brikete katere znamke uporabljate?

gorac6 · 70656

justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 01 Januar 2010, 14:17:26
Eukuanuba je hrana nizke kakovosti in sigurno ni vredna cene. Dobiš mnogo boljšo hrano za celo manj denarja če kupuješ npr. Acano. So  še bolj kakovostne hrane kot Acana (npr. Orijen, iz istega proizvaljalca, ali Canidae, ter razne druge, s katerimi nimam izkušnje), ampak je tudi cena ustrezno višja.

Seveda vsak pes je drugačen, bi bilo za probati, katero hrano oz. formulo najbolj ustreza prebavi in potrebam tvoje psičke. Vsem trem mojim odgovarja Acana, čeprav eden je včasih občutljiv na hrano.

Ja poznam Acano, smo jo meli za Juniorje pa je na osnovi piščanca pa ji ni pasala. Po prvih 2,5kg je bilo OK, potem sem kupil 18kg pakungo potem so se pa že začeli problemi v prebavi.  Zakaj ji ni pasala, bi rad ugotivl z drugimi vrstami mesa v hrani. Sedaj sem šel na ovčetino, ki skoraj vedno zaleže če je kakšna alergija npr. na piščanca.
Ko bo odrasla bomo verjetno res na Acani, seveda če sedaj ne najdem hrane ki ji bo 100% ustrezala.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #91 : 01 Januar 2010, 14:35:01
Za vsako hrano, ki jo misliš probati, se splača pogledati ocene tukaj:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

Drugače pred nakupom dobro poglej, kakšne so sestavine--če hrana vsebuje veliko žit, še posebej koruze, in če je meso sumljivega izvora (stranski produkti namesto pravega mesa), ni vredna za nobeno ceno.

Pri Acani mi je všeč poleg dobrih sestavin, to, da je vse tisto, kar je noter, pridelano na zdrav in okolju prijazen način. Raje podpiram takšne proizvajalce, tudi če je treba nekaj evrčkov več plačati, kot podjetjem z industrijsko proizvodnjo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #92 : 01 Januar 2010, 14:44:08
Pa vzami Acanin Lamb & Rice, ta res vsebuje samo en vir zivalskih proteinov, to je jagnjetine, za razliko od vecine ostalih Lamb & Rice hran, ki so pravzaprav le rich in Lamb & Rice, kar ti pove malo podrobnejsi pregled sestavin. Tudi Eukanuba L&R vsebuje poleg jagnjetine se en kup ostalih zivalskih proizvodov (ribjo moko, perutninsko moko, jajca).
V kratkem bo tudi pri nas dobavljiva (po besedah uvoznice) tudi grain free Acana, kjer imas ribjo varianto, ki se precej dobro obnese pri psih z vsemi vrstami alergij, ki ne prenasajo najbolje visokoproteinske hrane kot je npr. Orijen.

Kaksne priboljske pa psica dobiva poleg hrane in ali ste naredili parazitoloski pregled iztrebka (prav poslali na VF)?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #93 : 01 Januar 2010, 16:15:07
Grain free Acana bo na voljo, ko se v celoti zamenja receptura.

Drugače pa nujno naredite parazitološki pregled, ki ga predlaga Maja. Z mojo amstaffko smo imeli zelo podobne probleme kljub razglistenju in na koncu ugotovili, da je bil problem prav tu, ker ji niso prijeli vsi antiparazitiki. Imela je normalen iztrebek, na koncu pa redkejši in malo krvi. In da smo ugotovili, kaj z njo ni OK, smo potrebovali 4 mesece.


gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 25 Februar 2010, 19:34:12
Naj vam predstavimo novo kvalitetno hrano v Sloveniji, GranataPet.


Pasja hrana GranataPet se ekskluzivno proizvaja samo v Nemčiji in sosednji Avstriji. Je prva hrana, ki izkoriča najkakovostne sestavine, ima veliko vsebnost mesa ter vsebuje draga zrna granatnega jabolka, ki po zadnjih raziskavah blagodejno vplivajo na odlično počutje in dobro prebavo vačega psa.


