ARDEN GRANGE

Talija · 394841

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #930 : 28 November 2008, 21:45:03
Simona: prima da ji hrana odgovarja, čisto po pravici sem se kar malo bal če bo res vse vredu ampak kot kaže ji odgovarja, PRIMA. Upam da čimprej dobi nazaj svojo dlako in postavico :) Da ne boste še kakšne pljučnice fasal ali kaj podobnega. Bo treba kak plašček ;)

Kakorkoli, le tako naprej.

Lp, Črt



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 03 December 2008, 23:08:30
Trigi: O naši Živi je toplo, ima super podložen plašček že od lanske zime, ko je drgetala od mraza (kaj bi šele bilo, če bi res mraz pritisnil)  revica uboga.

Je pa nekaj, po obroku je zelo napihnjena in če nebi imela fiksiranega želodca, bi verjetno vsaj enkrat tedensko šibali na izpiranje. Živa strašansko golta hrano in tudi boji se zanjo (renči). Še huje je. kadar se napije vode, zato ji sploh ne dovolimo piti najmanj 1 uro po obroku (je 2x dnevno).To smo povezali s slabo izkušnjo že iz legla, saj očitno ni imela dovolj za jest, ali pa je bila čakalna doba predolga, pa je enostavno zmanjkalo zanjo.Eva je vse poizkusila, hranjenje iz roke (to se je še najbolj obneslo, kar je bilo po napotkih Stariha Pipanove, ja tudi k njej smo šli, ker je bilo res neznosno). Če se ne bi pri Eukanubi to isto napihovanje pojavilo, bi verjetno mislili, da gre krivda zopet AG, ampak ne ona dejansko požre ogromno zraka, saj smo jo opazovali, bolj je hlastala, bolj se je napihovala, bože ne daj še vodo na vse skupaj. Če ima kdo kakšen konkreten predlog za odpravit to težavo bomo hvaležni. Drugače pa je Živi super.

Lp. Simona



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 23 December 2008, 20:01:29
Jaz bi zelo rad videl da bi moja NO jedla AG, vendar ga enostvno noče.Prejšna psica je pa dobesedno umirala za te brikete. Ima kdo kakšen recept ;D :P



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #933 : 23 December 2008, 21:15:25
preliješ z nekaj jogurta pa bodo najboljši :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #934 : 24 December 2008, 21:21:55
Ali pa s kakšno juhico oz. pomešaj s konzervo, če jih uporabljaš. Priporočam Naturediet, je brez umetnih dodatkov (konzervansov, barvil, arom...).

A si poskusila vse okuse od AG? Morda psici ni všeč točno določen okus. Na voljo imaš več vrst piščanca (več/manj svežega mesa), jagnjetino, losos in belo ribo.

Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #935 : 24 December 2008, 21:25:10
NOVO! NOVO!

Obveščamo vas, da so na voljo novi priboljški od Arden grange

katerih velikost je posebej prirejena za majhne pse:

MINI CRUNCHY BITES LAMB

v 250 g vrečkah z okusom jagnjetine. Na voljo tudi v spletni trgovini pasji.net !!!

SESTAVINE
Riž v zrnu 31%, Moka iz jagnjetine* 20,7%, Krompir, Piščančja maščoba*, Zrna koruze, Pesni rezanci, Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Ribje olje*, Laneno seme, Krompir, Probiotični FOS, Probiotični MOS. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina.

TIPIČNA ANALIZA
Beljakovine 25%, Maščobe 16%, Vlakna 2%, Pepel 8%, Vlaga 8%, Omega6 4.1%, Omega3 0.63%, Kalcij 1.6%, Fosfor P 1%.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #936 : 06 Januar 2009, 11:33:22
hej

Mene pa zanima ce je kdo hranil (mogoce razstavnega psa) z AG Prestige? Poiskusili smo ze jagnje in pa lososa, prestiga pa se ne.. Zanima me, ce je opazna kaksna razlika, kajti ce gledam analizo so visje vrednosti vseh sestavin (beljakovine, mascobe, olja..) kot recimo pri lososu.

