brikete katere znamke uporabljate?

gorac6 · 70215

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 08 Junij 2008, 10:30:11
Včeraj sem dobil novo hrano Arden Grange "krompir in bela riba".  Ko bom lahko ocenil, bom povedal kako se obnese. Glede na to, da je Lok verjetno eden prvih uporabnikov te hrane, bo mogoče izkušnja še komu pomagala.   ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 08 Junij 2008, 11:10:50
Včeraj sem dobil novo hrano Arden Grange "krompir in bela riba".  Ko bom lahko ocenil, bom povedal kako se obnese. Glede na to, da je Lok verjetno eden prvih uporabnikov te hrane, bo mogoče izkušnja še komu pomagala.   ;)



Lp Zoran

Hvala pa sporoč s kakšni veseljem je napadu posodo :P taki ˝preizkusi˝nam prav pridejo čeprav je vse od psa odvisno

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


zivaoseli

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 15 Junij 2008, 11:25:31
HRANA EUKANUBA: dobavljivo kadarkoli!!!

puppy 3kg=10 eurov
adult maintenance 3kg= 9 eurov

DODATNE UGODNOSTI IN POPUSTI ZA VZREDITELJE!

psarna Blusher Bluette

031331508

Živa Oseli


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #63 : 05 Julij 2008, 23:18:01
No mi smo zamenjal hrano ker sem nekje zasledila da je eukanuba čist neprimerna :-\ in smo šli na pro plan riž in losos (tudi za občutljivo prebavo :))

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #64 : 05 Julij 2008, 23:31:21
Zakaj pa neprimerna Smrček? Eukanuba je kar kvalitetna hrana in če ne bi imela kakšnih prebavnih težav ali pa težav z dlako jaz ne bi menjavala.
Naše izkušnje so sicer bolj slabe. Psu se je ob Eukanubi začela barvati dlaka pa tudi kvaliteta dlake je padla. Da o driski, ki se je pojavljala na vsake toliko časa ne govorim...
Zato smo pač menjali na RC in s to hrano zdaj nimamo težav, razen mogoče da se je zaradi babice ki mu je na skrivaj dajala hrano ( >:() malo preveč razvadil in je občasno noče jesti tudi po več dni. ::)

Če ima pes zaradi hrane prebavne težave (ali pa te narobe razumem) pa bi tudi jaz menjala.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #65 : 06 Julij 2008, 00:13:22
Na  tem forumu sem prebrala  :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #66 : 06 Julij 2008, 08:55:23
Zakaj pa neprimerna Smrček? Eukanuba je kar kvalitetna hrana in če ne bi imela kakšnih prebavnih težav ali pa težav z dlako jaz ne bi menjavala.


Pri Eukanubi bi pa res težko govorili o kakšni hudi kvaliteti.  ::)



UnderEja

  • Gost
Odgovori #67 : 27 Julij 2008, 16:47:40
9 letno psičko hranimo z briketi Arden Grange, Canidae. Občasno pa tudi s paštetkami NatureDiet.
To je hrana, ki ji popolnoma ustreza. Občasno pa seveda dobi še kak priboljšek.



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 Avgust 2008, 13:50:52
Pri Eukanubi bi pa res težko govorili o kakšni hudi kvaliteti.  ::)


Se podpišem pod tole!!!!!!!!!!!




Sicer pa EAGLE PACK - absolutni zmagovalec :)


Ayla

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 20 Oktober 2008, 21:24:15
Jaz sem malo brskala tod okoli ampak nisem za ziher našla odgovora na tisto kar me zanima. In sicer, a je Animonda kvalitetna hrana, s kvalitetna mislim, če je v rangu nor. Hill'sa?  :) Moji tamali Hill's namreč ne diši kej preveč pa sem danes v našem Zooticu zasledila tole znamko pa me zanima če lahko prešaltamo na tole? Ji je kar všeč. V našem Zooticu namreč poleg Hill'sa in Animonda ne držijo nič drugega.  ???