GranataPet hrana za pse zato ne vsebuje pšenice, koruze, K3, raznih barvil, konzervansov ter soje in je izdelana iz lokalnih sestavin na področju Nemčije, kar ji daje veliko kvaliteto in priznanje s strani veterinarjev.

http://pasjazvezda.si/index.php?main_page=index&cPath=17


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #95 : 26 Februar 2010, 09:06:18
Samo ena pripomba glede prevodov deklaracij. Zelo nejasno prevedene določene stvari, določene sestavine. Če ne drugo se pogleda na drugih deklaracija kaj kako je prevedeno...
Aja pa še pečke - mislim da so peške. Sicer nisem slavistka, ampak ....
Pa granatna semena - semena granatnega jabolka.

Samo toliko na hitro.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 26 Februar 2010, 09:20:22
V mestu kjer živim jaz pa imajo od kvalitetnih hran le hils ki ga dobiš na veterini in eukanubo ki jo dobiš v vrtnem centru.Svojega bi verjetno z eukanubo ker se mojemu očetu in sestri zdi hils nepotrebno razvajanje, oče bi pa seveda kupoval hrano, tako da morem to upoštevat.Sam še neki  od vseh ljudi ki jih poznam in imajo psa, razen vzreditelji RODOVNIŠKIH psov, vsi hranijo z merkator ali pedigre ali chapi hrano.V vasi kjer živi stara mama pa prodajajo le pedigre, tako da vsi psi jejo tisto, le enega poznam ki mešajo pol hillsa pol pedigreja.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #97 : 26 Februar 2010, 10:36:14
Naj vam predstavimo novo kvalitetno hrano v Sloveniji, GranataPet.


Pasja hrana GranataPet se ekskluzivno proizvaja samo v Nemčiji in sosednji Avstriji. Je prva hrana, ki izkoriča najkakovostne sestavine, ima veliko vsebnost mesa ter vsebuje draga zrna granatnega jabolka, ki po zadnjih raziskavah blagodejno vplivajo na odlično počutje in dobro prebavo vačega psa.


GranataPet hrana za pse zato ne vsebuje pšenice, koruze, K3, raznih barvil, konzervansov ter soje in je izdelana iz lokalnih sestavin na področju Nemčije, kar ji daje veliko kvaliteto in priznanje s strani veterinarjev.

http://pasjazvezda.si/index.php?main_page=index&cPath=17

Za veliko vsebnost mesa je odstotek beljakovin nekam nizek.



gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 26 Februar 2010, 10:48:15
Pasja hrana GranataPet - Sestavine

Granatno jabolko - sadež bogov


 

Granatno jabolko lahko danes štejemo kot najbolj vsestranski sadež, ki krepi zdravje. Znanstveniki so v več kot 150 znanstvenih študijah potrdili pozitiven vpliv na sadeža na kardiovaskularni sistem, zavira raka ter zmanjšuje obrabo sklepov. Hrana za pse GranataPet je prva pasja hrana, kateri je uspelo izkoristiti zrnca granatnega jabolka, da pozitivno vplivajo na psa.

 

Če pogledamo sadež od zunaj izgleda neokusno, vendar znotraj skriva sočno in barvito meso plodu, ki ima okus po nebesih. GranataPet uporablja samo organsko dobre sestavine granatnega jabolka, ki naredijo vašega psa še boljšega in bolj vitalnega.

http://pasjazvezda.si/index.php?main_page=page&id=21


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #99 : 28 Februar 2010, 09:49:13
Hrano sem kakšno leto nazaj že preizkusila pri mojih dveh. Kar se tiče psov, se je dobro obnesla (prebava, počutje, dlaka)
Smrdi pa tako, da se mi je po nekaj dneh začelo obračat, ko sem odprla žakelj.
Sicer pa je bila res ok.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 28 Februar 2010, 11:38:28
V mestu kjer živim jaz pa imajo od kvalitetnih hran le hils ki ga dobiš na veterini in eukanubo ki jo dobiš v vrtnem centru.Svojega bi verjetno z eukanubo ker se mojemu očetu in sestri zdi hils nepotrebno razvajanje, oče bi pa seveda kupoval hrano, tako da morem to upoštevat.Sam še neki  od vseh ljudi ki jih poznam in imajo psa, razen vzreditelji RODOVNIŠKIH psov, vsi hranijo z merkator ali pedigre ali chapi hrano.V vasi kjer živi stara mama pa prodajajo le pedigre, tako da vsi psi jejo tisto, le enega poznam ki mešajo pol hillsa pol pedigreja.

