ARDEN GRANGE

Talija · 394796

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #900 : 19 September 2008, 09:52:36
Obveščamo vas, da je Arden grange sedaj na voljo tudi v Celju in sicer v veterinarski ambulanti Zvitorepka, naslov:

Zvitorepka, PE Celje
Trnoveljska cesta 2, 3000 Celje
Telefon 03 490 3193
Telefaks 03 490 3194
[email protected]
Delovni čas
od ponedeljka do petka: 8-12 in 15-18
ob sobotah 8-10

Lps



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 01 Oktober 2008, 19:36:21
v sestavinah pise, da ima losos tudi piscancjo moko. a to je OK za alergike na piscanca? razmisljam o nakupu vrece za probat.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #902 : 01 Oktober 2008, 19:40:43
v sestavinah pise, da ima losos tudi piscancjo moko. a to je OK za alergike na piscanca? razmisljam o nakupu vrece za probat.

Jaz ti predlagam Sensitive. Ponavadi je moka problem, maščobe pa ne.

Lp, nina



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #903 : 01 Oktober 2008, 19:40:56
v sestavinah pise, da ima losos tudi piscancjo moko. a to je OK za alergike na piscanca? razmisljam o nakupu vrece za probat.
Morda je bolje, da uporabis LAMB&RICE. Tako se popolnoma izognes piscancu.
Jaz sicer za spremembo okusa obcasno dodam tudi lososa, a takrat blato postane pre-mehko...



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 01 Oktober 2008, 19:52:40
Hvala obema za odgovor  ;)

Jagnjetine ne mara prevec (jo zacne po parih tednih pljuvat), sensitive ima pa za moj okus prevelik delez krompirja. Skoda, sem hotela probat, ker je toliko forumasev strasansko zadovoljnih. Bom se malo razmislila, glede na to, da ji itak vsake toliko zamenjam znamko in okus.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #905 : 02 Oktober 2008, 14:49:35
v sestavinah pise, da ima losos tudi piscancjo moko. a to je OK za alergike na piscanca? razmisljam o nakupu vrece za probat.

Ninci ima prav, ko pravi, da je ponavadi problem moka, ne maščobe. Razlog je namreč v tem, da je v moki prisotna piščančja beljakovina, v piščančji maščobi pa ne, ker jo ustrezno predelajo. Več je te beljakovina, večja je verjetnost alergije, če je pes občutljiv na to beljakovino. Zato je čisto možno, da ne bi imela problemov, če bi vzela lososa, saj je piščančja moka šele na 5.mestu sestavin, kar pomeni, da je veliko manj v sestavi kot npr. v Adult piščanec, kjer je le-ta na 1.mestu. Losos ima po sestavi najprej 26% svežega lososa, nato 26% riža, sledi mu koruza, piščančja maščoba in šele nato piščančja moka. veliko psov, ki so alergični na piščanca, je lososa in nimajo problemov. Ni pa seveda rečeno,d a jih tvoj ne bo imel. Če bi res to rada probala, poskusi najprej z vzorcem, nato z 1 kg embalažo, nato z 2,5 kg itd.

Zakaj te pa moti krompir v Sensitive? Nekako so morali nadomestiti preostale hranilne snovi, ki so jih izločili zaradi hujših oblik alergij (žitarice, riž).

Lps



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 02 Oktober 2008, 15:03:00
ne moti me krompir, moti me tako velik delez krompirja (na prvem mestu, min. 42%). moram se malo prestudirat vse skupaj - pa se enkrat hvala vsem za nasvete!



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 03 Oktober 2008, 13:44:16
moj je imel žleza zamašena pred časom pa je veterinar rekel da ne sme dobivat piščanca pa tudi praskal se je nonstop. zdaj imava AG losos in riž pa je vse ok. blato je super, žleze so ok pa še praska se ne več. jas sem zelo zadovoljna.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #908 : 03 Oktober 2008, 23:46:38
Kolko kemije boste še zrinili v vaše kosmate prijatelje? Kolko konzervansov in ostalega odpada? Zakaj jim ne privoščite normalnih pasjih prigrizkov, mesa, mleka in stvari, ki jih imajo najraje? Zakaj jih šopate in zastrupljate s to kemijo in zakaj podpirate to komercializacijo tudi na tem področju? A ne sprevidite, da na vaš račun nekdo samo mastno služi in da je briketirana pasja hrana v resnici odpad, začinjen s soljo in še nekaj konzervansi?