Zanimajo me predvsem izkusnje koga od uporabnikov.. Ce ne bomo pa enostavno enkrat poiskusili pa videli  :)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #937 : 07 Januar 2009, 21:16:05
Nihce?  :-[

puppa imas ti mogoce kaksne povratne informacije uporabnikov?  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #938 : 08 Januar 2009, 08:12:50
Nihce?  :-[

puppa imas ti mogoce kaksne povratne informacije uporabnikov?  :)

Kar nekaj naših strank uporablja Prestige, pa so zadovoljni. Glede na sestavo pa je le potrebno biti previden, saj je to zelo močna hrana in se ne obnese dobro pri psih, ki so občutljivi na visoko vsebnost beljakovin. Prav tako ni priporočljivo za pse, ki so nagnjeni k debelosti. se pa dobro obnese za pse, ki so zelo neješči, saj tako v mahjnih količinah dobijo tisto, kar potrebujejo. Dobro se obnese pri psih, kjer se dela na mišični masi, pa tudi pri brejih in doječih psicah ter okrevajočih psih po operacijah - skratka to so vse kategorije, ki potrebujejo več beljakovin in maščob.

Če se boš odločila za Prestige, najprej poskusi z malo vrečo (2,5 kg), nato pojdi na malo večjo (7,5 kg) in šele nato na ta veliki žakelj (15 kg).

Lps



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #939 : 08 Januar 2009, 11:16:00
Dobro se obnese pri psih, kjer se dela na mišični masi,

Ja predvsem zaradi tegale.. Je pa tudi res, da je tako kot vsi prinasalci nagnjen k debelosti (pac, zaradi pozrtije), ampak saj se temu primerno daje manjsa kolicina dnevno kot recimo sedaj lososa, ane?

Hm, ne vem, ne vem.. Kako se pa kaze, ce je pes preobcutljiv na visoko vsebnost beljakovin?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #940 : 12 Januar 2009, 23:25:47
Hm, ne vem, ne vem.. Kako se pa kaze, ce je pes preobcutljiv na visoko vsebnost beljakovin?

Z alergijo, z pordelo kožo in praskanjem.  :)


www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #941 : 12 Januar 2009, 23:28:10
Z alergijo, z pordelo kožo in praskanjem.  :)



Sprva pa lahko tudi driska, krvava driska. Preobčutljivost na visok % beljakovin.

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #942 : 13 Januar 2009, 00:47:56
Pri moji se je pokazalo z izgubo ogromne količine dlake, hudim prhljajem in veliko praskanja.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #943 : 14 Januar 2009, 07:32:06
Uff, tole so pa kar hudi stranski ucinki.. Mislim, da nebi ravno testirala  :-\

Bomo zaenkrat raje ostali na lososu  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #944 : 23 Januar 2009, 13:40:10
Uff, tole so pa kar hudi stranski ucinki.. Mislim, da nebi ravno testirala  :-\

Bomo zaenkrat raje ostali na lososu  8)

Sicer le redki psi odreagirajo tako skrajno, obstaja pa možnost. Pozabila sem povedati, da prestige vsebuje tudi največje količine vitaminov, antioksidanta in cinka. Ravno zato je primeren za kategorije, ki sme jih navedla. Je pa zelo priljubljen tudi pri razstavnih psih, ker z njim dobijo lepo kožo in dlako.

