Manchester terier

Eki · 711042

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3120 : 24 November 2008, 10:47:44
Dragi moji, pred nami je čudovit čas snegca. Mojima dvema se med temle pisanjem že trga zunaj, ga lovita, dirkata kot znoreli. Čim bolj uživajte na snegu, samo pazite, da se psi ves čas gibajo, da ne ležijo v snegu in da ga ne jedo, sama pa naredim še to, da preden gremo ven, jima dam nakaj toplega za popiti in takoj ko se vrnemo. Ponavadi je to seveda juhica. Kužki so lahko zunaj na mrzlem snegu, dokler jim paše, potem jih obrišite, če so mokri in naj gredo uživat na toplo. A gremo tekmovat, kdo bo naredil lepšega snežaka (no, nekaj iz snega) s pasjo vsebino... Seveda, če bo dosti snega... Ker slikanja v snegu jaz še nisem vzela. Je pa res, da se bo sedaj najlepše ob takšnem barvnem kontrastu videlo našega psa. Tako, da vsi nadebudni fotografi, zimskih slikic nam ponavadi manjka za koledar, tako, da veselo na delo. Aja, samo pazite, ker psom tudi na ledu precej drsi, tako, da ne tekmovat, kdo bo na ledu naredil lepšo pirueto. Jim omogočite, da spoznajo kaj je led, a naj gredo previdno gor in dol. Pa še to: zlomljen led od kakšnih luž ali česa takega, je lahko zelo oster in jih lahko po tačkah kaj poreže, tako, da previdno pri divjanju. KO bo pa visok sneg, boste videli svojo pasjo poskakujočo gazelo. Take slike zagotovo še nimamo... Uživajte!



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3121 : 24 November 2008, 10:49:16
Betko zebe... Dobro, da se ne vidi, kako se trese...  ;D



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3122 : 24 November 2008, 10:50:41
Beti pozira. Kdo pravi, da potrebuje plašček?



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3123 : 24 November 2008, 10:53:05
Pozor hud pes!



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3124 : 24 November 2008, 10:54:08
Beti gre domov... Lepo in mrzlo je bilo, dokler je trajalo. Sedaj pa obe leživa na kavču, medtem ena od naju z angino..



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3125 : 24 November 2008, 11:37:20
O plaščkih je bilo že toliko napisanega, da ne bom rekla nič drugega kot le - vsak naj se odloča po svoji vesti, kaj je najbolje za njegovega psa. Mene ne more nihče prepričat, da je za kužka v redu, da odide na jutranji sprehod ob šestih iz temperature 30 stopinj pod kovtrom na minus 5, 10... Zato ga v takem primeru oblečem, se nič ne upira, pravzaprav mu je čist ok in čaka, da dava plašček gor. Če dam jaz nase 2 puloverja, kapo in bundo, sklepam, da tudi Casperja zebe pri taki temperaturni spremembi. Preko dneva, ko gremo na daljši, dirkalni sprehod, plaščka ne damo gor. Morate pa tudi vedet, da je pri nas pod hribi vedno kako stopinjo manj kot npr. v mestih.

Sledi še nekaj fotk Fridinih lastnikov. Hvala.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3126 : 24 November 2008, 11:38:36
še malo divjanja

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3127 : 24 November 2008, 11:39:39
... in igranja  ;)

Filmčki so kot vedno na voljo na mojem facebooku.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3128 : 25 November 2008, 11:55:08
Želela bi videti tudi filemčke, vendar nevem, kako se pride do tvojega facebooka. ??? A lahko pošlješ link ali kaj takega, prosim?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3129 : 25 November 2008, 13:52:21
Bettina, ne vem, koliko poznaš facebook. Se moreš prijavit in si narest svoj profil. Potem me klikni za prijatelja in jaz te potrdim. Šele takrat lahko vidiš filme. Če ne gre, mi piši preko zasebnega sporočila. Ker filmčkov je gor natanko 34.  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3130 : 27 November 2008, 20:42:59
Ola!
Malo bom vskočila v temo, z vprašanjem za poznavalce pasme  :)

Na sosednjem forumu berem, da je bil v pasmo APBT vmešan tudi Manchester terier...pa me zanima kaj več o tem, če mi zna kdo povedat...