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #70 : 03 Februar 2009, 12:48:23
Mi naše hranimo z Belcandom :)
Kakšna se vam zdi ta hrana? :)



**katka**

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 05 Februar 2009, 12:26:20
mi smo tut neki cajta uporablal pedigre pol smo pa slišal stranske učinke tk da
smo se zj odločl za pro pac dog.
men se zdi ta hrana supr.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #72 : 31 Marec 2009, 15:38:20
Mi imamo tudi same dobre izkušnje s Hillsom in ga že od nekdaj jemo. In če nekaterim psom ne ustreza še ne pomeni da je slaba hrana!!!!! Pač nekaterim ustreza, nekaterim pa ne, prav tako kot kakšna druga!! ::)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #73 : 31 Marec 2009, 16:11:32
Zdej uporabljamo Fitness Trainer... Meni se zdi izvrstna hrana, tudi če nekateri pravijo da ni. Moj Timi je še vedno tak kot je bil, samo da zdaj z veseljem pogleda v svojo posdo :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nanja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 22 Maj 2009, 09:08:55
Alya, poskusi še kje drugje oz. se pozanimej v kašni drugi trgovini. Tuki jih je nekaj nabranih skupaj, da ne boš predolgo iskala: http://www.informacija.net/zivalski-koticek/trgovina-za-male-zivali?t=ind



Bulica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 13 Avgust 2009, 21:35:45
Pozdravljeni!

Imam psičko angleškega buldoga po imenu Biba. Rojena je 31.maja, se pravi je stara 2 meseca in še malo. Zanima me koliko je primerno da ji dam na dan hrane? oz. kolikorat na dan? Hvala.



Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 17 Avgust 2009, 07:52:22
Vse te stvari bi ti moral razložiti vzreditelj. To, o hrani je še najbolj osnovno.

Kje pa si psičko kupila?


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 17 Avgust 2009, 11:29:00
Že imam odgovor z drugega foruma:

Citiraj
Mama ima rodovnik, oče pa ne. Zato psička nima rodovnika. Ko sem kupovala psa sem vedela v kaj se spuščam.



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 18 Avgust 2009, 11:34:12
Simply Perfect:  :'( :'( sešteješ 1+1 pa ti je vse jasno....

Sicer pa mi smo na briketirani hrani, iz Orijena se selimo na Akano... obe :D



Bincy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 12 Oktober 2009, 14:26:31
Svoji dveletni Borderki Joli hranim hrano Genesis Adult. Količinsko hranim manj in manj je tudi iztrebkov. Zaradi barvanja dlake sem zamenjala že dve hrani. Po tej hrani se je barva popravila v vijolačrno in je končno tudi bolj svetleča.
Hrano prodaja distributer, ki trži hrano Techni-Cal. Poskusila sem jo prav zato, ker so mi dejali, da hrana ne bo obarvala dlake. Sprva nisem verjela, ampak se je izkazalo, da je res.



biba2

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 06 November 2009, 15:03:51
Hrane kot so Canidae, Taste of the wild so ene izmed najboljših trenutno....  slednja ima še zelo specifične okuse. Trenutno ima www.aro.si akcijo na velike vreče, dobi se pa tudi ostalo.



dejan1

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 28 December 2009, 12:06:06
jaz mislim, da je psu najboljše dajati industrijsko pripravljeno hrano, ker je navsezadnje optimalno uravnovešena in vsebuje vse potrebne snovi. Seveda pa mora biti tudi kakovostna. Vsekakor se splača ljubljenčku dajati dobro hrano, ker je s tem neposredno pogojeno njegovo zdravje. Po mojem okusu je najboljša hrana v slo Regal in Bosch, ki se ju da dobit v BTCju v Alerju.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 28 December 2009, 13:30:03
Reklama??  :-\  :-\

Bosch in Regal sta čisto kvalitetne hrane, ampak med najbolj kvalitetne pa vsekakor ne spadajo.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #83 : 30 December 2009, 10:19:16
jaz mislim, da je psu najboljše dajati industrijsko pripravljeno hrano, ker je navsezadnje optimalno uravnovešena in vsebuje vse potrebne snovi. Seveda pa mora biti tudi kakovostna. Vsekakor se splača ljubljenčku dajati dobro hrano, ker je s tem neposredno pogojeno njegovo zdravje. Po mojem okusu je najboljša hrana v slo Regal in Bosch, ki se ju da dobit v BTCju v Alerju.

hja, če zbiraš najkvalitetnejše hrane, je ena milost. jaz trenutno prebiram o BARF in RMB, in sem vedno bolj prepričana, da bom poskusila s RMB. če se pri konjih vračamo na naravno oskrbo, pa dejmo tudi pri psih. slabše kot je, itak skoraj ne more bit. no, pod naravno oskrbo pač ne mislim dajanje psov na ketne, ali bognedaj prosto spuščanje psov  ;) je pa dejstvo, da industrijska hrana, pa naj je še tak visoko kvalitetna, ne more bit grozno zdrava, saj vsebuje veliko dodatkov, konzervansov, da o ostali packariji sploh ne govorimo  :-\ še meso, ki ga sami jemo, ni ne vem kako zdravo. nočete vedet, s čim vse futrajo kravice in bikce, da so tako lepi mesnati, pa ogromni  :-\