Koliko sranja gre šele v nas, barvil, konzervansov, tona sladkorja in soli...saj bi bilo lepo,če bi vsak mel svoj, neškropljen nasad zelenjave, sadja, žit in kako kravo ali kozo za mleko,sir, skuto,maslo...

Tudi ljudje jemo instant hrano. In če verjameš ali ne mleko pač ni nekaj, kar bi odraslim psom bilo naravno. Če kdorkoli zna uravnoteženo kuhat-je to vekakor bolje od briketov, ampak tudi ti niso slabi-če kupuješ kvalitetno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #909 : 04 Oktober 2008, 12:57:57
Koliko sranja gre šele v nas, barvil, konzervansov, tona sladkorja in soli...saj bi bilo lepo,če bi vsak mel svoj, neškropljen nasad zelenjave, sadja, žit in kako kravo ali kozo za mleko,sir, skuto,maslo...

Tudi ljudje jemo instant hrano. In če verjameš ali ne mleko pač ni nekaj, kar bi odraslim psom bilo naravno. Če kdorkoli zna uravnoteženo kuhat-je to vekakor bolje od briketov, ampak tudi ti niso slabi-če kupuješ kvalitetno.
Pašta Baši, če bi si pogledala karkoli o Arden grange hrani bi vedela, da ne vsebuje NOBENIH UMETNIH SNOVI, torej tudi ne konzervansov, barvil, ojačevalcev okusa itd. Upam si trditi, da verjetno poješ več vseh teh svinjarij v svoji hrani, kot pa jo kuža, ki se hrani s katerikoli super premium briketi, ki ne vsebuje umetnih dodatkov. O pravilni in uravnoteženi prehrani je bilo že veliko govora, pomije to vsekakor niso. V kolikor lahko sama svojemu kosmatincu omogočiš uravnoteženo prehrano, je to super. Vendar pa, kako veš, da v mleku, ki mu ga dajepš (kar sploh ni primerno za psa), ni melamina??? Samo takole malo za provokacijo. Briketi so v bistvu posušena hrana v mini obliki in za AG lahko trdim, da z vsemi vitamini, minerali, antioksidanti itd., ki jih kuža potrebuje. nenavsezadnje se posušena hrana v primitivni obliki uporablja že od praveka. Dvomim, da so eskimi vsakič lovili sveže meso za svoje pse...  ;) :)

Kar se pa tiče komercializacije, če si proti njej, predvidevam, da si tudi svojo hrano sama gojiš in ne hodiš v trgovino po ribe v konzervah in čips  ter ostalo "svinjarijo", da bi podpirala kakšno veliko koorporacijo in bi na tebi nekdo služil.

Vsak ima pravico do svojega mišljenja, vendar pljuvat po nečem, kar očitno sploh ne poznaš, nima smisla. Lps



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #910 : 04 Oktober 2008, 13:16:16
Zakaj si pa moj postcitirala ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #911 : 04 Oktober 2008, 14:58:23
Zakaj si pa moj postcitirala ???

Avtomatsko - je pobralo tvoj in Bašin post. Hotela sem povedati, da se strinjam s teboj. Lps




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #912 : 04 Oktober 2008, 15:18:50
puppa ne se jezit  ;D
Tisti, ki svoje pse hranimo z AG, vemo, da je super  8)

Pa vse najboljše za rojstni dan  :)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #913 : 04 Oktober 2008, 18:50:08
puppa ne se jezit  ;D
Tisti, ki svoje pse hranimo z AG, vemo, da je super  8)

Pa vse najboljše za rojstni dan  :)