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3131 : 29 November 2008, 17:01:53
Za APBT nise povsem prepričan, vem pa za stafforda. KLIK.
Morda bo treba počakati na Mantero. Verjetno bo ona najbolj pravi naslov.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3132 : 29 November 2008, 17:06:29
Pa smo le pogruntali kako nastaviti fotoaparat za zimske razmere.  ;D ;D ;D

Sneg je...


Glej zunaj sneg je...


In bela snežinka, ki pada


Glej prvi sneg.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3133 : 29 November 2008, 17:09:22
Kdo me kliče


Hmmmm  slišim miško


Aha. Tukaj je



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3134 : 01 December 2008, 08:30:37
Ha ha Dule. Tale zadnja je pa dobra :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3135 : 03 December 2008, 13:56:27
Včeraj sta naša dva mulca končala z malo šolo. Mislim, da je šlo obema dobro in smo se že prijavili za osnovno šolanje spomladi. Priporočam vsem, ki še niste poskusili. Sploh vam Dule, greste lahko peš.  ;)

Pa še uradni komentar Casperjeve učiteljice:  ;D  :o
"Oba zelo luštno delata. In bi ju bilo fajn kasneje peljat tudi na Bbh izpit (ki ni noben bavbav in ga z lahkoto opravi vsak pes). Casper in Don sta lepo napredovala. Mislim, da gre tudi mami in Donu zelo dobro in da je skoraj nujno, da še naprej vztrajata, da ga bo laže obvladala v vsakdanjem življenju."

O sami šoli lahko rečem le vse najlepše - res prijetna izkušnja, luštna skupinica 6 psov in samo pozitivna motivacija.  :-* za sošolce. Neca, še enkrat hvala.  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3136 : 08 December 2008, 09:18:17
Casper in Bindi - a ne bojo fletni mladički? :o  ;D  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3137 : 08 December 2008, 09:19:28
Dirke, dirke :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3138 : 08 December 2008, 09:20:26
Opazovali smo ptičke, potem pa počivali pred kaminom.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3139 : 09 December 2008, 15:12:15
Še ena zimska. Se nisem mogla upret   :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3140 : 11 December 2008, 08:25:17
Včeraj smo imeli pomemben obisk na naši prednovoletni anketarski zabavi. Prišel je oblečen v rdeče in na štirih nogah.  8) Prvih nekaj posameznih punc je lepo prestalo test in se jih je razveseli. Ko pa se je usula množica, je bilo kar malo strahu  :-[ A na koncu je prav prijetno tekal po hiši, deca pa so vpila, da naj jim ga spustim v studio za motivacijo.  :o Tudi kakšen piškot na šverc je padel.  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3141 : 11 December 2008, 08:34:50
He he
Še rožički pa je čisto pravi parkelj.  >:D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3142 : 11 December 2008, 08:56:39
A to, da je bil ravno pravi čas, da sem ga naučila trik PRIKLON, pa nisi napisala. Pa tako lepo to naredi. Bo demonstriral, ko se prihodnjič vidimo.

Kaj je novega pri meni: jah, to, da nimam časa, ni dosti novo, a ne? Dobila sem izvide iz Lotkinega testa krvi, ki ga naredim vsako leto preden jo parim, da se prepričam, da je zares zdrava, v začetku tedna je bila razglistena, v petek se mi je začela goniti, tako da jo čez vikend parim, upam, da uspešno. Parila bom ponovno z Ajkom, ker je bilo D leglo izjemno lepo, pri štirih od petih mladičkov sem izboljšala višino in velikost ušesk, kar sem si želela, da bi kar najbolj sledila pasemskemu standardu. Sem pa že od junija aktivno iskala kakšnega drugega perspektivnega samčka iz tujine in sicer pri dveh švicarskih MTjih, ki sta imela vidne agilitaške uvrstitve na Evropskem v agilitiju, pa pri nekaj samčkih v Nemčiji, enemu v Belgiji, enemu v Veliki Britaniji (aja, njega sem že marca iskala), pa treh v Skandinaviji, pa so ali kastrirani, ali nosilci vWd bolezni ali so previsoki (nad 44 cm), en pa je nesrečno preminul pod avtom, trije mi pa niso odgovorili.