Nevem sicer zakaj si rodovniških napisala z veliko, kot da mešanci, nerodovniški pa ne rabijo kvalitetne hrane :o
Imaš spletne trgovine kjer lahko naročiš pakungo. Ne vem sicer iz katerega kraja si, ampak pri nas ti v eni trgovini posebej naročijo hrano ki jo želiš. V našem primeru je to Bosh in zdaj ve da mi to futramo in ima že na zalogi, sploh ne rabim 14dni prej naročat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 28 Februar 2010, 12:19:39
Saj mešanci tudi rabijo kvalitetno, ampak mislim a vsi vzreditelji rodovniških psov hranijo s kvalitetno, mešancev pa s nekvalitetno, nisem pa mislila da mešanci ne rabijo kvalitetne hrane.Sem iz Ilirske Bistrice.



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 28 Februar 2010, 19:05:40
Saj lahko hrano naročiš prek spleta in ponavadi je poštnina brezplačna, če je znesek dovolj visok. Pripeljejo ti jo domov, ne glede na to, kje stanuješ, tako da ti ni treba fizično v trgovino se vozit, če nimate nobene specializirane v bližini.

Naš kuža (mešanec) je brikete (Canidae), enkrat na teden mu pa skuham (tega je najbolj vesel  ;D) in dodam česen. Dlako ima zdaj bolj gosto in svetlečo kot takrat, ko smo ga dobili, počutje je dobro, kakec v redu, tako da mislim, da bomo zaenkrat kar ostali pri tej kombinaciji.  ;)



kaira

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 28 Februar 2010, 19:34:39
Zdravo,

Jaz sem nov tu in sem ravno malo prebiral tole temo o hrani, ker tudi sam nisem čisto prepričan, če je hill's najboljši za mojo psičko. Trenutno jo hranim z hillsom pol meseca, ker je stara 2 meseca in pol in jo je do zdaj zelo rada jedla. ;D
V petek pa cel dan ni jedla, še priboljška ni želela povohati,čeprav sem ji ponudil njenega najljubšega in to mi je bilo zares čudno. Ker mi je prijatelj omenil, da hill's le ni najboljša hrana (čeprav jo kao veterinarji hvalijo), sem malo brskal po internetu in naletel na tole stran, kjer izvajajo neodvisne raziskave hrane (že malo starejši post):

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=188&cat=all

in me je začudilo, kako je lahko tako "priznana" znamka označena z eno zvezdico od šestih (royal canin prav tako). Kaj pravite na to?

Sem pa videl, da ste komentirali to novo hrano (GranataPet) in sem zainteresiran, da bi probal junior.? A mogoče veste, če se da dobit kake vzorce?

lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #104 : 28 Februar 2010, 20:38:22
Hils sicer je OK-ampak je sorazmerje kvaliteta/cena ne fer. Za tak denar lahko dobiš boljšo hrano. Če psu ustreza in tvoji denarnici, potem ga še hrani s tem-prehod pa naredi počasen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kaira

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 02 Marec 2010, 11:05:01
Jaz sem zdaj naročil vzorce za tole novo hrano (GranataPet) in bomo vidli kako se bo obnesla na moji Kairi.

Vam sporočim.