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 30 December 2009, 13:58:20
Ja,Dakota, s čim pa futrajo kravce pa bikce? Večinoma z senom,veliki kmetje pa še z travnato ali koruzno silažo.S čim drugim pa ne.In to v dveh letih futranja,kolikor časa porabijo,da je žival zrela za zakol.Poleg tega se večina kmetov,ki je usmerjena na pitovno proizvodnjo odloča za križanja z mesnimi pasmami goveda,ki imajo že v osnovi boljšo mesnatost.
Če misliš,da se njihovi prehrani dodajajo hormoni za rast-le ti so predragi kot dodatek,saj za meso ne dobijo toliko denarja,da bi pokrili še stroške le-teh.
LP Tjaša



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #85 : 30 December 2009, 19:08:07
Ja,Dakota, s čim pa futrajo kravce pa bikce? Večinoma z senom,veliki kmetje pa še z travnato ali koruzno silažo.S čim drugim pa ne.In to v dveh letih futranja,kolikor časa porabijo,da je žival zrela za zakol.Poleg tega se večina kmetov,ki je usmerjena na pitovno proizvodnjo odloča za križanja z mesnimi pasmami goveda,ki imajo že v osnovi boljšo mesnatost.
Če misliš,da se njihovi prehrani dodajajo hormoni za rast-le ti so predragi kot dodatek,saj za meso ne dobijo toliko denarja,da bi pokrili še stroške le-teh.
LP Tjaša

ne skrbi, precej dobro vem kako je s takimi živalmi. ne govorim o hormonih - le ti so pri nas prepovedani, btw. veliki kmetje ne futrjo samo sena in silaže, ker noben noče imet 2 leti stroškov z živino, da bi dosegli težo primerno za zakol, ni računice. dodajajo pa razno razne dodatke za rasz, pa VMD, pa raznorazne brikete in mona krmila. nič kaj dosti boljše kot briketirana hrana za pse, kvečjemu precej slabša  ::)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 31 December 2009, 06:40:47
Drugega kot to,da futrajo bike po dve leti jim niti ne ostane,ker že tako ne dobijo veliko za meso.Sam nakup teleta za pitanje je dandanes velik strošek,ker jih že kronično primanjkuje.Zato jih večinoma uvažamo iz držav kot so Romunija,Češka,Slovaška.Poleg tega je predpisano,koliko časa po nakupu mora žival biti v reji pri novemu lastniku,da lahko le-ta potem uveljavlja subvencijo.
V briketih dandanes razen mletega žita ne obstaja nič "nenormalnega".Ne rečem,da tega ni bilo pred leti,ko se je v močna krmila mešala tudi mesno-kosta moka,ribja moka,ostanki maščob,pa še bi se kaj našlo.
RAčunice pa v tej panogi itak ni.Tisti,ki imajo veliko proizvodnjo ne morejo kar nehati s tem,saj je bilo začetnega vložka v proizvodnjo preveč,tisti,ki so imeli v hlevu po 2-3 živali so pa že zdavnaj opustili rejo.
LP Tjaša



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 01 Januar 2010, 12:12:50
Naj tukaj vprašam za vašo oceno izbiram med Eukanubo in Fitness Trainerjem ter Almo Nature.

Katera hrana je po vašem kvalitetnejša in ali je Eukanuba vredna svoje cene?

Gre namreč za to d sem morel za svojo psičko 5 mes. Belgijko najti hrano , ki po kateri ne driska. Trenutno smo na Eukanubi Lamb&Rise za Puppy, prebava je res super. Kar mi ne odgovarja je pa cena seveda. Sedaj pa iščem tudi drugo hrano podobnih okusov in sestavin.

Predlogi.

Lp Andrej


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #88 : 01 Januar 2010, 13:01:53
Eukuanuba je hrana nizke kakovosti in sigurno ni vredna cene. Dobiš mnogo boljšo hrano za celo manj denarja če kupuješ npr. Acano. So  še bolj kakovostne hrane kot Acana (npr. Orijen, iz istega proizvaljalca, ali Canidae, ter razne druge, s katerimi nimam izkušnje), ampak je tudi cena ustrezno višja.

Seveda vsak pes je drugačen, bi bilo za probati, katero hrano oz. formulo najbolj ustreza prebavi in potrebam tvoje psičke. Vsem trem mojim odgovarja Acana, čeprav eden je včasih občutljiv na hrano.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 01 Januar 2010, 13:38:51
Mi našim pesjanarjom kuhamo in sem tudi sama prepričana da je tako pripravljena hrana najboljšs zs psa,saj je sveža,ne vsebuje konzervansov...
Kdaj pa kdaj pa dobijo tudi kake briketke.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!