Ah, saj se ne jezim.  ;D

Hvala za čestitke.  :) Lps



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #914 : 03 November 2008, 21:38:43
Zanima me kaj naj bi pomenil "velik deleže krompirja" v hrani AG Bela riba krompir? Naši psici moramo počasi zamenjati hrano. Ima težave z driskami. Bili smo na Hill'sovi dietni hrani, pa se ni obneslo (prhljaj, izpadanje dlake), jedla je tudi AG Losos, pa je bil izkoristek slab, tako da so bili kakci zeloo konkretni, hrana pa jo je še močno napihovala. Bila je operirana zaradi delnega zasuka želodca (2x se je napihnila in bilo je groznooo, tako smo dali prišiti želodec.) No, ko smo mislili, da smo iz hudega, pa nas je zadelo, da ima rakav mastocitom. Od poletja je bila na Medrolu (nekaj časa tablete, sedaj lokalno direktno v tumor), na repu je operacija uspela, na vagini se je ponovil, tako da je naša Živa kar uboga. Po operaciji pa je na Eukanubi Dermatosisi in po 4-ih mesecih ni nič bolje, z dlako je vsak dan slabše, dobivala je neke vitamine za dlako, pa nič. Je pa po AG Losos riž imela lepo sijočo dlako, tudi nova je zrasla, a žal ji ta hrana ni ustrezala za prebavila. Kolikor sem preštudirala vse te hrane in tudi z veterinarjem sva pregledala sestavine AG Bela riba krompir, bi bila to še najboljša opcija zanjo, saj smo ugotovili, da riža ne prenese dobro, jagnjetine sploh ne, pišanec tako tako, edino kar nam ostane je bela riba in krompir, ali pa mogoče ta nova hrana Taste of Wild prekajen losos s krompirjem, ali pa kakšna druga hipoalergena hrana. Če ima morda Puppa kakšen komentar (tvoji odgovori res natančni in strokovni, hvala), bi ti bila zelo hvaležna.

Lp.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #915 : 03 November 2008, 21:45:26
Eva kaj pa Orijen 6 fresh fish?

Pa zakaj na Medrolu? Vidim da je zdaj trend predpisovanja Medrola ::)

Jaz bi tvoji dodajala se kaksno prehransko dopolnilo, glede na vse tezave ki jih ima. Vem, da se slisi cudno, ma nekatere stvari res delajo cudeze.




eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #916 : 03 November 2008, 21:55:00
Na Medrolu je zaradi mastocitoma. Kortizonska terapija, katere učinek je, da se tumor skrči, tako da ga lahko nato operirajo. To je čisto laičen odgovor. Vem, da Medrol ni OK, tudi vet je tako rekel, a trenutno ni druge. Ko je bila na tabletah je bila res boga, sedaj, ko dobi injekcijo v tumor, pa ne več tako. Ni več tako utrujena, pričela se je igrat in je bolj živahna. Kaj pa je to za ena hrana? Kakšne dodatke predlagaš (vem, da so holistični pripravki koristni, a ne vem na katere misliš, morda Himalajo?) Hvalažna bom za odgovor.
A ja, pa še nekaj, sem Evina mama, ki piše pod njenim imenom, mam dovoljenje, če bo pa nuja, se pa prijavim.   ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #917 : 03 November 2008, 22:07:10
Sem poslala ZS, da ne bomo smetili teme.  ;)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #918 : 03 November 2008, 22:33:58
Zanima me kaj naj bi pomenil "velik deleže krompirja" v hrani AG Bela riba krompir? Naši psici moramo počasi zamenjati hrano. Ima težave z driskami. Bili smo na Hill'sovi dietni hrani, pa se ni obneslo (prhljaj, izpadanje dlake), jedla je tudi AG Losos, pa je bil izkoristek slab, tako da so bili kakci zeloo konkretni, hrana pa jo je še močno napihovala. Bila je operirana zaradi delnega zasuka želodca (2x se je napihnila in bilo je groznooo, tako smo dali prišiti želodec.) No, ko smo mislili, da smo iz hudega, pa nas je zadelo, da ima rakav mastocitom. Od poletja je bila na Medrolu (nekaj časa tablete, sedaj lokalno direktno v tumor), na repu je operacija uspela, na vagini se je ponovil, tako da je naša Živa kar uboga. Po operaciji pa je na Eukanubi Dermatosisi in po 4-ih mesecih ni nič bolje, z dlako je vsak dan slabše, dobivala je neke vitamine za dlako, pa nič. Je pa po AG Losos riž imela lepo sijočo dlako, tudi nova je zrasla, a žal ji ta hrana ni ustrezala za prebavila. Kolikor sem preštudirala vse te hrane in tudi z veterinarjem sva pregledala sestavine AG Bela riba krompir, bi bila to še najboljša opcija zanjo, saj smo ugotovili, da riža ne prenese dobro, jagnjetine sploh ne, pišanec tako tako, edino kar nam ostane je bela riba in krompir, ali pa mogoče ta nova hrana Taste of Wild prekajen losos s krompirjem, ali pa kakšna druga hipoalergena hrana. Če ima morda Puppa kakšen komentar (tvoji odgovori res natančni in strokovni, hvala), bi ti bila zelo hvaležna.

