkih pogrize vec ljudi kot pa pitbuli? Pa kako si lahko sploh pri katerem koli psu 100% prepricana da bo karakterno ustrezen?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 07 November 2005, 16:13:34
Kdo pa govori o zlatkotih? ciljam na naslednjega psa ne zdajšnjega. Zdajšnja dva sta že vzgojena tako kot morata bit.

Kako bom prepričana? Jah najprej bom poznala oba starša, pa še kakšnega starega starša, pa še... saj veš kakšno je stanje APBT-jev pri nas a ne? Torej če se pri nas odločiš za APBT-ja dobiš netipičnega predstavnika, je zanj v leglu en klinc poskrbljeno ali pa ne veš kdo je oče, še za mamo, ki naj bi bilo samoumevno katera je, se kdaj pa kdaj vprašaš ::)
Poznam eno psičko sicer še mlado, trenutno je karakterno takšna kot mora bit, kaj bo čez let dve, ... pustimo času čas, pa bom takrat povedala če je to to, kar bi nekoč imela.

Lp nina



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #14 : 07 November 2005, 16:50:25
Kdo pa govori o zlatkotih? ciljam na naslednjega psa ne zdajšnjega. Zdajšnja dva sta že vzgojena tako kot morata bit.

Kako bom prepričana? Jah najprej bom poznala oba starša, pa še kakšnega starega starša, pa še... saj veš kakšno je stanje APBT-jev pri nas a ne? Torej če se pri nas odločiš za APBT-ja dobiš netipičnega predstavnika, je zanj v leglu en klinc poskrbljeno ali pa ne veš kdo je oče, še za mamo, ki naj bi bilo samoumevno katera je, se kdaj pa kdaj vprašaš ::)
Poznam eno psičko sicer še mlado, trenutno je karakterno takšna kot mora bit, kaj bo čez let dve, ... pustimo času čas, pa bom takrat povedala če je to to, kar bi nekoč imela.

Lp nina

Potem ti lahko takoj odgovorim da pitbula nebos imela, vsaj ce se ti gre tako zelo za karakter, kar se standarda tice pa so nekateri  zelo blizu, tudi moj.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 07 November 2005, 16:51:55
Ja, a ni logično da je karakter na prvem mestu??
Zato pa je toliko "slabih" APBT-jev, ker se pri parjenju itd. sploh ne gleda na karakter, ker le-ta sploh ni pomemben. Ja halo?!
Lp nina



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #16 : 07 November 2005, 19:20:21
Saj jih vecina gleda na karakter, pac naj bi ta karakter bil po njihovem cim bol agresiven in dominanten pes, do ostalih psov seveda. ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 09 November 2005, 07:58:49
Danes je bilna SLO1 del oddaje Dobro Jutro, namenjen psom tipa bul oz psom. Prikazani so bili v pravi luči, socializirani psi.
Cestitke vsem nastopajocim (Grega, Tanja, Dada) in pasjim akterjem ..



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #18 : 09 November 2005, 08:11:11
Sem gledala ja.Res je bilo pokazano,da so te psi pravi cukri in da niso prav nič agresivni(s pravilno vzgojo seveda!)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 November 2005, 08:26:25
Sem gledala ja.Res je bilo pokazano,da so te psi pravi cukri in da niso prav nič agresivni(s pravilno vzgojo seveda!)

Lp,Nina
Tocno tko .. Joj, tamaledve sta ble najbolse .. Sta v zivo se vecja cukra kot na tvju .. ampak Caiman je pa najbolsi ..  :-*



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #20 : 09 November 2005, 17:27:45
Kdai bo ponovitev?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 09 November 2005, 17:48:50
Tule: http://ava.rtvslo.si/ava/media?action=play&mediaId=2542001  si lahko pogledaš odlomek.

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 November 2005, 18:30:52
Kdai bo ponovitev?

Dele bi mogla bit na SLO 2 ..



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #23 : 09 November 2005, 19:10:32
Izvrsten prispevek!  ;D  Zelo mi je bil všeč, pa še koristil mi bo pri izdelavi seminarske naloge!  :D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #24 : 09 November 2005, 19:16:39
Super! Odličen prispevek! :)

Bravo ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #25 : 09 November 2005, 19:22:39
No, omenila sem seminarsko nalogo, nisem pa povedala, za kaj gre.  ::)  :)

Za maturitetni predmet imam tudi psihologijo, pri kateri je treba izdelati maturitetno seminarsko nalogo. Jaz sem si za temo izbrala Stališča in predsodki ljudi do nekaterih pasem psov. Te nekatere pasme psov pa ne obsegajo samo pit bullov, ampak tudi vse ostale pasme tipa bull, dobermane, rotvajlerje, mastife itd. V glavnem bom obravnavala odnos ljudi do teh pasem. Zakaj se jih bojijo, kaj vpliva na nastanek tega strahu (družina, okolje, mediji, videz pasem, zgodovina teh pasem), ali je njihov strah utemeljen ali pa gre zgolj za predsodke in podobno. Obravnavati bom morala seveda tudi zgodovino teh pasem, torej, kaj jih je pripeljalo do takšnega slovesa, kot ga med laiki na splošno zasedajo danes, in pa njihove psihološke, karakterne značilnosti.

Torej, če ima kdo povezave do kakšnih dobrih internetnih strani s to tematiko, ve za kakšne knjige, kakšne članke, bi jih bila zelo vesela. Veliko sem sicer že brskala za takimi zadevami, ampak mislim, da bi mi poznavalci znali priporočiti kvalitetno in verodostojno gradivo (jaz namreč v bull vodah nisem ravno doma).  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #26 : 09 November 2005, 19:32:25
Verjetno si že našla ampak vseeno povem: na Slo APBT ti bi verjetno znali odgovoriti na marsikatero vprašanje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 14 November 2005, 18:45:21
groza..vsi misljo da so pit buli za pretep pa da so napadalni...ste videli kako so bili shujšani... >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'(  še jaz sem se zjokala :'( :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #28 : 19 November 2005, 18:13:00
predučerišnem sem videla enega pit bula pa še 2 mladiča tko so bli corti... :-* :-* :-* :-*

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #29 : 15 Marec 2006, 16:28:59
Lp. moja sošolka se je znašla v eni zoprni situacij,i in more na žalost "oddati" svojo psičko za kakšen mesec ali dva. Ali koga zanima?