Lp



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #106 : 02 Marec 2010, 20:47:57
oprostite za nevmesno vprašanje: kaj si pa mislite o hrani ARION in kakšna je cena 15 kg žakla arion performance? ker mamo mi doma 3kg žakel pa je taji kr všeč  ;)

 eva in taja :P

 :)  :)

love animals4everandalways


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 03 Marec 2010, 18:12:22
Mi Bartu posebej kuhamo, kdaj pa kdaj je tudi brikete. Trenutno ima brikete Taste of the Wild   ;)



miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 16 Maj 2010, 22:39:18
Za nami je operacija želodca.
Trenutno kuhamo piščančja prsa in riž, zanima pa me, katero briketirano hrano priporočate za naprej oz. kakšna so priporočena razmerja hranil.
Do sedaj je pes jedel hrano iz linije Acana, Canidae in bolj kot priboljšek Orijen.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #109 : 17 Maj 2010, 12:04:22
zaradi česa so mu operirali želodec?


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 17 Maj 2010, 12:20:56
zaradi česa so mu operirali želodec?

Tole je že v drugi temi, tam je omenjeno zaradi tujka.


Aiko

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #112 : 10 September 2010, 13:42:13
No pa smo spet tu-v iskanju nove hrane.
Odkar so pri Boshu spremenili formule Bini ta hrana ne ustreza več. Ima preveč mehek drek, tak, ki ga niti normlno ne moreš zagrabit. Pomaga edinole, če ji dodam  probiotični jogurt čez, ali pa če dobi trde žvake.

Pa bi vseeno rada nekaj, kar ji bolj odgovarja. Je pa problem(ček), da je tudi finančna omejitev, sicer se ne i sprševala s čim naj jo hranim, ampak bi prešla na Healthy paws ali Acano, ki ji je ustrezala (mini pakunga).

Torej, če kdo ve za kake brikete, ki ne vsebujejo jagnjetine in imajo malo žitaric (preizkušeno jih bolj slabo presnavlja) in je cena okoli 50€ na dan z besedo. :)

čau

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 10 September 2010, 13:59:04
A ni Acana ravno tam nekje po ceni (13,5 kg)? Kolikor sem nazadnje gledala...samo za sestavine pa ne bi trdila (brez žitaric). Odvisno katero kilažo si imela v mislih, ups.
Jaz sem drugače kdaj naročila tudi iz bližnje tujine, če sem našla kakšno hudo akcijo :-[ :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 10 September 2010, 14:05:59
Ja, ups ... te brez žitaric so dražje :-[ Predlagam, da pobrskaš po spletnih trgovinah in malo primerjaš cene. Sicer so pa ponavadi tam-tam. Bom še jaz malo pregledala, če kaj odkrijem, imam ravno čas.
Zakaj pa Bosch ni več v redu? A samo pri tvoji psici se ne obnese ali so se na splošno poslabšali? Upam, da ne, meni se je vedno obnesel in ...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #115 : 10 September 2010, 14:21:56
Moja je občutljivček, Bosh se drugače ni nič poslabšal.

Verjetno bom na Tecni-cal Hipoalergenic šla-ni pretirno drag in še brez žitaric, ovčetine. Bom pa seveda še malo gledela za drugimi hranami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 10 September 2010, 14:28:13
Hm, naslednjih znamk sicer ne poznam (nobene reklame), so pa brez jagnjetine, ne pa povsem brez žitaric za ceno okoli 50 eur: Nutra gold, Cibau in Regal.
Ima pa trgovina Aro akcijo Taste of the wild (brež žitaric in jagnj.) za 58 eur - 13,6 kg.
Zdaj že nekaj časa nisem čisto na tekočem s cenami in ponudbo. Se bom pa vsaj poučila še o drugih znamkah. Ravno tako kot ti bom iskala primerno razmerje kvaliteta/cena. Nekatere so res v višavah. Je res taka blazna razlika v kvaliteti? In, če berem deklaracije, na kaj moram biti pozorna?
Bosch je menda ok, obnesel pa se je tudi že.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #117 : 10 September 2010, 15:00:58


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 10 September 2010, 15:08:15
Hvala, Urška


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 10 September 2010, 17:47:48
Čara a lahko predlagam Trainer fitenss Raca z rižem ? Sestava je pa riž, sveže račje meso, dehidrirana račja moka, koruzno olje, riževa moka,... Moja ''driska'' ga dobro prebavi in super izgleda pa ima obliko alergije na gluten.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.