Lp.

Hmmm, kaj te pa moti na velikem deležu krompirja? Gre za to, da ima hrana relativno malo sestavin, ker ni riza, pa ne koruze, pa ne... - ravno ker je posebej pripravljena receptura za pse z občutljivo prebavo in/ali občutljivo kožo. Krompir je v tme primeru vir ogljikovih hidratov. O sensitive dog in krompirju sem se sicer že razpisala kakšno stran ali dve nazaj. Če bi pa želela še kakšno bolj podrobno obrazložitev, pa mi prosim napiši. Lps



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 04 November 2008, 08:21:41
Saj me ne bi zmotil velik delež krompirja, ampak na večih forumih sem zasledila, da sprašujejo, zakaj je krompir kot prva sestavina, nekako so bili skeptični. Najbolj me pa skrbi, da bi imela driske, saj to je tako hudo, še posebno kadar nas ni doma, potem je vse... in še huje je to, ker ne more ven in imamo že vse spraskano okoli vrat. Žal se bolniške za psa ne more dobit. Skrbi pa me tudi, da je nebi hrana napenjala in da bi bil izkoristek čimboljši, saj sem že omenila, da jeimela po AG Losos riž enormne kakce. Brikete Eukanuba Dermatosis je dobro sprejel, konzerve pa ne, sedaj ima pa še po tej hrani težave. Ni ravno veliko uporabnikov AG Bela riba krompir, zato pa mi je vsaka informacija dobrodošla. Vem, da moramo  hrano promat, drugače ne vemo, ampak ta bi bila primerna, ker bele ribe še ni jedla, krompir pa dobro prenaša in hrana je brez konzervansov in še hipoalergena in glede na to kako skrbno AG izbira sestavine. No ja, ne vem več kaj naj napišem, za vsakršen odgovor pa seveda hvala, sprejmem tudi kritiko.  ;)

(zdej sem pa pod svojim nickom)
Lp.



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 05 November 2008, 22:16:09
Za vse tiste, ki morda ne veste, tudi Eukanuba Dermatosis ima na prvem mestu krompir, nato slanikovo moko in živalsko maščobo - ne piše katero. Ravno včeraj smo bili na veterini in naši Živi je izginil še zadnji mastocitom. Juhu, tako da tudi na Medrolu nismo več. Tudi vet se je strinjal, da je Eukanuba preskromna hrana, tako da jutri naša punca že dobi AG Bela riba krompir. Sporočim, kako se bo obneslo. Če se bo pri nas, ko se vse tako komplicira, bo verjetno tudi že kakšnemu občutljivčku.