Svoje želene psičke iz San Marina nisem uspela dobiti, ker je gospa name pozabila, tako, da imam v ognju še tri možne bodoče psičke: iz Nemčije, Finske ali Belgije. Za katero se bom odločila, bom pa videla, ko bodo imele male punce 7 in 8 tednov. Mladičke iz svojega legla prihodnje leto pa imam verjetno že vse rezervirane. Sedaj pa se imamo do srede februarja za odločiti med lepimi imeni na črko E.

Pa od petka imam v varstvu simpatičnega temno tigrastega pol letnega bokserja, tako simpatičnega, da je groza. Otročji, pa dosti neumnosti mu hodi po glavi, razvajen je do nezavesti, totalno neješč, a sem ga že v nekaj dneh naučila, da ko se da posodo na tla, se poje. Je pa ful plašen do psov, zadnjič se je za menoj skril, ker je k meni prišel majhen be muc... Uniči pa vse,kar najde, tudi vsake 2 uri se polula, ker je vajen biti zunaj večino časa.  Boni se ne da z njim igrati, Loti še manj, od danes pa je itak v karanteni do paritve... Bom pripela slikco takoj, ko bom imela malo več časa.

Kmalu pa pride v nekajdnevno božično varstvo še lepotec Byron...

Hja, sem mislila, da se bomo dobili kaj za skupno uživanje v snežnih radostih, pa nič od tega... Prav smotano je tole vreme... Tako, da vseeno upam, da se pred novim letom še kaj vidimo... Sicer pa pridemo h Casperju, ker tam očitno bolj vedo, kaj je zima...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3143 : 11 December 2008, 09:42:12
Dule: tale parkelj ni ravno pravi zlobni parkelj - poglej ušeska nazaj  ;D

Mantera: zime pri nas ni več  :( sedaj imamo poplavljen travnik  :'(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3144 : 11 December 2008, 14:28:53
tudi pri nas zaman čakamo na zimo... vendar je že bil sneg in se je Beti prav lušno imela na sprehodih  :o



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3145 : 12 December 2008, 13:11:17
Enya mi je tako lepo ime, Everything I do I do it for you, Every breath you take, Eli, Enis, Endless love :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3146 : 12 December 2008, 13:18:58
O, Čara, hvala, ker si se nam pridružila pri izbiri imen. Jaz sem si za sedaj zapisala imena;

- za samčke: Esprit, Easton,
- za samičke: Ebony, Elite, Energy, Enigma, Eureka, Extreme

Seveda bom najprej bodoče lastnike vprašala, če imajo kakšno svojo željo za rodovniško ime mladička...

Sicer se moja pasja nevesta spet tako čudno goni, da je groza. Spet bom morala biti čarovnik, da bom ugotovila... Če drugega ne, greva v ponedeljek dat kri, pa bomo potem lažje določili.

Hja, začela sem se spraševati, če bo tole deževje toliko minilo, da se še enkrat vidimo pred koncem leta. Ali naj bo pa vsaj sneg, da se gremo kepat...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3147 : 12 December 2008, 14:04:06
Enya je meni tudi lepo ime. Eureka, Energy in Enigma pa več kot primerno za mančestre.  ;D

Dolgih poetničnih imen jaz ne bi dajala. Se mi zdi pa fer ponuditi možnost izbire novim lastnikom.

A pride Casper preverit, če je Loti že pripravljena? Zdej sem pa že žleht...  :-[ 8)  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3148 : 12 December 2008, 14:16:20

A pride Casper preverit, če je Loti že pripravljena?

ha ha, no to bo pa gotovo najboljši test




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3149 : 12 December 2008, 14:17:22
Casper, mogoče pa to ni slaba ideja, da tvojo Casanovo malo ob živce spravim... Saj imam še tegale bokserja v hiši, a gre Lotki tako na jetra, samo zobe kaže, pa tudi on je še pol leta staro dete, ki mu stvari odraslih samcev niso še jasne. Tako, da ja, komot, sem itak zvečer na tvojem koncu... A potem ne odgovarjam, če boš imela nekaj dni cirkuse s kužkom, ki bi...