Na splošno strokovnjaki sicer priporočajo, da se čim manj menjava hrana, če ta hrana psu ustreza, ker prepogosto menjavanje hrane vodi v kronična obolenja (težave s prebavo, kožo,...). Lps



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 22 April 2009, 22:51:53
Živjo,
Rada bi samo pohvalila odziv ekipe Arden Grange v pasji.net spletni trgovini: včeraj zvečer sem pisala in zaprosila za vzorčke hrane, saj bi rada malo zamenjala, ne bi pa rada kar na vrat na nos kupila. In odgovor sem dobila še isti večer! ::) Če so vzorčke poslali že danes, jih bom morda že jutri dobila! Sporočim! Res sem vesela!!! Sem imela namreč v kratkem eno slabo izkušnjo, pri eni drugi hrani sem prosila za vzorčke, pa mi niti odgovorili niso, niti z avtomatskim emailom. Na forumu so zelo hvalili njihovo komunikativnost. Tako da me je AG, še preden sem sploh dobila vzorčke, pozitivno očarala. Še tako naprej!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 25 April 2009, 21:07:06
Včeraj smo dobili vzorček! In mojemu psu se je od veselja čisto zmešalo, skoraj bi mi še zapakirano vrečkico izpulila iz rok. :D Mislim, da ji je všeč! ::)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 28 April 2009, 09:11:40
Živjo,
Mene pa glede AG jagnjetine zanima kako ste vi rešili to, da je hrana bolj mastna. Mojemu psu je bil vzorček zelo všeč, ampak mene moti mastnost briketov in me zanima koliko ti briketi namastijo npr. torbo za shranjevanje briketov. Ker dosti okrog hodim s psom moram večkrat hrano nesti s sabo, zato je meni to pomemben faktor. Kako ste vi to rešili? Ali sem pa samo jaz preobčutljiva in se mi zdijo briketki premastni. :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #948 : 02 Maj 2009, 08:39:53
1 kg vrečka jagnjetine je ponovno na zalogi.

Lps



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 16 Maj 2009, 17:44:54
Puppa

Poslala sem vam zasebno sporočilo ,prosim za odgovor.
l.p



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #950 : 17 Maj 2009, 15:55:44
Puppa

Poslala sem vam zasebno sporočilo ,prosim za odgovor.
l.p

Sem že odgovorila. Lps



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #951 : 21 Maj 2009, 09:02:02
Sinica jaz imam problem rešen s plastično kostko, v kateri nosim s sabo brikete. Drugače pa morda daj malo plastično vrečko v torbo za shranjevanje briketov.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 23 Maj 2009, 00:54:32
Joj kakšna luškana ideja s kostko! Kje si jo pa dobila???? Kar se pa vrečke tiče, sem pa tudi sama že pomislila na to ...

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #953 : 28 Maj 2009, 20:13:23
Jaz imam doma take cunje, da me umazanost, slina, sledi od briketov ipd ne motijo. Itak vačkrat na dan povadim (takrat ko sem doma). Mam pa namen kupit eno torbo za priboljške okoli pasu, samo morem najdit kako pametno!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 28 Maj 2009, 20:57:53
Čara, jaz sem super zadovoljna z Premierjevo torbico za priboljške... po velikosti je podobna kot torbica od Karen Pryor...  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #955 : 29 Maj 2009, 14:45:01
Pa briketi etc nič letijo ven med sklanjanjem , tekom?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 29 Maj 2009, 15:21:04
Ne, sistem je podoben kot pri Karen Pryor in Hurtti - na vrhu je taka velika sponka, ki se jo da odpreti z eno roko. Ko je zaprta pa ni možnosti, da bi kaj ven padlo. V prospektku, ki je bil zraven celo piše, da se torbico lahko uporabi kot igračo za prinašanje (v podobnem smislu, kot so tiste puščice).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #957 : 03 Junij 2009, 16:13:28
Kje si jo pa kupla?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #958 : 09 Junij 2009, 15:57:44
Podarim nekaj hrane Arden Grange senior. Nisem šla tehtat... po občutku je ostalo še 1/3 15 kg pakiranja, mogoče malo več. Na žalost je ne potrebujem več  :( Če se da komu pripeljat do Zagorja, jo dam zastonj.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #959 : 16 Junij 2009, 22:25:35
Kaj pa če kakemu sosedu s starejšim psom zaneseš ali pa DPMŽ?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!