Lp. S.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #921 : 07 November 2008, 20:32:14
Za vse tiste, ki morda ne veste, tudi Eukanuba Dermatosis ima na prvem mestu krompir, nato slanikovo moko in živalsko maščobo - ne piše katero. Ravno včeraj smo bili na veterini in naši Živi je izginil še zadnji mastocitom. Juhu, tako da tudi na Medrolu nismo več. Tudi vet se je strinjal, da je Eukanuba preskromna hrana, tako da jutri naša punca že dobi AG Bela riba krompir. Sporočim, kako se bo obneslo. Če se bo pri nas, ko se vse tako komplicira, bo verjetno tudi že kakšnemu občutljivčku.

Lp. S.

Držimo pesti. Javi, kako se bo hrana obnesla. Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #922 : 07 November 2008, 20:32:39
Obveščamo vas, da je Arden grange od danes naprej na voljo tudi v trgovini 

ZOO PLUTON v Mariboru na Ulici Gorkega 35.

Tel.: 02 331 79 02 
Gsm: 041 375 930
e-mail: [email protected]

Lps



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #923 : 08 November 2008, 17:45:55
Živjo! Ali ima ko kakšne izkušnje z AG za mladiče! Namreč zanima me ker dobim NO starega 2 m. in razmišljam med AG in Caniade. Hranil ga bom pa seveda tudi z ostalo hrano, največ meso... lp



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #924 : 08 November 2008, 22:07:59
Pri mojem se je super obnesel :)
Hranila sem mu tistega rumenega.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #925 : 09 November 2008, 08:42:26
Za NO bi priporočala ta modrega, puppy junior large breed, ker ima v svojih sestavinah povečano količino kondroitina, glukozamina in MSM za rast in razvoj sklepov psov večjih pasem.

Lps



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #926 : 09 November 2008, 21:09:20
Puppa, naša Živa nima driske!!! Ima še vedno AG pomešan z Eukanubo, a vseeno,če ji nebi odgovarjal, bi bil tudi briketek dovolj, da bi hiteli ven na 20 minut. Naj še pripomnim, da ima naša weimeranka gol trebušček, pa skoraj gola ušesa, rep ima pobrit od operacije, nova dlaka ji še ni zrasla (od op je že mesec dni), pa tudi na temenu je dlaka slaba. Test na ščitnico ni bil realen, saj se je ravno na tem testu ugotovilo, da je nekaj narobe z njo, saj je bilo hormona preveč, oz. se je preveč porabljal, tako so nam razložili. To pa je bil tudi razlog, da smo iskali kaj je narobe z njo, je pa imela nekaj bulic, a nismo polagali prevelike pozornosti nanje, saj je imela vedno kakšno pikico. A glej, ravno to so bili mastocitomi. Ta hudo je upam za nami. Ko gledam slike izpred dveh let ne morem verjet, kako lepa je bila, sedaj je še vedno, a se ji pozna, da je bila bolna in upam, da ji bo tale AG res pomagal za dlako. Giblje se veliko, saj s hčero trenirata agility in tudi, ko je bila bolna sta trenirali, ne na polno, na polahko. Smo optimisti,upanje itak umre zadnje.
Pozdrav. S.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #927 : 10 November 2008, 09:13:06
Super!  ;D

Držimo pesti in upamo na najboljše. :)



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 28 November 2008, 12:44:23
Naj sporočim, sedaj smo že tri tedne na AG Sensitive Bela riba krompir in se obnese super. Tudi kakci so OK. Če bo še nova dlaka zrasla, je pa sploh super. Tudi Živa se ne pritožuje nad hrano, itak je pa požrtnica. Predvsem mi je bilo pri tej hrani všeč, ker ni namešanih veliko sestavin, saj veste, tudi pri ljudeh, ki mečejo vase vse po vrsti in veliko rezličnega pri enem obroku, so težave. Bolj je enostavno, boljše je. No ja, Puppa, glede na to, da je naša kuža že vsaj dobre tri leta, kmalu bo štiri na dietnih hranah, pa po hudih driskah, in prebolelem rakcu, povrhu vsega pa še s hčero trenirata agility, prava korenjakinja, tale AG prav super. Naj še pripomnim, da se je malo pocenil   8).

Lp.
S



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #929 : 28 November 2008, 13:11:30
Super Simona!!  :)

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel